Злият дух от Господа

въпроси за източниците на нашата вяра
prokimen
Потребител

Злият дух от Господа

Мнениеот prokimen » ср окт 08, 2014 12:22 pm

Кой как интерпретира библейското откровение за злия дух, идващ от Господа, за което четем в Първа книга Царства 16:14, 18:10, 19:20 ?
Nikolay345
Потребител

Re: Злият дух от Господа

Мнениеот Nikolay345 » ср окт 08, 2014 4:16 pm

Ако позволите един коментар, свързан изобщо със злите духове ренегати.

Не сте ли чували за дяволите с тризъбци, които обгрижват грешниците, които се варят в казаните в чистилището, под които гори огън и те пищят, а проклетията излиза от устата им? Дяволи, които са решили да воюват с тартора на дяволите, и тризъбецът в ръцете им е символ на тяхната вяра в Св. Троица... Те се грижат грешниците да се подгреят здраво, за да се спасят от ада и да полетят към рая... Нали Христос слиза в ада, носейки вода за жадните и огън за премръзналите... Дяволи-ренегати въстават и вдигат бунт срещу жаждата и студа - започват да служат на Правдата, затова мушкат здраво пънчославните с тризъбците си, за да им избият от главите пънчославието...

http://s14.rimg.info/54dc8ad968d4d40e72 ... cb29ab.gif

Като проклина някой "Върви по дяволите, проклетнико!", той всъщност пожелава на лошия човек, който вече е със злите дяволите, да срещните дяволите в служба на доброто, праща го при дяволите с тризъбците - макар и зли духове, те са решили да впрегнат злото в себе си в служба на доброто, като колкото повече проклетия успеят да изкарат от грешниците, които мъчат, толкова добри дела им се зачитат... Така че има зли духове, които слушат на злото, както и зли духове, които са обърнали резбата, казано на по-образен език - те воюват със злото най-първо в себе си, а после и около себе си, и мечтаят да станат ангели... Затова са толкова усърдни да ръчкат в казаните грешниците... Може би точно такива зли духове са решили да съдействат във Вашия случай, за да изкупят греховете си! Нали делата на вярата са по-скъпи от безброй думи на вярата без дела! Без дела на вярата никой не може да се спаси - може само да вярва, че се е спасил! Пънчославните вярват, че спасението им е дадено даром - всички грешници като кажат само на думи, че са се покаяли, а не докажат вярата си с делата си, та вярват, че вече са спасени и ги чака на небето рая, но не мислят въобще какво са вързали на земята...

[Може да се каже, че свободната воля на всеки да служи на доброто или на злото, му дава принадлежност към ада или рая, но емигрантите от ада и рая минават през чистилещето - в едното дяволи с тризъбци карат грешниците да служат на доброто, да изчистят света си от злото, а в другото /за ангелите-ренегатит доброто вече е мръсно и трябва да се очистят от него/ ангели-ренегати си правят "сепуку" /харакири/ като пият от една бутилка с надпис "ПЪНЧОСЛАВИЕ - ПРЕГЪРНИ ДЯВОЛА И СТАНИ САМ ДЯВОЛ!"... Откакто пънчославието се е появило на земята, в чистилището почти нямало грешници, защото никой не пращал по дяволите никого от пънчославните /скоро ще пратя по дяволите доста пънчославни, за да създам трудова заетост на дяволите с тризъбците/, та дяволите с тризъбци трябва да играят гладиаторски боеве, затова им дават по една мрежа, дано по-лесно успеят да хванат някой дявол без тризъбец-побратим и да го метнат в казана си, а за да не го познаят, че е враг, си слагат по една дяволска маска на лицето, да се мамят дяволите и да не бягат...

