Злият дух от Господа

въпроси за източниците на нашата вяра
Потребителски аватар
Next
Потребител

Re: Злият дух от Господа

Мнениеот Next » пон окт 13, 2014 1:28 pm

Nikolay345
Потребител

Мнениеот Nikolay345 » пон окт 13, 2014 3:00 pm

Next, Вас /старостилците/ очевидно няма да Ви ударя в джоба като не взимате такси за кръщение, но не ми отговори на основния въпрос, на който и small axe не отговаря, а и никой друг: Какво Ви казаха Вашите кръстник и кръстница за Християнството? Кои са седемте смъртни гряха и техните производни, защото ако не ги знаете как сте се отрекли от духовната смърт, ако не знаете в какво е нейната същност? За мен няма значение дали някой е старостилец или новостилец, или пък като small axe излязъл от системата, хвърчащ... Искам да знам преподават ли Ви там, където сте, с когото сте, че лихварството е производна на алчността, също скъперничеството, а и лъжесвидетелстването също произлиза от алчността, защото лъжесвидетелят продава съвестта си за пари... Знаете ли кои са седемте смъртни гряха и техните производни? Да или не - очевидно като кажете, че не знаете, е не!
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » пон окт 13, 2014 3:01 pm

Nikolay345
Потребител

Мнениеот Nikolay345 » пон окт 13, 2014 4:37 pm

small axe, ако ти кажа къде в Писанието пише за седемте смъртни гряха, ще проваля експеримента си да узная кой тук знае нещо по въпроса. Очевидно ти не знаеш щом питаш да ти дам координатите - неслучайно са разделили Писанието на книги, глави и стихове, защото някой като каже книгата, друг може да не открие нито главата, нито стиха... Сигурно ще ми кажеш, че въвеждаш в търсачката на електронната библия "седем смъртни гряха" и ти дава резултат "седем смъртни гряха не се среща"... Да започнем тогава с термина "грях" - прочети си 1 Йоаново 3:4; 3:8; 3:9. В 1 Йоаново 5:16 се говори за "несмъртен грях" и за "смъртен грях", също в 1 Йоаново 5:17 се говори за "грях, който не е смъртен". Дотук достигнахме до извода: Грехът се дели на смъртен и несмъртен грях! Сега ми обясни кой грях е смъртен и защо, респективно кой грях не е смъртен и защо! Ако знаеш, ако не - просто кажи, че не знаеш, някой друг може пък да знае!

По отношение на лихварството вече съм писал в тази и друга тема, ако желаеш прочети повече:

viewtopic.php?f=20&t=3289

Nikolay345
Заглавие: Re: Злият дух от Господа
Мнение
Публикувано на: 08 Окт 2014, 16:16

...Христос слязъл с единия разбойник в ада, а с другия разбойник се качил в рая - с единия се качил в рая същия ден, а с другия бил 3 дни в ада, вдигнал бунт в ада, за да спаси и другия разбойник, който не се покаял като този за рая веднага, и разбил портите на ада, даже има икони, на които Христос е стъпил върху разбитите порти на ада... Дяволите, обаче, не могат да излязат като Христос - трябва да си заработят свободата, както Той си я заработи, колко километри е навъртял, колко слова е изговорил, колко чудеса е направил, колко хора са се покаяли и са се обърнали от Неговата Проповед! Дори проповядвал срещу лихварите, ако прочете Лука 6:35 - "заемайте, но без да очаквате да приемете назад", т. е. не давайте пари с лихва, защото нямаше да каже заемайте, а давайте /дарявайте/ пари на някого, ако някой сега измисли, че е казал да давате заем без да искате да ви връщат самия заем, т. е. това вече не е заем, а подарък! Прочете и Лука 6:34 - "И ако заемате само на тия, от които се надявате да вземете нещо, каква благодарност ви се пада? Защото и грешни на грешни заемат, за да вземат назад равното...", т. е. даващите заем и очаквайки някаква изгода за себе си, не постъпват човеколюбиво според Христос!...

