Кои християни са в Църквата Христова и кои (като еретици) не

теми, свързани с протестантството
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Re: Кои християни са в Църквата Христова и кои (като еретици) не

Мнениеот Aurelia Felix » нед авг 16, 2009 10:05 pm

Петре, както вече написах в горния пост, не зависи от мене дали ще се спасят, а от Друг :-)
Иначе Той е засвидетелствал, че всеки, който призове Името Господне, ще се спаси. Всеки, който повярва, че Иисус е въплътеното чрез Светия Дух и Дева Мария вечно Божие Слово, Който умря за греховете му и възкръсна от мъртвите, ще се спаси.

Що се отнася до никога нечулите Благата вест, виж Римляни 2 глава, то си го пише. За съжаление не се сещам кои точно свети отци казват същото, но това може да се издири.
петър сапунаров
Потребител

Мнениеот петър сапунаров » нед авг 16, 2009 10:07 pm

Не съм казал,че зависи от теб! Съжелявам ,че съм избухлив,но не мога да приема,че само православните ще се спасят! А иначе за нечулите ме интересуваше! Хубаво е да се издири.
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » нед авг 16, 2009 10:09 pm

петър сапунаров
Потребител

Мнениеот петър сапунаров » нед авг 16, 2009 10:13 pm

АНАТЕМА! АНАТЕМА! АНАТЕМА! Ако, както явно мислят някои в този форум, Блез Паскал и Имануел Кант ще се пържат/защото не са православни/, аз сам ще помоля Бог да ме пусне да им правя компания!
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » нед авг 16, 2009 10:18 pm

Успокой се, бе човек :biggrin: Бог не е талибан! :biggrin:
петър сапунаров
Потребител

Мнениеот петър сапунаров » нед авг 16, 2009 10:26 pm

Но Кабрал явно е и заедно с него някои други. Страшно много се дразня от такива, което е присъщо на младостта ,а знам, че не бива, но хормони какво да ги правиш?! Само още едно нещо ме докарва до лудост-че науката можела да реши въпроса-дали има Бог или не! И то не ме дразни това,защото знам ,че е глупост, а че много хора вярват в това! И също ,че науката давала истини от последна инстанция-хахахахха .Теорията на относителността и квантовата механика са взаимоизключващи се. Еволюционната теория е "колос на глинени крака". Въобще във "всемогъщата наука" работата е много дебела. Естествено кой си прави труда да прочете Хокинг или Хайзенберг или нещо подобно,за да се види,че една теория колкото и да е потвърждавана с факти е надоказуема, защото винаги може да се намири нещо в разрез с нея! А теорията е гръбнакът на научното знание-но кой му пука за това-науката ще прозре същността на света. :oops: :oops: :oops: :biggrin:
петър сапунаров
Потребител

Мнениеот петър сапунаров » нед авг 16, 2009 10:36 pm

"Ако Иисус няма нищо общо с Истината и Истината няма нищо общо с Иисус, то аз предпочитам да бъда с Иисус, отколкото да бъда с Истината."-Ф.М. Достоевски. Е, Кабрал виж колко еретични думи е казал-ще се пържи и той. Боже, наистина издивях от тези заключения. Всъщност тези думи на Достоевски са велики с главно "в",но кой ти разбира.
Радослав
Модератор

Мнениеот Радослав » нед авг 16, 2009 10:52 pm

петър сапунаров
Потребител

Мнениеот петър сапунаров » нед авг 16, 2009 10:56 pm

Не ме интересува това, което ти наричаш народ. Същият народ прегърна комунизма и изврати всичко човешко. Т.н. "изтерзани". Същият народ погреба България... и продължава да го прави. Не желая да съм част от тълпата, която наричаш народ. Считам се за българин, но дълбоко ненавиждам ужасът, който причинява "българския" народ на себе си и децата си. Аз вярвам ,че те са на хубаво място,а ти гледай да придобиеш някои от техните добродетели, че може да се озовеш там където не си пожелаваш... Да се каже, че Паскал ще бъде прокълнат е все едно да кажеш, че и Августин и Св. Павел и Св. Йоан Златоуст ще се пържат. За мен и Кант, и Паскал са светци, за теб не знам и не искам да знам.
Радослав
Модератор

Мнениеот Радослав » нед авг 16, 2009 11:06 pm

петър сапунаров
Потребител

Мнениеот петър сапунаров » нед авг 16, 2009 11:11 pm

Господине поне пиша. А, Вие както виждам не обичате! Постовете ми приключиха и окончателно изразих мнението си. Приличате на Николов и Агни! Писането ми тук ще приключи когато се изясня с Николов, а след това бъдете сигурни няма и да погледна форума. Сам ще изтрия акаунта си. Поведението ви е типично за "народа". Не се хваля,но съм приет право в СУ и ще имам доста работа занапред, за да се занимавам с форума, няма да ви посещавам спокойно. Хайде сега лека нощ! Аз отивам да чета еретиците. :))
Радослав
Модератор

Мнениеот Радослав » нед авг 16, 2009 11:23 pm

Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » нед авг 16, 2009 11:34 pm

Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » пон авг 17, 2009 12:16 am

Смал акс,
Не разбираш основата на спасението. Кръщението не е потапяне в леген. Без него няма спасение. То е центъра на Благовестието. Вземи и си извади текстовете от срещата на възкръсналият Иисус с апостолите, аз тук съм ги вадил за Випаз. Прочети ги и се замисли какво е искал да каже Христос с думите:

"Който повярва и се кръсти ще бъде спасен, който не повярва ще бъде осъден"

Евангелистите делят думите на две, че първо трябва да повярваш и после да се кръстиш. Грешно. Иисус говори и казва на апостолите да отидат при народите и да ги кръщават /Матей/ и продължава:

"Който повярва и се кръсти ще бъде спасен, който не повярва ще бъде осъден". Казва го буквално: който повярва, че с кръщението ще умие греховете си и се кръсти ще се спаси, не повярва ли в това, ще бъде осъден.

