Препоръки към модераторите на "Инославие"

теми, свързани с протестантството
Molecule
Потребител

Препоръки към модераторите на "Инославие"

Мнениеот Molecule » ср апр 29, 2009 2:28 pm

ТодорК
Модератор

Re: Препоръки към модераторите

Мнениеот ТодорК » ср апр 29, 2009 4:23 pm

Molecule
Потребител

Мнениеот Molecule » ср апр 29, 2009 4:32 pm

Горното беше реакция на нещо съвсем конкретно, и все пак, разумно изглежда решението коментарът ми да бъде отскок за отваряне на нова тема. Като цяло, нямам възражения към работата на модераторите, но темата за цензурата и другаде бе дискутирана неотдавна. Това е знак, че май става актуална.

Щом веднъж сме тръгнали в тая посока, нека кажа кое наистина считам за недопустимо.
Категорично съм против в сайт, който се предполага да е лоялен на Църквата, да се толерират заглавия като "новостилния разкол". Само по себе си, това наименование е пошла пропаганда и разчита да привлече черезмерни внимание и симпатии към периферните истерии на старокалендарците, и да възбуди ненавист към Църквата. Нека всеки излага аргументите си свободно, да си лафи и шегува, да се упражнява в словесни акробатики и пр., но не бива да се допуска лукавата разколническа ненавист да се изплъзва от контрол и превръща в тактика. По принцип, смятам разколите за най-долнопробната форма на богохулство. Единственото, от което съм се почувствал лично засегнат във форума, е, че бях въвлечен в тази богохулна тема, като някои от коментарите ми бяха преместени в нея.

Така или иначе, не съм никой тук и предлагам мнението си просто като повод за размисъл.
В крайна сметка, мога искрено да поздравя екипа за интелигентността и благородното чувство за мярка, които дават пълнокръвен живот на форума.
Поздрави и успех!
Последна промяна от Molecule на ср апр 29, 2009 8:45 pm, променено общо 1 път.
ТодорК
Модератор

Re: Препоръки към модераторите на "Инославие"

Мнениеот ТодорК » ср апр 29, 2009 5:19 pm

Малко уточнение:
Май че заглавието "Препоръки към модераторите" е малко подвеждащо - аз дори не съм сигурен, че всички модератори във форума четат редовно секцията "Протестантство". И съвсем не е тук мястото да откриваме тема за глобални препоръки към целия форум. Затова промених заглавието на "Препоръки към модераторите на "Инославие" "
Molecule
Потребител

Мнениеот Molecule » ср апр 29, 2009 5:36 pm

who am i

Мнениеот who am i » ср апр 29, 2009 11:22 pm

Molecule
Потребител

Мнениеот Molecule » чет апр 30, 2009 4:27 am

Абе, whoami, нещо почвам да давам заето... Ти да не си наистина параноик бе, момко?
А и нещо ми се изплъзва логиката на това редуване на героичен анти-Църковен патос и самосъжаление... Или това е хитрината на новия филм- себелюбивия молекуле срещу искрения мъченик и идеалист whoami? Кой ще спечели нежните сърца на християните в тази драма, дето младия идеалист опитва да каже на света как Православната Църква се е продала на папата и на новия календар? Закоравелите сърца не му вярват, и то защо?! Защото са фенове на корумпираната звезда молекуле, която се интересува само от печелене на фенове.
Добре бе, пич, да кажем, че филма свърши с хепи енд. Полицейските сирени вият, ти почиваш изранен и победоносен в ръцете на любимата, а лошия молекуле е паднал в разтопено олово. Няма вече пречка света да разбере за страшната конспирация, която си разкрил. "Шифърът на whoami" е заглавието. Пробудилите се глупаци, досега заблуждавани от гадняра, вече знаят, че папата е лош, БПЦ са маскари, но тук-таме още се срещат истински християни като теб. И започва всенароден християнски подем под формата на борба за стария календар. Така доволен ли си?

