Злият дух от Господа

въпроси за източниците на нашата вяра
small axe
Потребител

Re: Злият дух от Господа

Мнениеот small axe » пет окт 10, 2014 9:33 pm

говоря общо за днешните хуманисти, не визирам никой, незнам къде съм нарекъл някакъв епископ - псевдо вярващ..
А това не е невъзможно де, в православието има и епископи, дето са ченгета, комунисти,доносници, такива има и при другите деноминации.
Абе ти какво ти става ? Оня ден нарече протестантите че ставали рано или късно атеисти, днес аз съм лепял нещо си. Стига де, приеми дебатите принципно, не лично, ако така ги приемаш. Това че православните се зоват православни, не ме интересува, за мен превославието е учението на Христос оставено на апостолите, православни епископи не познавам въобще, камо ли да им лепя етикети.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » пет окт 10, 2014 10:20 pm

small axe
Потребител

Мнениеот small axe » съб окт 11, 2014 9:21 am

Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » съб окт 11, 2014 10:28 am

Nikolay345
Потребител

Мнениеот Nikolay345 » съб окт 11, 2014 2:23 pm

small axe не иска явно да чете православна литература, трябва да му се обясни с цитати от Писанието и физически явления, които да го убедят, че е възможно нещо да стане... Тъй като вероятно никога не е бил православен, а направо е захапал мускета на ереста, която го е гръмнала, та не е чувал повечко пъти "покайния псалом" на Давид - в моята електронна библия /Естир 2003/ е под номер 51, но в някои други библии е под друг номер. Да го прочете, а преди това да изгледа следното видео:

Удивителен плаж в Мексико
http://vbox7.com/play:m992ca5c17
http://www.youtube.com/watch?v=PTSIU6Dp624

