Философски аспекти на поведението на апостол Павел и Августин

теми, свързани с протестантството
small axe
Потребител

Re: Философски аспекти на поведението на апостол Павел и Августи

Мнениеот small axe » съб дек 19, 2009 1:28 pm

Гост

Мнениеот Гост » съб дек 19, 2009 3:31 pm

small axe
Цитат
"Аз лично , нямам общо с нито една от подобни групи."

Аз пък съм на мнение, че мислиш точно като тях. Твоето становище по въпроса, който разглеждаме, ясно сочи това. На твоето мнение са православни, католици, протестанти... евреи... мюсюлмани... атеисти... /ако съм пропуснал някоя по-голяма група, моля, допълнете!/ - езичници, правоверни, неверници, безверници...

small axe
Цитат
"Защо жената не може да има ръководна роля в дадена общност от вярващи?
Понеже на нея не е позволено да поучава в събрание на вярващи.Павел го казва ясно."

Да видим въпросния пасаж:
"1 И тъй, увещавам, преди всичко, да отправяте молби, молитви, прошения, благодарения за всичките човеци,
2 за царе и за всички, които са високопоставени, за да поминем тих и спокоен живот в пълно благочестие и сериозност.
3 Това е добро и благоприятно пред Бога, нашия Спасител,
4 Който иска да се спасят всичките човеци и да достигнат до познание на истината.
5 Защото има само един Бог и един ходатай между Бога и човеците, човекът Христос Исус,
6 Който, като своевременно свидетелство за това, даде Себе Си откуп за всички;
7 за което аз бях поставен проповедник и апостол, (истина казвам, не лъжа), учител на езичниците във вярата и истината.
8 И тъй, искам мъжете да се молят на всяко място, като издигат ръце свети, а не гневни и препирливи,
9 Така и жените да украсяват себе си със скромна премяна, със срамежливост и целомъдрие, не с плетена коса и злато или бисери или скъпи дрехи,
10 а с добри дела, както прилича на жени, които са се посветили на благочестието.
11 Жената да се учи мълчаливо с пълно подчинение.
12 А на жената не позволявам да поучава, нито да владее над мъжа, но нека бъде мълчалива.
13 Защото първо Адам бе създаден, а после Ева.
14 И Адам не се излъга; но жената се излъга, та падна в престъпление.
15 Но пак тя ще се спаси чрез чадородието, ако пребъдат във вяра, в любов и в светост с целомъдрие." /1 Тимотей 2:1-15/ [Естир 2003]

"1. И тъй, моля преди всичко да се правят просби, молитви, молби, благодарения за всички човеци,
2. за царе и за всички, които са на власт, за да прекарваме тих и мирен живот в пълно благочестие и чистота;
3. защото това е добро и угодно пред нашия Спасител Бога,
4. Който иска да се спасят всички човеци и да достигнат до познание на истината.
5. Защото един е Бог, един и Ходатай между Бога и човеци - Човекът Христос Иисус,
6. Който отдаде Себе Си откуп за всички - нещо в свое време засвидетелствувано,
7. за което аз съм поставен проповедник и апостол (истина казвам в Христа, не лъжа), учител на езичниците във вярата и истината.
8. И тъй, желая мъжете да се молят на всяко място, като въздигат чисти ръце без гняв и съмнение;
9. също така и жените, облечени прилично, със срамежливост и целомъдрие да се гиздят, не с плетенки, ни със злато, или с бисери, или драгоценни дрехи,
10. а с добри дела, както прилича на жени, които се посвещават на благочестие.
11. Жената да се учи в безмълвие и пълно покорство.
12. На жена не позволявам да поучава, нито да господарува над мъж, но заповядвам да бъде в безмълвие.
13. Защото по-напред биде създаден Адам, а после Ева;
14. и не Адам биде прелъстен, а жената биде прелъстена и падна в престъпление;
15. но ще се спаси чрез раждане деца, ако пребъде във вяра, в любов и в светост с целомъдрие." /1 Тимотей 2:1-15/ [http://www.pravoslavieto.com/bible/nz/1tim.htm#2]

small axe,

Имам един въпрос /малко глупав е, но затова пък ти ми дай умен отговор!/: Всички знаем райската история за Адам и Ева - как Бог ги изгонил от рая, защото не се покаяли за непослушанието си, че посегнали към забранения плод и яли от него. От 1 Тимотей 2:1-15 излиза, че Бог несправедливо е изгонил Адам.

