Препоръки към модераторите на "Инославие"

теми, свързани с протестантството
Потребителски аватар
MacIlian
 Администратор

Re: Препоръки към модераторите на "Инославие"

Мнениеот MacIlian » чет мар 10, 2011 10:42 pm

ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » чет мар 10, 2011 11:36 pm

Аз пък не разбирам защо беше затворена темата за 8-ми март. Тъкмо започна да става интересно, т.е. появиха се противоречиви мнения и възможост за дебат и бам, резето хлопна. Според мен нямаше риск да се стигне до разгорещени спорове, напротив, имаше реална възможност да се подходи разумно и дори намесването на комунизма не беше повод за това, иначе ако това е формулата за затваряне на тема е много лесно, обявяваме нещо за комунистическо и заключването е гарантирано.
Потребителски аватар
MacIlian
 Администратор

Мнениеот MacIlian » чет мар 10, 2011 11:48 pm

Защото само за ден и половина, темата от "Поздравителна" като пожелание, отиде в посока за и против празнуването, чий бил празника, кой, защо и кога го въвел в честване, и т.н. нещо съвсем различно от това за какво бе пусната, ако искате да дискутирате подобни празници, отворете нова тема на съответното място, и аз веднага ще пренеса въпросните постинги там. Трябва най-накрая да се научим да коментираме темите около заглавията с които са пуснати, не да ги превръщаме в говорилня.

Ето ви конкретния пример. Въпросът който задавете за въпросната тема, какво точно има с тази тема, с този подфорум и с този форум. Поствате където ви падне и след това се сърдите, че има изтрити постинги и заключени теми. Сами си преценете, дали така трябва да бъде?
Molecule
Потребител

Мнениеот Molecule » пет мар 11, 2011 3:59 pm

Потребителски аватар
MacIlian
 Администратор

Мнениеот MacIlian » пет мар 11, 2011 5:04 pm

Жоро
Потребител

Мнениеот Жоро » нед мар 13, 2011 7:06 am

Потребителски аватар
Лилиенцето Иванова
Потребител

Re: В Писанията ли е спасението?

Мнениеот Лилиенцето Иванова » ср фев 12, 2014 6:49 pm

Браво, много ми се харесва цялата животворна беседа, която сте разгърнали тук. Много ми беше полезна, поучителна и разсъдителна, благодаря за което...и много ми се харесва също така позицията на господин Смол, много е смела, но не горделива...
Искам попитам, моля, защо сте ми изтрили 2 мои коментара в 2 други теми? Аз съм свиканала да ме пъдят, бутат, ритат, но тука само за много умни, знаещи теолози ли е ?! Ако е така, моля, да ми го кажете в прав текст, за да се махна и да не нарушавам високо реещите ви се мисли, да не ви принизявам и вероятно обиждам с присъствието си, защото аз съм доста несведуща по много църковни въпроси и ако позволите - православни въпроси, които ми изникват от наблюденията в реалното ми съприкосновение с религиозно деградирали същности в така наречените черкви...
Така че, отговорете, моля - като ми триете мненията, казвате ли ми - Аре, разкарай се!!! Улеснявам ви с питането си, понеже не ми се иска да ви натоварвам излишно с присъствието си и да чакам още "християнски" прояви на нечие модераторско деликатно лицемерие...
Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » ср фев 12, 2014 7:38 pm

Моме, пишеш в този подфорум без лични нападки извън темите и никой няма да те трие. По темите може всичко, но кой какъв е навън си е негова работа.
Само да попитам, като чете написаното от Смола не ти ли стана горещо?
Потребителски аватар
Лилиенцето Иванова
Потребител

Мнениеот Лилиенцето Иванова » ср фев 12, 2014 7:53 pm

Ето, значи, пак сте ми изтрил второто мнение тук в темата господин Кабрал, и на всичкото Ви тоталитарно поведение ми фамилиарничите с това обръщение "Моме" - сякаш някога съм пускала, Вас добитъка, да ми пасете на ливадата... и продължавате да ме заговаряте интригантски.
Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » ср фев 12, 2014 8:37 pm

Значи "моме" те обиди, но ти реши, че можеш да обиждаш останалите? Тук може да обиждаш само мен, разрешил съм, други не! По изключение може да определяш като еритик и Смола, той е свикнал, но не и в лично качество извън верски въпроси.

