Петдесятни проблеми с кръщението със /в/ Светия Дух

теми, свързани с протестантството
Кабрал
Модератор

Петдесятни проблеми с кръщението със /в/ Светия Дух

Мнениеот Кабрал » чет юни 18, 2009 1:08 pm

vipaz
Потребител

Re: Проблема на евангелистите е протестантското предание

Мнениеот vipaz » чет юни 18, 2009 2:04 pm

Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » нед юни 21, 2009 4:11 pm

ivo_tehno
Потребител

Re: Кои християни са в Църквата Христова и кои (като еретици) не

Мнениеот ivo_tehno » пон юни 22, 2009 11:32 am

Vipaz, Христос казва "Когато сте двама или трима в Мое име и Аз съм сред вас", ние обаче не сме в общение с вас, следователно, го няма и Христос сред нас, а аз не искам да далеко от него, така че няма да обсъждам с теб духовни теми, ти просто си на друга честота. Все съм питал и пак ще питам, какво търсиш тук? Само се заяждаш, кой православен е влязъл в Евангелистки сайт за да се заяжда? Вие идвате на гости и започвате да се карате, защо яденето е безвкусно, мебелите не са удобни, вие сте грешни и проблемни, ОК ама да не би причината да сте вие :roll: а?
vipaz
Потребител

Мнениеот vipaz » ср юни 24, 2009 3:23 pm

Но никой не започвал да.... в петдесятните църкви.
Когато видиш такова нещо в Българска Педесятна църква аз лично пред Бога ти обещавам че ще целуна иконата на дева Мария.

5 И като чуха това, кръстиха се в името на Господа Исуса.
6 И като положи Павел ръце на тях, Светият Дух дойде на тях; и говореха <други> езици и пророкуваха.

Ако вярваш в написаното-тогава ПЦ греши критично. Ако човек няма никоя от дарбите на Св. Дух как може да твърди че Божият Дух обитава в него. А как можеш да бъдеш Христов без Неговият Дух Апостола е казал който Няма Духът Му той не е Негов. И като не си негов Как ще наследиш Божието царство с добри дела ли?

При кръщението със Святият Дух задължително получаваш дарба говорене на езици- снихождане даровете на Духа- няма получава на даровете на Духа без да си получил самият Дух(между другото в твойта църквичка някой има ли който и да е от даровете на Духа?) а пък ако мислиш че кръщение със Святият Дух няма тогава поправи си Библията на това място със химикал там където е -кръщение- драскаш и пишеш -не се чете от православни- и отдолу ще е добре да добавиш редактор Св. Синод да не би някой да си помисли че това е оригиналния текст-

4 И като се събираше с тях, заръча им да не напускат Ерусалим, но да чакат обещаното от Отца, за което, <каза Той>, чухте от Мене.
5 Защото Иоан е кръщавал с вода; а вие ще бъдете [b]кръстени със Светия Дух не след много дни.[/b]

второто кръщение както ти му викаш е дадено от самият Господ така че много здраве на православното ти учение.
Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » ср юни 24, 2009 4:47 pm

vipaz
Потребител

Мнениеот vipaz » ср юни 24, 2009 11:07 pm

Жоро
Потребител

Re: Петдесятни проблеми с кръщението и даровете на Духа

Мнениеот Жоро » чет юни 25, 2009 5:51 pm

Чудя се, има ли смисъл да излагам проблемите с доктрината за кръщението в Святия Дух на петдесятните. Познавам отношението на повечето от тях и затова съм обезкуражен да обсъждам въпроса с тях. Все пак бил съм един от тях и то не за кратко време и съм станал православен, та ще се самонавия и ще продължа.

По пътия си петдесятника ще види много "червени предупредителни светлинки" и ако обърне внимание поне на една от тях може и да им "светне", че нещо не е наред и да проверят къде стоят. Но зная, че да направят това е почти невъзможно. Защо? Защото за тях да подложат доктрината си за кръщението в Святия Дух и свързаното с нея говорене на езици на проверка означава да застанат срещу Святия Дух. В техните умове да поставиш под въпрос преживяването "говорене на езици" е близко до хулата срешу Духа и може да бъде породено само от сатана. Ако се измъкне някой от капана на това преживяване за петдесятните причината ще бъде или демон в човека, или тежък грях срещу Святия Дух, а не примерно заблуда и още по-малко копнеж към истината.

Зная че ще кажат, че това не е вярно и че проверяват преживяването си чрез Библията. (Петдесятника под влияние на своето си предание вижда доктрината за кръщението в Святия Дух ясно в Библията.) Също така и относно говоренето на езици ще кажат, че и в апостолските времена говорещите изглеждаха като пияни или луди на непросветените.

С други думи, преживяването им колкото и ненормално да е за тях си е пак в Библейските норми. Те го защитават ревностно с Библията и не смеят да го подложат на проиверка за да не похулят Святия Дух.
go6o123
Потребител под 13 год.

Мнениеот go6o123 » чет юни 25, 2009 7:57 pm

Аз ще се кръстя скоро и като ви гледам какво пишете много се обърках !!
Незнам сега когато се кръстя трябва да претърпя и миропомазване ли ??
А когато се кръстя Ще се яви ли Светия дух ?
Когато се кръстя ще ме полеят с светена вода нали ?
Абе хубавичка тема,но много се чудя дали ще се кръстя правилно аз съм от Варна и смятам да се кръстя в най голямата Церква !
Потребителски аватар
Мария
Модератор

Мнениеот Мария » чет юни 25, 2009 8:57 pm

Говори си със свещенника и бъди сигурен, че ще те кръсти правилно! :thumbup:
Жоро
Потребител

Мнениеот Жоро » чет юни 25, 2009 9:04 pm

go6o123
Потребител под 13 год.

Мнениеот go6o123 » чет юни 25, 2009 9:39 pm

Благодаря за информацията :thumbup:
Потребителски аватар
Gunev
Потребител

Мнениеот Gunev » пет юни 26, 2009 12:29 am

vipaz
Потребител

Мнениеот vipaz » пет юни 26, 2009 9:59 am

жорo,
точно във каква църква си бил и говорил ли си някога езици. И според теб дарбите на Святия Дух чудесата,изцеленията само за апостолите са били.
Последна промяна от vipaz на пет юни 26, 2009 2:53 pm, променено общо 1 път.
Потребителски аватар
Мария
Модератор

Мнениеот Мария » пет юни 26, 2009 1:26 pm

Върни се в “протестантство”