Имай повече уважение към събратята си, приятел, не ги подценявай! Може би пък причината да обичат Църквата Христова и да я защитават е далеч по-висока от любовта им към злия молекуле? И въобще, може би става дума за несравнимо по-важни неща от нас двамата? Помисли по въпроса сам! Иначе, ако просто си търсиш виновник за самосъжалението- насреща съм.
whoami
Потребител

Мнениеот whoami » чет апр 30, 2009 10:03 am

Дон Кихот
Потребител

Re: 1 Петр. 5:5

Мнениеот Дон Кихот » чет фев 18, 2010 11:53 pm

***UPDATE***
Преместено от тема "1 Петр. 5:5"

Пламене,

Знам, че от акъл не вземате, но ще предложа пререгистрация на хората, които искат да участват във форума. Те ще бъдат задължени да подпишат Символа на вярата и декларация, че на теория и практика са православни. Не може всеки тип да извършва тук безконтролно сектантска или ислямска пропаганда и да съблазнява хиляди хора. Или сайтът е православен, или обявете, че вече не е такъв, за да знаем какво да правим след това.
Гост

Мнениеот Гост » пет фев 19, 2010 2:27 am

ТодорК
Модератор

Мнениеот ТодорК » пет фев 19, 2010 8:38 am

Форумът Е православен. Има специален раздел "Инославие", за който е изрично посочено че е място за диалог с неправославни. Всеки, който не се интересува от подобен диалог, може да не пише (и дори да не чете) в този подфорум. Аз лично не считам за най-правилното нещо да се обособим в "сектички", където да членуват неколцината "наши", и които да общуваме само помежду си. Да общуваш и с различните е доста по-трудно и болезнено, но аз лично считам, че е по-правилно. Разбира се, това си е моето лично мнение. Който не е съгласен може просто да се ограничи до "чисто православната" част на форума или да отиде в чисто протестански, ислямски, окултен и т.н. форум - там където ще са си само "неговите".

П.П. Дон Кихот, не разбирам какво толкова ти е влязал под кожата anb. Не съм видял някъде (макар че напоследък ми беше доста трудно да влизам във форума и може и да съм пропуснал нещо) да те е обидил, провокирал или нещо подобно. Дори само от стила ти на писане е видно, че можеш да се включиш в разговора много по-конструктивно - стига да желаеш. Защо не го направиш? Така всички ще спечелят - включително и ти.
Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » пет фев 19, 2010 11:30 am

Дон Кихот,
Прав си че не отбираме от дума, аз например за пръв път отварям тази тема, даже се изненадах, че я има, пък тя била за мен, но мисълта ми е друга.
Журналист взимаше интервю от един митрополит и му зададе въпрос, дали евангелието на Юда и други подобни писания няма да повлияят на вярата, а митрополитът само се засмя и каза:

Нашата вяра е силна, тя не се влияе от нищо!

Та не виждам как нещо ще повлияе на вярата ни, ако ще тук и един милиард еретици и идолопоклонници да пропишат. Да си пишат хората, нашата вяра е силна. Аз на тяхно място щях да го ударя на живот, защото ад ги чака, но щом така са решили да си пишат.
Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Мнениеот Чехълче » пет фев 19, 2010 4:12 pm

Колко ненужни приказки се издумаха...за какво беше всичко?!
Йоан
Потребител

Мнениеот Йоан » нед яну 30, 2011 6:08 pm

Molecule,
Кой си ти, та да даваш препоръки на модераторите как да си гледат работата!
Като не ти харесват правилата във форума, можеш да се възползваш от правото си да напуснеш форума и да пишеш в друг - там където правилата ти допадат най-много!
Ако аз бях модератор - вече щеше да си получил първото си предупреждение и ... след второто - вече щях да те изхвърля!
Molecule
Потребител

Мнениеот Molecule » пон яну 31, 2011 2:26 pm

Върни се в “протестантство”