Има ли благодат в Католическата църква?

място за коментар върху текстове от портала
Agni
Потребител

Re: Има ли благодат в Католическата църква?

Мнениеот Agni » съб юни 20, 2009 6:42 pm

Agni
Потребител

Мнениеот Agni » съб юни 20, 2009 6:43 pm

Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » съб юни 20, 2009 7:15 pm

Агни,
Това не е чат, няколко пъти го казвам. Има си тема и макар някой да пишат каквото им скимне, други лозунги, поне от малко-малко се придържат към темата. Правиш се на много знаещ, сядай и пиши, има какво.
Agni
Потребител

Мнениеот Agni » съб юни 20, 2009 7:41 pm

Вярно е, че невинаги постовете ми са точно по темата, но винаги са отговори на нещо, написано в темата, а не са нещо несвързано, което съм написал просто ей така (точно така в момента отговарям на поста на г-н Кабрал, който е в тема за благодатта в католическата църква и очевидно отговорът ми е по неговия пост, но не е по началната тема) . Ако не обръщаме внимание на чуждите отговори, не знам на какво ще заприлича форумът, всеки ще си дудне сам на себе си.
Освен това не е особено коректно да ме упреквате точно мен за постове, нямащи общо със заглавието на темата, понеже голяма част от модераторите правят същото, веднага ми идва да посоча г-жа Мария, която има едно значително количество от постове, чието съдържание е "Да, така е" или дори само един емотикон без нито една буква, което си е чисто спамене, г-н Санди аналогично обича да пълни форума с някакви изсмивания, украсени с емотикони, май само по темата за исляма реагира сериозно. Не съм видял някой да им прави забележки. Други пък използват форума за излияние на личните си терзания и т.н., това са доста по сериозни безредици май.
whoami
Потребител

Мнениеот whoami » съб юни 20, 2009 8:11 pm

Добре, ще си кажа и моето мнение относно писането по темата. Аз съм на мнение, че разните му там атеистчета [...] трябва да бъдат ограничени(нека сме наясно, че и аз самият мога да бъда ограничен). Защо трябва да бъдат ограничени? Аме ето - зададох въпрос и исках да получа отговори от православните, но се появи той и почна с [..] си закачки и темата отиде на 180 градуса. Заради него само Иво успя да каже нещо по темата, другите се занимаваха с тоя [...]. В крайна сметка този форум се е превърнал в един философски форум. [...] трябва да могат да пишат най-много в раздела, в който модератори са Кабрал и Тодор. Вижда се, че когато пишат в другите раздели само развалят темите и не може да се получи една смислена дискусия. То така стана - дадохме им пръстче, те отхапаха цялата ръка. Много нагли са тия атеисти. [...] като тоя или да се ограничат или да се махат от тоя форум. АЗ ИСКАМ ДА КОМУНИКИРАМ С ПРАВОСЛАВНИТЕ ТУК и по изключение с 1-2 от инославните. Примерно Тодор може да не е православен, но никога не се е държал като тоя [...]. Ако има да каже нещо по темата го казва, но подобни глупости не е правил. Така че ако искат неправославните да вземат пример за поведение нека видят как се държи в целия форум Тодор и да млъкнат малко, че ми писна да им гледам атеистичните постове. ТОЗИ ФОРУМ Е ПРЕДИ ВСИЧКО ЗА ПРАВОСЛАВИЕ. Ей там най-отдолу във форума да върви Агни да си пее своята атеистична песничка. Аман от [...].

редактирано от модератор. с последно предупреждение да се избягват обидните думи
Agni
Потребител

Мнениеот Agni » съб юни 20, 2009 8:47 pm

Има ли администратори тук :?: :)
Понеже г-н ХуаМи има навика да си трие постоветв, ще копирам този за образец и ще го постна на съответното място. 8)
Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » съб юни 20, 2009 9:35 pm

whoami,
Казал съм моето мнение и то е, че в католическата църва няма благодат. Тук съм на едно мнение с всички евангелски и протестантски църкви, на не споделям тяхното мнение, че римската епископия е Вавилонската блудница, а папата е дяволът.