Дяволите вярвали в тяхна си грешна троица - отец дявол, син дявол и зъл дух помежду им, но те били разлъчно свързани, някои дяволи се осъзнавали какви глупаци са като ги запалело на вода, защото в ада водата стояла в един автомат за бутилки и дяволът не давал на никого да пие от водата, която била вътре, защото много обичал дяволията в малките дяволчета, затова искал да се научат като него да не пият от тази вода, от която веднъж като пиели никога не ожаднявали... Затова пък имало много лава - който искал, можело да си сръбне от нея... Но разтопената скала здраво запичала дяволите и те не смеели да пият повече от веднъж, защото после се налагало да им правят клизма с пневматичен чук... А при все, чи имало лава, дяволите зъзнели - при тях идвали все по-големи дяволи от света на земята, все по-големи престъпници, които цял живот безнаказано убивали и мъчили цели народи, а никой не ги възпирал, та те веднага заемали най-висшите постове в ада и пращали дяволите в най-отдалечените места на ада, където не било толкова приятно горещо, а те много обичали да са на самия край и да си киснат краката в езерото от лава, да шляпат с крачка, въобще имало голямо социално разслоение и не е чудно, че избухнал бунтът, когато се появил Христос в ада... Христос слязъл с единия разбойник в ада, а с другия разбойник се качил в рая - с единия се качил в рая същия ден, а с другия бил 3 дни в ада, вдигнал бунт в ада, за да спаси и другия разбойник, който не се покаял като този за рая веднага, и разбил портите на ада, даже има икони, на които Христос е стъпил върху разбитите порти на ада... Дяволите, обаче, не могат да излязат като Христос - трябва да си заработят свободата, както Той си я заработи, колко километри е навъртял, колко слова е изговорил, колко чудеса е направил, колко хора са се покаяли и са се обърнали от Неговата Проповед! Дори проповядвал срещу лихварите, ако прочете Лука 6:35 - "заемайте, но без да очаквате да приемете назад", т. е. не давайте пари с лихва, защото нямаше да каже заемайте, а давайте /дарявайте/ пари на някого, ако някой сега измисли, че е казал да давате заем без да искате да ви връщат самия заем, т. е. това вече не е заем, а подарък! Прочете и Лука 6:34 - "И ако заемате само на тия, от които се надявате да вземете нещо, каква благодарност ви се пада? Защото и грешни на грешни заемат, за да вземат назад равното...", т. е. даващите заем и очаквайки някаква изгода за себе си, не постъпват човеколюбиво според Христос! Това надявам се да го прочете ven4e, която все още имам чувството, че се съмнява в написаното от мен в темата "Пънчославие" за лихварството и настоява, че във Византия е имало банки - ами Византия е мултирелигиозна държава, до VI-ти век е имало толкова много религии, че направо на християните им призлява по някое време и започват да рушат езически храмове, чак размирици настават, когато държавните органи организират походи срещу езическите религии, които открито се противопоставят на Християнството.]
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » чет окт 09, 2014 8:26 am

И хората, и духовете сме само инструменти в ръцете на Бога и въпреки че изпълняваме своята воля, несъзнателно участваме в Божия план. Дали ще вършим добро или не, няма с какво да Го изненадаме, докато на нас сметките ни редовно излизат криви и когато сме помислили, че правим добро, то се е оказало зло и обратно. Когато се молим във великопостната молитва Бог да не ни дава дух на леност, униние, властолюбие и празнословие, ние засвидетелстваме желанието да избегнем тези състояния, а не обвиняваме Бог за това, че е възможно да изпаднем в тях.
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » чет окт 09, 2014 8:44 am

