Осмият вселенски събор и преподобни Кукша Одески

рисковете на междухристиянския диалог
Асен
Потребител

Re: niky_simeonov

Мнениеот Асен » вт апр 05, 2011 4:48 pm

Здравейте niky_simeonov,

Лично за мен Вашата преценка за общуването ни във форума бе навременна и абсолютно точна за ситуациите, когато допуснем нашето лично "Аз!" да бъде издигнато над всичко останало в момента. Самият аз съм го правил в една или друга тема, за което после съм съжалявал. Използвам възможността, за да поискам прошка от всеки, който съм наранил или оскърбил по някакъв начин в тези моменти!

Благодаря Ви за откритата позиция и отровено споделените впечатления!

Поздрави,
ivanb63
Потребител

Re: Осмият вселенски събор и преподобни Кукша Одески

Мнениеот ivanb63 » вт апр 05, 2011 5:45 pm

За мене нещата са много простички (но не простовати) за всичките събори:

Ходят там едни хора по съборите, събират се, умуват, мъдруват..... И защо???

Сигурно не са сигурни във Вярата си към Иисус Христос и Евангелието??? Пък там в Евангелието Му е казано абсолютно всичко.

Мъдруват чисто по човешки. Сигурно не могат да си разтълкуват самички Евангелието Му и .... си правят "патерици" за Вярата си, може би, да се оправдаят пред някого? За мене означава, че на тези хора Вярата им куца.

Иисус Христос не е ограничавал във Вярата НИКОГО !!! На мене реостат за увеличаване и намаляне на Вярата ми не ми трябва. Или я имам, или я нямам. А на вас?

Казвал е: .... "Който иска да си спаси Душата, нека си вземе Кръста и Ме последва" ..... кратко, точно и ясно !!!

НИКОГО не е анатемосвал и отлъчвал. Вижте, може би, е наказвал за провинения и престъпления, може би? Защото е дал на Апостолите заповед ....ПРАВО.... " На когото простите греховете, простени са и на Небето. На когото свържите греховете, остават си. " Същото е правил и Той, защото е имал разрешение за това от Бог Отец.
Сиреч, дал е право само на избраните от Него да прощават и свръзват греховете им със Силата на Светия Дух.
Колко простичко, а? Казваш "да онемееш" и ... онемява който трябва. Казваш " ходи" и ... почва да ходи сакатият :angel:
Пък невярващите правят събори... 1,2,3... 7, събират се и умуват.... ми нека си умуват. Накрая Светият Дух решава чрез избраните от Него - Иисус Христос.
----------------
Цитатите ми са смислови, както си ги разбирам. Буквоядите моля, да пропуснат ако обичат поправките си.
Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » вт апр 05, 2011 6:40 pm

Иванчо, ти тези евангелия някога чел ли си ги? Поне така, от любопитство?
ivanb63
Потребител

Мнениеот ivanb63 » ср апр 06, 2011 7:52 am

Аз не, а ти?
Нещо съм непросветен и доста объркан по един казус:
Савел колко и кои Евангелия е прочел преди да стане ап. Павел?
Св. Иван Рилски колко наставници е имал в Великата рилска пустиня?
Св. Антоний Велики колко наръчника и писания на светите отци е прочел и той в пустинята, пък е победил сатаната и армията му?
Всичките те, колко решения са изпълнили на колко вселенски събора на човеците. И с какво и колко са си увеличавали Вярата си към Бога?

Споко, не бързай с отговорите си, помисли първо добре за онова, дето е казано зад думите.
Не държа, даже и да ми отговаряш. Възможно е още повече да ме объркаш с отговорите си ... wink:
ioio
Потребител

Мнениеот ioio » ср апр 06, 2011 9:19 am

hiphopsusel
Потребител

Мнениеот hiphopsusel » пет юли 08, 2011 11:54 am

Върни се в “дебати: икуменизъм”