Митарствата - друго евангелие

въпроси за източниците на нашата вяра
Жоро
Потребител

Re: Митарствата - друго евангелие

Мнениеот Жоро » пон май 31, 2010 4:43 pm

simon
Потребител

Мнениеот simon » пон май 31, 2010 10:27 pm

Жоро,благодаря ти за отговорите!

Само, от няколко дена сме с теб,а вече мъглата(поне за мен,а сигурен съм и за други), започна да се разсейва.
Има? един човек който са казва Йохан, и който активно участва в темите за Исляма.От него може да се научат доста неща.Той, казва че Корана, е Тората и Библията в едно.Ето,случайно едно доказателство,че той е прав.Това доказателство го даваш ти,съвсем неволно:

Цитат:
1Петр 1:12
12. тям бе открито, че не на тях самите, а нам служеше онова, което сега ви е проповядвано от ония, които ви са благовестили чрез Духа Светаго, пратен от небесата, и в което желаят да надникнат Ангелите

Корана, казва нещо подобно"Джиновете достигаха Небесата, и открадваха по някоя дума,но ние ги преследвахме с пламтяш огън"(метеорити).Също се добавя,че "на тях не им е дадено, да знаят за Словото"Въпреки,че една малка част от тях е допусната"скришом"да подслушват Словото.

Извинявай, за отклонението,но все пак е свързано с Невидимото.
Жоро,за начинаещ,като мене нещата и обясненията са "сложни и объркани"."Хадес е ада,Хадес не е ада."...Би ли ги обяснил, по кратко и ясно,например:

-След,като човек умре, душата му се поема от.....и в зависимост от делата му, се води към...Хадес.....,където има.......места наречени Рай....и ад...и т.н..

Всъщност,какво е Хадес и как е устроен от вътре.Какво има там.Къде са ада и Рая.Моля те всичко подробно,стъпка след стъпка.Какво, става с душата и духа.После, да говорим вече за облекчаване на страданията.По добре, без цитати с твои думи, базирани на Писанията.Както, каза за прощаването на греховете.После, след цитатите се оказа,че всичко е вярно.Имаме ти доверие.

Жоро,това по горе ти го написах преди 10 мин,и в един момент виждам схемата.Там, всичко е ясно.Няма нужда , от отговор.Това се искаше.Само,че възниква въпросът, каква е ролята на Ада,след като осъдените неправедници,ще отидат в Геената.По, схемата се вижда,че ада е празен.Какво, ще става с него.Има Рай, след смърта за праведниците, и тъмница за грешниците.След съдния ден,праведниците ще останат,там където са си сега-Рая, а осъдените грешници , в Огненото езеро.Състоянието, в рая след съд.ден, ще се промени,или ще си остане същят рай.

От това, което си цитирал, за духовете и ангелите,се разбира,че всичко което противоречи на Християнството е от Сатана,а това което го подкрепя е от добрите, и с тях може да се контактува.Те, потвърждават Божието слово,значи Ок?!

Малко, съм изморен понеделнишки,за което се извинявам.Вероятно съм допуснал и грешки..но нема как Жорка..Поправяй,и това е..

Поздрави:
Симон

ПОЗДРАВИ/
СИМОН
simon
Потребител

Мнениеот simon » пон май 31, 2010 10:57 pm

Здравей,Муладзникова!

Ето и въпросите,кратки и ясни:

-След като се молим за умрелите,които са в тъмницата с огъня,по какъв начин, мъките им се облекчават.Огънят, в тъмницате се намалява, за да не ги гори силно,или се премахват част от греховете им.

-Ти казваш,че малко след събитията с Адам и Ева,Рая е вдигнат на третото небе.Той, там е бил безлюден.Бил е пазен.Исус, е слязъл в тъмницата(не може да е ада,по схемата на жоро),и извел душите на праведниците,като ги е изкачил на третото небе в Рая.
Жоро,твърди,че Рая не е на тртото небе,а е в Земята-първо ниво.