В какво се излъга жената, та падна в престъпление, а Адам не се излъга? /Нима и Адам не яде от забранения плод? И как Бог е справедлив Съдия?/

P. S. Ти явно си от "фен-клуба" на Елън Уайт :) - дай линк към тези лъжепророчества, ако може на английски.
Гост

Мнениеот Гост » пон дек 21, 2009 9:52 am

Призовавам всички мислещи да се включат в дискусията. Ако те могат да отговорят на поставените въпроси, нека не бъдат скъперници, защото коренът на всяко зло е в това тия, които имат, да не дават на тия, които нямат, [а тия, които нямат, да раздават с пълни шепи.]
Мъдро постъпи small axe - не знае отговора на поставения въпрос, затова мълчи, но как отсъжда против жените, когато не разбира в какво са по-долу от мъжете?

Важно е да се четат и Орфическите, и Еврейските, и Гръцките, и Римските, ..., и Богомилските писания - това са логически схеми - интелектуален продукт, различна гледна точка, подтикваща към размисъл. Днес, когато да мислиш е демоде, /защото всичко било ясно :)/, и тези, които искат да размишляват, са гонени като еретици, шарлатани и бесновати, цари непрогледен мрак в душите на глобалната секта "Свидетелите на антихриста" - антихристът е дошъл, измамил ги е и само им "пали" фитилите как да го "разпознаят", когато тепърва дойде. :)
ТодорК
Модератор

Мнениеот ТодорК » пон дек 21, 2009 11:01 am

Госте, лично аз не разбирам нито какво целиш, нито каква теза защитаваш. И както ми се струва въпросите си ги задаваш не защото искаш да научиш нещо от някого, а по-скоро от висотата на "всичкознаещия". Да смяташ че много ги разбираш нещата (а останалите са просто някаква сбирщина от "немислещи") си е твое право - не бих тръгнал да те разубеждавам. Само че за да има дискусия по една тема, то трябва да съществува някакъв интерес към мнението на другия. За момента не виждам нито ти да се интересуваш от чужди мнения, нито някой да се интересува от твоето. Така че няма смисъл и ти, и ние да си губим времето като говорим на вятъра - лично за мен тези дискусии са много повече от интелектуално упражнение за убиване на времето.

Надявам се да не ми се разсърдиш загдето пиша откровено каквото мисля - нямам нищо лично против теб. Даже напротив - пожелавам ти успех и Божии благословения.
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » пон дек 21, 2009 11:31 am

Гост

Мнениеот Гост » пон дек 21, 2009 1:21 pm

ТодорК,

Целта ми е да ви обясня философските аспекти в поведението на ап. Павел и бл. Августин по отношение на жената.
Моята теза съвпада с тяхната.
Свидетелите на антихриста не могат да разберат тази теза и започват да си фантазират каквото им се струва най-логично.

Според теб, ако в едно събрание от вярващи се изправи да поучава Елън Уайт, трябва ли вярващите да си сложат тапи за уши? В какво поучаването чрез мъжки глас и визия се различава от това чрез женски глас и визия? Нима не е важно СЛОВОТО за поучение?! Защо правите този, който си отваря устата, по-важен от СЛОВОТО?!

ТодорК
Цитат
"И както ми се струва въпросите си ги задаваш не защото искаш да научиш нещо от някого, а по-скоро от висотата на "всичкознаещия". Да смяташ че много ги разбираш нещата (а останалите са просто някаква сбирщина от "немислещи") си е твое право - не бих тръгнал да те разубеждавам. Само че за да има дискусия по една тема, то трябва да съществува някакъв интерес към мнението на другия. За момента не виждам нито ти да се интересуваш от чужди мнения, нито някой да се интересува от твоето. Така че няма смисъл и ти, и ние да си губим времето като говорим на вятъра - лично за мен тези дискусии са много повече от интелектуално упражнение за убиване на времето."

И да имам цялото ПОЗНАНИЕ НА ВСЕЛЕНАТА, АКО ЛЮБОВ НЯМАМ, НИЩО НЕ СЪМ.
Според теб, ако ден и нощ ям от дървото на знаенето на добро и зло, ставам ли да поучавам вярващи, при все че нямам ни мантия, ни жезъл, ни брада един лакът? Кой трябва да поучава в събранието на вярващи - този, който носи Мантия, Жезъл и Бяла Брада, или този, който няма ни едно от трите?

