ПРОТИВ НОВОТО УЧЕНИЕ ЗА КАЛЕНДАРНАТА РЕФОРМА

една от основните "линии на разлома" в днешното Православие
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Re: ПРОТИВ НОВОТО УЧЕНИЕ ЗА КАЛЕНДАРНАТА РЕФОРМА

Мнениеот Aurelia Felix » пет авг 23, 2013 10:27 pm

Изразяването на мнение откога е авторитаризъм?
Атмосферата не е нормална, липсва всякакъв християнски дух.
Зограф
Модератор

Мнениеот Зограф » съб авг 24, 2013 1:31 am

Уважаеми Прокимен, Вие се гневите и се нахвърляте срещу мен с най-долни обиди поради това, че се чувствате виновен пред всички които Ви познават, а най-вече пред Бога. Съжалявам Ви искренно и тази нощ ще се моля за Вас Господ да Ви прости този тежък грях който вършите и сега още. Как Ви даде сърце след като Господ Ви призова и Ви връчи Пастирския жезъл и епископска благодат да се ОТРЕЧЕТЕ ОТ ВСИЧКО ТОВА. Как можахте толкова ниско да паднете, че като "блудния син" да оставите стадото си и да отидете да носите куфарите на безбожните свини. За тези пусти пари ли предпочетохте Мамона, пред службата Богу, че там богатите ще Ви подхвърлят по-големи бакшиши. Вярно е от бедните бабички няма да искарате толкова, а и Господ надали щеше да Ви купи апартамент, виж другия може всичко стига да му служиш вярно и подло - с лъжи и инсуниации да искарате всички които обичат и служат Богу, че са маскари, расколници и най-вече ЕРЕТИЦИ. Тая дума най-Ви пасва да я раздавате като присъда с нея изпитвате садистичното удоволствие че сте ме хванали за гушата и ме душите, душите....... душите и аз се свличам в краката Ви... Бравос Бай Ганьо твоето ново амплоа на отрекъл се от Христа УДУШВАЧ е великолепен апотеоз на кариерата ти! Искренно Ви съжалявам и дано се опомните покаете и Господ Ви прости всички съгрешения! Моля за прошка, ако съм Ви обидил, но то е сторено с много любов и с НАДЕЖДА ЗА ВАШЕТО СКОРОШНО ИЗПРАВЯНЕ. ОСТАВЕТЕ ЧУЖБИНА БЪЛГАРСКИЯ НАРОД ВИ ЧАКА ДА СЕ ВЪРНЕТЕ КАТО ПАСТИР, А НЕ ГЛАШАТАЙ НА ЖЪЛТАТА ЦЪРКОВНА ПОЛИТИКА.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » съб авг 24, 2013 10:23 am

prokimen, обвинявате Зографа, но за да завършим спора, ще си позволя лукса да цитирам началото на въпросната книга:

"Отстъпвайки пред нуждата и няколкократните настоявания на матушка Серафима и моя изповедник – покойния архим. Пантелеимон, написах накратко тази книжка, с която според силите си изобличавам заразените от страстта на модернизма и реформаторството, като показвам колко далеко са такива от Православието. По това време живеех в къщата на архим. Сергий и по послушание към гореспоменатите лица му показах въпросната статия „За календарната реформа” на архим. Методий, като помолих отец Сергий да направи своите коментари и възражения, а аз след всеки разговор записвах казаното от него. После с Божията помощ всичко казано от отец Сергий допълних с много данни и цитати от св. Отци, учени и всепризнати авторитети и се получи това съчинение, което сега отпечатвам с малки корекции. "

Чакам да видя кое от това (в началото на темата) което съм дал от книгата е ерес?
Само не казвайте, че не познавате цитираните лица по-горе.

П.п. Ако Зограф прецени, може да изтрие този цитат по-горе.

Върни се в “дебати: стар и нов календар”