-Вярно ли е, че душите на праведниците са горяли в тъмницата(неоснователно),преди да дойде Исус,за да ги изведе.

Надявам се, да съм бил по ясен.Вярно е,че понякога пиша неясно.Ще трябва,да се постарая по вече.

Поздрави
Потребителски аватар
m.muladzhikova
Потребител

Мнениеот m.muladzhikova » вт юни 01, 2010 10:33 pm

simon
Потребител

Мнениеот simon » чет юни 03, 2010 12:33 am

Последна промяна от MacIlian на чет юни 03, 2010 11:08 am, променено общо 1 път.
Причина: Редактирани пунктуационни (неправилно поставени празни интервали) грешки.
simon
Потребител

Мнениеот simon » пет юни 04, 2010 12:34 am

Жорка, ако си решил, да вземаш ваканция, задръж малко, поне да свършим темата, за душите и митарствата. Ако, си на планетата Земя все още, слушаме отговора ти към Муладзникова. (шега). Може, би и други имат отговорите...

Поздрави:
Симон
Жоро
Потребител

Мнениеот Жоро » съб юни 05, 2010 9:43 pm

Заравей Simon,

Tемата наистина е интересна, но първо да не забравяме най-важното. И то е – да се стремим по всякъкъв начин да бъдем участници във възкресението на праведните. За да стане това трябва да бъдем истински ученици на Иисус Христос. Нашето училище е църквата, а мястото за практикуване – живота. Извън църквата няма истинско познание за Бога и духовния свят.

По-добре да си в църквата, дори свещенника да ти каже различни неща за задгробния живот от които аз казвам. Ако си извън църквата, според опита и учението на вярващите през вековете – едва ли ще участваш във възкредението на праведните.

Мурджакова приведе теории, а аз помолих за цитати от Писанието. Какво ми е работа да се занимавам с теории? Всеки може да си създаде правдоподобно звучаща. Когато ми цитира Писанието, може да продължим диалога. Както казах аз съм православен. Православните доктрини почиват на Писанието, тълкувано съобразно с Преданието.
Потребителски аватар
m.muladzhikova
Потребител

Мнениеот m.muladzhikova » нед юни 06, 2010 7:24 am

Жоро,

Теориите ми почиват на база Православните икони, устройството на Православния храм, Светата Божествена Литургия и останалите служби, и това, което те изразяват. А знаеш, че цялото Учение - целите Стар и Нов Завет - са в тях / вкл. и нещата, за които говорим в темата /.

Текстове от Писанието няма да ти приведа - не съм на ниво да ги тълкувам и не искам да рискувам. Но - повече от 2000г Писанието е четено; изследвано богословски, исторически, археологически, етнографски и пр.; тълкувано, и т.н. Никой от нас не спори за това, че е Боговдъхновено, че иконите също са. Никой от нас не спори за устройството на Православния храм и затова, че самият храм / и в архитектурно отношение /, заключава в себе си цялото Учение на Православието. Никой от нас не спори за Литургията и останалите служби заключаващи в себе си целите Стар и Нов Завет. Никой от нас не спори - НО МАЛКО ХОРА ДЕЙСТВИТЕЛНО ТЪРСЯТ И МИСЛЯТ, ЗАЩОТО ГЛЕДАТ, НО НЕ ВИЖДАТ; ЧУВАТ, НО НЕ СЛУШАТ.

Жоро,
Надявам се, че разбра за какво говоря.
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » нед юни 06, 2010 11:15 am

към всички привърженици на митарствата: вие твърдите, че принадлежите към светата апостолска и съборна Църква, нали така? защо тогава упорито отказвате да слушате какво учат апостолите? защо продължавате да смучете от пръстите си врели-некипели и да преиначавате Словото за собствена погибел? защо нямате уважение и страх от Бога?

какво става с душите на християните /истинските такива, не лъжехристияните/ е записано черно на бяло в 1 Сол. 5:13-14:

Не искам, братя, вие да не знаете за починалите, за да не скърбите, както и другите, които нямат надежда. Защото ако вярваме, че Иисус умря и възкръсна, то и починалите в Иисуса Бог ще приведе с Него.