Главното преимущество на православните пред останалите е това, че има някакъв установен ред как да се служи в храма, но въпреки това не се служи по него вече /т. е. нарушава се Канонът/. Православните могат да видят и чуят едно й също нещо почти всяка неделя, единствено се различават пасажите от Стария и Новия завет, които се четат, но в общи линии всичко се повтаря циклично, от 1-ви септември до 31-ви август. Друг е въпросът, че на повечето почти нищо от ставащото не им е ясно и те просто зяпат - не е чудно, защото никой не им е налял в главите някакво познание, единствено някой, ако се е престрашил да попита някого защо нещо се прави така, а не иначе, го препращат към някой духовник, защото те самите нямат представа, правят каквото другите правят, но не знаят по каква причина... Та свещениците не им се занимава с катехизация лице в лице и просто изваждат няколко книги, избираш си една и отиваш да си я четеш вкъщи... Ако имаш още въпроси - бръкваш се още, ако имаш още въпроси, а нямаш пари, чакаш докато отделиш, за да напреднеш евентуално във вярата... /Някога в църквите е имало библиотеки, където вярващите е можело да четат на място църковна литература, а не да си купуват като сега книги /вярно, че тогава книгите са били много скъпи, а не като днес, но би трябвало да има някаква приемственост и сега навсякъде да има богати църковни библиотеки за масово посещение, но аз лично не съм чувал да има някакво такова явление, въпреки че съм чувал, че има църковни библиотеки/ - например в Св. София в Контантинопол съм чел, че е имало 120 000 тома /свитъка и книги/ църковна литература, която заминава за Западна Европа предимно, за да я спасят от унищожение от "миролюбивите" турци - убеден съм, че пънчославието по нашите земи е дело на зъл дух, вероятно друговерци са изтърбушили православната църква с цел да има повече приток на вярващи към тяхната църква /еклесия/, всячески са се опитвали да подменят вярата на българския народ с някакъв миш-маш от фантасмагории и слугите на този зъл дух отблъскат от църквата по-голяма част от вярващите, които веднъж кръстени ходят на църква веднъж-дваж на година, не повече.../ Зарибяват ги само с безплатни нови завети, всичко друго се купува, но това не е гаранция, че някой ще разбере нещо от прочетеното... При нас имаше курс по православно вероучение за желаещи да научат нещо - повечето бяха над 60 години, за първи път някой им обясняваше какво е икуменизъм и защо събирането с друговерци е опасно за тях, колко са опасни сектите, например последователите на Петър Дънов /беше ни прочетен полицейски рапорт в какви престъпления е заловен самият Петър Дънов/, и пр. След като бяхме насъскани здраво към иноверците, а преди това ни беше преразказано надве-натри Писанието, желаещите да продължат са били посветени в пънчославните мистерии и повече те нямат никакви въпроси - дори някои от тях са получили диплом, че са завършили вероучителен курс, експерти са във вероучението и могат да запознаят другите с наученото от тях... Но и без този курс има вярващи, които учат другите как да пеят на черковно-славянски например без да разбират какво пеят, само запаметяват мелодията и пеят, гледайки едни листчета с транскрипции на песните на български, много често някои думи са в грешен падеж и въобще се пее в различна тоналност от посочената в църковните книги, но така се е запазила в паметта на живите свидетели, които не разчитат на църковните книги, а на своите записки и на своята памет... Всяка църква си има уникално църковно пеене, което както разбирате не е възможно да се съгласува с друга група от друга църква, защото те пеят в друга тоналност и по други записки... Проблемът е този, че като се промени текстът на нещо, трябва да се промени и мелодията, защото мелодията е правена за един текст, който се пее, имаме пеене и мелодията върви по песента, а като се промени песента вече трябва да има съгласувана с нея нова мелодия - това може да го направи само композитор, но няма гаранция, че песните на новобългарски ще бъдат толкова мелодични и дори толкова леко ще се пеят, защото текстовете пък трябва да са написани от поет, т. е. трябват поет и композитор, които да обработят превода на новобългарски, за да е благозвучен, и да се лее песента, това е много трудно и досега явно никой не се е намерил да осъвремени репертоара на църковния хор... Но интересно защо като ще пеят на черковно-славянски не се учат вярващите на елементарни познания по този език - коя буква как се чете /аз помолих един духовник да ми даде азбуката на двата езика, поне да запомня коя буква каква е, защото на магия не става - поне да знам като видя нещо какво е/... И това пеене в различни тоналности и с най-различна продължителност по всяко време - то не е възможно да пееш с някого едновременно в синхрон, той си измисля мелодията и разтяга на някоя гласна, той си е поел въздух за дълго пеене, а ти например мислиш, че е кратко, и просто изведнъж разбираш, че трябва да удължиш... Въобще не ти се пее след няколко "фала", а като ти се присмеят, че пеете фалшиво няколко пъти, а то няма как да пееш като хор, защото няма диригент, няма репетиции, идва някой по някое време на църква и започва да пее без въобще да е школуван по някакъв начин преди това, грачи на своя си тоналност, разтяга както си иска, ами естествено, че ще е за смях тази работа, ще пеят фалшиво, които искат да се правят на певци, ще се водят по един солист, който ще пее сам, защото другите не смеят да кажат "Годподи, помилуй!" или "Подай, Господи!", защото не знаят кога ще му хрумне да пее дълго и кога кратко...