prokimen
Потребител

Мнениеот prokimen » чет окт 09, 2014 2:02 pm

Nikolay345
Потребител

Мнениеот Nikolay345 » чет окт 09, 2014 3:55 pm

При все че пънчославието носи много негативи, то действа на някои дяволи изключително добре, защото ги кара да се замислят дали пътя, в който вървят, не е грешен - представете си например злите хора в България, които се имат за православни, но не градят свят на Правдата, а си стоят и не правят нищо освен да лицемерстват, та много от тях са дали парите си в банка и си чакат лихвата - парите ще работят вместо тях... Но изведнъж банката затваря врати, слагат един катинар отпред и лихвата заедно с парите на тези вярващи не са вече на тяхно разположение... За сведение - банкерът на онази банка /да не й казвам името, за да не заплаче някой за парите си при чуването на името й/ е изографисан в ЧЕРНОГОРСКИЯ манастир заедно с жена си - там прави луканка от ЧЕРНИ РОГАТИ ГОВЕДА бивш брокер от Уолстрийт и си хапва през цялата година от нея цялото манастирско братство, заедно с всички посетители... Там, както и навсякъде другаде, не проповядват срещу лихварството - аз не съм чул някой расоносец да ми е казал, че лихварството е опасно за братството, затова да се пазя от него като от ЧЕРЕН ДЯВОЛ... Съмнявам се някой от пънчославните да е чул нещо подобно в имащата се за православна църква, в имащата се за още по-православна католическа църква или пък за най-православната от всички евангелистка /протестантска/ църква, защото щеше да има християнски банки, където богатите християни да влагат парите, които са им излишни /да не събират прах в някоя каса или някоя мишка да им види сметката на пачките им, без значение дали е буркан-банк или някоя друга банка/ и от тях да се ползват доверени /но не доверени от СЛЯПО доверие в тях, а ако наистина са доказали с проект, защитен от тях, че идеята им е осъществима и е добра за християните в общността/ вярващи лица с добри идеи за християнската общност, които да създават някакви предприятия с цел да създават трудова заетост на братя и сестрите си, а не да бъдат експлоатирани по-всякакви начини от невярващи във възмездието лица, предимно атеисти и други подобни... Та исках да кажа, че пънчославието рано или късно ще донесе на земята отново нова революция - както съм писал в блога си, пънчославието постоянно предизвиква революции, защото никой не иска вечно да е пънчославен... Понякога дяволията на по-големите дяволи се оказва в служба на доброто - малките дяволи изгубват опората под себи си и разбират, че дяволите, на които служат толкова отдадено, не са човеколюбиви, а човеконенавистни... Затова те решават да избягат от ДЯВОЛСКИЯ ВЕРТЕП - например хващат самолета от Терминал 2 на летище "София", за да отидат в някой друг кръг на ада, където висшите дяволи не са толкова зли, а малко по-човечни... Дяволите могат да призоват другите дяволи да се покаят, но те не вярват, че това е възможно - например сега като знаят, че лихварството е забранено за християните, те няма да отидат при техните водачи да им кажат, че лихварството е равносилно на робовладелство, защото те се страхуват от тях, така са ги дресирали, че те само слушат какво ще им кажат ЛИДЕРИТЕ на църквата им и няма диалог, НЯМА РАВНОПОСТАВЕНОСТ, а само проповеди от една трибуна, а не да седят на една кръгла маса и всеки, който не разбира нещо, да попита за нещо, което не му е ясно... Аз съм бил студент и съм забезал, че студентите се страхуват да задават въпроси на професорите си - преподавателят ни пита разбрали ли сме всичко, имаме ли въпроси, всички си мълчат, но като си излезе професорът след малко някой се обажда да попита някой разбрал ли е нещо, защото той нищо не е разбрал... Не е чудно, че при решаването на задачи лъсваше цялата картина - без да се хваля, но аз бях един от малкото, който връзваше тройката, а над 90 % не можеха дори да напишат нещо и предаваха полупразни листи с имената си, за да е ясно, че са правили контролно... Наистина това беше висш пилотаж по теоретична механика - задачите бяха много сложни, поне за мен, но аз имах елементарните познания по математика и се напъвах да уча, защото не исках да вляза в казармата, а останалите не се напъваха, защото никой не ги тормозеше като мен, а и повечето бяха момичета... Та искам да кажа, че трябват елементарни познания, за да бъде изградено едно православно общество, а такива липсват, няма кой нито да преподава като едно време в църквите преди 1500 години, когато е имало 3-годишни обучения по въпросите на Вярата, които постепенно намаляват, намяват и днес напълно неподготвени по въпросите на Вярата лица се "отричат" от дявола, цамбурват с крака в леген с вода, но да не пиша повече, че се ядосват някои модератори тук като пиша самата истина и твърдя, че няма обръщане на стария човек в нов, а има само заблуда... Моите писания наистина предизвикват главозамайване - никой не иска да повярва, че Православието е изчезнало от България и въоще от "православния свят" - ние сме пънчославна държава, в която ако дойдат гости от миналото и видят каква "православна" вяра изповядваме /говоря от името на множеството, тъй като една птичка пролет не прави, както се казва - аз също живея за мое нещастие в тази пънчославна държава/, ще се хванат за главите... Мислел съм си какъв филм биха направили те за нашия свят, ако дойдеха при нас - правя аналогия с френския филм "Гости от миналото" /този филм ми е един от любимите, особено първият и вторият филм, но и третият филм от поредицата е интересен/, но може би те щяха да направят филм "Гости от бъдещето" и без съмнение щяха да ни изгорят на клада като еретици, както се опитват да изгорят един от героите в "Гости от минало II", защото Светата инквизиция намира в джоба му кутийка, от която мучи ГОВЕДО... Бих се смял на един такъв филм, но ако бях на кладата, така си мисля, нямаше да ми е до смях - сега съм на кладата, в пънчославния свят, но се надявам да набера достатъчно скорост и да изхвърча от този ад... Търся съмишленици да си построим зведолет, но все още не мога да открия такива, които да повярват, че наистина са пънчославни... Те вярват, че черно и бяло не се смесват, няма сиво - всичко е или черно, или бяло, няма сиво... Затова те не могат да повярват, че злото не винаги е срещу доброто, а може да се обърне срещу злото - точно по тази причина мафиотите са измислили "мафиотските обуща" от бетон, за да не може никой ДА ВЪРВИ СРЕЩУ ТЯХ, по-точно да се боят всички мафиоти от това наказание и да не предават мафията, но който може да си позволи да преодолее този страх, за да напакости на мафията, вече като борец срещу нейото зло като сам използва злото против мафията, например очиства мафиоти, та по този начин един бивш мафиот използва злото, което е в него като познание за оръжия и пр., за да елиминира злите хора /както знаем злите духове не умират от куршум, умират само техните приемници, но поне няма да има кой да върши престъпления - няма физически извършител, защото той е в гроба/... Това е един елементарен пример от филмите как някои могат да са добри, при все че наистина вършат злини на някого, но като цяло пък спасяват други човешки животи /иначе на полицаите щеше да бъде забранено да носят оръжие - съдия Колт с шестима заседатели да раздават правосъдие/... Бих могъл да дам и друг пример, защото някой ще каже, че мафиотите са изключение от правилото, а мафиотските филми са режисьорски измислици...
Радослав
Модератор