Под никакъв начин няма да се спаси некръстеното дете при внезапна смърт, защото е осъдено от Бог чрез Адам. Не разбереш ли кръщението никага няма да разбереш нито Писанията, нито Благовестието.
петър сапунаров
Потребител

Ужасно

Мнениеот петър сапунаров » пон авг 17, 2009 9:05 am

Виж сега Кабрал... Не те познавам и горещо се моля, да не те позная никога. "Рогатият" вече те е излъгал/приключил си/! Запомни тези думи много добре. Да казваш това,което казваш, означава да си луд. Никога и по-никакъв начин християните не са смятали за истина това, което говориш. Според теб 99.9% от живелите на Земята хора/във всички времена/ще бъдат заплюти в лицето и ще загинат в съдния ден. Ти си чисто оръжие на злото. Паскал,който според теб е с нулев шанс,брилянтно е описал хора като теб. Йезуитите пак като теб са го заплашвали със Страшния съд. Аз ти казвам човече, ако Организаторите на Вартоломеевата нощ са в Рая, или някой йезуит /като Гарас например/ ,аз автоматично ще поискам Ада.Тогава и да има Бог все едно го няма.НО Бог не би бил такъв естествено. Ти си лъжепророк-от най-грозен вид. Осъзнай се!
Сега ще ти кажа шест неща, които би трябвало да те накарат да се замислиш, но се съмнявам. Ти какъвто си ще ги сметнеш за дело на дявола или зъл демон-но ти си зле затова е възможно.
Първо Кант,който е с почти нулев шанс е човек,при произнасянето на чието име всеки човек въобще трябва да потръпва-но ти не си и човек и твърдо държа на това! Второ по време на Втората Световна война руснаците бомбандират неговия роден град Кьонингсберг и превръщат целия център в пепелище. След огледа се оказва,че по някакво странно чудо единствената сграда,която е била непокътната от бомбите е неговият гроб/гробница/. Сигурно дявола заблуждава хората с това /ах, колко ми се гади от такива като теб/.
Второто се отнася до "езичникът" Платон,който ще се пържи и грее до мен и Кант в Ада/понеже и аз разбирам себе си като такъв ,тъй като защитавам според теб зли хора/.
Той е станал покрай всичко известен и с пророчеството си за добродетелтта.Когато говори за участта на чистата Добродетел,ако тя слезе на Земята в човешки облик,той казва:
"Когато се яви такъв праведник на Земята,ще го бият,вържат,ослепят и след като претърпи всевъзможни присмехи и подигравки,ще го приковат на стълб." Ах, този мръсен езичник-никога некръстен. Какво съвпадение. Сигурен съм,че рогатият е в основата на нещата! :silent:
Трето-Дядо Николай е мръсен и върл мафиот, който си пие ракията със Стойчков и ходи със скъпи коли,а съм сигурен, че и от жени не се лишава. Живея в съседния нему град. Ходи доста скъпарски , а е Божи служител. Просто се откажи,той ще бъде съден от Бог и няма да бъде 100% шанса му ,ами нещата ще са обратни- Паскал и Кант ще са с почти 100% ,а той и 0% няма да има.
Четвърто -твоята теория е изключително реакционна и пределно гнусна и един ден ще трябва да се разкайваш за фанатизма си!
Пето-тези деца щели да умрат-ти нормален ли си бе? Имаш ли сърце? Ти Бог за изрод ли смяташ? Твоят Бог явно е онзи дето мами лесно-кой с каквото може. Виж теб като ти внушава неща,които всеки човек би се сетил,че са лудост. Децата щял Бог да наказва-ти си луд!
Шесто-
"Кабрал ти дава гаранция, че когато Христос е слезнал да проповядва в ада." Че кой си ти бе? На първо място си неграмотник. Не се пише слезнал,а слязъл. Не си го направил и като правописна грешка,защото би била доста дебела прибавил си няколко буквички! :biggrin: Нали Ада още не съществува бе умник? Ад е обяснено брилянтно на такива като теб,че идва от думата "шеол" и значи гроб и т.н./айде да ни влизаме в подробности,по-горе е писано/. Това със слизането на Христос в Ада къде го чете? Да не е в някакъв апокриф? Ти си пълен еретик и си апокрифно настроен.Това е чудовищен фанатизъм. Аман от българите-не знам кой от тях ще се спаси,но всички които мислят гадости-а това са 99% от българите са една помия. Ти си при тях и нямаш душа,ти си мракобесник! Ако искат да ме бамват все ми е едно! Как да не се махне човек от тоя сайт. Аман от неграмотници!

Върни се в “протестантство”