Разбирам защо prokimen е ядосан - сигурно има навъртени повече часове църковно пеене от рок-динозаврите, дано не сметне това за обида, а го изтълкува като комплимент, та затова се смее на моите бръщолевения, че при все толкова много песнопения православните нямат елементарни познания по въпросите на Вярата, не казвам тяхната вяра, защото няма равнозначност между двете, с прости думи липсва им сериозно и задълбочено изучаване на Вярата... Може би той е един от покаялите се духовници, които са решили да просветят заблудените като участват в такива форуми, където страхът да се задават въпроси се изпарява като се пише анонимно или под измислен никнейм, а и повечето не знаят с кого говорят всъщност - може дори да говорят с техния владика, което не би се случило в реалния свят, ако не си много-много смел... Ето, една вярваща тук десетки пъти се канеше да ходи при владиката, да се оплаче, че я карат да работи с празнични дрехи в църквата в неделя - накрая събра смелост и оттогава не ходи на църква там, където ходеше, защото настъпи разлом между нея и останалите, накрая църквата се разцепи и чувам, че едно твърдо ядро е избягало оттам, като е дало път на по-младите да чистят в празнични дрехи църквата... Пари за клисари няма, но има пари за чисто нова катедрала... Колкото повече расте тази катедрала, толкова повече авторитетът на тукашния владика се смалява в моите очи - той строи храм като реже бюджетите на останалите църкви, за да построи своята катедрала на ул. "Търговска" и да хване потока от минувачи да палят свещички, да пускат в касичките и да се заблуждават, че като престоят на една литургия /в неделя, която не се лужи по Канона, но това те няма как да знаят/, те се освещават, те са християни, България е православна държава и т. н. Прав е prokimen - слепите водачи не биха престанали да продават християнски дипломи във вид на кръщелни свидетелства, не биха се върнали да служат както се полага, не биха се захласнали по нещо, ако не им бръкнеш в джоба... Затова съм решил да ги изоблича в проповядване на пънчославната ерес и да ги приканя, ако не искат да се покаят като тръгнат в правия Път, да напуснат храмовете, за да дадат път на Христовите духовници, които ще служат нелицемерно и няма да строят църкви, за да въртят търговия в тях, а ще изгонят търговците от Храма като започнат да преподават на вярващите ИСТИНСКАТА ВЯРА! Надявам се страхът от Господа да е по-голям от безочието им и да не чакат някой с една дряновица да ги зашиба като Христос с бича от върви... Надявам се да са проницателни и предвидливи достатъчно, за да променят сами посоката, а не принудително да ги вкарват в Пътя с бой по краката с дряновицата... Надявам се да ги спася от ГНЕВА, който иде НАД ОТСТЪПИЛИТЕ ОТ ПРАВОСЛАВИЕТО... Погледнах тук [http://bg-patriarshia.bg/calendar.php?month=9] и видях, че утре, 12-ти октомври, се пада Въздвижение на св. Отци от VII Вселенски събор - представете си, ако императрица Ирина се появи отнякъде и попадне в някой храм на пънчославните марсианци какъв голям НИКЕЙСКИ събор би станал, ако се намереха достатъчно православни отци да го сформират естествено...
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » съб окт 11, 2014 2:56 pm

Nikolay345
Потребител

Мнениеот Nikolay345 » съб окт 11, 2014 6:44 pm

small axe, благодаря за градивната критика. Thumb up! Ако не си доволен от моята скованост да общувам с останалите във форума, може да напишеш протестна нота във Фелоу и тук, за да кажеш на модераторите да не гонят завинаги потребители. Как да споделя радостната вест, че получих разкръщелно свидетелство и ако се вярва на максимата, че някой като получи кръщелно свидетелство е станал нов човек, то като получи разкръщелно свидетелство е още по-нов човек... Затова си позволих да пиша отново - старият човек го няма вече, аз напуснах пънчославната църква и съм свободен да основа моя църква, дори вече й избрах името СВЕТОГОРЕЦ /Светогорска евангелска църква/... Търся още няколко човека, за да направим еклесия, събрание, затова търся под дърво и камък непънчославни, защото аз няма да правя нова пънчославна църква, която да те гъта от смях и плач...

Чудесно, small axe, че си се покаял - би ли ми казал кои са седемте смъртни гряха и кои са техните производни, след като твърдиш, че си запознат кой е дяволът и си се отрекъл от него? Занимаваш ли се с лихварство като повечето християни и смяташ ли, че е редно някой да прави брата си свой роб?

Към prokimen: Смята ли за редно неговите духовни чада да издържат армия, която воюва в други части на света като участва в северно-атлантическия алианс "НАТО", където голяма част от местното население /революционно настроеното/ на дадена държава се избива с цел домогване до природните й богатства? Учи ли духовните си чада да са бдителни и да осуетяват плановете на злите духове да разоряват земята? Неговите колеги правят ли това в "православния свят" /има ли сведения, може би снимки от лекции по въпроса/? Редно ли е да се купува държавен дълг и едни народи да стават роби на някого? Какво мисли за унаследяването на дълг, гласувано от парламента? Какво мисли за държавните заеми с лихва, взети от разни правителства - колко хиляди години потомците на някои от нас ще плащат за грешките на участвалите във властта от последните 50 години, които служат на чужди интереси като приватизират държавна собственост за 120 милиарда долара за неясно каква сума, и дали той като духовен пастир като си мълчи и не учи духовните си чада да изпитват всичко, и да държат доброто, не е част от пъкления план на злите духове да унищожат България като я изкормят отвътре /който се спаси с бягство навън - спаси/? Ако и той е избягал - значи да не отговаря на последния въпрос, ако не е от неговата компетенция, но като говорим за зли духове няма как да не допуснем, че те могат да влязат във всяка глава, в която не е Св. Дух!
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » съб окт 11, 2014 8:06 pm

