Аз не съм Шарли, защо патриарх Неофит е?!

въпроси за източниците на нашата вяра
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Re: Аз не съм Шарли, защо патриарх Неофит е?!

Мнениеот Aurelia Felix » вт яну 13, 2015 8:44 pm

Потребителски аватар
Ника
Модератор

Мнениеот Ника » ср яну 14, 2015 9:20 am

Право е. Стига сервилничене, стига превит гръбнак пред запада. Защо и духовно лице, трябва да се понася така леко по течението на общата тълпа?
Точно духовника би трябвало да е бетон към Истината. А какво? Целувачи на чуждоземски кунки, липса на достойнство и пр.
Добре, живеем с по- малко пари от тях. Справяме се. Защо никой духовник не ни окуражава в нашите немощи. Примерно да ни похвали в мъжественото носене на този кръст - беднотията. Че патриарх Павле се е возил в автобус и с това е събудил любовта в мнозина.
Нима сам цар Давид не е казал в псалмите: "Умножил си(Господи), в мене радостта повече от тяхната, когато им се умножава житото и виното(зелените хартийки)".
Сам цар Давид е усетил радостта от Господа и е разбрал, че тя е несравнима с никоя земна радост.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » пет яну 16, 2015 8:20 am

Цитати:
"От седмица насам атеистичният вестник Шарли сътвори повече чудеса от всички светци и пророци накуп. Чудото, с което сме най-горди е това, което държите в ръцете си, вестникът, който винаги сме правили, в компанията на хората, които винаги са го правили. Чудото, което най-силно ни разсмя бяха камбаните на Нотърдам (катедралата Парижката Света Богородица б.ред), които звъняха в наша чест… От седмица насам Шарли повдига повече от планини по целия свят. От седмица насам, както прекрасно го нарисува Вилем, Шарли има много нови приятели. Анонимни и световно известни, скромни и богати, невярващи и религиозни лидери, искрени и йезуити, такива, които ще останат за цял живот и такива, които само за кратко преминават. Днес ги приемаме всички. Нямаме нито време, нито сърце да ги отсяваме. Но не се заблуждаваме. Благодарим от цялото си сърце на милионите обикновени граждани и на представляващите институциите, които са наистина на наша страна, които искрено и дълбоко в себе си « са Шарли » и които ще се разпознаят. Другите ги пращаме на майната си. Така или иначе на тях им е все тая…"
....
"И последно, нещо важно. Бихме искали да пратим едно съобщение на папата Франсоа, който също « е Шарли » тази седмица: приемаме камбаните на Нотърдам да звънят в наша чест само ако ги удрят момичетата от « Фемен »." (Фемен - едни феминистки, които протестират по монокини...)
Борис
Потребител

Мнениеот Борис » пет яну 16, 2015 9:39 am

Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » пет яну 16, 2015 8:06 pm

Какъв папа Франсоа, тия са и неграмотни!
Освен това, папа Франциск не е Шарли, за разлика от патриарх Неофит.
"Папа Франциск заяви, че има ограничения за свободата на словото, особено когато то обижда или осмива нечия вяра и религия".

---------------

На някого прави ли му впечатление липсата на реакция от християните от БПЦ? Ама то май какъвто клирът, такива и пасомите.
Това ако се беше случило във Византия - патриарх да служи заупокойна служба за сквернословни богохулници, на всичкото отгоре хулещи Светия Дух, народът да го е изгонил с камъни.

В заключение ще кажа, че който е виждал сквернотите на тия и не се е потресъл и отвратил от тях, значи е духовно мъртъв. Липсата на реакции у "християните" от БПЦ сочи именно това - духовна смърт.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » пет яну 16, 2015 9:01 pm

Понеже става дума за камбаните на Нотърдам (знам ли), да не би да имат предвид някой кардинал да е Франсоа? Нека Prokimen каже, ако иска: папата ли е или друг? Интересен казус.
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » пет яну 16, 2015 9:31 pm

Некст, приятелю, не тяхната неграмотност следва да ни вълнува, нито камбаните на Нотрдам. Нас следва да ни вълнува окаяното състояние на българските православни християни, което е състояние на духовна смърт. Защото само духовно мъртъв човек (дефакто атеист) не би побеснял пред такова богохулство.
В никой друг православен форум или фейс-група няма абсолютно никаква реакция! Говорят си някакви възвишени приказки, цитатничат някакви светци, отци, сякаш живеят на друга планета. Но на фона на грозната действителност тези красиви и възвишени приказки изглеждат просто отвратително! Като диамантено колие на годзила!

