Аз не съм Шарли, защо патриарх Неофит е?!

въпроси за източниците на нашата вяра
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Аз не съм Шарли, защо патриарх Неофит е?!

Мнениеот Aurelia Felix » нед яну 11, 2015 7:27 pm

Нали по силата на православния канон не можем да се молим църковно за антихристи, иноверци и еретици? Защо патриарх Неофит отслужи заупокойна литургия за тези рисувачи, които дори формално не са православни? Знаеше ли Патриархът, каза ли му някой, за кого отслужва тази литургия? Виждал ли е Патриархът долните и гнусни карикатури срещу Светата Троица, срещу Господ Иисус и апостолите и Дева Мария на тия драскачи? Що за гаф е това, що за потъпкване на каноните и вярата е това?
Къде са сега "ревностните" орки да спретнат някакъв протест и да искат право на отговор?

Патриарх Неофит ще отслужи заупокойна литургия за жертвите в Париж
"Такива молитви са били отправени и в други храмове
Във връзка с терористичния акт във френската столица, Негово Светейшество Българският патриарх и Софийски митрополит Неофит е благословил в патриаршеската катедрала „Св. Александър Невски” да бъде отслужена заупокойна служба за упокоение душите на загиналите, съобщиха от пресслужбата на Светия Синод.
Такива молитви са били отправени днес и в други храмове на БПЦ.
Вчера Тивериополският еп. Тихон като викарий на Българския патриарх е изразил съболезнования и съпричастност към френския народ в посолството на Френската република у нас."

Много ми е интересно дали нашите скъпи съфорумци-русофоби и пишман демократи, които по-миналата година дадоха всичко от себе си за "демокрацията" в днешната й форма, са се окичили вече с "Аз съм Шарли"?

Специално на тях посвещавам този коментар от фейсбук, не познавам автора, но това е достоен християнин:
Ако сте християни, то вие най-гнусно се изплюхте върху собствената си религия, наричайки се ШАРЛИта.
Същите тези драскачи, за които рИвете са обругали не само ислямския бог, а и християнското триединство. (Тук изтривам описанието на гаврата, че ме е гнус даже и да я цитирам!)
ШАРЛИта, гнус ме е от вас.
ТОВА не е свобода на словото, това е ГАВРА.
Бог да ви съди !!!
Да, уродите са си получили заслуженото, и им е малко !

Имаше време, когато заблудата ви може да бъде извинена и простена. Това време свърши, ако не се покаете, сте антихристи!
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Re: Аз не съм Шарли, защо патриарх Неофит е?!

Мнениеот Aurelia Felix » нед яну 11, 2015 7:32 pm

И хич на никой да не минава през празната глава да ми вика, че ползвам език на омразата или друга подобна простотия, защото ако дръзне да го направи, ще поместя гнусотията срещу Светата Троица и такъв идиот ще бъде изобличен за защита на ХУЛА СРЕЩУ СВЕТИЯ ДУХ.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » нед яну 11, 2015 8:17 pm

Зограф
Модератор

Мнениеот Зограф » нед яну 11, 2015 8:21 pm

Браво Аурелия напълно те подкрепям! Я някой да направи нещо подобно на антисемитска тема, или да похвали Хитлер и фашизма - веднага ще последва съд и затвор, а вярващите трябва да търпят да се гаврят с най-святото им. Дали ще ми разрешат в същото Шарли тези безбожни кретени да пусна снимките с някаква оргия с майките им???
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » нед яну 11, 2015 8:42 pm

Некст, това мина всички граници! Това не е икуменизъм, това ако не се покаят означава, че направиха църквата курва на антихристката власт.
Загиналите не са православни християни, по канон не може да се отслужва заупокойна литургия за тях. Може да се изкаже чисто човешко съболезнование и толкова.
Но на всичкото отгоре става дума за отслужване на литургия за сатанисти, гаврещи се с Бога.
Да приемем, че Патриархът не е знаел това в момента на извършването на литургията. Тогава да се покае публично! Толкова съм гневна, това е такова безумие, надминаващо всичко, че смятам да му пиша писмо, който иска да ме подкрепи да ми пише на лични! Ако не ми отговори и ако не се покае ще спра да се черкувам в БПЦ. Просто и ясно!