Мнениеот Радослав » чет окт 09, 2014 5:21 pm

ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » чет окт 09, 2014 7:31 pm

Включването на Акс насочи мисълта ми към идеята, че хубавата музика и като цяло изкуството е в състояние да изгонва зли духове. Въпреки че е широко застъпена в православната църква, тази екзорсистка практика не е достатъчно осъзната и оценена и може би е достатъчно понякога просто да послушаме хубава музика, вместо да се впускаме в богословски спорове. Според мен Николай трябва да включи в арсенала срещу пънчославието и това оръжие, за което в Библията черно на бяло пише, че е прогонило цял зъл дух, какво остава да повлияе на човешко същество, в което абсолютно задължително и винаги присъства поне частица добро.
prokimen
Потребител

Мнениеот prokimen » чет окт 09, 2014 7:40 pm

Nikolay345
Потребител

Мнениеот Nikolay345 » чет окт 09, 2014 8:42 pm

Какво да се направи, за да не дохожда на святато място "мерзостта на запустинието"?! Ами зрящите на слепите да отворят очите, а чуващите на глухите ушите, защото ако слепец води слепеца, двамата падат в ямата /Матей 15:14, Лука 6:39/! Затова в Древната Църква е имало дори ритуал по отваряне на ушите, явно е имало вакуумни помпички за изсмукване на ушната кал... Та някой трябва да покаже на слепите водачи, че са слепи, или пък на водените от слепците тяхната слепота!

Е, ХАЙДЕ МАЛКО ДА ПОПИША, ЧЕ СЕГА ПИША ЕДНА ТЕМА ЗА БЛОГА СИ И СЪМ СЕ УМИСЛИЛ ЗА БЕСОВСКАТА СЪЩНОСТ НА ПЪНЧОСЛАВИЕТО /КАТО НЯМА ЖЕЛАЕЩИ ДА ИМ СКРИЯ ШАПКИТЕ РЕШИХ ДА НЕ БЪРЗАМ - ИСКАТ ДА СА БУКВАЛИСТИ, ДОБРЕ, НЯКОИ ДАЖЕ СЕ ПРИКОВАВАТ НА КРЪСТ, ЗА ДА ИЗПИТАТ ХРИСТОВИТЕ МЪКИ, НО ПРЕДПОЛАГАМ, ЧЕ ТОВА СА КРАЙНИ БУКВАЛИСТИ/...

