Има ли благодат в Католическата църква?

място за коментар върху текстове от портала
Зограф
Модератор

Re: Има ли благодат в Католическата църква?

Мнениеот Зограф » пон сеп 14, 2009 10:44 pm

Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » вт сеп 15, 2009 9:50 am

Зограф
Модератор

Мнениеот Зограф » вт сеп 15, 2009 10:57 am

Многоуважаемий Тигър,
Господ Иисус Христос е казал, че Той е Истината Пътя и Живота. Той е Глава на Едната Свята Съборна и Апостолска Църква на която съм избрал да бъда чедо и вярвам и изповядвам абсолютно всичко каквото Тя учи и проповядва, - както големите неща: Св. Писание, св. Предание и догмите, така и най дребните и незначителни на глед неща едно от които е календара. И след като светата Църква се е произнесла по отношение на този въпрос и АНАТЕМОСВА нововъждания Григориански такъв за мен не съществува никакво колебание и съмнение как да постъпя - аз избирам това което учи светата Православна Църква по този въпрос!!! Ако Църквата свика свети Събор и каже, че от утре ще се служи по китайския календар аз пръв без всякакаво колебание ще приема китайския календар. По това се различаваме драги и възлюблени братя и сестри, които ми се нахвърлихте че казвам, че само ТОПЛОХЛАДЕН към вярата си човек може да знае, че нововъведението "нов поправен календар" не е отобрено както от Събора на Православните църкви в Москва от 1948 г., така и от по-горе цитирания от мен свети Събор, а ето още няколко Съборни постановления на Църквата по години:По времето на приелия от иезуитите мъченическа смърт Вселенски Патриарх Кирил І има съборен Сигилиона по този въпрос, по времето на Партений І /1639-1644/, по времето на Калиник ІІ /1688-1693 и 1694-1702/, на Паисий ІІ /1726-1733/, по времето на Вселенкия Патриарх Кирил V също има Сигилион. Няма да продължавам,- обичам всички ви и съжалявам, че нямате сили на дело да спазвате това което е ПОСТАНОВИЛА ВСЕЛЕНСКАТА ЦЪРКВА, ГЛАВА НА КОЯТО Е ХРИСТОС,- А НЕ РЕШЕНИЯТА НА ЕДИН СИНОД ПОСЛУШЕН НА ЕДИН БЕЗБОЖЕН ТОТАЛИТАРЕН РЕЖИМ. ВСИЧКО КАКВОТО ВСЕЛЕНСКАТА ЦЪРКВА АНАТЕМОСВА И ОТРИЧА И АЗ ОТРИЧАМ. Нещата са кристално ясни - всичко каквото се опитвате да оправдаете, усуквате и доказвате са неща ОТ ЛУКАВАГО!!!!
ivo_tehno
Потребител

Мнениеот ivo_tehno » вт сеп 15, 2009 11:06 am

Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » вт сеп 15, 2009 11:50 am

Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » вт сеп 15, 2009 1:09 pm

Зограф
Модератор

Мнениеот Зограф » вт сеп 15, 2009 6:11 pm

ivo_tehno
Потребител

Мнениеот ivo_tehno » вт сеп 15, 2009 6:55 pm

Зограф, толкова ли е трудно да кажеш, кък Фотий съм или към Инокентий...? Мислите се за много верни ама истината май не е във вас! Поздрави
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » вт сеп 15, 2009 8:39 pm

Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » ср сеп 16, 2009 11:32 am

И по Светото Писание или по Светото Предание се определи, че Кирил и Методий са по-прави от БПЦ?
Питах те, ако въобще схващаш за какво говоря, по кой календар честваме Великден? И дали знаеш поне 1 случай в историята на Църквата, когато е честван по Юлианският календар? Да си чул, че Църквата е приела като Рождество денят на 9 месеца след Разпятието и при един изоставащ календар тези месеци отдавна не са 9, а ще дойде ден когато ще съвпаднат? И, че точно затова на събор е определена датата 25 декември за Рождество, дето другите еретици пък твърдят, че била празник на слънцето? Изглежда, че въпреки решението на събора "баш църкваджиите" - старостилци си я честват по старогръцкият календар, загърбвайки юлианският. Кирил и Методий по календара на апостоли Павел и Петър ли работиха? Но вие имате едно "достойнстно" - ината, на вашата да бъде, пък ако ще и мюсулмани и бахайци да станем! Ще те успокоя, светът и да свърши, пак сте извън Църквата. Казах ви, няма разкол, който да е надживял разколниците и следващото поколение. Вие си отивате заедно с омразата ви. Опичайте си акъла докато има време за разкаяние и изповед!
abc
Потребител

Мнениеот abc » пет ное 13, 2009 9:39 pm

На сладурите,икуменисти,които се продават... твърде евтино ще им кажа да прочетат житието на Св. Двадесет и шест мъченици зографски на 10 . октомври . После нека пак да фъфлят с иудините си уста ... Ако могат ! Анатема на папата !!! На всички,които му се кланят и ония които му сервилничат !!! Да живей само ПРАВОСЛАВНАТА ЦЪРКВА !!!! Единственната Божия Невеста !!!! Всички блудници неверни - Вън от брачния чертог !!! НЯМА БЛАГОДАТ ИЗВЪН ПРАВОСЛАВНАТА ЦЪРКВА !!!!!!!
prokimen
Потребител

Мнениеот prokimen » съб ное 14, 2009 1:35 am

small axe
Потребител

Мнениеот small axe » съб ное 14, 2009 9:23 am

Prokimen , след малко ще се появи abc и ще те нарече вероятно паписка маймуна та пак ще трябва да му трият мнението.Само не знам що и мойто изтриха покрай неговите обиди.

Аз ако съм паписка маймуна , abc ,то значи всичко се е смахнало.
Това че ти писах , да не си посръбнал , е поради категоричното ти мнение , че само в православието имало благодат.На това му викат типично сектантско изказване.

Не вкарвай Бог в твоите смешни рамки , определяйки къде има благодат и къде не.Православната църква е една от многото поместни църкви.Има плюсове и минуси , както навсякъде.Когато Господ дойде на някои работата ще изгори на други няма.Молете се да не сте вие тези с изгорялите дела.

Всеки който изповядва че Иисус е Христос и живее според това разбиране , следвайки Христовото учение описано в писанията от верните свидетели и ученици Господни , е откъм Бога и разбира се Божията благодат и мир е с него.

можеш колкото си щеш да лаеш че това не е така , но никой не ти обръща внимание , освен останалите с талибански наклонности люде.

до скоро!
Славян
Потребител

Мнениеот Славян » съб ное 14, 2009 9:50 am

Предстоящ(прокимен)

Мнениеот Предстоящ(прокимен) » вт мар 16, 2010 4:13 pm

Ваши Боголюбия,
защо спорите по такава тема???Естествено, че благодат има сма П Р А В О С Л А В Н А - Т А Ц Ъ Р К В А :!: :!: :!: Това, че има нетленни мощи в другите църкви не означаванищо. Тези мощи може би са откраднати от нас, да са от времето когато са били с нас, или да са водили благоугоден Богу живот.И ако не знаете тялото на Свети Серафим Саровси не е тленно както прочетох между Вашите мнения, а от години се препокрива с плът и има пророчество свързано с него.Когато цялото тяло се препокрие с плът, ще започне Второто и Страшно Пришествие на Господа и Бога нашего Иисуса Христа.
Моля Ви не сменяйте темата с Вашите "Топло...", а вземете да вникнете и разберете темата.
Извинявам се много, ако съм обидил някого и ли имам правописни грешки, но в момента бързам и не се замислям.
С братска обич;ваш в Христа брат Предстоящт (прокимен)!!!

Върни се в “прочетено в православие.бг”