това е християнската вяра по въпроса.

приведоха ви се достатъчно цитати и от Писанията и от отците. вие не слушате. има инструкции в Писанието да съветваш еретик веднъж и дваж и да го оставиш, тъй като се е извратил доброволно и не ще да слуша истината.

"Духът ясно говори, че в последните времена някои ще отстъпят от вярата, като се предават на мамливи духове и бесовски учения чрез лицемерието на ония, които говорят лъжа и имат жигосана съвест..."
1 Тим.4:1-2
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » нед юни 06, 2010 12:59 pm

simon
Потребител

Мнениеот simon » пон юни 07, 2010 12:02 am

Здравей,Тигър!

Искаш, да кажеш, че в тази тема, има 2 вида коментатори, митаристи и антимитаристи.Забравяш, че има и трети вид като мен, незнаещи, искащи да научат истината, и не вярващи току така, на каквото и да е.Та, при теб, нещата са ясни.Имаш си твойта истина, но за нас, (незнаещите), не е така. Ние, тепърва с вашата помощ, ще я научим, ако разбира се Бог пожелае.

Тигър:
Не искам, братя, вие да не знаете за починалите, за да не скърбите, както и другите, които нямат надежда. Защото ако вярваме, че Иисус умря и възкръсна, то и починалите в Иисуса Бог ще приведе с Него.

Симон:
Тук, не става ясно, че повярвалите и починалите в Исуса, (правели безчинства и грехове), ще бъдат преведени ВЕДНАГА, без митарства при Него.

Змиянац:
За Господа е лесно в смъртния ден да въздаде на човека според делата му; ... при свършека на човека се откриват делата му (Иис. Сир. 11:26-27)

Симон:
Да, приживе делата му се записват, и в момента на смърта, те блесват в пълна светлина, защото знаем, че веднага идват, едните или другите, за да го приберат.Значи, те на момента ЗНАЯТ ВЕЧЕ, КАКВА Е СЪПОСТАВКАТА.Въпроса, е от тук нататък, кой борави с делата му, и ако са митарите, не го ли правят по волята Божия.

Змиянац:
Истина, истина ви казвам: който слуша словото Ми и вярва в Оногова, Който Ме е пратил, има живот вечен, и на съд не дохожда, а е минал от смърт към живот. (Иоан. 5:24)

Симон:
Никой, не е толкова наивен, да си помисли, че само с една гола вяра(без да изпълнява дефиницията за "ВЯРА"), "има живот вечен, и на съд не дохожда"
Тук, ясно се разбира, че на съд, не отива само този, който слуша Словото, И ГО ИЗПЪЛНЯВА.ТОВА, ИСКА ДА КАЖЕ.САМО, СЪС СЛУШАНЕ НЕ СТАВА.Ако,Исус е искал да каже:"Вярвайте в Отца, слушайте словото ми, после.. нали..вие сте си хора,може и да грешите..(ама щом признавате възкресението ми, аз ще уредя проблема ви "там".Няма страшно.Те греховете, на мен се пишаат).Ако е така, то е един вид, "подбуждане"(НК) към грехове, или мълчаливото им приемане.То, е равносилно, на учението на Дявола.Та, нали Дявола, Е НАЙ ВЪРЛИЯ ВЯРВАЩ в "Оногова".Даже, повече от всеки нас.А и Словото Му, Го е слушал, слушал, та му омръзнало...

Змиянац:
Желаем да напуснем тялото и да се приберем у Господа (2Кор. 5:8

Симон:
Никъде не пише, че няма да е, след 40 дни.

