Предложение

обсъждане и актуализация на правилата за публикуване в този форум
Преспанец
Потребител

Предложение

Мнениеот Преспанец » пет мар 11, 2011 12:16 pm

НЕ съм сигурен, че тук е подходящия подфорум, но го пускам тук.
Предлагам задължително да се изписва на всеки профил религиозната принадлежност.
Така ще знам когато някой коментира дадено нещо до каква степен да му се доверя.
Потребителски аватар
Р. Марков
Потребител

Re: Предложение

Мнениеот Р. Марков » пет мар 11, 2011 12:34 pm

Дори не знаех, че е въведена такава опция в профила. Благодаря, че ми насочи вниманието към тази подробност! :thumbup:
Потребителски аватар
MacIlian
 Администратор

Мнениеот MacIlian » пет мар 11, 2011 12:39 pm

Това ново поле се въведе преди два дни и е в експериментален стадий, то е задължително за всеки новорегистриран потребител, всички съществуващите потребители сами ще трябва да си обновят информацията от съответния потребителски панел, за сега крайна дата за обновяване на профилите няма (но се обмисля).
Радослав
Модератор

Мнениеот Радослав » пет мар 11, 2011 1:13 pm

Еее, браво! Крайно време беше да се въведе. :thumbup:
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » пет мар 11, 2011 2:26 pm

ето - аз се смятам за православна - но много хора/фанатици - може да те обявят, че не си такава. Тогава какво правиме?... :think:

Освен това е много еснафско (да не кажа страхливо!) да имаш предвид не мнението, което ти се предлага от дадения човек, а неговата принадлежност.

Това е като в парламента - вие сте сини - вие сте червени (пазете се от тях! :lol: )
И пак истинската религия/вяра започва да прилича на политика, партии и нечии интереси (недобросъвестни!) :lol:
Потребителски аватар
MacIlian
 Администратор

Мнениеот MacIlian » пет мар 11, 2011 2:32 pm

И какво като те обявят, че не си такава? Ще спре земята да се върти ли? Твоето самоопределяне и вяра която изповядваш от "хората/фанатици" ли зависи?...
Еснафско или не, щом е решил човека да го има предвид, това си е негово право.
ТодорК
Модератор

Мнениеот ТодорК » пет мар 11, 2011 2:44 pm

Потребителски аватар
Gunev
Потребител

Мнениеот Gunev » пет мар 11, 2011 3:03 pm

Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » пет мар 11, 2011 3:25 pm

Преспанец
Потребител

Мнениеот Преспанец » пет мар 11, 2011 3:53 pm

тодоре
Потребител

Мнениеот тодоре » пет мар 11, 2011 9:14 pm

Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » пет мар 11, 2011 10:07 pm

vira
Потребител

Мнениеот vira » съб мар 12, 2011 12:09 am

Разгледах опциите за профила. Тъжно е, че не мога да напиша просто "християнин".

За това пък единството на исляма е гарантирано. Няма "сунит" , "шиит" и прочее разновидности.
Затова и не попълних.

А иначе вярвам в Светата вселенска и Апостолска църква. Посещавам православен храм, но когато ми си случи в чужбина да вляза за кратко в католическа или протестантска църква, моля се искрено и гледам на хората там като на мои братя и сестри.

Признавам, че не по християнски се дразня от агресивността и настъпателността на сектите в България и ми е тъжно да гледам препълнената им църква, до която живея.

За същността на вярата - на безброй пъти повече са нещата, които не знам, отколкото тези, които знам, затова и чета в този форум и сайта към него.

Това ми е отговорът коя съм. Няма как да го сместя в полето.

Много дълбока тема се оказа тази. А уж-цък-цък и 'айде.
Потребителски аватар
Gunev
Потребител

Мнениеот Gunev » съб мар 12, 2011 1:36 am

Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » съб мар 12, 2011 11:23 am

не е точно така, Gunev, християнин можеш да бъдеш и със сърцето си. Не черковността е символ/пример за християнство и християнско поведение, както и за истински християнин. :)

"И да знаете, че тези хора, религиозните хора, са най-опасният тип в Църквата. Тези религиозни хора са опасни. Бог да ни опази от тях. Когато служих Света Литургия и казвахме «Господи, спаси благочестивите», един светогорец каза на шега «Господи, спаси ни от благочестивите», тоест Бог да ни опази от религиозни човеци, защото религиозен човек означава своенравна личност, която никога не е имала отношение с Бога. Той просто изпълнява задълженията си пред Него, но няма никакво сериозно отношение и затова Бог не му открива нищо на този човек. И ви признавам от опита си, че не видях по-лоши врагове на Църквата от религиозните хора"
(Лимасолския митрополит Атанасий)

Аз също се дразня на хора, които постоянно пренебрегват черквата. "Пренебрегват" е точната дума; защото има християни, които не пренебрегват черквата (осъзнават нейната благодат), но не ходят често на черква. Разбира се, това си е за тяхна сметка :)

Върни се в “правила на форума”