Питания/мнения

обсъждане и актуализация на правилата за публикуване в този форум
Ф.Николов
Потребител

Питания/мнения

Мнениеот Ф.Николов » пон май 18, 2009 12:48 pm

"Форум Православие.БГ е отворен за всички представители на други вероизповедания, които имат желание да водят спокоен и аргументиран диалог." От тази формулировка логично трябва да следва и дисриминационно отношение по отношение на другата верова гледна точка, вместо това в скоби се пояснява : "религиозните чувства на участниците (профанни и необосновани квалификации за светото Православие)", като се излючват "другите вероизповедания."

1. Въпрос към "законодателя": по какви критерии се оценява дискриминационно поведение към "друговерците", след като се изтъкват само православните като възможни "жертви" с "накърнени религиозни чувства"? Ако е според закона, би трябвало да е за всички защо не е обявено; ако не е, на какво се опират претециите ви за водене на "спокоен и аргументиран диалог". Споменават се само други вероизповедания, но съществуват просто убеждения, които не могат да се смятат за "вяра" в религиозния смисъл.

2. Законовото очертание на дискриминацията: "пол, раса, народност, етническа принадлежност, човешки геном, гражданство, произход, религия или вяра, образование, убеждения, политическа принадлежност, лично или обществено положение, увреждане, възраст, сексуална ориентация, семейно положение, имуществено състояние."; вместо това тук се обявяват само три признака като водещи до нежелано словесно поведение.

3. До каква степен се приемат всичките законови разпоредби свързани с отношенията на вярващите към света (държавата/обществото) и по какъв начин се регулира в този форум незачитането на автономията на всеки гражданин, говорейки се "на едро", "обощавайки", като при това се навлиза в чужди автономни пространства:

чл.13 (1) от Конституцията: религиозните институции са отделени от държавата;

(3) Религиозните общности и институции, както и верските убеждения не могат да се използват за политически цели.

(В тази връзка искам да отбележа зачестилите опити провославни да говорят от името на "народа", да не признават никакво разделение между тяхната (вашата) общност и правното състояние на всеки български гражданин, неговата автономност на право на убежденията и мисълта, оттам и на политически възгледи, които не приемат религиозните или дори пряко ги отричат).

За Хамелеона, който е с бан (към администраторите и модераторите) : не го познавам, по това което пише съдя, че може да аргументира своя позиция; това което разбирам е, че вие (модераторите) не разбирате същоността на задълженията си. Ако човек реши да напише някакво мнение (каквото и да е то), той изразява цялостна мисъл ограничена по обхват, триенето на отделни части руши цялата изразена мисъл - Пример: "В начало.........сътвори небето и земята. А земята беше безвидна и пуста; тъмнина се разстилаше..........., и Дух ........се носеше над Рече Бог: да бъде светлина. И биде светлина. Видя ...............и отдели Бог светлината от тъмнината. Твърдта Бог нарече небе. И видя Бог, че това е добро. Биде вечер, биде утро - .... втори............ да се събере водата, що е под небето, на едно място, и да се яви суша. Тъй и Сушата........., а събраните води - морета. И видя ........"

В този смисъл, ако ще се трият мнения, да се трият изцяло без да се "редактират"

Освен това, предлагам да има тема с официални предупреждения и мотивировка към тях.

лично мнение: призовавам да се отмени бан-а на този потребител хамелеончо.
Радослав
Модератор

Re: Питания/мнения

Мнениеот Радослав » пон май 18, 2009 1:22 pm

Радослав
Модератор

Мнениеот Радослав » пон май 18, 2009 1:43 pm

Agni
Потребител

Мнениеот Agni » пон май 18, 2009 1:44 pm

Радослав
Модератор

Мнениеот Радослав » пон май 18, 2009 2:24 pm

Agni
Потребител

Мнениеот Agni » пон май 18, 2009 2:32 pm

Аз казвам, че махането на интернет адреса запазва смисъла на постинга, Вие твърдите, че го променя.

Това са прословутите християнски тълкувания. :biggrin: "Както ми/ни/ изнася."
Радослав
Модератор

Мнениеот Радослав » пон май 18, 2009 2:52 pm

Ф.Николов
Потребител

Мнениеот Ф.Николов » пон май 18, 2009 6:13 pm

Радослав
Модератор

Мнениеот Радослав » пон май 18, 2009 10:30 pm

Ф.Николов
Потребител

Мнениеот Ф.Николов » вт май 19, 2009 7:12 pm

Тук ще използвам една християнска метафора да се гледа "духа" на изказването; в крайна сметка не могат да се измислят идеални правила и по тях абсолютно резнни действия; в такива "оплетени" неизяснени случаи се прави забележка на конкретните замесени страни и при продължаване на тенденцията се трият и двата типа изказвания.

Тъй като и аз мога да попадна в някаква такава категория, нямам нищо против да ми се изтриват ЦЕЛИ мнения, без значение на аргументацията (не да се редактират), ако се прецени, че като цяло обжидат някой; важното за мен е да се аргументира действието.

Разбрал си идеята за наказанията; но освен "коментари" за модерацията, предлагам да има мотивация за приведени в действие наказания и право на отговор на отстранения, за да послужи като "съдебна практика" и за други.
kassie
Потребител

Мнениеот kassie » вт май 19, 2009 9:10 pm

Моля Ф.Николов да посочи един (само) форум, в който действат подобни на неговите предложения.

За мен тези предложения са повече от абсурдни. Това е форум, а не съдебна зала. Целта на форума е да се говори за Православието. Не участниците да си играят на стражари и апаши.

Мисля, че прекалено много и чести станаха темите и дискусиите по повод модерирането, което ми се струва крайно нездравословно. Аз лично ще ги игнорирам занапред...докато не влязат в нормалното си русло.
Agni
Потребител

Мнениеот Agni » вт май 19, 2009 10:18 pm

Искаме "свобода" за г-н Хами! 8)
Ф.Николов
Потребител

Мнениеот Ф.Николов » вт май 19, 2009 10:25 pm

Радослав
Модератор

Мнениеот Радослав » ср май 20, 2009 12:17 am

Добре, Ф.Николов, благодаря за мнението ти. Надявам се и други страни да се включат в темата. Все пак, колкото повече, толкова повече. Жалко, че толкова търсихме този дебат, когато се правиха Правилата, а тогава всички се „скатаха“. От 900 регистрирани потребителя, 5 даваха идеи. Останалите чакаха, за да видят, какво страшно нещо ще се измисли.
За момента (според единственото опозиционно :) мнение) наддлелява идеята, че по принцип неприемливи (по правилата) мнения трябва да се трият, а не да се редактират частично.
Аз предолагам, че това мнение ще си остане само самичко, а после ще търпим жестоки упреци, защо са изтрити цели мнения, но нейсе!
Потребителски аватар
Мария
Модератор

Мнениеот Мария » съб май 23, 2009 4:36 pm

Върни се в “правила на форума”