ТодорК
Цитат
"Надявам се да не ми се разсърдиш загдето пиша откровено каквото мисля - нямам нищо лично против теб. Даже напротив - пожелавам ти успех и Божии благословения."

Бъди спокоен и благодаря за пожеланията. Надявам се да си "развържеш" езика като small axe, за да разбера какво мислиш по въпросите, които чакат своите отговори. Мнението на моите събеседници е важно за мен, при все че никой не се интересувал от моето мнение. :)
Гост

Мнениеот Гост » пон дек 21, 2009 5:40 pm

small axe
Цитат
"Това дето си го цитирал от писанието говори ясно , защо не бива жена да има в църква , да кажем роля на учител.Ако не си съгласен , си е твоя работа."

Съгласен съм, че жена не бива да проповядва на мъж в Църквата, но ако са само жени в една църква - да се чувства свободна. :)
Но как разбра, че Елън Уайт трябва да бъде малчалива, а пастор Васил Петров да бъде проповедник. Как ще ме убедиш, че "вашата глава е Главата на Святия Дух", "вашите ръце са Ръцете на Святия Дух", когато ми казваш така: "Кого излъга змията ? Сетне Адам също стана виновен , понеже се подведе и престъпи думите на Бога.Како неясно има тук?". Това те питам - след като и Адам се излъга да яде от забранения плод, и на двамата се отвориха очите. Ако не се беше излъгал как им се отвориха на ДВАМАТА очите?! Но те питам в какво НЕ СЕ излъга Адам, а само жената [се излъга], та падна в престъпление?
Гост

Мнениеот Гост » вт дек 22, 2009 7:52 pm

Ава-Ама, строши веригите на антихриста в Сърцето на Църквата. Амин!
Abba-Amma, brake the chains of the antichrist in the Heart of the Elect. Amen!

Да се запознаем по-детайлно със Светата православна вяра от една книга - "ВЯРА, НАДЕЖДА, ЛЮБОВ" (В 3 ЧАСТИ: СВЕЩЕНА ИСТОРИЯ НА СТАРИЯ И НОВИЯ ЗАВЕТ, ПРАВОСЛАВЕН КАТЕХИЗИС, ПРАВОСЛАВНО БОГОСЛУЖЕНИЕ), издание на Църковно-обществено сдружение "Екзарх Антим I", гр. Видин, 1994 г., написана от блаженопочившите д-р Николай еп. Макариополски и д-р Серафим Архимадрит.

ГРЕХОПАДЕНИЕТО И ПОСЛЕДСТВИЯТА МУ
(Бит. гл. 2-3)

"Адам и Ева блаженствували в рая. Там им било хубаво. Те се радвали на неизказани красоти. Зверовете им се покорявали. Пълен мир царял наоколо. Всичко изпълнявало Божията воля. Във всичко се чувствал Божият порядък. Всички живеели в изобилие и доволство."

:)
Може ли на някого да му е хубаво, когато не познава кое е добро и кое лошо за него?! Той може ли да каже кое е хубаво, ако не знае кое не е хубаво за него?!

"Между райските дървета две били по-особени: едното се наричало дърво на живота, а другото - дърво за познаване доброто и злото. Бог заповядал на Адама и Ева да не ядат от плодовете на последното дърво, като им казал, че, ако нарушат заповедта Му, без друго ще умрат.
Човекът бил създаден със свободна воля. Той можел да слуша Бога, ако желаел това, а можел и да не Го слуша. Ако човекът не би имал свободна воля, той не би могъл истински да обича Бога и да Му доказва това с делата си. Той би бил нещо като машина, която върши само това, за което е предназначена."

В какво е свободата на волята? Нима не в това да правиш избор?! Но ако нямаш между какво и какво да избираш, защото не виждаш разлика между двете, как си свободен да избираш?! Съществуват ли забрани за малките деца, които не разбират защо да ги спазват и как?!

"Веднаж Ева се разхождала близо до дървото за познаване доброто и злото. Хитрият дявол влязъл в змията и, скрит в нея, заговорил на Ева:
- Истина ли е, че Бог ви бил забранил да ядете от плодовете на райските дървета?
- Не, - отговорила Ева, - само от плодовете на дървото за познаване на доброто и злото ни е забранено да ядем, защото, ако ядем от тях, ще умрем.
Дяволът, който никога не говори правдата, и сега започнал да лъже:
- Не, няма да умрете. Но Бог знае, че ако вкусите от плодовете на това дърво, сами ще станете като богове, ще познаете доброто и злото."

