Новини от и за старостилци…

една от основните "линии на разлома" в днешното Православие
Потребителски аватар
Михей
Потребител

Re: Новини от и за старостилци…

Мнениеот Михей » пет апр 11, 2014 11:20 am

Ванга е болна тема, наистина жалко е синода да се бори за някакво "единство", в това да не се сакарат, да си се умихват и "обичат", но Светите Отци са се борели за единство в истината не за такова псевдоединство. Некст искам да добавя и друг "светия" Св. Горан Благоев, само незнам какъв прякор трябва да има можеби Масоноточиви. Той има и повече зрители дори от всички митрополити на БПЦ. Събота той проповядва своите лъжи и го слушат огромен процент от православни или кривославните незнам българи.
Последна промяна от MacIlian на вт апр 15, 2014 1:08 pm, променено общо 1 път.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » пет апр 11, 2014 12:01 pm

Не съм го гледал отдавна (Горан Благоев), но не съм го хващал в нещо невярно, което е наистина сериозно. На мен ми се вижда свестен. Сега как е - не знам. Но пък и не знам някой да се опитва да го канонизира... Както и да е. Нишката е за новини. Ако друго - някъде другаде да "бистрим" темата за новите "светии".
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » нед апр 13, 2014 12:18 pm

Потребителски аватар
Михей
Потребител

Мнениеот Михей » нед апр 13, 2014 7:40 pm

--------------------------
Задавате крайно глупав въпрос, светиите и християните като цяло не поставят действието на Бога в зависимост от календари. Те нито са били "против" даден календар, нито "за" даден календар, защото са се кланяли на Бога, а не на календара.
"Вие тачите дни, месеци, времена и години... "Гал. 4:10

Клипчетата като гангъм стайл са точно за вашето ниво,
---------------
Посочете ми някой светия, който е против този календар, не ми поствайте клипчета с някъкви бесове. Календара е част от каноните на Църквата, кой го е превъзнесъл като някакъв Бог? Отделно новия календар разрушава Богослужебния и Църковен живот. Поставен е от масони. Доста от правилата на съборите нямат догматическа стойност, но са задължителни за спазване за да бъде Църквата в ред и дисциплина, а не в безредие и хаос и да бъде радост за демоните. Най-вече е вкаран от масони? Как ще коментирате това?
А Светиите против този календар са много!
Последна промяна от MacIlian на вт апр 15, 2014 1:05 pm, променено общо 2 пъти.
ivanb63
Потребител

Мнениеот ivanb63 » пон апр 14, 2014 10:38 am

Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » пон апр 14, 2014 12:38 pm

Потребителски аватар
Михей
Потребител

Мнениеот Михей » вт апр 15, 2014 8:28 am

"Вярата ни е истинска когато ни идва от сърцето" - не съм съгласен, защото повечето са точно такива, като споменатата от некст Ванга, Вера Кочовска, Петър Дънов, вярата е истинска, когато е съгласна със Светите Отци. Друго Съботата имала символическо значение, календара има каноническа стойност има няколко анатеми над католическият календар, няма право за сравнение. Сприрам да пиша вие си пишете едни и същи глупости били сме убожествявали календара, тогава посочете ми къде му придаваме божествени свойства, или къде в молитвениците ни сутрун вместо Во Има Отца и Сина и Святаго Духа, почваме Во има бога календаров? И вие действате както протестантите не ползвате Св. Отци само Евангелието интересно. Спирам да пиша
Последна промяна от MacIlian на вт апр 15, 2014 1:04 pm, променено общо 1 път.
ivanb63
Потребител

Мнениеот ivanb63 » вт апр 15, 2014 10:12 am

Борис
Потребител

Мнениеот Борис » вт апр 15, 2014 7:21 pm

Прави впечатление как безразличните към календарния въпрос покриват поне една или повече от долните характеристики:

- изобщо не са християни (или православни, което е едно и също)
- твърдят, че извън светата Църква има спасение, въпреки че самата Църква и нейните светии твърдят точно обратното
- отричат съществуването на митарствата, като пренебрегват светоотеческото наследство, предпочитайки Кураев и статии в интернет
- подкрепят идеята за женен епископат
- (май все още не, но твърде вероятно) ще се застъпят за богослужение на съвременен български

Може и да пропускам нещо.
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » вт апр 15, 2014 8:57 pm

Ако горното са Ви критериите за "православно християнство" мога само да Ви съжалявам - това Вашето е духовен сурогат - един вид ескейпизъм, който предоставя фалшиво чувство за изключителност, за някаква богоизбраност и отличителност от "другите" и различните. За съжаление далеч не сте единствен, тая чума се шири навред из нашите земи.
------------------
Митарствата са гностична ерес. Женен епископат е съществувал дълго време в Църквата, чисто практически съображения са наложили единствено монашески епископат. В Библията пише, че Господ ще е славословен от "всякакви езици и народи", защо изключвате българския? И защо противно на здравия разум и Писанията следвате съвременния вариант на триезичната ерес?
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » вт апр 15, 2014 9:09 pm

Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » ср апр 16, 2014 6:25 pm

Само за протокола, да завърша темата (ПЪРВО ПОСЛАНИЕ НА СВЕТИ АПОСТОЛ ПАВЛА ДО ТИМОТЕЯ):
"11. Жената да се учи в безмълвие и пълно покорство.
12. На жена не позволявам да поучава, нито да господарува над мъж, но заповядвам да бъде в безмълвие.
13. Защото по-напред биде създаден Адам, а после Ева;
14. и не Адам биде прелъстен, а жената биде прелъстена и падна в престъпление;
15. но ще се спаси чрез раждане деца, ако пребъде във вяра, в любов и в светост с целомъдрие.

ГЛАВА 3.

1. Верни са тия думи: желае ли някой епископство, добро нещо желае.
2. Но епископът трябва да е непорочен, мъж на една жена, трезвен, целомъдър, скромен, почтен, страннолюбив, поучлив;
3. не пияница, не побойник, не свадлив, не алчен за гнусна печалба, а кротък, миролюбив и не сребролюбив...."
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » чет апр 17, 2014 9:39 am

Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » чет апр 17, 2014 10:13 am

mon
Потребител

Мнениеот mon » нед апр 20, 2014 4:29 pm

Нещо си се объркал Некст. Аурелия казва ''женен епископат'', а не женски епископат. :)
Христос Воскресе

Върни се в “дебати: стар и нов календар”