Иначе се разправяйте във Фейсбук.
Ан Илиева
Потребител

Мнениеот Ан Илиева » ср юни 03, 2015 8:29 pm

Към Дон Кихот и Гост, мили хора моля ви да ми разясните - къде съм попаднала? Вие най- точно може би ще ми разясните за сайта ПРАВОСЛАВИЕ -БГ. Как е възможно под прикритието на думата/ да не говорим за дълбокия смисъл и значимост /ПРАВОСЛАВИЕ- авторите създали този сайт- носят пълната отговорност за тяхната религиозна принадлежност и проповядваната от тях религия и идеология - да бъдат ясно и точно определени!!! Как е възможно да чета в ПРАВОСЛАВИЕ -хули против Българската Православна Църква- директни преднамерени и целенасочени? Обръщам се именно към вас защото останах с впечатлението че и вие споделяте подобни съмнения? За мен този сайт е създаден с цел пропаганда против ПРАВОСЛАВИЕТО - въпреки че подвежда по този начин мнозина в първия момент да се объркат, разбира се не всекиго могат да заблудят!!! Трябва да се отправи запитване до Българската Патриаршия - Светия Синод- относно сайта ПРАВОСЛАВИЕ-БГ. и да се предприемат мерки да бъдат предупреждавани чрез официалния сайт на Българската Патриаршия - относно този сайт че няма принадлежност към официалното българско Православие !!!
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » ср юни 03, 2015 9:40 pm

Дон Кихот почина, уважаема Ан. Доколкото разбирам, концепцията на форума е да събира хора с отношение към Православието, което не е задължително да е положително. Тук са писали представители на всякакви общности - мюсюлмани, атеисти, имахме и бахаец. Истинското предизвикателство и тъжният факт е в друго, че православните не сме единни в мненията си. Вие сте млада и емоционална, но с времето ще улегнете...което обаче не е непременно за добро.
Зограф
Модератор

Мнениеот Зограф » ср юни 03, 2015 9:55 pm

Уважаема Ан, бихте ли уточнили как си представяте според Вас, че би трябвало да бъде съдържанието и участието в този форум? До колкото мога да заключа от думите Ви първото условие според Вас трябва да бъде безрезервна вярност и "принадлежност към официалното българско Православие" Второто условие предполагам, че ще бъде известното от гръцката митология "Покрустово ложе" /слагаш всеки новодошъл на кревата /на Синодалния норматив/и ако краката му не стигат до края - опъваш ги яко, ако пък са по-дълги - режеш с триона да се научат, че не могат да стърчат над позволеното. Венче го спазва от години, а аз не ...какво да се прави?
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » ср юни 03, 2015 10:24 pm

Не сте прав, Зографе, понякога общувам по-лесно дори по религиозни въпроси с неправославни поради една-единствена причина - по-лесно се общува с хора без маски. Но истинското щастие е да срещнеш единоверци, които са искрени в убежденията си и същевременно се стремят да ги въплъщават в живота - тези без дела са само вид изкушение, а за изкушенията знаем от апостол Яков, че дават опитност(изпитаност) във вярата.
Зограф
Модератор

Мнениеот Зограф » ср юни 03, 2015 11:01 pm

За съжаление нямам Вашият богат опит и не допусках до сега възможността иноверците да са "хора без маски" и да търся сред тях близък "душеприказчик", но мисля, че ще се съгласите и Вие, че да "спасиш" невярващ е загубена кауза. Аз лично предпочитам да общувам със съмишленици във вярата даже и да са от тези, които наричате "без дела", но това е въпрос на опитност както казвате. Опитност от която за съжаление всеки вади различни изводи и ползи понеже нещата ги виждаме като в криво огледало.

Върни се в “протестантство”