Nikolay345
Потребител

Мнениеот Nikolay345 » нед окт 12, 2014 11:56 am

Next, бях кръстен за пари, без катехизация, "отрекох" се от дявола без да знам кой е той, но се наложи да ходя на църква /защото едни атеисти искаха да ходя на работа в неделя - така станах много примерен в ходенето на църква в неделя, но разбрах, че нищо не ми е ясно от ставащото там, но по-лошото беше това, че на никой не му беше ясно почти нищо/... Разбрах, че не съм никакъв християнин с годините и реших да поискам да бъда анатемосан като антихрист, за да получа разкръщелно свидетелство и да основа моя църква, в която да има катехизация преди кръщението и да не се повтори моята печална история с някой друг в моята църква... Каква печална история ли? Значи баща ми е кръстен като бебе инкогнито, но никога не е влизал в църква /освен като пеленаче/, не се е изповядвал, не е причастяван и въобще не вярва в Христос, а дори е настроен отрицателно към духовниците поради това, че в неговото село има един духовник, който взима заеми, а не ги връща, та заради неуредиците в БПЦ страда цяло село и той е един от измамените, много го е яд, че се е вързал на хорота на измамените от този поп... Като мине покрай него духовникът и татко извръща глава в другата посока - не може да прежали парите си, защото неговото отричане от дявола никога не се е състояло, за мое съжаление... Той е адски стиснат и никога не ме е завел в магазина да ми купи облекло, единствено ме заведе във военния магазин, където му даваха на него облекло да си избера аз униформа, а подаръците му бяха бракувани военни вещи - бинокъл, щик на шмайзер /трофеен/, нож-ножица за рязане на бодлива тел... Ножът-ножица ми го подари на село, един на мен, един на дядо /но дядо ги прибра двата - да не изгубя моя нож-ножица/, който също се води християнин, но е още по-стиснат, направо рипа като младо конче, ако му кажеш, че като си копал ягодите си открил някаква монета, знае ли каква е тя, стотинка ли е или жълтица... Веднъж така го измамих на ядец, баба ме подучи, защото знае колко е стиснат и алчен... Тя също се води християнка, двамата имаха иконки над креватите, но аз не съм чул да кажат кои са изобразените на тях, да ми кажат нещо повече за живота им... Като малък си мислех, че това вероятно са наши далечни прародители, преди изобретяването на фотоапарата... Разбрах, че са вярващи в нещо си, когато тръгваха по манастири - слагаха в дисагите си армагани за манастирите и като мулета заминаваха да ги носят натам... Дядо беше много лаком за всичко - следеше намаленията в селската железария и аха нещо да намалят, той веднага го купува, без дори да му трябва... Та исках да кажа, че татко е станал алчен и скъперник под влиянието на баща си, който също се е отрекъл напълно фиктивно от дявола, тъй като алчността е един от седемте смъртни гряха... Не е чудно, че татко си спечели враг в лицето на моята сестра - отишли да й купи обувки, някакси го прилъгала, но след малко си идва и плаче, че не искал да й купи обувките, които тя искала, а някакви други искал, по-евтини... Беше принудена да го излъже, че ще учи в университет, късето той иска, за да й даде пари за път за бягството й от България - той се вързал да й даде някакви пари, а тя заляла уж без да иска документите за кандидатстване с кафе, той отишъл да купи нов екземпляр за попълване и тя драснала към гарата и беж да я няма... От 30 години се води семейна война - жена му го напусна и избяга с нас в друг град, защото не се живеело с такъв човек, стиска се за трима, стари дрехи износвахме, токът от инвалидната пенсия на майката на майка ми се плащаше... Голямо стискане падаше, защото някой не си е свършил работата - не го е светнал, че алчността е опасна за братството и може да направи роднини смъртни врагове... Сега не могат да се разберат за семейното жилище - съдът го раздели, постанови кой на кого какво да плати, но пак не става... Той не иска да изплати частта на майка ми, не иска да плати на държавата таксите за делбата, затова в момента майка ми има две жилища - във второто не живее, но трябва да плаща данък-смет, защото по документи е собственик... Държавата си чака парите и