Пънчославие

viewtopic.php?f=14&t=3276
Борис
Потребител

Мнениеот Борис » пон окт 13, 2014 4:57 pm

small axe
Потребител

Мнениеот small axe » пон окт 13, 2014 5:24 pm

Васкез, разбира се че има смъртен грях. Но никъде не е казано че са седем и тн. Това е което си измисляш. Иначе всеки грях може да те доведе до смърт, ако не си се покаял и не се родиш отново. Ако се покаеш, повярваш в Месията Иисус и тръгнеш по пътя, то ще намразиш греховете въобще, не само някакви седем дето не е ясно защо ги отделяш от останалите. Ако не намразиш греха и има грехове дето си ги обичаш и си ги практикуваш, то те ще те доведат до смърт.
Иначе непростимият грях е неизповяданият и неоставеният, тоест продължаващият без борба и преустановяване на подобен. Ако ти си мислиш че лихварството е смъртен грях то не си прав, понеже лихварите се покайват и оставят това и се спасяват, ако си мислиш че е убийството, то и това Бог прощава ако човек се покае искренно и изповяда злото, не е ясно какво смяташ под смъртен грях.
Грехът на отстъплението, обаче, води до смърт, понеже ако не вярваш няма как да се покаеш..
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » пон окт 13, 2014 6:46 pm

Борис - ако искаш официалности - имаш ги. В последните времена всичко официално ще се поклони на Антихриста. Поклонението и сега е започнало. Нарича се икуменизъм, модернизъм и бездуховност. Мен пък това усещане не ми дава мира и затова не съм официален. Както казва владиката: Никого не привличаме, никого не отблъскваме. Разбира се ако е православен или иска да върви по тоя път. Но пък нямаме общо с горните 3 "червени" неща!

Nikolay345 - естествено се знаят 7-те смъртни гряха. Образователни клипчета ли от тубата да пускам?
По-важното е, че освен това имаме и различни книги, в които пише - кое подтиква към тия 7 смъртни гряха. И как човек да се бори с тях. Последното знаеш ли го? Защото теория без практика.............. :idea:
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » пон окт 13, 2014 8:50 pm

В каквато и църква да ходите винаги наблюдавайте себе си - в какво се превръщате. Това е най-сигурният тест за "дървото".
Зограф
Модератор

Мнениеот Зограф » пон окт 13, 2014 9:35 pm

Към уважаемия Николай: Препоръчваната от Вас музика отгледана в сайт за Кабала не Ви ли е омаяла с магическите си способности? И от други места на написаното от Вас лъха на силно юдейско влияние и повърхностно познаване на историята на църквата /ако не е по-лошото - умишлено изопачаване на истината/ което ме кара да Ви запитам какъв сте по вероизповед?
Nikolay345
Потребител

