Arena Ecumenico

рисковете на междухристиянския диалог
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Re: Иконопочитанието

Мнениеот zmianatz » съб дек 26, 2009 3:21 pm

Бог е един, но има три различни проявления, Данте 18.
Той е пратил Иисус Хрисос на Земята като неговото проявление от плът и кръв. Както и да видят хората, че ИМА ИСТИНСКИ БОГ. А не само заради спасението им.
Това, че много хора стават мюсюлмани (дали е така?...) не говори за вяра, а за липса на вяра; и то в християнството.
Казано е, че Човешкият Син ще дойде, НО ДАЛИ ЩЕ НАМЕРИ вяра на Земята?...
Защото е казано, че в последните дни беззаконието ще се умножи, а любовта ще изстине (Матей, 24 глава!).
"И когато видите мерзостта на запустението да стои на свято място, значи знаете, че близо е края" - просто преразказвам.
(Тоест, когато Антихриста владее и царува от Святото място( предполагам, че е Израел), то тогава ще дойде Иисус Христос.)
И няма да има битка, каквато ти си представяш - с войни и тем подобни действия, а направо Иисус Христос ще го премаже само като ДОЙДЕ със Силата и Славата Си.
Така че е безсмислено да се подготвяме и за някакви войни и да събираме армия някаква.
Иисус Христос като дойде - всичко ще се оправи.
Защото е казано, че който вади нож, от нож умира.
И е казано: Не убивай!...
Така че ако имаме армия - то ние директно тръгваме в лапите на Антихриста и в същото време срещу Иисус Христос и неговите повели.
А не бива така. Това не е правилно. Нали искаме да сме чисти пред Лицето на Господ, а как ще сме - опръскани с кръв?...
Последна промяна от zmianatz на съб дек 26, 2009 9:52 pm, променено общо 3 пъти.
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » съб дек 26, 2009 3:24 pm

Матея 24

3 И когато седеше на Елеонския хълм, учениците дойдоха при Него насаме и рекоха: Кажи ни, кога ще бъде това? и какъв ще бъде белегът на Твоето пришествие и за свършека на века?
4 Исус в отговор им каза: Пазете се да ви не заблуди някой;
5 защото мнозина ще дойдат в Мое име казвайки: Аз съм Христос, и ще заблудят мнозина.
6 И ще чуете за войни и за военни слухове; но внимавайте да се не смущавате; понеже тия неща трябва да станат; но това още не е свършекът.
7 Защото ще се повдигне народ против народ, и царство против царство; и на разни места ще има глад и трусове.

8 Но всичко това ще бъде само начало на страдания,
9 Тогава ще ви предадат на мъки и ще ви убият; и ще бъдете намразени от всичките народи поради Моето име.
10 И тогава мнозина ще се съблазнят, и един друг ще се предадат, и един друг ще се намразят.
11 И много лъжепророци ще се появят и ще заблудят мнозина.
12 Но понеже ще се умножи беззаконието, любовта на мнозинството ще охладнее.
13 Но който устои до край, той ще бъде спасен.
14 И това благовестие на царството ще бъде проповядвано по цялата вселена за свидетелство на всичките народи; и тогава ще дойде свършекът.
15 Затова, когато видите мерзостта, която докарва запустение, за която говори пророк Даниил, стояща на светото място, (който чете нека разбира),
16 тогава ония които са в Юдея, нека бягат по планините;
17 който се намери на къщния покрив да не слиза да вземе нещата от къщата си;
18 и който се намери на нива да се не връща назад да вземе дрехата си.
19 А горко на непразните и на кърмещите в ония дни!
20 При това, молете се да се не случи бягането ви зиме или в съботен ден;
21 защото тогава ще има голяма скръб, небивала от началото на света до сега, и каквато не ще има.
22 И ако да не се съкратяха ония дни, не би се избавила ни една твар; но заради избраните, ония дни ще се съкратят.
23 Тогава ако някой ви каже: Ето тук е Христос, или: Тука, не вярвайте;
24 защото ще се появят лъжехристи, и лъжепророци, които ще покажат големи знамения и чудеса, така щото да заблудят, ако е възможно, и избраните.
25 Ето предсказах ви.
26 Прочее, ако ви кажат: Ето, Той е в пустинята; не излизайте; или: Ето Той е във вътрешните стаи; не вярвайте.
27 Защото както светкавицата излиза от изток и се вижда дори до запад, така ще бъде пришествието на Човешкия Син.
Жоро
Потребител

Мнениеот Жоро » съб дек 26, 2009 6:11 pm

Филмче в youtube и аз мога да направя. Всички знаем как се увеличава бройката ви но не и вярата ви. Колко от вас са само на име мюсулмани.

Теологичеслите дебати ги е спечелила именно ранната църква, не онези с кладите, които не знам нещо да са спечелили.
Радослав
Модератор

Мнениеот Радослав » съб дек 26, 2009 6:34 pm

Абе, Данте, вие мюсюлманите да не четете всичките от един и същ неграмотно написан буквар за спорове с кяфири? ::o
Като почнете да пишете по форумите сте като клонинги! Вземи попрочети малко какво сме обсъждали с твоите единоверци в секция „ислям“, вместо да се излагаш с писаници на елементарно ниво. :thumbdown:
Сега празнувам и не ми се търси, но като се прибера в София, ще ти пусна един линк, да се запознаеш малко, какви хора приемат исляма сега. И си залепи шапката, че иначе ще отхвръкне силно. :D
Същевременно вземи провери и напиши, какви са условията за изоставянето на исляма в държави с действащ шариат, че се интересувам силно, а и има важно значение за спора, който наивно си подел.
Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » съб дек 26, 2009 6:58 pm

