Осмият вселенски събор и преподобни Кукша Одески

рисковете на междухристиянския диалог
Акирк
Потребител

Re: Осмият вселенски събор и преподобни Кукша Одески

Мнениеот Акирк » ср мар 23, 2011 8:34 pm

Как виждате в бъдеще Християнството, като религия или вяра? Засилващата се мюсюлманизация дали ще се отрази по - някакъв начин, дали икуменизацията не е импровизиран и добре поставен уловен процес? В недалечно бъдеще континентът Европа, ще е мюсюлмански. Какво ще стане с Християнството? Това са интересни въпроси. Какво ще стане с България, ако ви интересува или мислите само за насъщния?
България, ще си остане с Руската Църква и не виждам друг начин. Спирането на икуменизацията е невъзможно, но това е бъдещето и само Бог знае какво ще става. Не забравяйте, че световни окултистки процеси маскирани с маската на геополитически икономически интереси управляват напълно света.
Акирк
Потребител

Мнениеот Акирк » чет мар 24, 2011 12:15 am

Не знам има ли връзка между спасението на душата и осъзнатото реално и адекватно чувство на национална индентичност. Ако си спасяваме душите, поне колкото можем, трябва да виждаме и да сме наясно какво става около нас. Малко глупаво звучи така казаното, но ми прави впечатление, че спасението ни прилича на пародия с много оправдания, послушание и доверие към историята създадена от Иречек и герой като Ботев и Бенковски. Пиша го това, защото е гадно, когато си зависим и излъган. Не ми харесва да ме лъжат. И точно там е проблемът. Затова държавата и целокупното спасение са на този хал. Да казваш истината е малко страшно в днешно време, ще ти се смеят или може да ти лепнат обвинение и присъда за нещо, което не си извършил. Днес е най-добре да живееш с мисълта за чалга, водка и секс. Или спасение, богословие и анализа. Простете ми за това последното, ама вижте на какъв хал сме.
лаик
Потребител

Мнениеот лаик » пет апр 01, 2011 12:45 pm

Във връзка с темата: вчера при гостуването си в Белград митрополит Иларион Алфеев/РПЦ/ е казал някои интересни неща, които можете да прочетете в блога на Светослав Ангелов - български студент там. Относно коментарите на автора - трябва да се вземе предвид факта, че е бивш протестант и има някои сантименти, които лично аз не споделям.
Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » пет апр 01, 2011 1:25 pm

Има две злини с които православието трябва винаги да е нащрек - византийските и руски злосторници, подвизаващи се из църквата.
лаик
Потребител

Мнениеот лаик » пет апр 01, 2011 6:56 pm

Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » пет апр 01, 2011 7:40 pm

Всичко казано от гърци и руснаци трябва да се приема само след внимателно изследване. По някакви причини техните клирове са приют на откачалки и безделници, които като няма какво да правят започват да преговарят с безбожниците.
лаик
Потребител

Мнениеот лаик » пет апр 01, 2011 7:48 pm

Molecule
Потребител

Мнениеот Molecule » пет апр 01, 2011 9:07 pm

И гърците, и руснаците имат претенции за собственици на Православието. Това е неприятно, наистина. Те и помежду си трудно се траят, голяма конкуренция пада.
лаик
Потребител

Мнениеот лаик » пет апр 01, 2011 9:53 pm

Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » пет апр 01, 2011 10:05 pm

Под безбожници разбирам католици и протестанти! Разликата между тях е, че католиците са злостни безбожници, а протестантите случайни безбожници.
Българската провославна цълква е велика опора на православието и не мисля, че някога ще се подаде на внушенията на сатаната.
лаик
Потребител

Мнениеот лаик » пет апр 01, 2011 10:32 pm

@Кабрал, не се шегувате? :silent: Нямам какво да кажа! Наистина май, няма какво да правя тук.
Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » съб апр 02, 2011 9:37 am

Когато Цариград паднал хората не се вълнували толкова, че са загубили свободата си, а че са загубили душете си, заради унията с безбожниците.
Многократно съм казвал, че е много лесно да си пич, но за тебе, не за околните и тези след тебе. Много е лесно да се правиш на отворко и ларж, да харизваш чуждите страдания. С кого ще се примиряваме? С бесните кучета които изпребиха милиони православни, само защото са провославни? Ние имаме няколко места останали от турско, където са избивали хора, защото са били православни и е било преди време. Но само на 200-300 км.на север има стотици места, където цели села православни са били вкарвани в черквите и избивани до крак, ако не приемели сатанинската вяра на латините, налагана от усташите. В Беларус и Украйна над 600 православни села са били унищожени, а житерите им събрани в в черквите и изгорени живи. Тази религиозна война срещу православието не беше преди 1000, 500, или 300 години, тя беше преди 70, жертвите на тази война не са 10-20 или 100 хиляди, те са с милиони, но даже не това е най-важното, а че организаторите и частниците в тези кланета бяха укрити във Ватикана и емигрираха в Южна Америка, Канада, Австралия. Това не се правеше, на принципа бандитът помага на бандита, правеше целенасочено и като официална политика на Ватикана, политика в която е трябвало да участва всеки примерен католик, а идеологът на усташите и организатор на кланетата в Югославия беше обявен за блажен, вероятно вече е светец на сатанинската им вяра.

Интересно ми е на този събор, подготвян от някакви хаймани, дали ще се предложи приемането на решение, че трябва да се извиним, задето не сме им позволили да ни изтребят до крак и дали ще запалим по една свещ за хърватският блажен/светец, родил програмата:
1/3 от сърбите, на територията на Независима хърватска държава, трябва насилствено да приемат католицизма
1/3 от сърбите трябва да бъдат прогонени.
1/3 от сърбите подлежат на изтребление.

Аз не съм толерантен, но може да си пишеш тука колкото искаш, а и все пак програмата на поредното "ново време" е да се правим на "толерантни".

За кандидат участниците на подобно разбойническо сборище ще припомня какво се случило в Русия когато техният хаймана се върнал от Генуа. Народът вече бил разбрал какво е подписал и поискали разрешение от княза го убият. Князът кротко им казал: "Как така ще го убием, нали тогава ще бъдем като латините"! Множеството се замислило върху думите му и отговорило - "Че ние точно затова ще го убием, за да не станем като тях"! Естествено не го убили, изпратили го в манастир, от където избягал и в последствие станал епископ на сатаната.
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » съб апр 02, 2011 10:31 am

Molecule
Потребител

Мнениеот Molecule » съб апр 02, 2011 2:10 pm

Зограф
Модератор