дори върви лихва по дължимото - след 20 години, ако нищо не се е променило дотогава, може да се окаже, че не само че няма апартамент, а че наследниците дължат на държавата още един апартамент... Но по-лошото е това, че нази неразбория влияе върху всичко останало - като контактувам с баща си ставам предател, защото той е семеен мошеник, дължи пари, а не иска да се издължи, въобще ме правят на бъзе и коприва... Затова реших да се спася от този ад - ще направя своя църква, ще призова моите майка, баща и сестра да се кръстят во Христа като мен, като най-първо ги запозная с моите непънчославни братя и сестри, които са се кръстили като са се отрекли от дявола, но не фиктивно, а първо са се запознали кои са седемте смъртни гряха, после кои са техните производни, били са анализирани от специалист кои смъртни грехове какви корени са пуснали в тях, дадени са им насоки как да се борят с тях, те са обещали да се борят наистина с тях отсега нататък, тъй като вече могат да ги разпознават, а не са слепци... Днес не е възможно моето "християнско" семейство да седи на една маса - сестра ми иска да набие баща си, а майка ми иска да прати адвокат да си говори с него, а мен иска да изгони с прокурор и полиция от дома й, защото я дразня като не я слушам... Майка ми и сестра ми искат да се отрека от баща ми, да скъсам всякакви контакти с него и той да знае, че няма син, както знае, че няма дъщеря и жена... За мое съжаление не можем да отидем при тукашния владика, той да реши спора между братя и сестри, защото татко не влиза в църква, не вярва на духовниците и дори ги нарича измамници, защото самият той е измамен от техен събрат с пари... Единственият начин да потуша гнева на двете страни е като им разкрия пъкления план на дявола, в който те са главни действащи лица - татко не се покайва, защото не е научен на това, а майка и сестра ми не могат да му простят дори веднъж, защото той не търси път към помирение с тях... Пише писма до сестра ми и я наставлява да се откаже от пагубния път, по който е поела, да му се извини за историята със залетите документи и да не слуша съветите на майка си, а тези на баща си... Тя му знае цяра - открита картичка до цялото село да си затваря устата... Това е нашата "семейна идилия" от 30 години, но става все по-зле, защото татко не се покайва за греховете си, създава си все по-големи врагове, а аз като не ги слушам, ставам още по-костелив орех и те са готови да направят всичко, за да не отида при баща си да живея... Казват, че е по-добре да ме вкарат в лудница отколкото да отида при него... Ами аз от 30 години съм кажи-речи нон-стоп в лудница - и всичко това заради пънчославните духовници, които не си вършат работата и разпродават християнски дипломи във вид на кръщелни свидетелства без да има реално отричане от дявола... Затова поисках да бъда анатемосан, но да получа разкръщелно свидетелство и да основа моя църква, за да кръщавам наистина искащите да се отрекат от дявола не само на думи, но и на дела... Дълго време никой не отговори на писмото ми, но Бог ми даде знак и аз разбрах, че съм свободен... Така не бях анатемосан и получих разкръщелно свидетелство - писал съм в блога си как стана това БОЖИЕ ЧУДО... Сега съм на една крачка от моята мечта - да живея в ПРАВОСЛАВНА СТРАНА!!! Помогнете ми да намеря непънчославни, които вече да не искат да участват в делата на тъмнината в пънчославната църква като лицемерстват нон-стоп и да обърнем във Вярата на далечните ни деди колкото се може повече българи, за да я има България /сега я има само на хартия/!!! Най-сетне помогнете на мен да събера семейството си като разбия лютата вражда между "християни" като им покажа Пътя, Който е Истина и Живот!!! /Не искам да гледам как бушува омразата между "християните" в "семейството" ми - как се съдят, карат, обиждат, стрелкат с гневни погледи, искат да се бият един друг и пр.!!! Помогнете ми да мога отново да си кажа името, защото стресът върху мен през последните 10 години е огромен - в семейството, в държавата, в личен план /безработен съм, болен съм, изоставен съм/!!!/
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » нед окт 12, 2014 1:47 pm