Хитрият дявол?! В съзнанието на християните дяволът е зло, в което няма добро, но откъде се е появило това зло в добрата градина на Бог?! Или Бог не знае кое е добро и кое лошо, при това твърде добро, което противоречи на Писанията /понеже Бог вече е ял от дървото за познаване на доброто и злото/, или дяволът се е появил отнякъде, където Бог не достига /значи Бог не е всеобхватен, Творец на цялата вселена, на вся и всьо/, и има и друг Творец /лошият/ - Добрият и Лошият. Но това противоречи на постулата за Върховенството на Богът от Библията, The King of the kings. Има и друг вариант - при неуспешен експеримент от страна на Всевишния-т се е "пръкнал" дяволът, сиреч без Волята на Създателя-т - значи съществува неопределеност, която не е подвластна на никого, дори на Творец-ът. Така Бог става жертва на Науката.
Или просто дяволът е измислен от някой шегобиец, който в последствие бил погълнат от творението си, което превърнало твореца си в небитие, а небитието се превърнало в битие. В разглежданата история няма никакъв дявол, той съществува само в главите на празноглавците.
От друга страна кой е хитър?! И ако хитър е свързано по някакъв начин с лош, змията, която била най-хитра от всички зверове, първа е щяла да "изхвърчи" от рая. Да не забравяме, че Бог е справедлив Съдия! Значи хитростта на змията е добро качество и тя е положителен герой в тази история. Значи, змията не само, че не лъже, ами казва самата истина - че ще станат като богове, ще знаят да различават доброто от злото.

"На Ева харесали тия думи. Тя погледнала към дървото, чийто плодове й се сторили много привлекателни. Поискало й се да ги опита. Взела един, изяла го, после дала на мъжа си, и той също ял.
Така първите хора наряшили Божията заповед, сиреч съгрешили. Това бил най-злощастният момент в живота им. Всичко за тях се променило. Съвестта им започнала да ги мъчи. Зверовете взели не само да се боят от тях и да ги избягват, но и да бъдат вече опасни за тях. Връзката между Адама и Ева и Бога се нарушила. Те загубили невинността си и видели, че са голи. От срам и страх те поискали да се скрият. Съшили си препасници от листа и покрили голотата си."

Как са й харесали на Ева тия думи, когато тя още не била яла от дървото за познаване на доброто и злото, не е ясно? Как й се сторили привлекателни плодовете, също? За да ми харесва една жена, аз трябва да забележа нещо в нея, което да ми допада, понеже знам, че е добро за мен! Тя е привлекателна не защото нямам отношение към нея, а защото имам някакво отношение.
Авторът, голям шегобиец без съмнение, щом вече хиляди години мами мало и голямо по църквите с тази сърцераздирателна история за "Първородният грях" - от малчуганите с родилен мъх до малчуганите с бради до кръста, трябва да получи своето признание.
Нарушаването на забрана, когато Адам няма никаква представа нито от свободна воля, нито от забрана като термин, яко ще да му е "гризала" съвестта! Имал ли е съвест, аджеба?
Как зверовете научили, че Адам и Ева са станали "лоши", та да се боят от тях /когато не познават понятията "добро" и "зло"/ - и те ли са похапнали от плодовете на дървото за познаване на доброто и злото, междувременно? Може, значи Бог трябва да е изгонил всички от рая, а не само Адам и жена му?!
Вече достигнаме в предишния пасаж до извода, че змията е положителен герой - именно, тя им показала нещо, което те трябвало да открият - ИСТИНАТА, Която била ВРАТА, но дали щели да влязат или излязат не зависело от самата ВРАТА, а от преминаващите през НЕЯ. ПОЗНАВАНЕТО /ЗНАЕНЕТО/ на ДОБРОТО и ЗЛОТО само по себе си не е морална категория - каква невинност са изгубили? И нима именно ПОЗНАНИЕТО не ги облякло от глава до пети?! Но нека приемем, че са били голи и това е лошо нещо! Значи пак опираме до Бог, който вижда всичко да е направил твърде добре, или поне добре. Значи те съвсем не са били голи! Голи са в главите на споменатите празноглавци, които нямат намерение не само да поумняват, а и другите ще учат на "ум и разум"!

