Как да разпознаваме старостилците-2

една от основните "линии на разлома" в днешното Православие
Molecule
Потребител

Как да разпознаваме старостилците-2

Мнениеот Molecule » съб юни 04, 2011 3:24 pm

Отново обръщам вниманието на баш-босовете към проблема със сектантството, пристрастието и двойния стандарт на част от форумния екип.
Самоопределението спрямо Църквата е централен въпрос в християнството по принцип (въпрос с реална значимост за разлика от преживянето на абстрактно-“богословски” локуми), което би трябвало да го направи небезразличен и за шефовете на един православен форум. Ако не идеше реч за религия, лафчето ни щеше да е безотговорно, ефирно забавление и положително щеше да е по-приятно, но форумът е религиозен. Запазването на величествен постмодерен неутралитет тук е меко казано нечестно.

По същество подобни теми са безсмислени- за всеки нормален човек е ясно, че старостилието е преливане от пусто в празно. Бях на път да зарежа и тая изглупяла дискусия, но днес я намирам заключена и увенчана с модераторски премъдро-разколнически епитафи. Ето ви проблем, по-съществен от маргиналните календарни истерии. Тарикатлъците на кибер-милиционерката и аверите и са прозрачни, но отново отварят въпроси, касаещи висшия форумен синедрион. Така и остана неясна, собствено, позицията на последния спрямо БПЦ. Това ме озадачава, честно - навремето приемах Православие.бг за сайт, лоялен към Църквата. В такъв случай обаче присъствието на разколнически deus ex machina в постановката е нелеп и крайно бездарен момент. Или, може би, впечатлението ми от "навремето" е било заблуда? Би било жалко.
лаик
Потребител

Re: Как да разпознаваме старостилците-2

Мнениеот лаик » съб юни 04, 2011 4:37 pm

Асен
Потребител

Re: Molecule

Мнениеот Асен » съб юни 04, 2011 8:34 pm

Преспанец
Потребител

Re: Как да разпознаваме старостилците-2

Мнениеот Преспанец » съб юни 04, 2011 8:58 pm

Нещо много ви пречи истинския стил в здравето, а? Защото е истината, а истината боли, когато не сме смирени и не виждаме очевидното.

Върни се в “дебати: стар и нов календар”