1. Ако ти не си видял православен не на думи, а на дела - не значи, че такива няма.
2. Ако не разбираш православието и не го познаваш - не значи, че трябва да го плюеш. Не можеш да се "разкръстиш", т.е. плюнката се връща.
3. Ако не разбираш нещо - питаш. Вярно сега и епископите започнаха древната мантра: "всички са маскари", но това влиза в грубо протировечие с няколко пасажа от Новия Завет! Виж пак точка 1-ва.
4. Ако си зациклил между 1-ва и 3-та точка: или слабо търсиш или търсиш това, което ти е угодно.
5. Ако твоите роднини не ти харесват, не ги обвинявай в православие, пънчославие или каквото се сетиш. "По делата им ще ги познаете". Ако нямат християнски дела, са християни само на книга.
6. Не си единствен, който си "живял в лудница". Но и като излезеш от нея, това няма много да те ползва, защото вредните навици си остават. Започва се с тях и после, ако човек носи навсякъде Божия мир в себе си - няма никакво значение къде точно се намира.
7. Реалното отричане от дявола не е само на думи. Няма ли дела - няма полза. Виж пак точка 6 и въпросните навици. Те са втората природа на човека.
8. " Дълго време никой не отговори на писмото ми, но Бог ми даде знак и аз разбрах, че съм свободен..." Тъй си мислиш, що'т си гладен.
9. " получих разкръщелно свидетелство - писал съм в блога си как стана това БОЖИЕ ЧУДО... " - ако мислиш, че ще се ровя в блога ти да търся - сбъркал си.
10. "Сега съм на една крачка от моята мечта - да живея в ПРАВОСЛАВНА СТРАНА!!!" Пак сбърка - на практика като цяло погледнато е новоезическа.
11. "Помогнете ми да намеря непънчославни" - няма да ти харесат, защото са твърде различни от тебе по дух. А те вервай ми, заради теб няма да се променят.
12. "Най-сетне помогнете на мен да събера семейството си като разбия лютата вражда между "християни" като им покажа Пътя, Който е Истина и Живот!!!" Придобий мирен дух и покрай теб ще се спасят хиляди. (Св. Серафим Саровски) Изпървом трябва да получиш верен критерий за това, що е мирен дух. Пак отиваме на точка 11. Гледай да не зациклиш между двете - че от тоя алгоритъм се излиза само с RESET или бутона Power OFF.
13. "Помогнете ми да мога отново да си кажа името, защото стресът върху мен през последните 10 години е огромен - в семейството, в държавата, в личен план /безработен съм, болен съм, изоставен съм/!!!/" Не си единствен. Всеки е минавал малко или много по такива пътища. Но да се хваля не ми е от полза, важното е, че се старая да се държа все още с всичкия си и да не предавам вярата си. Понеже съм положил труд да я изуча - съм я обикнал като незаменима.
А тя е море, не плитка протестантска локвичка.
14. Упражнявайки се в богохулство - основавайки църква по свой образ и подобие за пари - бял ден няма да видиш. Ни сега, ни после. Духовния закон гласи: никой не може да основе щастие, върху чуждото нещастие. Особено потомствен сметкаджия.
15. Св. Евангелие от Матея:
- 25. Затова казвам ви: не се грижете за душата си, какво да ядете и да пиете, ни за тялото си, какво да облечете. Душата не струва ли повече от храната, и тялото от облеклото?
- 26. Погледнете птиците небесни, че не сеят, нито жънат, нито в житници събират; и вашият Отец Небесен ги храни. Не сте ли вие много по-ценни от тях?
- 27. Па и кой от вас със своята грижа може да придаде на ръста си един лакът?
- 28. Защо се грижите и за облекло? Взрете се в полските кринове, как растат: не се трудят, нито предат;
- 29. а казвам ви, че нито Соломон във всичката си слава не се е облякъл тъй, както всеки един от тях;
- 30. и ако полската трева, която днес я има, а утре се хвърля в пещ, Бог тъй облича, колко повече вас, маловерци!
- 31. И тъй, не се грижете и не думайте: какво да ядем, или какво да пием, или какво да облечем?
- 32. Защото всичко това търсят езичниците, и защото вашият Небесен Отец знае, че имате нужда от всичко това.
- 33. Но първом търсете царството на Бога и Неговата правда, и всичко това ще ви се придаде.
- 34. И тъй, не се грижете за утре, защото утрешният ден сам ще се грижи за своето: доста е на всеки ден злобата му.

