ПРОТИВ НОВОТО УЧЕНИЕ ЗА КАЛЕНДАРНАТА РЕФОРМА

една от основните "линии на разлома" в днешното Православие
Потребителски аватар
Next
Потребител

Re: ПРОТИВ НОВОТО УЧЕНИЕ ЗА КАЛЕНДАРНАТА РЕФОРМА

Мнениеот Next » пет авг 23, 2013 11:30 am

Аврамов, Зограф пределно ясно ви го каза. Другото е заяждане.
Напишете някоя книга, отворете нишка и там ще я коментираме!

Хайде във вашите си теми пишете. Тази съм я отворил с друга цел.
Моля.
Руслан Аврамов
Потребител

Мнениеот Руслан Аврамов » пет авг 23, 2013 12:03 pm

[align=justify]Скъпи Next, мен не ме интересува какво казва Зограф, нито пък кой каква книга е написал. Мен ме интересува само и единствено КАКВО КАЗВА СВЕТАТА ПРАВОСЛАВНА ЦЪРКВА И КОЙ СТОИ В ИСТИНАТА!
Бих ви задал и на двамата един съвсем простичък, чисто житейски въпрос.
Ако ваш много добър приятел е станал напр. престъпник-убиец, как бихте постъпили:
1. Ще го потупате по рамото и ще му кажете: приятелю убийството е грях, но не бой се, ти вървиш по правия път и за тебе има надежда и спасение; или
2. Приятелю, това което вършиш е тежък граях. Съветвам те да се покаеш и да се поправиш, защото Бог ще те накаже. Аз имам страх от Бога и докато не се поправиш, не мога да ти бъда повече приятел и да дружа с теб.
Е, как?

Вие, драги, явно изобщо не съзнавате всъщност каква омраза изпитвате спрямо грешащите във вярата - новокалендарците и икуменистите от "БПЦ"! Вие всъщност не разбирате, че убеждавайки ги, че и те са в "църквата", тотално ги отчуждавате от Истинската Църква и те никога няма да се покаят и да се поправят! Нима не е тъй?

Но може би е по-добре да си спомним това — Православната Църква ни учи не да встъпваме в единство с еретиците и отстъпниците, а да ги вразумяваме по всички възможни начини и най-вече чрез собствената си непоколебимост и неотстъпчивост в най-важното — във вярата? А ако те не обърнат внимание на предупрежденията ни и продължат да грешат против вярата, тогава — и то за тяхно добро — трябва да се отделим от тях и чрез това, сякаш отстрани, да им покажем пътя на истинското покаяние и богопознание.

СЪГЛАСНО УЧЕНИЕТО НА СВЕТАТА ПРЪВОСЛАВНА ЦЪРКВА - еретиците и разколниците се намират извън църквата, А ИЗВЪН ЦЪРКВАТА НЯМА БЛАГОДАТ, НЯМА И СПАСЕНИЕ!

А ако вие, драги, се самозаблуждавате, че сте по-праведни и милостиви от светата Църква и от Самаго Бога, то не лъжете и останалите! Вие се вживявате в ролята на спасители на Църквата и на света, но СПАСИТЕЛЯТ Е САМО ЕДИН! С това слагам точка на спора. Нека всеки да прецени за себе си по съвест![/align]
Прощавайте, ако с нещо съм ви засегнал или обидил! Бог да ни прости!
Зограф
Модератор

Мнениеот Зограф » пет авг 23, 2013 1:10 pm

[quote="Руслан Аврамов
А сега, за да водим диалог, Вие кажете: признавате ли провъзгласените от светата Църква анатеми срещу новия папски календар, икуменизма, масонството и комунизма, и ако да, защо твърдите, че у цитираните еретици и разколници има благодат? Може ли там където тегне проклятието на анатемата да има Църква и благодат?[/quote]
Това е написано от Вас г-н Аврамов на 21 август в 13,59 часа на стр. 7 и чакам обяснения: Къде твърдя подобно нещо? Ден, час и тема,- ако пък сте излъгали и сте се опитали да клеветите чакам ясно и добре написано извинение. Текста който ме засяга си позволих да поставя в червено. Добре ще е да си припомните, че подобни голословни измислени от Вас обвинения отправихте и към други, които са с духовен сан лица и когато пишете четете и мислете три пъти защото написаното остава като изобличение на Страшния Съд.
Руслан Аврамов
Потребител

Мнениеот Руслан Аврамов » пет авг 23, 2013 1:22 pm

Ами какво да Ви кажа друго, освен - прощавайте, че съм Ви наклеветил, ако наистина не твърдите това! Учението на Вашия "синод на противостоящите" обаче е именно такова. Още по-неправославен е и лукавият отговор - "не зная дали има", защото ако Вие не знаете, то света Църква знае, и сте длъжни да си научите урока. В предишния си коментар ясно посочих какво е учението на светата Православна Църква.

Още въднъж - прощавайте!
Зограф
Модератор

Мнениеот Зограф » пет авг 23, 2013 2:06 pm

Руслан Аврамов
Потребител

Мнениеот Руслан Аврамов » пет авг 23, 2013 2:40 pm

[align=justify]Да, уважаеми Зограф, аз твърдо вярвам, че нашият св. Синод е Едната Свята Съборна и Апостолска Църква, а извън Църквата няма благодат, няма и спасение. Това е учението на светата Църква и ако аз кажа нещо друго, ще означава, че съм еретик!Но аз не съм еретик, защото ереста отделя от Бога!
А дали има други спасяващи се на земята казва Сам Господ: "Който повярва и се кръсти, ще бъде спасен, а който не повярва, ще бъде осъден" (Марк. 16:16).