ГОЛЕМИЯТ ПРОБЛЕМ Е СЛЕДНИЯТ - ХРИСТИЯНИТЕ В БЪЛГАРИЯ КОНКРЕТНО СА ПРИНУДЕНИ ДА ПРАВЯТ ТОВА, КОЕТО ИМ КАЖАТ АТЕИСТИТЕ /КОМУНИСТИТЕ/ - В БЪЛГАРИЯ НЯМА СВОБОДА НА ВЯРАТА В КЛАСИЧЕСКИЯ СМИСЪЛ /ВЯРАТА НА МНОЗИНСТВОТО ОПРЕДЕЛЯ БИТИЕТО НА МНОЗИНСТВОТО, А ТОЧНО ОБРАТНОТО - ВЯРАТА НА МАЛЦИНСТВОТО ОПРЕДЕЛЯ БИТИЕТО НА МНОЗИНСТВОТО, НО ПЪРВИТЕ ЖИВЕЯТ ДОБРЕ, А ПОСЛЕДНИТЕ ЗЛЕ, Т. Е. ИМАМЕ ФЕОДАЛНА ДЪРЖАВА, А НЕ РУПУБЛИКА/, КАКТО ТВЪРДИТЕ, ЗАЩОТО САМО НА АТЕИСТИТЕ Е РАЗРЕШЕНО ДА ФОРМИРАТ ПАРТИИ, НА ВСИЧКИ ОСТАНАЛИ ВЕРСКИ ГРУПИ ТОВА Е ЗАБРАНЕНО ОТ КОНСТИТУЦИЯТА, ЗАТОВА НЯМА УПРАВЛЕНИЕ НА ДЪРЖАВАТА ОТ ХРИСТИЯНСКАТА ОБЩНОСТ КОНКРЕТНО /ОПРЕДЕЛЯЩИТЕ СЕ КАТО ПРАВОСЛАВНИ СА 80 % ОТ НАСЕЛЕНИЕТО/, А ОТ ПРЕДСТАВЯЩИ СЕ ЗА ЗАЩИТНИЦИ НА ПРАВОСЛАВИЕТО РАЗНИ ТЪМНИ СУБЕКТИ, КОИТО ДОРИ МОЖЕ ДА РАЗПАЛЯТ РЕЛИГИОЗНА ВОЙНА КАТО В БИВША ЮГОСЛАВИЯ С ТЕЗИ СИ ДЕЙСТВИЯ ПО БЛОКИРАНЕ НА ГРАНИЦАТА ИЛИ ХВЪРЛЯНЕ НА КАМЪНИ ПО ДЖАМИИ!!! ИМА СВОБОДА ДА СЕ ИЗЯВАВАШ КАТО ИЗДАВАШ КНИЖЛЕТА, ПИШЕШ ДО ВЕСТНИЦИ И ТЕЛЕВИЗИИ, ПИШЕШ ВЪВ ФОРУМИ И ВЪОБЩЕ ПРАВИШ МНОГО НЕЩА, КОИТО В МИНАЛОТО СА БИЛИ ПРИВИЛЕГИЯ САМО НА ЕЛИТА И ТЕХНИТЕ ПРИБЛИЖЕНИ, ЗАЩОТО ПРЕДСТАВЕТЕ СИ ИМПЕРИАЛИСТИЧЕСКИТЕ СЛУГИ ДА ЗАПОЧНАТ ДА ИЗДАВАТ ВЕСТНИЦИ И ДА ПЛЮТ РУСИЯ, ДА ПИШАТ СРЕЩУ ПАРТИЯТА И ПР., ТА ИМА СВОБОДА, КОЯТО ПОЗВОЛЯВА ЕДНО ОТПРАВЯНЕ НА ПОСЛАНИЯ КЪМ ОБЩЕСТВОТО, НО ПЪТЯТ КЪМ АДА Е ОСЕЯН С ДОБРИ НАМЕРЕНИЯ, КАКТО СЕ КАЗВА - ЕДНО Е ДА ИМАШ НАМЕРЕНИЕ ДА НАПРАВИШ НЕЩО ДОБРО ЗА ДРУГИТЕ, А СЪВСЕМ ДРУГО Е ДА ГО НАПРАВИШ И ТО ДА ДАДЕ ДОБЪР ПЛОД, ЗА ДА СЕ НАСИТЯТ ГЛАДНИТЕ И ЖАДНИТЕ ЗА ПРАВДА В ТОЗИ СВЯТ НА НЕПРАВДАТА!!!

