Проблеми в протестантските деноминации

теми, свързани с протестантството
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Re: Великите Реформатори

Мнениеот Aurelia Felix » ср окт 07, 2009 10:13 am

ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » ср окт 07, 2009 10:20 am

Тигър, нещо не мога да ти отворя линковете, само блога, но и той е достатъчен :)

ТодорК: Мнението е разделено.
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » ср окт 07, 2009 10:28 am

Вярно, че не се отварят, не знам защо. Но в блога като влезеш е достатъчно.

Към Радослав: ще ми е много интересно да отвориш такава тема, защото има бол информация по въпроса, която чака да бъде систематизирана. Определено ще е полезно и дай Боже - душеспасително за загубените овци-протестанти.
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » ср окт 07, 2009 10:39 am

Някой е пипнал с магичната пръчица и вече се отварят :wink:
Най-добре си сложи блога в подписа, да не забравям да го посещавам отвреме-навреме :biggrin:
Потребителски аватар
MacIlian
 Администратор

Мнениеот MacIlian » ср окт 07, 2009 10:40 am

Жоро
Потребител

Re: Проблеми в протестантските деноминации

Мнениеот Жоро » ср окт 07, 2009 10:47 am

Тигре, сайта ти е страхотен! Има много полезна информация за петдесято-харизматиците.
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » ср окт 07, 2009 11:51 am

Много благодаря на МакИлиан, че оправи работата с линковете, както и на Жоро за подкрепата. :thumbup:

Венче, благодаря и на теб, но предпочитам за подпис да имам универсалната и вечна истина: "Христос победи, Христос царува, Христос заповядва, нека Той опази от зло хората Си!" защото това са вдъхновяващи вярата ни думи. А и освен това, тигрите сме си ловци по природа и в тях съм заложила тънка рибарска кука за католици. :biggrin:
Радослав
Модератор

Мнениеот Радослав » ср окт 07, 2009 10:31 pm

ТодорК
Модератор

Мнениеот ТодорК » чет окт 08, 2009 8:14 am

Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » чет окт 08, 2009 10:28 am

Радославе, никой не те е подгонил с остена, бе човек! :biggrin: Темата, която си замислил е сериозна, изисква доста задълбочено проучване както на основните догми в исляма, така и на теченията сред съвременните евангелисти, за да можеш да направиш един добър и убедителен сравнителен анализ. За цялата работа ще ти трябва време и концентрация - нека Господ ти го даде, когато това е най-подходящо. Аз от своя страна мога да се поразровя и да ти пратя информация, която би ти била полезна.

Също така е полезно познаването на политическите и религиозните процеси, особено в Европа, за да се разбере как точно ислямът напълно възможно в един момент да стане преобладаваща религия посредством демографските процеси, и това не е някакво мое откритие.

Благодаря ти за поздравленията :-)
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » чет окт 08, 2009 12:01 pm

Според мен протестанти също могат да пишат тук :) Например защо са преминали от една деноминация в друга :)
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » съб окт 17, 2009 12:55 pm

Намерих един интересен текст и според мен мястото му е тук, тъй като е писан от евангелист относно друга деноминация :)

Потребителски аватар
aktex
Потребител

Мнениеот aktex » съб окт 17, 2009 1:26 pm

Последна промяна от aktex на съб окт 17, 2009 2:28 pm, променено общо 1 път.
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » съб окт 17, 2009 1:37 pm

Потребителски аватар
aktex
Потребител

Мнениеот aktex » съб окт 17, 2009 3:17 pm

Тъй като Адам и Ева са праводителите на човечеството техния граях се унаследява. Та затова се раждаме грешни, не защото секса е грешен :lol: и вината за греха е вменена на цялото им потомство! Тогава всички хора станаха мъртви и естеството им се поквари!
Римляни 5:12
12 Затова, както чрез един човек грехът влезе в света, и чрез греха смъртта, и по тоя начин смъртта мина във всичките човеци, понеже всички съгрешиха, -
......
15 но дарбата не е такава каквото бе прегрешението; защото, ако поради прегрешението на единия измряха мнозината, то Божията благодат и дарбата чрез благодатта на един човек, Исус Христос, много повече се преумножи за мнозината;
16 нито е дарбата, каквато бе съдбата, чрез съгрешението на един; защото съдбата беше от един грях за осъждане, а дарбата от много прегрешения за оправдание;
17 защото, ако чрез прегрешението на единия смъртта царува чрез тоя един, то много повече тия, които получават изобилието на благодатта и на дарбата, сиреч правдата, ще царуват в живот чрез единия, Исус Христос), -
18 и тъй, както чрез едно прегрешение дойде осъждането на всичките човеци, така и чрез едно праведно дело дойде на всичките човеци оправданието, което докарва живот.
19 Защото, както чрез непослушанието на единия човек станаха грешни мнозината, така и чрез послушанието на единия мнозината ще станат праведни.
1 Коринтяни 15:21-22
21 Понеже, както чрез човека дойде смъртта, така чрез човека дойде възкресението на мъртвите.
22 Защото, както в Адама всички умират, така и в Христа всички ще оживеят.
Псалм 51:5
5 Ето родих се в нечестие, И в грях ме зачна майка ми.

Но очите ти са затворени. Сатана така е седнал на очите ти и сърцето ти, че нито виждаш нито обичаш христовите братя и сестри. Не търсиш милитвата за тях. А просиш милитвата за себе си. А апостолът каза, да се молим за всички братя и сестри в Господа, а и за тези които не са вярващи. Ето къде е любовта ти - никъде! Е, сега поне се видя ,че наистина не си Христова.
Господ е казал в Словото си, но ти не искаш да го приемеш. Не моите думи, а думите на Господа ...

офф топик:
къде изчезна хип хоп съсел-а? Нещо да не се е случило :?? ?

Върни се в “протестантство”