Тези, които трябва да водят народа към вярата и към покаяние от греховния му начин на живот, те служат църковни служби за лица, които хулят вярата по най-извратен и мерзък начин! :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » нед яну 11, 2015 8:51 pm

Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » нед яну 11, 2015 8:54 pm

Борис
Потребител

Мнениеот Борис » нед яну 11, 2015 9:08 pm

Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » нед яну 11, 2015 9:14 pm

Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » нед яну 11, 2015 9:35 pm

Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » нед яну 11, 2015 10:24 pm

Цитатът от св. Йоан Златоуст е страхотен! Ще си го запазя някъде! А как ли би реагирал светецът, ако види как днешен патриарх не само не бие кощунниците, а им служи заупокойна литургия?!

Колко сме изпаднали!

Съчиних следното писмо до Патриарха, който иска да се подпише под него да ми прати 2 имена на лични (ръкописни подписи няма да събирам), нямам намерение да го бавя. Ако имате някакви корекции или добавки, кажете.

До Негово Светейшество Българският Патриарх Неофит
Ваше Светейшество,
С болка научихме, че сте благословили извършването на заупокойна молитва в храма „Св. Александър Невски”, както и в други храмове за душите на загиналите карикатуристи от френското списание „Шарли Ебдо”. Макар да разбирам всеобщата тревога, която буди тероризма днес, както и чисто човешкото съчувствие към неговите жертви, не можем да подминем факта, че Вие като глава на БПЦ следва да се придържате към каноните на Православната Църква, които не допускат църковни молитви и служби за неправославни. За голямо съжаление, освен че са неправославни, те са и богохулници, те хулят по най-непристоен и грозен начин Светата Троица, Господ Иисус Христос и апостолите, както и света Богородица, в което можете да се уверите от приложените към това писмо техни карикатури.
Желаем да вярваме, че към момента на извършването на заупокойната служба Вие само сте нарушили канона, а не сте съучавствали съзнателно в хулата срещу Светия Дух, знаейки, че се молите се за лица, гаврили се с Бог Отец, Син и Свети Дух. Като християнин Вие отлично знаете какво означава този грях. Въпреки това, ние Ви призоваваме да се покаете публично, така както публично извършихте тези две неща: неспазване на канона и молитва за богохулници.
Ваше Светейшество,
По Божий промисъл Вие в момента сте Патриарх на Българската Православна Църква и като такъв носите огромна отговорност пред Бога и народа. Пред Бога ще отговаряте за състоянието на Църквата, която ръководите, а пред народа носите отговорност да му показвате правия път на християнската вяра и да пазите неопетнено Православието. Вие имате длъжност пред Бога да призовавате този народ към покаяние от греховете му чрез думи и дело, защото кризата в България е преди всичко морална и криза на доверието. А Вие можете да бъдете както лек за тази криза, така и средство за нейното задълбочаване. Изборът е Ваш.
Ако Вашият избор е да не се покаете, то ние ще бъдем принудени да напуснем БПЦ поне докато Вие сте патриарх, защото не можем да съучавстваме в хула срещу Светия Дух.
Потребителски аватар
anima
Потребител

Мнениеот anima » нед яну 11, 2015 10:35 pm

"21.Аз ли да не мразя ония, които Тебе мразят, Господи, и да се не гнуся от ония, които въстават против Тебе?
22. С пълна омраза ги мразя: те ми са врагове.
23. Изпитай ме, Боже, и узнай сърцето ми; изпитай ме и узнай моите помисли;
24. и виж, дали не съм на опасен път, и ме насочи във вечен път."

С В. П И С А Н И Е ,пс.138
Радослав
Модератор

Мнениеот Радослав » нед яну 11, 2015 11:28 pm

Радослав
Модератор

Мнениеот Радослав » нед яну 11, 2015 11:33 pm

sanata
Потребител

Мнениеот sanata » пон яну 12, 2015 8:46 am

Не знам дали съм прав, но винаги в молитвите си, се моля на Бог, тези хора които не са православни, по някакъв начин да ги обърне към правата вяра, както и сме чели за такива случаи. Може би това е правилното, а не да се отслужва заупокой за неправославни.

Върни се в “писание и предание”