Аз не съм Шарли, защо патриарх Неофит е?!

въпроси за източниците на нашата вяра
Кабрал
Модератор

Re: Аз не съм Шарли, защо патриарх Неофит е?!

Мнениеот Кабрал » пон яну 12, 2015 9:53 am

Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » пон яну 12, 2015 10:57 am

То даже не става въпрос за някакви невярващи хора, които са такива, защото нямало от къде да научат за Христос. Става дума за мерзки богохулници. Който не е видял за какво става дума, да потърси в гугъла цапотиите им срещу Светата Троица, Дева Мария и Господ Иисус Христос. Аз тука няма да ги сложа, тъй като по гнусотия бият всички рекорди, освен ако, както писах по-горе някое зомбирано шарли не ме предизвика. Но ако смее да го направи ще ги сложа, за да види собственото си богохулство срещу Светия Дух, а после ще го банна. For ever.
Тук няма да ги слагам, ама ще ги пратя на Патриарха, заедно с писмото. Сега ще трябва да се ръся и за цветен тонер.

-------------

Радо, не съм гледала предаването, може ли да резюмираш какво ти направи впечатление?
Борис
Потребител

Мнениеот Борис » пон яну 12, 2015 11:47 am

Потребителски аватар
anima
Потребител

Мнениеот anima » пон яну 12, 2015 11:58 am

Надявам се, повече християни да подкрепят писмото на Аурелия и Негово Светейшество да се вслуша в пастирската си съвест. Довчера не знаех нищо за атентата в Париж-отървахме се от телевизора преди няколко години, а в новинарски сайтове влизам рядко.За случилото се разбрах от тази тема, след което се разрових в интернет за повече информация. Потресена съм и мисля, че който се "шарлосва" или дори само премълчи, става съучастен и съгласен с едно кощунство.Господ да ни вразумява!
Потребителски аватар
anima
Потребител

Мнениеот anima » пон яну 12, 2015 1:12 pm

Радослав
Модератор

Мнениеот Радослав » пон яну 12, 2015 3:37 pm

Зограф
Модератор

Мнениеот Зограф » пон яну 12, 2015 7:00 pm

От ставащото днес можете много добре да си представите как с една много по-добре подготвена кампания ще ни натресат Антихриста, като най-благочестивия хуманист, който включва гладните и бедните на богатата трапеза приготвена от Мамона и естествено на видно място там ще се мъдрят и епископи, а защо не и Патриарси. И тежко и горко на някой ако се опита да развенчае "благодетеля на народите" - сигурно ще бъде разкъсан от тълпата
prokimen
Потребител

Мнениеот prokimen » пон яну 12, 2015 7:27 pm

Потребителски аватар
Ника
Модератор

Мнениеот Ника » пон яну 12, 2015 7:31 pm

Статията в "Двери" написана от свещеник е ода за героичността на карикатуристите и колко пълни били западните църкви. Това му била болката на дедо поп. Малко миряни - малко пари.
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » пон яну 12, 2015 8:05 pm

Единственото логично обяснение на написаното от свещеника, цитиран от Борис е, че той изглежда няма представа за антихристките гаври на тези типове. Ако пък има.... изводите се налагат от самосебе си.

Прокимен, с цялото ми уважение към Вас, но считам, че никога не е късно да се събуди нечия съвест. Такива примери в историята има много. Искам да Ви питам каква е реакцията на римо-католическата църква? Френската римо-католическа църква отслужи ли панахиди за богохулниците? Ей това ми е много интересно да узная!!!

Така е Зографе, тренират.
Нова
Потребител

Мнениеот Нова » вт яну 13, 2015 2:57 am

Какво да го коментирам? И друг път съм казвала, че ме притесняват икуменическите позиции и възгледи на висшия клир, но това наистина надминава всичко- заупокойна литургия за богохулници. До къде я докарахме?!?!

Явно нещата се развиват по-бързо, отколкото можем да възприемем. Господ да ни е на помощ!

ГОСПОД ДА НИ Е НА ПОМОЩ!!!
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » вт яну 13, 2015 11:18 am

Амин, Нова! Без Неговата помощ ние не сме в състояние да устоим и минута във вярата.

------------

От вярващи хора срещам мнение, че патриархът няма да се покае. Но се замислете сериозно, приятели, ние няма как да знаем дали един човек ще се покае или не. Това е негов личен избор. Но ние сме длъжни да се молим с вяра и любов за него на Бога да му даде да разбере постъпките си, отговорността си и тогава той ще се покае.

Сега, има и друга опция: патриарх Неофит в сърцето си да е атеист. Защото само атеист не би паднал пред Бога да моли за прошка, като види онези гаври, наричани от шашарлитата "свобода на словото" и като разбере, че е благословил заупокойни служби за тях.

Та от реакцията му ще видим дали изобщо е вярващ.

Отделно от това, вярващи приятели казват, че са съгласни с писмото, но не могат да напуснат БПЦ. Това е личен избор на всеки, както е и лично право на всеки да се съгласи или не с това писмо. Никого не карам насила.

Длъжна съм да ви обясня, защо аз няма да мога да се черкувам в БПЦ докато той е патриарх, ако не се покае. Защото по силата на каноните на ПЦ, ако епископ стане еретик, то верните са длъжни да се отделят от такъв епископ, за да запазят членството си в Небесната Църква.

Макар да не харесвам особено Лутер, ще завърша с думите му
„Hier stehe ich, ich kann nicht anders, Gott helfe mir!” (д-р Мартин Лутер пред Райхстага във Вормс)
Нова
Потребител

Мнениеот Нова » вт яну 13, 2015 1:19 pm

Права си за покаянието. И аз също помислих същото и не бях права да го мисля! Наистина не можем да знаем и дано се покае!

За това, че става еритик не го разбрах. Той не върши ли грях? Еретик не е ли друго? Защото, ако е грях, той си ли е само за него?

Не споря. Просто питам, защото не съм наясно.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » вт яну 13, 2015 6:05 pm

Публично покаяние - в таза държава такова животно нема. Виж за извинение - това е друга тема...

Либералите плюят срещу Русия, но там има закон за гавра с духовни ценности! Затова осъдиха и оная карикатура на опозиция: Пуси райът.
Макар и да няма такъв закон, в САЩ практиката е да се съдят такива (за рускини обаче гаврата се облажава като демократична).

Франция е различна. До колкото помня едно предаване за там, имаше следното: Във Франция висша ценност е липсата на всякакви ценности...
prokimen
Потребител

Мнениеот prokimen » вт яну 13, 2015 6:42 pm

Върни се в “писание и предание”