Облеклото на жената протестантка

теми, свързани с протестантството
Zahira
Потребител

Облеклото на жената протестантка

Мнениеот Zahira » нед ное 22, 2009 5:04 pm

Здравейте,
Искам да знам какво трябва да е облеклото на жената протестантка.Одобрявате ли жена са средна възраст да се облича с дрехи като тинейджър,и то с един два номера по-тесни от нормалното.И да са секси.Как възприемате суетността,флиртуването?И може ли такава жена да твърди,че е ревностна протестантка.Мен досега не ме е убедила.Ако се е разделила с мъжа си,позволено ли й е от Бог да има интимни отношения с него въпреки развода им?Срещу това получава определена сума пари,уж на заем,но не ги връща.Позволено ли е същата тази жена да обучава младежи в Евангелската църква?Какъв пример им дава?Още много неща имам да питам,но сега само това.
Лично аз мисля,че за хората съдим по делата им,а не по това какво говорят че са.
Славян
Потребител

Re: Облеклото на жената протестантка

Мнениеот Славян » нед ное 22, 2009 5:14 pm

Без да съм протестант (и слава Богу), потвърждавам че такова носене и държание не е нормално, или по-точно благопристойно, дори за протестантските християни. Задала си не въпрос, а отговор. ^
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » нед ное 22, 2009 5:26 pm

Захира, ние тук не сме някакав съд на аятоласи. Тази жена е външна на Църквата, нея Бог съди. Освен това целия ти постинг доста издава чисто женска завист и злоба. По-добре се тревожи за твоите грехове, а нея, пак повтарям, има Кой да съди.
Zahira
Потребител

Мнениеот Zahira » нед ное 22, 2009 5:36 pm

Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » нед ное 22, 2009 8:51 pm

Няма никакво значение какво аз одобрявам или не одобрявам в живота на жена, която изобщо не познавам, при това не е от Църквата Христова, а сектантка (тоест тя все още е в тъмнината и облеклото е последният й проблем). Със сигурност обаче не одобрявам махленското й обсъждане.

Дано се поразсее мъглата на женската ти завист в ума, та да проумееш, че нашият Бог призова точно грешниците на покаяние и не отпъди дори блудницата.

Също така дано ти се отворят очите да видиш, че ЕДИНСТВЕНИТЕ ГРЕШНИЦИ, КОИТО ХРИСТОС ДЕФАКТО ОСЪДИ БЯХА ФАРИСЕИТЕ. Те също много са се възмущавали от облеклото на тая и оная и самодоволно са се молели: "Благодаря Ти, Боже, че не съм като другите човеци..."

Дано ме разбереш.
Славян
Потребител

Мнениеот Славян » нед ное 22, 2009 9:02 pm

Гост

Мнениеот Гост » пон ное 23, 2009 10:11 am

ТодорК
Модератор

Мнениеот ТодорК » пон ное 23, 2009 11:43 am

Гост

Мнениеот Гост » вт ное 24, 2009 2:19 pm

Начинът по който е написан поста излиза, че едва ли не всички жени протестантки се обличат по този начин. Грозно е от поведението на един човек да се хвърля петно върху всички, аз лично тълкувам този пост по този начин - всички жени протестантки се обличат така и така и всички жени протестантки са такива и такива. Вместо да задавате такива въпроси, на които вие знаете отговора,по-добре се стремете вие да бъдете угодна в Божиите очи и извадете гредата от собствените си очи, преди да се опитвате да вадите съчицата от очите на другите. Темата ви е изключително неморална!
Zahira
Потребител

Мнениеот Zahira » вт ное 24, 2009 2:47 pm

Гост

Мнениеот Гост » вт ное 24, 2009 3:38 pm

Пише ви жена протестантка(както обичате да делите християните).Не е възможно да не дойдат съблазните, но горко на този,чрез когото идват.Без значение като какъв християнин се определя.Без значение от деноминацията. На небето няма православни,протестанти и т.н.На небето са тия,които са търсили Господа и онова освещение,без което не биха могли да видят лицето Му!Нищо нечисто няма да иде горе,нито тия,които са казвали на сладкото горчиво и на горчивото сладко;на тъмнимата светлина и на светлината тъмнина.Облеклото на жената християнка(смешно и некомпетентно е да говорим за протестантка или православна)трябва да отговаря на нейното вътрешно състояние-ако е новородена и се стреми към святост и облеклото и ще бъде благоприлично,скромно,несъблазнително.
Потребителски аватар
Dadi
Потребител

Мнениеот Dadi » вт ное 24, 2009 3:49 pm

ТодорК
Модератор

Мнениеот ТодорК » ср ное 25, 2009 8:42 am

Zara_83
Потребител

Мнениеот Zara_83 » ср ное 25, 2009 11:07 am

Вие знаете отговора на въпроса си, темата ви по-скоро е да се постави етикет върху жените протестантки като цяло, ако въпросът ви беше породен от искрено любопитство, бихте го формулирали по-коректно. Вашето желание обаче е с користна цел. Още повече е некоректен фактът, че можете да кажете името и църквата,която посещава въпросната дама. Вие християнска ли сте въобще и ако да-от къде научихте да се държите по този неморален и недостоен начин? Може би във вашата библия и църква ви учат така?
Потребителски аватар
Мария
Модератор

Мнениеот Мария » ср ное 25, 2009 11:21 am

Тодоре, :clap: :clap: много хубаво казано! :think:

Върни се в “протестантство”