В католическата църква няма благодат, защото Иисус е пратил апостолите да научат народите на всичко, което е заповядал. По същото време когато ги праща казва, че Светият Дух изхожда от Отца. Католическата църква отхвърли Учението и прие свое. Иисус дойде на земята за да ни разкрие истинският Бог - самото покаяние означава да приемем Божията същност,т.е. да изповядаме, че Иисус е Син Божи, Ипостас на Триединния Бог. Католиците отхвърлиха Бога. Тъй като Бог е Църквата - Отец я изпълва, Иисус й е Глава и я съуправлява със Светият Дух, католиците излезнаха и от истинската църква. Бог основа Земната църква върху Себе си, чрез апостолите. Папите се обявиха не за наследници, а за продължители на Ап. Петър, който на всичкото отгоре даже не е основал Римската църква. Не само, че се подиграха на Христовите думи, че Той е камъкът, а обявиха, че папите като продължители на Петър са този камък. Богохулно папите се наричат - "добрият пастир", въпреки че Христос каза това за Себе си. Затова няма никакви основания да приемем, че в тази еретична общност има каквато и да е благодат.
whoami
Потребител

Мнениеот whoami » съб юни 20, 2009 9:57 pm

Добре, благодаря ти за мнението. Как тогава следва да тълкуваме наличието на нетление у някои католически светци? Дали е шашма или е игра на дявола? Мисля, че това е съществен момент, който е редно да уточним.
Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » съб юни 20, 2009 10:44 pm

По същият начин по който и наличието на нетление при тибетски монаси, умрели в пустиня при определени условия и т.н. Ние вярваме във възкресението на Христос, без него нашата вяра щеше да е пуста, юдаизма да е отдавна забравен, а исляма да не се е появил. Прекалено значение отдаваш на други чудеса, несвързани директно с вярата ни.
Потребителски аватар
Мария
Модератор

Мнениеот Мария » нед юни 21, 2009 12:23 am

whoami
Потребител

Мнениеот whoami » нед юни 21, 2009 12:36 am

vipaz
Потребител

Мнениеот vipaz » ср юни 24, 2009 3:00 pm

Ако говорим за спасителната Благодат, мисля че кабрал, трябва да сме на ясно че тя не притежание на която и да било църква. Ученито на католиците има своите грешки и недостатъци това е ясно. Но когато говорим Божията Благодат тогава нека тя да си остане в Божията валст. Бог ще съди хората по отделно не по църкви. Аз лично немога да изключа възможноста за спасение в католическата църква подобно и Христос каза за онази църква в Отрковението че има остатък избран имено по благодат.
А твърдения за Папа- антихрист са честно казно смешни. Антихрист ще гони всички видове християни по земното кълбо защото ще се обяви за Месия, по тази логика католическата църква неможе да бъде използвана от него, защото тя е християнска църква
Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » ср юни 24, 2009 3:44 pm

whoami,

Римската епископия е била част от Светата Църква дълго време, а след това е откраднала почти всички мощи от Византия и Близкият изток. Освен това има католици, които не изповядват Филиокве и вероятно от тях са и мощите.

Випаз, какви глупости си написал пак?
Зограф
Модератор

Мнениеот Зограф » ср юни 24, 2009 11:25 pm

Уважаемий Кабрал,
Може би не е толкова глупаво казаното от прежде говорившия както мислиш ти, защото има безброй неуки и незнаещи какво значи филиокве католици. Тези които по незнание са католици, а иначе по вяра и дела задминали много от православните и тях ли ще бухнеш в казана преди да е дошъл Страшния Съд?
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » нед юли 12, 2009 7:23 pm

Ествено че има хора дето си нямат хабер от ересите на дадени" християнски " групи , но са честни пред Бога и му служат с чиста съвест.Господ ще съди един ден , не според презупциите на този или онзи , а според Истината .

Върни се в “прочетено в православие.бг”