П.п. Не съм бил безработен, но поради любознателността и труда си от малък - сега мога да упражнявам доста професии. Но финансовия успех на един инженер не се състои в знанията и уменията му (Дейл Карнеги), а в неговите делови умения. 30% на 70% като съотношение. Така че, дори и да си супер специалист, не си ли човек - няма кой да те иска.
Nikolay345
Потребител

Мнениеот Nikolay345 » пон окт 13, 2014 12:00 am

Next, благодаря за простаранния отговор. Правилно ми казваш, че това, че не съм видял Америка, не значи, че тя не съществува. Но аз се убедих, че църквата, към която се числях преди, е лишена от Благодат, затова престанах да се събирам с пънчославните и да служим на мамона!!! Разбирам, че казаното от мен звучи ужасяващо, но това е самата истина!!! А като моя баща са стотици хиляди "християни", над 60 години, които 25 години след "промените" продължават да са си атеисти, никой няма намерение да ги катехизира и да ги въведе в Църквата както се полага, но пък някои хора се разграничават от делата на атеистичния режим, били принудени да му сътрудничат... Питам се не е ли редно като са кръщавали тайно от властта, сега когато имат свободата да кръщават явно, да вземат да си свършат работата както трябва - щом над 20 години не са го направили, то очевидно не искат да се поправят... Искат да продължат да продават кръщелни свидетелства и никой да не е наясно, че всичко е един голям фалш в пънчославната църква... Е, аз не искам да съм от лицемерстващите - подадох си молбата за напускане и си получих разкръщелното свидетелство... Това не означава, че аз не съм вярващ - напротив, разбрах, че лицемерите не могат да правят на другите това, което искат другите на правят на тях, защото едно искат другите да правят с тях, но те правят друго с другите... Не е възможно да се побратимя с лицемери, защото аз за тях ще съм брат, а те за мен ще са враг... Не си падам по садомазото, затова не желая да имам такива "братя"... Разбрах, че ако следвам лицемерите в моята някогашна църква, не мога да съм Христов, а само ще се заблуждавам, че съм такъв... Осъзнах, че само си говорим какви трябва да бъдем, но не бяхме Христови - лицемерствахме до един, но се правехме, че не го забелязваме... Е, аз не вярвах в пънчославните щуротии, но дълго се напъвах да повярвам - не успях и се отказах да съм пънчославен въобще... Реших да стана православен, но нямаше кой да ме кръсти - никой не знаеше кои са производните на седемте смъртни гряха... Вие знаете ли ги? Ако сте чели някоя православна книга, моля да ми ги извадите /за small axe моля да посочите на базата на кои стихове от Св. Писание заключават споменатите църковни авторитети, че са производни на седемте смъртни гряха, защото може да не е наясно - само като предположение/, а още по-добре ще е да ми дадете линк към тема в този или друг форум за производните на седемте смъртни гряха. Нямам финансова възможност да си купя някоя "тухла", за да си построя "зикурат" - моля да бъдете така добър да ми спестите време и средства като ми помогнете да разбера дали има някой тук, който да разбира що е то Православие? Да не би Вие да сте един от жреците на църквата, която напуснах, защото там се биеха ден и нощ в гърдите колко са православни, бяха много храбри в приказките и самоотвержено се хвърляха да бранят своята православна вяра от "модернистите"? Сега аз съм в ролята на модернист и разбирам, че пултът пред Вас е в червено - и тук има фен-клуб на Оптинските старци начело със св. Серафим Саровски, та съм запознат какво имате предвид с изключването на захранването, но ми е странно защо като сте толкова голям фен на споменатия за свой подпис имате мисъл на св. Александър Невски, който