СПОРЕД НЯКОИ В БЪЛГАРИЯ ПОНАСТОЯЩЕМ ИМА НАД 100 РЕЛИГИОЗНИ ФРАКЦИИ - ТАКА ДЪРЖАВАТА ПРАКТИЧЕСКИ Е МУЛТИРЕЛИГИОЗНА, А НЕ ПРАВОСЛАВНА, КОЕТО Е ГАРАНЦИЯ ЗА БЪДЕЩИ РЕЛИГИОЗНИ СТЪЛКНОВЕНИЯ И ПО ТАЗИ ПРИЧИНА 5 % АТЕИСТИ ЩЕ УПРАВЛЯВАТ 95 % ПЪНЧОСЛАВНИ /МНОГООБРАЗИЕТО НЕ ОЗНАЧАВА РАЗНООБРАЗИЕ В ИСТИНСКИЯ СМИСЪЛ, ИМАМЕ НАД 100 ФРАКЦИИ ОТ ЕДНА ПЪНЧОСЛАВНА ПОВЪРНЯ, КОЯТО ПРАСЕТА ДА ЛОЧАТ/, ЗА ДА ИМА "МИР", НО НЕДОВОЛСТВОТО ЩЕ РАСТЕ В ГЕОМЕТРИЧНА ПРОГРЕСИЯ И АКО НЯКОЙ ЗАТВОРИ ГРАНИЦАТА, ЩЕ НАПРАВИ БОЙЛЕР ОТ БЪЛГАРИЯ, В КОЙТО НАЛЯГАНЕТО ЩЕ НАРАСТВА ДО ПРЪСВАНЕТО НА ТОЗИ БОЙЛЕР ОТ ОГРОМНОТО НАЛЯГАНЕ В НЕГО, КАКТО СТАНА ПРЕЗ 1989-ТА... УБЕДЕН СЪМ, ЧЕ ТРИМАТА ГЛУПАЦИ, КОИТО БЯХА ИЗСТРЕЛЯНИ ОТ БЪЛГАРИЯ И СЕ ПРИЗЕМИХА В МОСКВА, БРЮКСЕЛ И ВАШИНГТОН, ЩЕ СЕ ПОГРИЖАТ ЦЕЛИЯТ СВЯТ ДА СТАНЕ КАТО БЪЛГАРИЯ, ЛУНЕН ПЕЙЗАЖ...

И НАКРАЯ: ХРИСТИЯНСКО ЛИ Е ДА ОСТАВИМ ДВАМАТА СЛЕПЦИ ДА ПАДНАТ В ТРАПА? ИСКАМЕ ЛИ НЯКОЙ НАШ БРАТ В ХРИСТА ДА НИ ПОМАГА, КОГАТО БЕЗ ДА ИСКАМЕ, АКО ОСЛЕПЕЕМ НАПРИМЕР, СЕ ОТКЛОНИМ ОТ ПЪТЯ И ДА НИ СПАСИ КАТО НИ НАПЪТИ ОБРАТНО В ПЪТЯ, ЗАЩОТО ТОЙ Е ЗРЯЩ, А НЕ СЛЯП? КАЗАНО Е ДА НЕ ДАВАМЕ БИСЕРИТЕ НА СВИНЕТЕ, ЗАЩОТО МОЖЕ ДА ГИ СТЪПЧАТ И ДА СЕ ОБЪРНАТ ДА НИ РАЗКЪСАТ - АМИ ОСВЕН ДА ВАДИМ НОЖА, ЗА ДА ГИ НАПРАВИМ НА ПОДКОВИ, КОИТО НОСЯТ ЩАСТИЕ СЛЕД КОЛЕДА... ПОМОГНЕТЕ ДА ИЗДАМ ПО-СКОРО DVD-КУРСА "ПОБЕДИ ПЪНЧОСЛАВИЕТО!" - ТАКА НЯМА ОПАСНОСТ ДА МЕ ДОКОПА В ЯДА СИ НЯКОЙ ПЪНЧОСЛАВЕН С БИВНИ КАТО НА МАМУТ, НАЙ-МНОГО ДА СИ РАЗБИЕ ГЛАВАТА В МОНИТОРА, НО ТЕ СА СИ НЕГОВИ... АКО ЗНАЕТЕ ЧУЖДИ ЕЗИЦИ И ИСКАТЕ ДА ПОМОГНЕТЕ НА РУСНАЦИ, АМЕРИКАНЦИ И ПР., НЕ СЕ КОЛЕБАЙТЕ ДА ИМ ПОМОГНЕТЕ КАТО ПРЕВЕДЕТЕ МОЯ КУРС НА ТЕХЕН ЕЗИК - ЗА ВСЕКИ ПРОДАДЕН КУРС С ВАШ ПРЕВОД ПОЛУЧАВАТЕ 1/3 ОТ СТОЙНОСТТА МУ, А АКО РЕШИТЕ ДА РАЗПРОСТРАНЯВАТЕ КУРСА - ОЩЕ 1/3, А АКО РЕШИТЕ ДА СЕ ВКЛЮЧИТЕ В НАПИСВАНЕТО КАТО МИ СЪДЕЙСТВАТЕ С ПЪНЧОСЛАВНИТЕ СИ ЗНАНИЯ - ЩЕ ПОЛУЧИТЕ БЕЗПЛАТЕН АБОНАМЕНТ ЗА ЦЕНТРОВЕТЕ ЗА ЛЕЧЕНИЕ НА ПЪНЧОСЛАВНИ, КОИТО СЕ НАДЯВАМ ДА БЪДАТ ИЗГРАДЕНИ ОТ ЖЕЛАЕЩИ ДА ИНВЕСТИРАТ В ПОХОДА СРЕЩУ ПЪНЧОСЛАВИЕТО...

