Петдесятни проблеми с кръщението със /в/ Светия Дух

теми, свързани с протестантството
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Re: Петдесятни проблеми с кръщението със /в/ Светия Дух

Мнениеот zmianatz » пет юли 16, 2010 11:53 am

small axe
Потребител

Мнениеот small axe » пет юли 16, 2010 12:22 pm

vipaz
Потребител

Мнениеот vipaz » пет юли 16, 2010 2:56 pm

Здравей, Kaбрал написал си много неща с някои от които сам съгласен и не виждам смисъл да ги обсъждам, затова нека да видим другите.

Преди всичко е нужно да знаеш че този който кръщава със Святият Дух не са Апостолите а самият Христос, защото иначе ще излезе че Апостолите управляват и нареждат на Св. Троица. Също така не Апостолите изцеляват или вършат чудеса то става чрез тях но силата не е тяхна, просто Бог отговаря на тяхната молитва.
Не знам какво са мислил хората 200 години след Йоан и Апостолите но не ме и интересува, те не са писали Божие Слово нито пък са били свидетели на Хрисотс за да дават Божии заповеди и други такива.
Второ свиделство(затова че Христос кръщава с Духа не Апостолите)
Още в началото предтеча Иоан каза на народа:
Йоан 1:33Аз Го не познавах; но Оня, Който ме прати да кръщавам с вода, ми рече:
над Когото видиш да слиза Духът и да остава върху Него, Този е, Който кръщава с Дух Светий.
Не знам защо така е казал Йоан може би не е бил православен ами евангелист ти си помисли.
В деня на Педесятница Апостоли получиха кръщение със Святият Дух(макар и да са били новородени от Духа вече) и забележи кой им даде Дара на Духа?? според твоята логика е други Апостоли, но не Този който има даде дара е сам Христос, чрез молитва.
Ето и трето свидетелство затова нещо:
В дома на Корнилий Апостол Петър не положи ръце на хората, нито пък ги миропомаза но те получиха Дарът на Духа, как го получиха според тебе кой им положи ръка, не се мъчи еми разбери че Господ е този който дава Духа и той може да го даде на всеки който Му поиска ето ти четвъртото доказателство:
Лука 11:11
И тъй, ако вие, които сте зли знаете да давате блага на чадата си, колко повече Небесният Отец ще даде Светия Дух на ония, които искат от Него!

Има ли нужда да ти покажа и пето доказателство(Йоан 15:26) затова че не Апостолите дават Дарът на Св. Дух а сам Господ, и че те са само инструментите които Бог използва. И в днешно време много хора получават даровете на Духа само чрез молитва(както и свидетлстват на 3 места Писанията в Лука в Д.А 2 и при Корнилий) без дори някой да им е полагал ръце, защото такова е Божието обещание а то не може да се впише в твоите доктрини както си забелязал вече.

Цитираш ми Проповедта на Йоан

"аз ви кръщавам с вода за покаяние; но Оня, Който иде подире ми, е по-силен от мене; аз не съм достоен да Му понеса обущата; Той ще ви кръсти с Дух Светий и с огън"; Мт.3:11

И според тебе това е довод затова че при Христовото кръщение във вода в името на Св. троица човек получава кръщението със Святият Дух освен прощение на греховете, ако това не е твоята поредна лъжа тогава да приема че в деня на Педесятница апостолите са отишли на река Йоардан да се кръстят за да получат кръщение със Св. Дух(ще ме скъсаш от смях :lol: ), да не забравяме че само преди 10дни Христос им обеща че ще бъдат (Д.А 1:5)Кръстени със Св. Дух(не са мои думи затова ги приеми), следи само мисълта моляте според това което ти казваш кръщението със Святият Дух е новото водно Христовото кръщение подобно на Йоановто само че е с Духа, в крайна сметка това е поредната лъжа в Д.А 2 няма никой от апостолите да се е кръстил със вода(толкова ли ти е трудно да схванеш), а Христовото обещание е дадено вие(Апостолите) ще бъдете кръстени със Св.Дух не след много дни!!!