Що се отнася до Анатемите срещу новия календар, икуменизма, масонството и комунизма, те са провъзгласени много по-рано от светата Църква, а не са произнесени конкретно от устата на нашия архиерей, както Вие твърдите.
Сам Господ е казал: "Истина ви казвам: каквото свържете на земята, ще бъде свързано на небето; и каквото развържете на земята, ще бъде развързано на небето". (Мат. 18:18).

Наистина смятам, че е безпредметно повече да спорим. Както намерите за добре така и вярвайте. Само внимавайте да не съблазнявате по-малките, както е предупредил Господ![/align]
Зограф
Модератор

Мнениеот Зограф » пет авг 23, 2013 4:56 pm

Потребителски аватар
Михей
Потребител

Мнениеот Михей » пет авг 23, 2013 6:49 pm

Руслан Аврамов, преди време казах същото на Станиславов, колкото и епископи да се събират ако ще и ангели да дойтат, и вземат някъкво решение противно и засягащо канони и правила, то то е неистинско.Вие старостилните маняци издигате СЪБОРНОТО РЕШЕНИЕ В КУЛТ, който може да замразява канони, и да разрешава разни безобразия.Вашите лъжеепископи преди да станат такива били миряни, това е нарушение.Леонтий Чилийски не взел разрешение, но можел докато се намирал в РПЗЦ, където нямало гонения, те били в Гърция още едно нарушение.
Посоченият от вас Св. Йоан Максимович, който е наистина светец, нямал ли е контакти със синода на правостоящите и каноничните(за вас официални църкви) ?
Като карам по вашата логика относно за БПЦ и проявите и след началото на комунизма ще кажа, всички тези са по взаимно благословение и съгласие на клира , както и за масонския календар, ССЦ, симонията,много грешите ако мислите, че не е канонично защото всичко е прието единодушно, както скоро ще приемем и хиротинии на жени :biggrin:
НАДЯВАМ СЕ НА СХВАНЕТЕ НАПИСАНОТО ОТ МЕН
Последна промяна от MacIlian на пет авг 23, 2013 11:43 pm, променено общо 2 пъти.
Руслан Аврамов
Потребител

Мнениеот Руслан Аврамов » пет авг 23, 2013 7:42 pm

[align=justify]Михей, преди време един съфорумник каза, че е некоректно да се отговаря на въпроса с въпрос. И аз смятам същото. Не отговорихте на моите въпроси относно каноничността на институцията "БПЦ"?

А що се отнася до св. Иоан Максимович, то вижте сам с кого е бил в общение.

Видео 1 - архиеп. Аверкий Таушев от Руската Православна Църква зад граница заедно с гръцките истинно православни (ГОХ) в САЩ през 1975 г.

Видео 2 - св. Йоан Максимович от Руската Православна Църква зад граница заедно с гръцките истинно православни (ГОХ) в САЩ през 1963 г.[/align]

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... q3h5tRw4-s

http://www.youtube.com/watch?v=qNfOHpy4 ... r_embedded
Потребителски аватар
Михей
Потребител

Мнениеот Михей » пет авг 23, 2013 7:54 pm

Защо отмествате темата от ИПХ към БПЦ ?
Горе съм написал доста и съм разобличил вашата община.Написал съм и за БПЦ, вие сляп ли сте
Руслан Аврамов
Потребител

Мнениеот Руслан Аврамов » пет авг 23, 2013 8:02 pm

Прощавайте, но колко пъти да Ви казвам, че не ме интересува вашето частно мнение. За себе си съм сигурен, че това е истинския и каноничен св. Синод, като напълно се доверявам на авторитета на архиереите на Руската задгранична Църква, начело с митроп. Филарет Вознесенский, които официално са ни признали през 1969 г. и са влезли в пълно общение с нас. Нашият св. Синод има апостолско приемство и Православна еклезиология, т.е. покрива критериите за Църква. Останалото са празни приказки и гонене на вятъра!
Потребителски аватар
Михей
Потребител

Мнениеот Михей » пет авг 23, 2013 8:13 pm

Защо отмествате темата от ИПХ към БПЦ ?
Горе съм написал доста и съм разобличил вашата община.Написал съм и за БПЦ, вие сляп ли сте.
Относно Св. Йоан моля вижте стр. 40,89, и 99 "Аз всеки ден на проксодомията поменавам патриарх Алексий ............ книга на монах Мартиниан.
Изобщо в книгата има много интерсни факти.
Потребителски аватар
Михей
Потребител

Мнениеот Михей » пет авг 23, 2013 9:04 pm

Последна промяна от MacIlian на пет авг 23, 2013 11:45 pm, променено общо 1 път.
prokimen
Потребител

Мнениеот prokimen » пет авг 23, 2013 9:47 pm

Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » пет авг 23, 2013 10:17 pm

prokimen, не обяснихте от кой леееко презиран (има защо) синод сте епископ. Ако въобще сте.
Леко ми е гнус да ви чета.
Сякаш забравяте, че епископ се ръкополага от 3-ма епископа, поне!Новостилци дълги години са изследвали дали е епископ еп. Фойтий и са го намерили за такъв. Вие от на майната си как изследвате?
По интернет?
Смешки....

Кое конкретно в частта от книгата която съм дал е еретическо?
Или кажете или си карайте кефа на Запад.
Последна промяна от Next на пет авг 23, 2013 10:39 pm, променено общо 1 път.

Върни се в “дебати: стар и нов календар”