Мнениеот Nikolay345 » пон окт 13, 2014 11:37 pm

small axe, моят роднина вече е у дома - всичко било наред, докато по пътя за вкъщи не срещнали в тяхното платно една лъкатушеща кола, с отворен багажник... Тя отивала ту в едното платно, ту в другото, и никой не давала да я изпревари... Не смеели да се приближат, за да не изхвръкне нещо от багажника... Така дълго се мъчили да я задминат, но всеки път, когато опитвали, шофьорът нарочно им отрязвал пътя, а на всичко отгоре се стъмнило и от отсрещното платно започнали да ги заслепяват тирове, които били на дълги светлини... Това не би им се случило, ако нямаше самозвани шофьори, които не спазват установения ред и си правят каквото си знаят на пътя... Ти ми приличаш на такъв шофьор - без да познаваш кои грехове са смъртни и кои не, казваш, че не са седем, а всички били смъртни, всеки грях водел до смърт... Сигурно ще се съгласиш, че един голям грях не е като един малък грях - големият грях се нарича смъртен, а съответно малкият - несмъртен. Прав си, че лихварството не е смъртен грях, но то е производна на смъртен грях, т. е. смъртна постъпка. Носещи духовна смърт постъпки, произлизащи от седемте смъртни гряха, има много - общо 62. Лихварят може да се покае, ако не е обладан от друг смъртен грях, който казват, че е коренът на всички смъртни грехове - гордостта. Ако някой може да се покае за нещо, да се отвърне от пътя си и да не греши повече, защото лихварството е беззаконие, тъй като Законът забранява лихварството, обявява го за престъпление, та един покаял се бивш лихвар може да получи прошка при определени обстоятелства, защото вече не съгрешава - очевидно той е победил алчността и гордостта, но най-важното се е покаял и не греши повече... Малките или несмъртните грехове са простими /вършил си някакво беззаконие, но преставаш да го вършиш - грехът спира да работи в теб/, докато големите или смъртните грехове изискват епитимия /изкупуване на греха чрез покаяние чрез дела, унищожаващи последиците от греха - например некръщаващите в Дух и Истина свещеници, кръщащаващи само телом, не и духом, са престъпници, защото Исус Христос казва на Апостолите /днешните християнски църкви претендират, че между Апостолите и тях съществува апостолска приемственост/: "Идете, прочее, научете всичките народи, и кръщавайте ги в името на Отца и Сина и Светия Дух, като ги учите да пазят всичко що съм ви заповядал; и ето, Аз съм с вас през всичките дни до свършека на века. [Амин]." /Матей 28:19-20/; за да изкупят този си голям грях, на тия свещеници трябва да се наложи епитимия от Епископа им - никакво кръщаване на никого, докато не издирят фалшиво кръстените от тях и не ги кръстят както трябва; представяте ли си някой да беше направил това - моят баща щеше да бъде напъплан от свещеник още като юноша може би, да бъде вкаран в Пътя като му се обясни колко пагубно за душата му е скъперничеството, дори можеше сега да не е сам на село, можеше да не бъде изоставен от жена си, можеше да продължи да има семейство, да се радва на децата си всеки Божи ден, в младостта и старостта, само ако някой се беше покаял за сторения си грях и беше поправил злината, направена от него на неговото духовно чадо; дори сега не е късно да отиде някой свещеник при него и да го кръсти наистина, но лично аз съм скептично настроен по отношение на моралните устои на църквата, към която се числях доскоро/... Пънчославната църква е обзета от летаргия, в основата на която стои леността - друг смъртен грях. Според мен основният проблем е леността, някакъв адски мързел е обзел по-голяма част от духовниците, дори виждам в някои апатия към всичко и всички - те не катехизират не защото са некомпетентни, а защото страшно ги мързи... Дори има една папска теория, че не трябва да се натрапва познанието на вярващите - единствено желаещите да разберат същността на Вярата могат да проникнат по-надълбоко като се интересуват... Така едни са стигнали с питане до Цариград, а други са се загубили в някой лес... Естествено, че първите ще знаят кои са седемте смъртни гряха, както и техните производни, докато последните няма да знаят нищо... Но въпросът е може ли някой да търси нещо, когато не знае за неговото съществуване, т. е. може ли един кръстен телом да знае, че има седем смъртни гряха, след като дори small axe, който предполагам е дългогодишен християнин, няма понятие, че са седем на брой, признава съществуването на смъртен грях, но отрича съществуването на несмъртен грях?!

Голяма мъка е да вадиш думите с ченгел от някой пънчославен духовник - направо го инквизираш, чак ти става неудобно, че го крънкаш да ти каже нещо за Вярата, а той мънка като първолак... Ама кой те прати при мен, пита един владика с голям страх... Че трябва ли да ме праща някой, за да дойда при Вас, питам аз...

Ренегатството или вероотстъпничеството не е смъртен грях, защото много лъжепророци излязоха по света /1 Йоаново 4:1/ - измяната на една псевдохристиянска общност не е грях, а дори е за похвала, ако питате мен! Освен това, small axe, грях върши всеки, който не върши това, което знае, че е добро - виж Яков 4:17! Който прикрива престъпленията на свещениците и държи други в заблуда, като не им отваря очите за истината, че не изпълняват Христовата заръка /Матей 28:19-20/, върши грях - съучастник е в престъплението им! Сега, ако си мълчите, а знаете, че свещениците във Вашата църква кръщават телом, но не и духом - грях имате, защото Ви изявих, че трябва с Дух и Истина да се кръщава /"Бог е Дух; и ония, които Му се кланят, с Дух и Истина трябва да се покланят." /Йоан 4:24/ /! Всичко, което не става от вяра /убеждение/, е грях /Римляни 14:23/ - грешно е да вършим нещо, в което се съмняваме с разума си, тормози ни вътрешно, съвеста ни мъчи! Но като си помисля, че пънчославните вършат ден и нощ неправда, а "всяка неправда е грях" /1 Йоан 3:4/, благодаря смирено на Бог, че ми даде разкръщелно свидетелство, за да не съм съучастник в лицемерието и фалша повече... Слава на милостивия Бог, че ме спаси от лицемерстващите ден и нощ пънчославни братя и сестри, но най-вече ме отдалечи от техните духовни отци, които отвън са гробници варосани, а отвътре са пълни с мъртвешки кости /Матей 23:27/!!!

