Отворено писмо към екипа на предаването „Господари на ефира“

място за коментар върху текстове от портала
Йоанна
Потребител

Re: Отворено писмо към екипа на предаването „Господари на ефира“

Мнениеот Йоанна » вт фев 21, 2017 7:26 pm

Я гледай! laikos се оказа сам Никанор. Толкова е в час със сметките и аферите на Църногорския йеромонах, та
чак не е за вярване. ;) Отче, не се палете толкова. Няма нищо скрито, което да не стане явно. :) Айде да не обиждате другите. Знаем, че ги умеете тия работи, ма се издавате, та чак е неудобно. И в тази връзка, за що натирихте дядо Евгений? Къде сбърка човека, та го изгонихте от собствения му манастир и се настанихте в него и на негово място? Ей, пази Боже сляпо да прогледа или пък брокер да стане монах.
laikos
Потребител

Мнениеот laikos » вт фев 21, 2017 8:15 pm

Драга ми Йоана,

Семеен съм и не съм част от църковното изпълнение на БПЦ. Ще се радвам да се запознаем и да ни гостувате у дома. Съпругата ми също е вярваща.

Не знам какъв факт можете да посочите, че аз съм наясно с някакви сметки на ваш клирик, вие с Ника обаче определено показвате завидна осведоменост на неизвестни за мен ваши креватни бепецейски истории. Моля ви да не ме включвате в тях.

Аз не съм старостилен икуменист!

Както и по-рано писах в свой постинг (следите ли ги?) вие новостилците проявявате изключителна братска любов един към друг и по това показвате на всички чии ученици сте. Радвам се, че НЕ МОЖЕМ да се причастим от една чаша!
Йоанна
Потребител

Мнениеот Йоанна » вт фев 21, 2017 8:27 pm

laikos написа: Ще се радвам да се запознаем и да ни гостувате у дома. Съпругата ми също е вярваща.

Благодаря за поканата, но щом Не МОЖЕМ да се причастим от една чаша, не мисля че ще ми бъде приятно да се запознаем и да Ви гостувам у дома.
laikos написа: Радвам се, че НЕ МОЖЕМ да се причастим от една чаша!

Да ви имам поводите за радост! :wtf: Колко ли трябва да е изпаднал човек за да се радва на нещо подобно. Вие други радости нямате ли си в живота?
Ето да се порадвате малко
https://www.youtube.com/watch?v=-CSRxXrBF7Q
Последна промяна от Йоанна на вт фев 21, 2017 8:55 pm, променено общо 2 пъти.
laikos
Потребител

Мнениеот laikos » вт фев 21, 2017 8:40 pm

Колко ли трябва да е изпаднал човек, за да стои в блатото, наречено бе-пе-це?!

Филарет го видяхме всички, мило родно чедо на "родната" ни "църква". Ако не бяха "Господари на ефира" ставаше и за владика...

Аферистът Никанор е друг готин персонаж, за който научаваме от вас, благодарение на вашата осведоменост, и как след това на нормален човек да му се струва странно, че е радост за един порядъчен обикновен грешник, че няма нищо общо с този отвратително пошъл спектакъл?!

Вие въобще съзнавате ли как вашата религиозна организация изглежда отстрани?!
Йоанна
Потребител

Мнениеот Йоанна » вт фев 21, 2017 8:48 pm

Изглежда като жива църква и затова е толкова злобно атакувана от дявола за разлика от старостилните театри, където външно всичко е лъскаво, ама отвътре е по-голяма смрад. Вас затова дявола не Ви закача, защото вие и така сте негови. Той напада там където е Христос, а не където Го няма.
Потребителски аватар
Ника
Модератор

Мнениеот Ника » ср фев 22, 2017 7:19 am

Браво, Йоанна! Имам някои съмнения, ама....само с косвени улики, засега, няма да мога.
Лиакос, няма ли да останеш на едно мнение най-накрая. Публикува се нещо изобличаващо Никанор - хвръкваш, като ракета от яд, пръскаш слюнки, обиждаш. Хората се усъмнят в тебе, че си някое доверено лице на въпросния - Аааа, не аз съм старостилец, какво говорите, вие сте лоши, ние сме убави.
Странно поведение, много странно.
Всъщност Никанор също е старокалендарец( когато се умори от обикаляне по служби и реши малко да поиграе на монах). Има нещо в тази работа, има нещо.
laikos
Потребител

Мнениеот laikos » ср фев 22, 2017 10:24 am

KРАДЕЦА ВИКА: "ДРЪЖТЕ КРАДЕЦА"

Виждаме колко е жива новостилната религиозна организация - живее по *ей-клубове и пиянски оргии (цитат: Ника)!!!