Змиянац:
Желая да се освободя [от тялото] и да бъда с Христа, защото това е много по-добро (Филип. 1:23)

Симон:
-//-//-//-//-//-//-

Забележка:Не съм, убеден в казаното от мен, но ако никой, не даде сносно обяснение, ще се наложи, да си повярвам.Също така,ако никой не ще да добави, нещо за Хадес, аз го приемам, и задавам следващият въпрос на Жоро:

Жоро,според твоята версия,почиваща на Писанията,след като човек умре душата му отива веднага или в Аврамовото лоно(рай), или в тъмницата до Съдния ден.В съдния ден, какво става, с тъмницата и Ада.Сега,Ада е празен.Защо?
Всъшност Жоро, къде изчезна схемата за Хадес.Нещо, не я виждам..или бъркам страницата...

В заключение, искам да кажа нещо:
Беше, ми направена забележка по л.п. от Маклейн,за това че не оставям интервал, между препинателните знаци, и следващата буква.Приех го "лично", след което като реших да предприема "някои стъпки"."По стечение на обстоятелствата", не предприех нищо, и само след два дни писане, установих, че това е била добронамерена забележка, благодарение на която, започнах да пиша, по четливо.Искам, публично да благодаря на Маклейн, и да му се извиня,ако съм казал нещо необмислено.Настоящето, можех да направя по л.п, но мисля, че така е по достойно.

Поздрави:
Симон
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » пон юни 07, 2010 1:52 am

vipaz
Потребител

Мнениеот vipaz » пон юни 07, 2010 10:56 am

По темата в Писанието не се говори за митарства затова никой и не спори дали има или няма.

останалата част от поста съдържеше хули и лъжи срещу Православието, поради което е изтрита от модератор.
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » пон юни 07, 2010 11:19 am

Жоро
Потребител

Мнениеот Жоро » пон юни 07, 2010 7:39 pm

m.muladzhikova, разбирам те и като цало съм съгласен с теб.

Но все пак, трябва да правим разлика между Светото Предание и Църковно предание.
Светото Предание е Учението на Христос предадено ни от Апостолите. В него са включени догмите (истините) и който не ги приема, не може да бъде част от църквата Христова.

Църковата е развила обичаи, правила, принципи, които ни помагат в съвместното следване на Христос, но те не са догми, те не са Свето Предание – те са Църковно Предание. Църковното Предание е добро, но не е задължително. За Църковното Предание не може да кажем, че е боговдъхновенно. То няма авторитета на Светото Предание, което е боговдъхновенно и следователно задължително.

Иконите не са боговдъхновенни. Те са Църковно предание. Църквата ги е създала като помощно средство на вярващия.

Светата Божествена Луитургия не е боговдъхновенна. В нея ние изразяваме боговдъхновенните истини. Литургията е изпълнена с Боговдъхновенното Писание. Най-важния елемент на Светото Предание – Самият Христос присъства на литургията. Литургията, като начин на богослужение ни е предадена от апостолите. Но Литургията, сама по себе си не е боговдъхновенна. Ако беше боговдъхновенна, никой нямаше да я променя. Ако някой я промени - става еретик. Но, не е така! Имаме Литургия на Яков, Литургия на Йоан Златоуст, Литургия на Василий Велики.

Православният Храм не боговдъхновен. Той е построен да изразява Божествените истини и за това го обичаме и почитаме. Но както една проповед на свещенника изразява боговдъхновенните истини но не е боговдъхновенна, така е и всяко нещо плод на Църковното Предание, какъвто е храма, каквито са иконите, каквато е и литургията. Святият Дух е във всички тях за да ни води, но не може да кажем, че са боговдъхновенни.

Единствено за Светото Предание твърдим че е боговдъхновенно. Църковното Предание трябва да се промени ако е в противоречие с него.

Ние не сме като католическата църква. Ако нещо е прието от църквата и е навлязло в нея, това не го прави авторитетно. До колкото съм чел - за католическата църква това е достатъчно. Щом зад нещо стои авторитета на църквата и тя го е приела – то то сатава авторитетно. Ние православните не сме така. За нас нещо е авторитетно, ако е Предадено от апостолите. За нас вярата е веднъж за винаги предадена от апостолите и не се променя. За това винаги се връщаме към извора, а не търсим толкова, кой какво приема за вярно.

Върни се в “писание и предание”