/Следва/
Гост

Мнениеот Гост » ср дек 23, 2009 11:18 pm

Продължаваме с историята.

"Вечерта, когато чули, че Бог ходи из рая, те се спотаили между дърветата. Но Бог, Който всичко вижда и всичко знае, извикал на Адама:
- Адаме, къде си?
- Тук съм, Господи, - отговорил Адам, - но, понеже съм гол, скрих се.
- Кой ти каза, че си гол? - запитал Бог. - Да не би да си ял от дървото, от което ти забраних да ядеш?
Вместо да се разкае и да поиска начаса прошка, Адам започнал да се самооправдава и да прехвърля вината върху други.
- Жената, която ми даде Ти, тя ми даде от дървото, и аз ядох.
И Ева наченала да се оправдава. Тя рекла:
- Змията ме прелъсти, и аз ядох.
Тъй Адам и Ева не се разкаяли пред Бога, не поискали от Него прошка. Заради това Бог ги изгонил от рая и произнесъл над всекиго Своята справедлива присъда. Той проклел скрилия се в змията дявол-прелъстител и казал, че между него и хората ще се поведе борба, която Той обещал да се завърши победно за хората."

Как Адам и Ева "чули" Бог да ходи из рая, след като Бог е Дух, не е ясно? Може да е "влязал" в някой праисторически динозавър /от тревопасните/ и земята да е "подскачала" под тежестта Му?
Но това е най-малкият проблем. Защо Адам и Ева са се скрили, щом вече имат препаски, с които са прикрили голотата си /според тях/? Значи не са голи, а облечени, според тях! И защо Този, Който знае всичко, ще пита някого къде е и кой му бил казал, че е гол?! При това изразява съмнение - "Да не би да...", след като би трябвало прекрасно да знае всичко! Но Бог има право да прави всичко, дори да се прави на луд, явно с образователна цел! Всеки учител се прави на маймуна, само и само да привлече вниманието на учениците, защо не и Бог?!
Продължаваме нататък. Кой се кае? Нима не грешникът, който осъзнава своя грях, който е извършил?! Но за да има осъзнаване, въобще съзнание, трябва да има дълъг образователен процес, много сън и силна храна, а Адам и Ева тепърва са се сблъскали с познаването на доброто и злото. Какъв образователен процес може да има без награда и санкциониране?! На "отличниците" - лято с игри и без уроци, а на "двойкаджиите" - уроци през лятото, а игри цялата останала година! Без политиката на подкупа не може да стане нищо! Тия, които искат да се учат, за да сполучат, са изключение от правилото, архаични екземпляри, които си строшават главите във всеобщата посредственост - тия, които не могат, не позволяват на тия, които могат, да бъдат над тях /при все, че тия, които могат, са над тия, които не могат, с една ГЛАВА/.
Авторът на тази "сърцераздирателна" история продължава с "прошката" по християнски - грешникът, ако сключи ръце молитвено, погледне жалостиво и каже плачевно: "Няма да правя повече така!", Някой ще му се "върже" и ще го освободи от стореното престъпление, и някой друг ще "опере" пешкира вместо него. А къде отива справедливостта?! - Каквото си надробиш, това ще сърбаш!
Но както вече казахме, Адам и жена му били излъгани от Змията само и единствено за тяхно усъвършенстване - Бог прекрасно знаел, че Адам и Ева ще се излъжат, ще ядат и в крайна сметка ще станат богове, защото Той създавал точно това - богове. Бог имал нужда от мислещи, можещи и знаещи, а не от "тиквеници", които създават проблеми, но не ги решават! Бог можел да ги ERASE-не от Матрицата - да им "хвърли" един хубав бой с възпитателна цел, както правят всички "отговорни" родители със своите невръстни деца, но Бог не обичал детски рев, Той не обичал "силовия подход" в решаването на спорове, защото "шамарената фабрика" била загуба на сила, която можело да бъде вложена в нещо по-стойностно. Сама по-себе си силата като цяло си оставала константа, произлизащо от закона за запазване на енергията, но Бог ценял времето си, при все че имал цяла вечност - Той предпочитал да прави стойностни неща, а не простотии.