За ваше сведение към ресор Земеделие имам професионално отношение, към темата БПЦ - емоционално wink:

Да свидим сега кой кой е? Винаги когато по медиите лъсне някое голо д*пе от БПЦ и се захване тема, Ника започва да спами и да ни занимава с новостилните псевдостаростилци, като показва характерна обсебеност от едно конкретно лице. В резултат дискусията отива "на кино". Това е характерен тролски прийом, и аз и преди, и сега, и занапред мисля да реагирам, ако ще лично за патриарх Неофит да бъда обявен :lol:

Моля отново модератора да разкара спама от темата и ако иска да й направи отделен стринг на Ника за Ника+нор.

Напомням, обсъждаме реакциите в обществото (и Синода, най-сетне!!!) на гей-лобито в ПЦ.

П.п. Впрочем, като гледам колко са разпространени различните видове извращения - Ника и Йоана ни показват къде, си мисля дали зад "Ника" не се крие лице, страдащо от психологически комплекс, характеризиращ се с това, че се изпитва удоволствие от самоунижението и унижението от страна на околните... Да кажа и аз като Йоана, отче "Ника"-норе, кажи си! След кака Филка всичко ти е простено!!!
Йоанна
Потребител

Мнениеот Йоанна » ср фев 22, 2017 2:04 pm

laikos написа:Това е характерен тролски прийом, и аз и преди, и сега, и занапред мисля да реагирам, ако ще лично за патриарх Неофит да бъда обявен :lol:

Трола си ти, Laikos, защото, като стане дума за БПЦ и провинили се нейни духовници и ти веднага влизаш да коментираш с обиди, какво блато била църквата, как само ченгета имало в нея и пр.. Толкова ти личи, че работиш само за да привлечеш към разкола още някой заблуден като теб, ама NO PASARAN- хората ви видяха какви сте крадци на души, хранещи се само с греховете на духовниците в истинската църква.
laikos написа: Моля отново модератора да разкара спама от темата и ако иска да й направи отделен стринг на Ника за Ника+нор.

Аз пък моля модератора да напомни на Laikos, че този форум не е, надявам се, за реклама на най-различни разколи, защото в последно време май само разколници останаха да пишат тук с малки изключения като Nika, която също искате да прогоните.
Между другото най-циничен и груб език имат разколниците като Laikos. Все едно жаби, змии и гущери скачат през екрана на компютъра от неговите коментари. Laikos, може да си анти икуменист и старостилец, но нямаш любов и езика ти е вулгарен като на циганин, който не е успял да завърши дори основно образование. Не е добре модераторите да позволяват на такива хора да хуля и обиждат църквата ни!!!
Потребителски аватар
Ника
Модератор

Мнениеот Ника » ср фев 22, 2017 3:00 pm

Лиакос, темата явно много неудобства ти създава, щом искаш да бъде премахната, позорно зачеркната. Или си самия Никанор или си някой от неговите приятели - апаши.
Ти сам си си виновен, че се говори за тебе. От самото начало тръгна да се показваш и да бъдеш известен на целия народ. Нарисува образ на честен и добър монах, доиш си там биволичките - насред нищото, с една счупена Жигулка те показаха веднъж.
Показаха дядо Евгени, една стара сграда и ти с една скъсана вълнена жилетка връз расото. Да викнеш да плачеш и жив да го ожалиш!
Да, видях на дело какъв човек си. Студена като камък, персона, важно крачеща и мотаеща черния чаршаф, който трябва да ни казва, че си монах. Пуснал брада и всички атрибути придобил. Имащ, цял автопарк скъпи возила. Живеещ в София. Рядко в манастира. Върволици от важни персони, правеха пътека до манастира ти и гуляеха в църквата ти.
И слава Богу, хората не са съвсем заспали, изобличават те и пак ще те изобличават. Така и трябва.
Не трябва монашеството да бъде за съблазън на простия народ. Всеки, който съблазни "един от тия малките" по-добре да си надене воденичен камък на шията и да се хвърли в морето.
Народа ни днес е невеж и глупав, като глупаво дете. Какъв образ ще си създадат те за монаха, заради теб? Че монаха е брат на министъра, депутата, олигарха, с тях ляга, с тях става. Гуляе по купони, утешава се със пари и скъпи имоти. И само един черен чаршаф и дългата брада, го отличават от министъра и депутата.
laikos
Потребител

Мнениеот laikos » ср фев 22, 2017 7:00 pm

https://www.plovdiv24.bg/novini/Bylgari ... adi-706390

Като дойдат любимиците на Ника+нор на власт, винаги става така.

Още един път протестирайки срещу оспамяването на темата, декларирам пълно съгласие с горния постинг на Ника+нор.

