Облеклото на жената протестантка

теми, свързани с протестантството
ТодорК
Модератор

Re: Облеклото на жената протестантка

Мнениеот ТодорК » ср ное 25, 2009 11:50 am

По-спокойно, Зара. Темата и без това е вече доста претоварена емоционално - няма нужда да се провокират нови "изригвания". Затова нека се придържаме към темата за облеклото.

Та по темата - как би трябвало да се облича жената протестантка/християнка (а и мъжът също)?
По мое мнение облеклото само по себе си не може да бъде неправилно или греховно. Например аз имам навика да се къпя съвсем без дрехи даже (за вас не знам :) ) и не мисля че извършвам грях. Проблема идва когато облеклото предизвиква съблазън у някого. Така че аз лично смятам че трябва да се обличаме и държим по начин, който по възможност да не съблазнява и не препъва братята. И това не се отнася само до сексуалните съблазни, а по принцип - някой се съблазняваха дори от това че ап. Павел ядеше месо. И по този повод той казва - "ако някой брат или сестра се съблазняват от това което ям, то аз няма да вкуся месо до века"(перефразирано).
ТодорК
Модератор

Мнениеот ТодорК » ср ное 25, 2009 11:52 am

Благодаря, Мария :)
Zara_83
Потребител

Мнениеот Zara_83 » ср ное 25, 2009 12:05 pm

Извинявам се за емоционалния ми изблик. Ядосах се, защото самата тема беше некоректно написана, аз лично я изтълкувах като етикет върху всички протестантки. Ако въпросната госпожа е нямала в предвид да клевети всички жени протестантки, щеше да бъде добре да напише "една жена", а не "жената". Понякога незнанието на правилата в българския език способства за създаване на излишни проблеми.

Колкото до темата, смятам че един по-внимателен прочит на апостолските послания биха били съвсем достатъчни, за да си отговори госпожата какво е мнението на християните за провокативното облекло, още повече че темата можеше да бъде формулирана точно по този начин, а не да се дават конкретни личности за пример, още повече конкретни деноминации и църкви, което за мен си е чисто клюкарство и клеветене. Нищо изграждащо в тази тема.
ТодорК
Модератор

Мнениеот ТодорК » ср ное 25, 2009 12:30 pm

Zahira
Потребител

Мнениеот Zahira » ср ное 25, 2009 2:21 pm

Zara_83
Потребител

Мнениеот Zara_83 » ср ное 25, 2009 2:48 pm

Здравей Захира
извинявам се пак за емоционалния си изблик, но начина по който ти зададе темата не беше коректен. Когато сме възмутени от нечие поведение и виждаме нещо неправилно в някой християнин, Словото ни съветва да му го кажем лично, а не да го разгласяваме публично. Когато говориш за греховете на някой друг публично, ти ги правиш достояние на другите, което не действа за тяхното насърчение и назидание, но което е по-лошото правиш хората които четат темата участници в чужди грехове - тоест замърсяваш съзнанието им с чужди грехове и ги съблазняваш да си изградят представа, че начинът по който се е държала въпросната дама е обичаен за всички жени протестантки по принцип. Нормално е да бъдем възмутени от нечие лицемерно поведение, не това е недостойното в твоята тема, а това, че правиш чужди грехове публично достояние, още по-лошото е да кажеш името на въпросната личност и църквата, която посещава. Това не е нито смелост, нито геройство, а е в абсолютно несъответствие с библейския морал и принципи. Никой не подкрепя поведението на въпросната дама, напротив. Аз лично съм възмутена от факта, че едно неправилно поведение от страна на една жена, би могло да се изтъркува като едва ли не нещо обичайно в протестантските църкви - което е лъжа.
В Библията е записано, че любовта покрива греховете - това означава когато видим нещо грешно, да говорим с човека насаме, а не да разкриваме греховете, като ги говорим и на други.
Желая ти всичко най-добро и се надявам това поведение да не те е съблазнило дотолкова че да си мислиш, че всички протестанти са лицемери. Когато сме водени от Божията любов ние ще обичаме хората около нас и ще им показваме грешките, но няма да им вадим кирливите ризи пред обществото, а напротив ще гледаме да покриваме греховете.
Zahira
Потребител

Мнениеот Zahira » ср ное 25, 2009 2:59 pm

Потребителски аватар
Мария
Модератор

Мнениеот Мария » ср ное 25, 2009 3:22 pm

ТодорК
Модератор

Мнениеот ТодорК » ср ное 25, 2009 4:33 pm

Потребителски аватар
Dadi
Потребител

Мнениеот Dadi » чет ное 26, 2009 12:23 am

Потребителски аватар
Мария
Модератор

Мнениеот Мария » чет ное 26, 2009 11:45 am

Zahira
Потребител

Мнениеот Zahira » чет ное 26, 2009 3:14 pm

Zahira
Потребител

Мнениеот Zahira » чет ное 26, 2009 3:23 pm

Zahira, Тодор толкова благо и търпеливо ти е обяснил, че аз се респектирах и реших и аз да се опитам да помогна да разбереш за какво става дума:
Мислиш,че не съм разбрала писанията на ТодорК?Напротив-разбрах ги,много добре ги разбрах.И нямам нужда от твоята "помощ",ама никак!!!!
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » чет ное 26, 2009 3:45 pm

От всичко казано дотук стигам до извода, че човек осъжда някого само тогава, когато вижда у него качества, които сам притежава. Така че, мила Захира, занапред се обличай по-малко предизвикателно :) И понеже те осъдих, това се отнася и за мен ;)
Zahira
Потребител

Мнениеот Zahira » чет ное 26, 2009 5:01 pm

Върни се в “протестантство”