След като всичко вървяло по Плана, Бог решил да награди Адам и Ева с "почетен плакет" за достигане до заветната цел, ИСТИНАТА - на Ева, като главен инициатор за отварянето на очите на Адам, както и на Змията - като "основен виновник", раздал по едно "уоки-токи", за да може да се допитват един до друг, а на Адам един DiskMan - да слуша "Основи на Мистицизма на Изтока". Също така им дал по една вълшебна пръчица, та каквото пожелаели да става. След което ги изпроводил до новия им дом - понеже знаел, че старият ще отеснее, а и да не повредят добрата градина с нови растения. Защото Бог знаел, че предстояло да се случи нещо, което щяло да бъде наречено Първороден грях, при все че всички щели да твърдят, че Грехопадението се случило именно в рая, при яденето на плодовете от дървото за познаване на доброто и злото. Но нима излъгването по незнание /поради непознаването на извършването на зло/ е едно й също със съзнателното извършване на престъпление? Той знаел отговора, но искал и Адам и Ева да го разберат.
Новите придобивки много се харесали на Адам и Ева, както и новия им дом. Адам се заслушал в "Основи на Мистицизма на Изтока" и всичко толкова му харесало, че рекъл на глас: "Ако можеше тази музика за моите уши да не свършва никога..." Така батерията на DiskMan-а станала неизтощима и Адам можел да слуша колкото си поиска. Той въобще забравил за вълшебната пръчица.
Не така се развила историята с Ева. Тя отначало се заела с "уоки-токи"-то, но щом чула от отсрещната страна гласът на Змията, бързо изгубила интерес. Тя го оставила намира и се заела с вълшебната пръчица - но понеже не познавала подобен предмет в стария дом, не знаела как да я използва. Тогава се заела с доброто и злото - така на бял свят се появили доброто и лошото дете. Доброто дете се казвало Авел, а лошото - Кайн. Те веднага се сбили, но пред Ева винаги се прегръщали и целували по братски. Адам веднага забелязъл, че нещо не е наред с децата, затова си казал, че е добре да разбере повече. И изведнъж отнякъде му се дало "зрение на терминатор" - примигвали някакви сигнални лампички, виели някакви сирени, мъжки глас прогласял със сериозен тон: "Внимание! Опасност! Децата са гробокопачи на своите родители!". Думата "гробокопач" не му била позната, затова той поискал да разбере какво е това. И изведнъж отнякъде се чул хуманоиден глас - ""Гробокопач" идва от "гроб" и "копая"." "Кой говори?", запитал Адам. "Аз съм Кибертрон", казал гласът, "нямам 100 степени на свобода, но имам естествен интелект." "Съвсем се обърках", казал Адам, "мислех, че свободата е само в едно, а ти ми казваш, че имаш 100 степени на свобода". Кибертрон му обяснил, че свободата наистина е само в едно, но някои хора си мислят, че е в 100 неща. Той му обяснил, че неговият Конструктор първо започнал с дясната му ръка и тя му дала свобода да движи правилно всички свои части. Така Адам не допуснал грешката на Ева и не паднал в престъпление, сиреч в гроба, защото нямало кой да му го изкопае и да го бутне в него.
За да бъде увековечено това знаменателно събитие за човешката история, създаването на Кибертрон, след 700 000 години потомците на Адам /по внушение свише/ създали Проектът "Кибертрон" [http://www.kibertron.com/data/pages/in_the_media/newspapers/KIBERTRON_PARI_2004.09.13_BG.pdf] [http://www.kibertron.com/data/pages/in_the_media/newspapers/KIBERTRON_COMPUTERS_2004.01.24.pdf], а потомците на Ева /по внушение от дявола/, за да не останат по-назад, също създали проект със същото име [http://dreal.net/wiki/index.php/Кибертрон] /Опасен!!! Не четете повече от 5 минути на ден - може да умрете от смях!!!/, който да дискредитира Проектът "Кибертрон", за да заблудят, когото успеят.

В какво се излъга жената, та падна в престъпление, а Адам НЕ СЕ излъга?
Aether
Потребител

Мнениеот Aether » чет дек 24, 2009 9:03 pm

Гост

Мнениеот Гост » вт яну 05, 2010 8:51 pm

Какво става, няма ли мислещи, знаещи и можещи?! :)
Ако се появят, пратете ги на
http://vasquez345.blogspot.com/
Там ще доразвия тезата си, щом не може тука. Или може? - Какво стана с последното ми мнение, какво не е наред в него, че не го допуснахте до форума?
ТодорК
Модератор

Мнениеот ТодорК » ср яну 06, 2010 12:49 pm

Върни се в “протестантство”