казва също: "Кто с мечем к нам пришел от меча и погибнет." /Александр Невский/ Аз разбирам, че България в момента не е православна държава, но може да стане такава - ако се върне към Православието! Казвам на една крачка, защото вярвам, че който се покае истински, а не само на думи, той може да ПРИСТЪПИ НАПРЕД! А като казвам, че ще бръкна в джоба на пънчославните духовници разбирам следното - ще им отнема част от притока на капитал от продаването на фалшиви кръщелни свидетелства, а не че ще ги обирам буквално, т. е. моята църква няма да създава илюзия в някои хора, че са православни, а напротив - ще им казва и показва, че се заблуждават, че са такива! Точно аз не искам да основа моето физическо благоденствие на мизерията на другите в духовен план - аз не съм потомствен сметкаджия, както смятате, защото нямам абсолютно нищо, дори не изпълнявам семейния девиз "Залудо работи, без работа не сед!" - аз работя за благото на обществото, което някой ден ще разбере, че моят фундаментален труд не е празна работа, "работа залудо", а иска да помогне на другите да се спасят от пънчославието! Може да звучи нескромно, но точно аз търся и градя Божието Царство като руша устоите на пънчославието в главите на измамените духовници, миряни и атеисти-християни, кръстени само телом, но не и духом! По отношение на последното - без теоретичните знания никой не може да се откъсне от посредствеността, затова колкото й практичен да е един профан, той си остава такъв, не може да стане специалист по всичко, ако няма базата. Има база и надстройка, като базата е 70 %, а надстройката - 30 %, бих опонирал аз! Днес спорих с един познат, че не може нетехническо лице да проектира производствен процес, докато техническо лице може да работи нещо друго, но който не познава технологиите, машините и свойствата на материалите не може да прави каквото й да било в инженерния ресор! Същото е и в Църквата - без фундаментални познания за процесите, който протичат в нея, и свойствата на човешката природа, не може да се извършва никаква душеспасителна мисия! Като не мога да работя в завод реших да си направя поне една църква - няма да богохулстваме, а напротив - ще славим Бога, но не като пънчославните да се бъхтим един друг с шамари, юмруци и ритници, а ще възлюбим своя ближен като не бъдем повече пънчославни!
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » пон окт 13, 2014 10:15 am

Николай, в (старостилците) не сме като БПЦ (официалната). При нас има само цена за свещи. Всичко друго е доброволно, защото така е казано в Новия Завет. Нямаме такси - и с това изчерпвам финансовия въпрос. Не съм в БПЦ основно по духовните проблеми, заради които толкова се палиш. Т.е. въпроса ти принципно е решен, ако искаш да си православен - на 99%. Остава 1% - най-важния. Изпървом да извадим сламката в собственото си око и така после да вадим чуждите греди. Не сме настроени да "громим", особено с гръм и трясък.

Аз съм бивш "евангелист", т.е. протестант. Питах навремето как да громим православните. Обаче усетих, че въпроса е с прекалена трудност за него. И така за първи път се замислих, че "има нещо гнило в Дания". Не те съветвам обаче дори да се замисляш над тема собствена църква. Изземваш делото на Христовото разпятие и ставаш богоборец...
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » пон окт 13, 2014 11:43 am

small axe
Потребител

Мнениеот small axe » пон окт 13, 2014 12:47 pm

Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » пон окт 13, 2014 12:59 pm

Тук: viewtopic.php?f=21&t=3142 си пише кой от кого се цепи. Модернистите/либералите или традиционалистите (ние). Кой разбрал, разбрал - темата е заключена...

Върни се в “писание и предание”