Музиката наистина може да лекува! Това са любимите ми мелодии /композиторът е Baal HaSulam/, даже сега ще послушам няколко /Jazz-парчетата са страхотни, препоръчвам Ви поне тях да чуете/:

http://www.kabbalah.info/engkab/kabbala ... DbDhFe3R6M

Има даже една мелодия, "Ki Chilatzta Nafshi (words attributed by many to King David; others say the court of King David)", която направо те разтапя от умиление и сякаш политаш, сякаш Цар Давид свири на Арфа /е, арфа и пиано, а втората мелодия е с арфа, цигулка и пиано; вероятно има и други струнни, духови и ударни музикални инструменти/:

http://files.kabbalahmedia.info/MP3/mus ... azta10.mp3

http://files.kabbalahmedia.info/files/M ... 004_09.mp3
prokimen
Потребител

Мнениеот prokimen » чет окт 09, 2014 9:00 pm

Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » чет окт 09, 2014 9:38 pm

Състоянието на Саул е типично биполярно афективно разстройство.

Преди векове хората са били доста невежи по отношение на човека - неговото устройство и същност и са си обяснявали всичко с духове и богове. А дали действително винаги зли духове стоят зад психичните болести и личностните разстройства не е ясно, още повече, щом в повечето случаи тези "духове" биват лесно озаптени с хапчета. :wave:
Nikolay345
Потребител

Мнениеот Nikolay345 » чет окт 09, 2014 9:51 pm

Да, утре по обяд каца добър дух от чужбина, който на летището става много зъл, само като се сблъска с някоя нашенска неуредица, и към 3-4 часа ще е при мен: ще мята гневни погледи, ще ме върти на шиш една седмица и дори може да се наложи да бягам отвкъщи... Въпросите са два: "Какво правя по цял ден?" и "Кога ще тръгна на работа?"... По цял ден громя пънчославието, но няма как да кажа и дума в моя защита /разумно премълчаване на истината/ - затова се налага да казвам, че си търся работа, което е самата истина, но аз всъщност имам много работа...

Например пиша сценарии на театрални постановки по библейски мотиви, като се надявам талантливи режисьори да изпълнят някоя моя постановка, например защо не ето тази, описана тук:

БАРИЕРА /7 януари 2013 г./
http://vasquez345.blogspot.com/2013/01/blog-post_7.html

Надявам се да оцелея за пореден път и да продължа да превеждам Св. Писание на разбираем български език, а един ден да връча моя интелектуален продукт на моя роднина от чужбина и да му кажа: "Ето, доживя да видиш плод под моето дърво! Вече няма да бягат българите по света да си търсят щастието, защото ще познаят Истината, която ще ги освободи!"
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » чет окт 09, 2014 9:58 pm

Скромността краси човека, а мързела го грози.
Дали?
Обичаите не са това, което бяха. Поговорките вече важат и на обратно.
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » чет окт 09, 2014 10:10 pm

Върни се в “писание и предание”