Колко воли има в Троицата?

въпроси за източниците на нашата вяра
small axe
Потребител

Re: Колко воли има в Троицата?

Мнениеот small axe » съб юли 12, 2014 12:10 am

Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » съб юли 12, 2014 9:14 am

ivanb63
Потребител

Мнениеот ivanb63 » съб юли 12, 2014 4:00 pm

Като ви чета и много ме досмешава. Става ми едно такова весело, весело, ...чак ми се плаче от веселба.
Най-напред едва ли ще познаете един човек, който няма триединството. А такива има в страната. И чак тогава спорете за това, колко воли има в троицата. Естествено е единосъщната Троица да има ЕДНА Воля. В секундата в която се появи още 1 воля и вече нямаме триединство в дадения човек.
Ма толкова смешно ми става за нивото на "раздумката", че просто ме е срам да се обадя.
Но това на вас не ви пречи да си мерите ..ъъ... думичките и Познанието ви за Православието де.... Мерете си ги...
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » съб юли 12, 2014 7:23 pm

Бог Отец е различен от Сина и те са различни от Св. Дух.
Писанието е напълно ясно по този въпрос. Те са единомислени във всичко и са едно, тоест волите им са в абсолютна хармония. Това е което може да се каже относно волята. Това разбира непредубеденият човек като чете писанията. Другите философии, които даже някои са превърнали в догмати, че и анатемосват на тая база са просто човешки работи. Това е моето лично разбиране и мнение по тази тема. Пък всеки си има глава на раменете.

Ако някои тук смята, че ако някой не е на неговото, подпечатано с човешки догмати мнение, то този някой е еретик, то такива люде само ги съжалявам. Те сигурно са си убедени в тия неща, но ще дойде време и ще проумеят безмислието им.
Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » съб юли 12, 2014 7:52 pm

Да не се расъждава в смисъл да не се губи време, иначе всеки може да си расъждава колкото иска, ако го прави правилно ще стигне до догмата.

Върни се в “писание и предание”