Кажи ми малко за църковният живот на ПЦ след като православният вярващ е миропомазан вие твърдите че след това той плучава даровете на Духа защо тогава никой не получава дори и един от даровете на Духа(1Коринтяни 12гл 1-10стих)???Фактите говорят вие действително нямате дара на Духа така ли е?
Доколкото знам вие не практикувате Библейско пророкуване нито тълкувание на езици описано в 1 Кроинтяни 12 и 13 глава, след като имате даровете на Духа би трябвало те да се използват за обща ползва(1Кор 12:7) а не да се забраняват не забравяй ако ПЦ е Апостолска църква както Апостолска църква на Апостол Павел в Коринт вие не трябва да сте различни, а ако сте тогава служи по някакво ново служение но не и Апостолското.
След като имате даровете на Духа къде са и как се използват в ПЦ.(не ми говори за хора живяли преди 15 века които са ги имали говорим за днес и сега)?
А ако ги нямате, защо ги нямате, да не би мирото да е прекалено преварено и да му намалела силата??? Или пък Христова църква да е отпаднала от благодатта и даровете на Св. Дух???
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » пет юли 16, 2010 3:13 pm

Жоро
Потребител

Мнениеот Жоро » пет юли 16, 2010 3:22 pm

-------------- не искам да участвам -----------

----- --------------не си струва ----------
Последна промяна от Жоро на пет юли 16, 2010 6:45 pm, променено общо 1 път.
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » пет юли 16, 2010 5:54 pm

Даровете на Духа, за които говори vipaz, са се дали само и най-вече на апостолите. Няма в днешно време да се дадат на никой, ако не е много духовно просветлен човек - като тях. Нито дарба на език, нито пророкуване не се дават току-така :!: Ако някой има "такава дарба" - тя ще е най-вече от бесовете :!:
Имаме тук във форума изпатили хора - говорили т.нар "ангелски език" - оказва се, че човека е говорил нещо богохулно. След като някаква сила отвътре не му дава да изповяда, че Иисус Христос е бил в плът тука на земята - се разбира, че този човек е обсебен.
Vipaz, съжалявам, че толкова лесно си мислиш, че се дават даровете на Св. Дух, без да мислиш, че трябва да имаш и някакви заслуги - и по този начин да се равняваш в своите очи и на апостолите. ::o И не се мисли за богоизбран - нито ти - нито твоите пастори и обкръжение. Дават ви фалшиво причастие - и ви промиват мозъка :!: Затова и ги слушате сляпо и сте като заспали, и затова сте толкова агресивни - вие служите на човек, който ви използва за свои собствени, богохулни - и най-вече - материални цели :!: Съжалявам за грубия език - но понякога на болния му требват неколко тояги, за да се оправи - защото то се оказва в последствие, че не болен - а просто мързелив - мързи да го да прогледне. :!: Отрезвявала съм се много пъти именно така. Хората са казали: "Со кротце, со благо, со кьотек" :biggrin: - изглежда и Бог действа на същия принцип; защото дълго ни търпи; но не се ли обърнем към Него с покаяние - има начин да ни отрезви и свали на земята и спаси от заблудата ни :!:
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » пет юли 16, 2010 6:40 pm

Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » пет юли 16, 2010 8:13 pm

small axe
Потребител

Мнениеот small axe » пет юли 16, 2010 10:01 pm

Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » пет юли 16, 2010 10:27 pm

Последна промяна от zmianatz на пет юли 16, 2010 10:42 pm, променено общо 1 път.
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » пет юли 16, 2010 10:32 pm

И заблудените си носят вината. Тоест не са невинни.

Иначе за мюсуманите, будисти и тн, Бог ще съди всеки човек и според съвеста му.
Но покланянето заедно с мюсулмани и други които не признават Христос за Божий Син е нещо невъзможно.
Доколкото знам екуменизма е насочен натам, но това ще е някаква нова религия, начело на която ще застане антихриста.
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » пет юли 16, 2010 10:48 pm

Разбира се, че си носят вината. Не са невинни.

Но аз някак ги разбирам. Представям си как от малка заблудителите ми повтарят: "Иисус е само творение! Бог е Един! Иисус е само човек - и Божии пратеник!" - и такива дивотии. Ако от малка може би ми го повтаряха, щях и аз да вярвам в същото. Но все пак ако прочета Библията - и Бог ми отвори сърцето по някакъв начин - бих разбрала, че Иисус е Наш Господ Бог. Много силно се надявам някой от будистите, мюсюлманите и други да почнат да четат Библията - и Бог им отвори сърцето - за да разберат истината.
тодоре
Потребител

Мнениеот тодоре » нед юли 18, 2010 11:47 am

small axe
Потребител

Мнениеот small axe » нед юли 18, 2010 4:13 pm

Не се разбираме явно, тодоре..

Върни се в “протестантство”