Кои грехове са смъртни?! Седемте смъртни гряха са: гордост, завист, гняв, алчност, леност, чревоугодие, похот. Защо тези грехове са големи или смъртни?! Защото те сами по себе си не са просто акт, а състояние - те са характероопределящи, правят човека неподвластен на покаяние, отказващ да се покае, с други думи злият дух в тях се е укрепил здраво... Смъртният грях е предумишлен, преднамерен, съзнателен /обмислен/ и се извършва срещу Светлината в служба на мрака, на тъмните сили! Несмъртният грях е непредумишлен, непреднамерен, несъзнателен - човек е оплетен неволно от тъмните сили, без негово съгласие и знание! Душите на извършващите смъртен грях грешници са се сгушили някъде дълбоко в тях - от очите им не струи Светлина, а те молят да ги оставиш на мира, да не ги питаш за никакъв Христос, за никакво Спасение... Трябва да вярваш в разни постулати, които умът не разбира, защото не било възможно умът на човек да прозре Вярата - просто защото няма кой да ти обясни елементарни неща, да не говорим за по-сложните... Който не иска да вярва в пънчославните щуротии сляпо без съмнение е обладан от лукавия - иначе всички сляпо вярващи трябва да бъдат обявени за ирационално вярващи, за числящи се към нещо, което не разбират... Затова има безброй чудеса и свръхестествени явления за вярващите ирационално - един рационален човек, който търси гносиса, знанието, се оказва не на място в едно събрание на ирационални вярващи...

Зограф, моята църква, Светогорска евангелска църква /СВЕТОГОРЕЦ/, е приемник на Великата Светогорска Църква. Аз съм светогорец. Харесва ми кабалистическата музика, да - обичам също италианска пица, немска бира и много други нетрадиционни за българите неща. Каня Ви в моя блог да видите, че изследвам историята на Църквата от поне 10 000 години - дал съм информация за множество научни трудове, които съм чел, може би ще са Ви интересни да ги прочетете /части от тях съм превел на български, като съм коментирал много неща/. Какво според вас от историята на Църквата изопачавам несъзнателно или пък умишлено?
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » вт окт 14, 2014 12:12 am

Nikolay345
Потребител

Мнениеот Nikolay345 » вт окт 14, 2014 12:02 pm

small axe, да караме едно по едно. Признаваш, че има смъртен грях, както пише в 1 Йоаново 5:16. Сега ми кажи къде в Писанието пише, че ВСЕКИ грях е смъртен, а така също, че няма несмъртен грях, както ти посочих, че пише в 1 Йоаново 5:16? Защо аз да не мога да си измислям, а ти да можеш?! И нима Next, който казва, че при тях /старостилците/ се знаят 7-те смъртни гряха, даже и книги имали, предполагам не безбожно скъпи, тъй като само свещите се плащали доколкото разбрах, всичко друго било на доброволни начала /предполагам и книгопечатането е на доброволни начала, но поне за труда на преводача, хартията и мастилото, а и за книгопечатането трябва да взимат нещо/, както било пишело в Новия завет. То там пише и обща собственост да имат братята, но не вярвам да са стигнали толкова далеч - БСПЦ да е обща собственост на всички нейни членове, всичко да е на всички съвсем по социалистически. Предлагам първо старостилците и новостилците да се пробват да те светнат къде в Писанието пише, че изброените 7 гряха са смъртни, защото ти си библеист, вярваш единствено на това, което си прочел в Библията, но какво си прочел ти и какво пише там е друг въпрос. И накрая: Обясни ли ти този, който те кръсти телом, какво представлява духовната смърт и как да надмогнеш тази смърт, да се родиш свише, и как да си Божий човек? Да или не. Взе ли ти пари за ритуала /колко време продължи и на колко хляба тогава се равняваше платеното от теб, ако си платил нещо/ и колко време ти обяснява, ако ти е обяснявал, как да се спасиш от духовната смърт? Съвсем прости въпроси, които не вярвам да те затруднят.