Явно Бог затова допусна да се случи всичко това, за да стане явно действителното положение на нещата.
Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » пет яну 16, 2015 10:03 pm

Никой християнин не може да е Шарли, но шарлитата са деца на високомерието и гордостта, а мюсюлманите на сатаната. Между тях няма равенство. Първите искаха криво-ляво да преживяват, другите да изтребят различните или да ги превърнат в слуги на дявола. Сега от много страни се чува "по-добре вярващ друговерец, отколкото атеист", но това е отричане от Бог, защото друговерците служат на идоли.
Папата не може да ни е пример, освен отрицателен.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » пет яну 16, 2015 10:42 pm

Aurelia Felix, българите не са църковен народ погледнато спрямо другите православни. Може би при нас е най-зле. Причините са долу-горе ясни, но е дълга тема.
Още по-малко освен духовното настроение има и вопиюша неграмотност.
А тя се изразява в следното:

1. Българина мисли, че щом епископа е най-високо, той има духовната и административна власт над него.
2. Не вдява изобщя (или с малки изключения), че ако тоя епископ погазва канони, догми, Апостолски правила, решения на св. Вселенски събори и пр. (Христовата вяра в цялост като св. Писание и св. Предание), той е длъжен да се отстрани от такъв!, по силата на изброените по-горе неща. И това отстраняване дори се ублажава, камо ли упреква!
3. Често го има и интереса клати феса, зер днешното съвремие е трудно и меркантилно.
4. Още по времето на прабългарите езичници имало следното: Ако някой много се открои от другите със своите качества, казвали - Ти не си достоен за нас, ти си достоен за Тангра - и го бесели на някое дърво. Т.е. от време оно кадърните водачи в това племе са затривани, още повече в предантихристовите времена. На тяхно място сега има икуменисти, масони, агенти... А стадото гледа все по-умно обедняващата паша и с овчи възторг сегиз-тогиз проблява: дъждец вали...

П.п. Има православие, има български народ. Няма православие, няма български народ!
Митрополит Климент (светско име: Васил Друмев) по повод на тогавашните народни предатели на вяра (и после Родина).
Борис
Потребител

Мнениеот Борис » съб яну 17, 2015 7:10 am

Йоан
Потребител

Мнениеот Йоан » съб яну 17, 2015 11:14 am

Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » съб яну 17, 2015 12:41 pm

Солидаризирайки се с шарлитата ставате богохулник и не какъв да е богохулник, а похулил Светия Дух. Особено, ако сте наясно с мерзките им карикатури.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » съб яну 17, 2015 7:16 pm

Първата световна война е трябвало да събори най-голямата православна, най-голямата католическа и най-голямата протестантска монархии > изпълнено.
Втората световна война да завъши със създаването на Израел, като прогони евреите в Палестина > изпълнено.
Третата световна между Израел и арабите и всички „желаещи” > да завърши с построяването на Соломоновия храм. От там до Антихриста е 1-2 крачки.
Шарлитата от някакво скромно вестниче с 60 000 тираж, сега има 7 000 000! Това е открито предизвикателство. A “желаещите” всеки ден се множат:
Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » съб яну 17, 2015 7:52 pm

Църкви се палят и християни се убиват и без шарлита. Безсмислени са обсъжданията за вината, който и да е виновен нещата са докарани до война, или ние тях, или те нас. Шарлитата хулели Бог?!? Кой Бог? Алах е идол, а Мохамед обикновен шарлатанин. Хулели Светата Троица, но те са атеисти и са "вече осъдени", за тях хулите нямат значение. Проблемите са за две групи вярващи, тези, които необмислено и от тщеславие, решат да се правят на шарлита и другите, които от прекалена ревност или лицемерие, поставят шарлитата наравно със последователите на сатаната. Шарлитата не палят църкви и не убиват християни, тях ги убиха, няма и не може да има знак на равенство между едните и другите.
Мене не ме е грижа, че някой хулел Бог. Аз вярвам в Него, а Той е всесилен и ще отсъди всекиму според делата. Проблеми имат идолопоклонниците, които съзнават безсилието на обожествявания от тях идол и съдят от негово име, да не се правим на тях.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » съб яну 17, 2015 8:03 pm

Върни се в “писание и предание”