Бройката се увеличава поради високата раждаемост, но ако приемем, че само в Европа има християни. Южна и Централна Америка, имат прираст по-голям от мюсулманските страни, а са почти 100% християнски и най-вече не убиват отказалите се от християнството. Раждаемостта е синусуида, след няколко десетилетия бурен прираст следва силен спад. От началото на 20 в. до къв 30-35 година българите са с най-висок прираст в Европа, много по-висок от този на цитаните и турците. След спад от няколко десетилетия отново раждаемостта се повишава. В края на ранното средновековие/ІХ-Хв./ християните са съвсем незначителна част от човечеството, населението на Европа е общо около 10-12 млн., общо християните са били не повече от 15 млн. След още 2-3 века са се увеличили незначително, но само мюсюлманите в Азия са били поне 2 пъти повече. Според брътвежите на Мохамед от много отдавна трябваше да са завладели света, а в момента са четвъртата религиозна група след християните, будистите и индуистите.
Радослав
Модератор

Мнениеот Радослав » съб дек 26, 2009 7:03 pm

Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » съб дек 26, 2009 7:29 pm

Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » съб дек 26, 2009 7:41 pm

Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » съб дек 26, 2009 7:51 pm

Ами смей се, всекиму според акъла. Сетих се и за още нещо, за съжаление от живота, не от измислен клип. Скоро обезумели от страх мюсюлмани убиха православен свещенник в Москва, защото масово обръщал в християнството руски мюсюлмани. И това е разликата между нас. Ако ти не се преструваш на вярващ мюсюлманин и не си биеш кратуната по 5 пъти в земята в половината ислямски страни ще ти я отрежат, затова е и редно да се смееш - живот спасяваш.
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » съб дек 26, 2009 8:08 pm

Потребителски аватар
Dadi
Потребител

Мнениеот Dadi » съб дек 26, 2009 8:19 pm

dante_18, преди време имаше един друг участник, мюсулманин, който задаваше същите въпроси, които и ти задаваш, със същия надменно-подигравателен тон. Аз доста дълго му отговарях на въпросите доста искрено. Примерно обяснявах откровено как аз разбирам Светата Троица, доколко я разбирам, доколко не, кое считам за разбираемо от ума, кое за надхвърлящото границите на човешкия ум и познаваемо само чрез Светия Дух и прочее. Правих това, докато установих, че отсреща никой не ме слуша; или ме слуша само дотолкова, колкото да подхвърли веднага следващия подигравателен въпрос, който явно в неговата глава винаги беше "изобличаващ" и "съкрушителен". Тогава разбрах, че всъщност разговор почти няма, ами всеки от нас си говори сам; и му писах, че съм разочарован и повече няма да отговарям на въпросите му.

Ти много ми приличаш на онзи участник-мюсулманин по тона с който пишеш. Затова и нямам никакво намерение да започвам дискусия с човек, който не само че не показва и елементарно уважение към вярата ми, ами дори открито и се подиграва.

Искам само да ти обърна внимание, че с това което пишеш постигаш най-много 2 неща:

1. Създаваш си сам приятни емоции, чувствайки се като някой, който "разгромява неверниците" или нещо подобно.

2. Може би евентуално печелиш възхищението на някои читатели на форума, които:
а) не са християни,
б) са склонни да се подиграват, готови са да викат заедно с този, който вика най-силно, или изобщо са лековерни и податливи на заблуди (не знам дали има такива, но ако има, сигурно ти имаш успех сред тях).

Имай пред вид, че написаното от теб с нищо не променя вярата на християните, които четат форума, ами по-скоро създава у тях една противна и отблъскваща предства за исляма, чийто представител се явяваш ти тук. За мен лично това е тъжно, защото аз уважавам мюсулманите, имам и една приятелка мюсулманка, много сериозно вярваща, която обичам и ценя.

Ми, това е, друго нямам какво да кажа.
Потребителски аватар
Dadi
Потребител

Мнениеот Dadi » съб дек 26, 2009 8:48 pm

Славян
Потребител

Изобличение на Ислямската Ерес

Мнениеот Славян » съб дек 26, 2009 8:51 pm

Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » съб дек 26, 2009 9:23 pm

Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » съб дек 26, 2009 9:48 pm

Бона сера, рагаци :mrgreen: Тайгъра реши да се оттегли в тайгата за празниците и да не пипва компютъра. Тази вечер обаче трябваше да свърша една друга работа и отворих форума само да хвърля бегъл поглед.

И какво да видя? Разбеснелия се ислямист Данте 18 бълвал ли бълвал дивотиите си в тигровата "гора". В резултат, тигърът, изгладнял от постите излапа всите му постинги, е вкусът беше кофти - на овнешко с лой, но нямаше как.

Предупреждавам Данте 18 и всеки подобен ислямист, че в секцията, която имам честта да модерирам няма да търпя пропаганда на лъже-учението ислям. Всеки постинг, писан от ислямист ще бъде трит.

В никой ислямски форум не търпят християни, нито им позволяват да отварят цели секции "христянство". Личното ми мнение е, че тук неоправдано ги търпим.

ИИСУС ХРИСТОС Е БОГ!

Мохамед е лъжепророк. Всеки ислямист ще свърши в ада. Покайте се, ислямисти, или се махайте от православната територия.

България е православна християнска страна и ние никога няма да допуснем да ни наложат лъже-учението ислям!

Christus vincit!
Christus regnat!
Christus imperat!

Върни се в “дебати: икуменизъм”