Иначе за седемте смъртни гряха - те завладяват човека, не са моментно увлечение, затова не са акт, а състояние. От едно кратко увлечение човек лесно може да се откаже /например някои тинейджъри пушат цигари, за да се правят на големи - те лесно могат да ги спрат, ако не ги пушат за удоволствие вече/, но от едно пристрастяване трудно - например заклетите пушачи много трудно се отказват от цигарите, защото в цигарите има наркотици. Същото е и със седемте смъртни гряха - смъртта е наркотик, води до пристрастяване, дори има термини, когато някой е неподвластен на изправление, защото той не може да бъде достигнат от катехизатора, затова викат екзорсист, да изгони злия дух от него. Има демоници, маниаци и още какви ли не - в тях живее зъл дух, напълно ги контролира, дори някои извършват престъпления без да помнят абсолютно нищо. Ти, small axe, си теоретик, но практиката, за която говори Next, показва, че някои хора не могат да се покаят - едни от тях са умственоизостанали, не разбират Вярата, други я разбират, но нямат Воля за промяна, трети я разбират и имат Воля, но тя не е силна, а слаба... Характероопределящите грехове създават темперамент на човека - това ще рече съвкупност от устойчиви психични свойства, които са определящи за цялата психическа дейност на индивида, които запазват своята повтаряемост във времето /изключения са възможни, но редки/ при различни ситуации. Татко винаги идваше с малко пари - можехме да отидем на кино, да си купим пуканки и фъстъци, сладолед, но накрая отваряше портфейла си и казваше, че няма повече пари освен за връщането си с автобуса... Противно на здравата логика, че следващият път ще си вземе повече пари, той винаги идваше с малко пари... За него купуването на дрехи и обувки беше някакво разточителство, а например бананите бяха табу за него, също кроасаните или пък шоколадът... Той не смееше да си купи един шоколад, но пък даваше всеки ден пари за цигари - купуваше си цяла кутия "БТ"... Също не смееше да купи домашно видео, затова все ходехме в подчинените му на гости да гледаме видео, защото все нямаше пари, при все че беше началник и получаваше, изненада, заплата, която не знае каква точно е - не гледал какво получава, на какво се подписва, и не знаехме с какви пари разполагаме на месец... Татко се чувства много зле като вижда какво става в България - за да може да спи спокойно, ми дава по някой лев всеки месец, защото като му разказвам колко зле е положението при мен, как почти цялата индустрия е унищожена, около 700 завода са преустановили своята дейност, в ликвидация са или работят едва с 10 % от потенциала си, а почти всички машини са внос, та той гледа и телевизия, слуша и радио, здраво го ядат и бълхите на село /управляващите нямат воля да се справят с бълхите по селата и всички на село са болни от "шарка", нашарени са здраво/... И всичко започва от цициите в пънчославната църква, които предпочитат да трупат съкровища, които молец и ръжда изяждат, а крадци подкопават и крадат...

Покажете му на small axe къде в Писанието пише за седемте смъртни гряха, а ако не можете, защото не знаете, което ще разбера по мълчанието Ви, то аз ще се погрижа да го образовам /по-нататък, живот и здраве, ако е рекъл Господ/, след като този, който го е кръстил, не го е образовал както се полага! Предполагам, че small axe е баптист /по-горе се издаде сякаш - нещо се раздразни на една мисъл на Next/ - той не вярва на измислици, както сам се изразява, ирационалната вяра за него е измишльотина, той вярва на всичко, в каквото вярва, съзнателно и търси доказателства в Писанието, които да подкрепят неговата рационална вяра! Християнките за него са жени като всички други езичнички - трябва да мълчат в събранието на вярващите, защото Христос може да проповядва само чрез мъжете-християни, не чрез жените-християнки, защото Адам бил създаден първи, а жена му след него /1 Тимотей 2:13/, но защо в Матей 1:1 за Исус Христос пише, че е син на Давида, син на Авраама, а не пише син на Давида, син на Авраама, син на Адама? Преди няколко години го питах защо е упоменато в Матей 1:1, че първо е син на Давида, а после син на Авраама? Може да намери отговора си и пак да помисли - тогава се подвизавах с друго име и не съм Васкез, а друг.

Може би ще си спомни кога сме коментирали този въпрос, ако прочете този мой коментар:

viewtopic.php?f=32&t=2211&p=49758#p49758
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » вт окт 14, 2014 12:59 pm

Да си съчинява човек вероизповед на днешни времена е модерно.
Но да си съчинява логка е......

П.п. Мълчанието не е винаги израз на незнание. То може да бъде и израз на.......
П.п. На мястото на второто многоточие могат да се поставят няколко думи, някои от които ласкави, други неласкави.
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » вт окт 14, 2014 1:03 pm

Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » вт окт 14, 2014 1:56 pm

Брадва, като те заболи зъб какво правиш? Ходиш на зъболекар или гониш духове? И как си обясняваш процеса: с развала, поради разтлението или със зъл дух на зъбобол?

-----------

Що е феминизъм?

Върни се в “писание и предание”