Обръщение на схиархимандрит Касиан към еп. Фотий и неговото паство!

рисковете на междухристиянския диалог
Потребителски аватар
Станиславов
Потребител

Обръщение на схиархимандрит Касиан към еп. Фотий и неговото паство!

Мнениеот Станиславов » пон мар 07, 2016 8:32 pm

ven4e
Потребител

Re: Обръщение на схиархимандрит Касиан към еп. Фотий и неговото паство!

Мнениеот ven4e » пон мар 07, 2016 10:32 pm

А не е ли по-добре срещата да се осъществи в писмен вид, като размяна на послания? Според мен отец Касиан трябва да обмисли и този вариант или поне да представи писмено точките на разногласие, които подлежат на обсъждане, извинявам се за намесата :)
laikos
Потребител

Мнениеот laikos » пон мар 07, 2016 10:44 pm

(Станиславов, прощавай за упрека и благодаря!)

А сега по същество: ЛИПСВАТ САМО АПЛОДИСМЕНТИТЕ НАКРАЯ! Признавам, майсторско изпълнение! В НАТФИЗ имат още много какво да научат.
laikos
Потребител

Мнениеот laikos » вт мар 08, 2016 9:12 am

Едно не може да се отрече: докато Вартоломей Цариградски на най-високо равнище развива тезисите за "зелената църква", "отговорността на човечеството пред природата" и "екологичната загриженост на вселенското православие", Касиан Жаблянско-Копиловски ги прилага на практическо ниво долу.

пак от мен, но от друга тема
Зограф
Модератор

Мнениеот Зограф » ср мар 09, 2016 8:50 pm

За каква среща и за каква размяна на послания бълнувате госпожо, защо се правите, че не знаете кой е Касиян и какви престъпления е извършил и че вече е осъден. Гордостта и наглостта на някои самозабравили се схи-величия няма граници. С безспорния си артистичен талант този Тартюф беше омаял мнозина духовници. Нали отидоха при него един след друг двама от отците от Княжевския манастир и какво стана! Отидоха като аслани и се върнаха насрани, като изядоха по някое юмручно благословение. И отец Сергий поради детската си чистота му беше повярвал и когато бях в Сибир ме помоли да ходатайствам да бъде приет към Омския и Сибирски Архиепископ Тихон и какво стана.... Когато казах на Касиян по телефона че дядо Тихон каза: " Добре, да дойде за няколко месеца тук в манастира и да се потруди при нас, за да го опозная и след това ако е достоен да възложим ръце" повече К-н не се обади. Той иска корона, ама никого не успя да излъже.
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » ср мар 09, 2016 9:39 pm

Действително сред православните има хора, които носят маска на светци, само не съм съгласна заблудените от тях да бъдат наричани насрани, била съм в тази позиция и знам какво е.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » ср мар 09, 2016 9:47 pm

Да приключим така:
Де юре въпросния не е в позиция нито да е инициатор "преговори", нито да предлага каквото и да е.

Единствено може да предлaга публично покаяние.
Лично мога да му спретна поменник от крушенията на бившите му питомци, ако нещо там с паметта...

Върни се в “дебати: икуменизъм”