Нека те двете с Йоана да си се разберат помежду си кой "хули" БПЦ. Въпросната персона както става ясно от нета не е ли достопочтен игумен на новостилски манастир, често посещаван и тачен от "Патриарха" ви?!
Потребителски аватар
Ника
Модератор

Мнениеот Ника » чет фев 23, 2017 6:29 pm

Светите Отци за монашеството през последните времена.

Старецът Паисий Светогорец:

Той е бил монах с висок духовен живот. Казвал е, че монахът трябва да бъде като светило в тъмнината, пример за всички.
Казвал е, че модерният монах, твърде често е изнежен и себелюбив. Но правилата, дадени от Христа и неговите апостоли, трябва да се пазят до последните дни на този свят.

Преподобният Макарий Египетски:

Веднъж, при него дошли седем братя от Александрия и желали да го изпитат. Попитали го. Кажи ни, честни отче, как да се спасим.
Старецът отговорил:
Ако вие сте монаси, защо се сдружавате с миряните и живеете сред миряните? Ако си се отрекъл от света и носиш свещената монашеска дреха, но въпреки това живееш сред миряните - лъжеш себе си. И всичките ви трудове са напразни, защото сте далеч от страха Божий. Защото, какво можеш да получиш сред миряните, освен отдих? А където получаваш отдих, там изчезва страха от Бога, особенно това става със монаха.
Нали затова се наричаш монах (самотник), за да бъдеш насаме със Бога и да беседваш с Бога денем и нощем. Само за Бога размишлява душата ти и нищо друго не те изпълва, а само Бог!
Да бъдеш сред миряните, можеш, но само ден или два. Да продадеш ръкоделието си, а после с радост да се завърнеш в обителта на Бога и да го помолиш за прошка.

Който ходи сред миряните без нужда, той не е монах пред Бога! И наистина, той не получава никаква полза. И сред миряните, той получава пороци. Започват да говорят за него и да го славят. Че има такъв и такъв монах. Постите пази, езика си обуздава, абе направо светец, светец!!! И тук сатаната започва да подсказва на хората. Стича се към него много народ. Отрупват го с подаръци и злато. И той се възгордява. Превъзнася се от хвалбите и смирението го оставя.
Посмее ли някой да му каже обидна дума - ще отвърне десет пъти по-обидно. Гняв и гордост започват да растат в него. Като вулкан, в него се отприщват и плътските страсти, защото много мирянки - знатни и богати, започват да го обикалят. Почват се разговори за светски работи и неусетно монаха прелюбодейства. Та нали един поглед с пожелание, за Бога е грях!
Започва този монах да трупа иманета, ще му трябват за светските му гости. В началото ще натрупа за година напред, ще му се покаже малко, ще натрупа за две години напред. Ще трупа и злато и сребро. И накрая демоните ще се смеят, над този нещастник, когото са измъкнали от ръцете на Бога, хвърляйки го в пропастта на сребролюбието.
Коренът на всички злини е сребролюбието.

Колкото е далече небето от земята, толкова е далеч от Бога - сребролюбивия монах!
Няма по-голямо зло от алчен монах!

Нима не сме предупредени, да не дружим със света, защото дружбата със света е вражда против Бога!
Кажете ми, братя, къде са намирали нашите Отци своето уединение и своето спасение? В пустинята или в града? Как ще възпитаме в себе си благочестие, ако не пострадаме във студ и пек, във глад и жажда, умъртвявайки вехтия човек и оживотворявайки Христа във нас?
Кажете ми, братя мои, що за монах е този, който трупа пари? Та той няма вяра, че Бог може от камъка да даде вода и по враните да прати храна!!!

Кажете, братя, нима ангелите на небето, ще се полакомят дори и за една златна монета? Не, те живеят със Славата Божия!
И за какво, ние напускаме света със неговите съблазни? Нима отново, да се заробим във властта на парите?!
Не мечтаете ли да станете ангели? Аз мечтая. И числото на падналите ангели, ще се попълни от спасените монаси!
За това и нашата одежда е наречена ангелска.
laikos
Потребител

Мнениеот laikos » пет фев 24, 2017 12:53 pm

Много точно цитирано, Ника!

Но я ми кажи колко от монасите на БПЦ са нормални монаси? Дотук видяхме недостойните, а има ли достойни?

Такива като твоя любимец те ли са причина за трагичното състояние на БПЦ, или обратното, тази "църква" такива ги ражда? И защо?

Няма ли връзка случая "кака Филка" с вероизповедните отстъпления на БПЦ?
laikos
Потребител

Мнениеот laikos » нед фев 26, 2017 8:27 pm

Темата, както заподозрях, се оспами и замря.

Прошка прося от всички, най-вече от Ника!
Потребителски аватар
Ника
Модератор

Мнениеот Ника » пон фев 27, 2017 7:33 pm

Нищо не сте ми направили. Простено да ви е. И вие простете.

Върни се в “прочетено в православие.бг”