Призив към българските протестанти

теми, свързани с протестантството
Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Re: Призив към българските протестанти

Мнениеот Чехълче » вт яну 05, 2010 5:27 pm

Диалогът си има правила, разбира се, и който не ги спазва, отпада някакси. Нали имаше една мъдра мисъл, че, ако искаш да бъдеш разбран, трябва да се научиш да слушаш. Та и в разговорите/споровете е така. Освен това май е дoбре да са на едно умствено ниво събеседниците, щото иначе става мазало... :biggrin:
А за смирението ще ти разкажа за една позната - протестантка, но не знам от кои е. Много мила дама и много смирена, говори доста верни неща, но аз пък избягвам да навлизам в догматики с нея, защото там ще имаме големи различия. Познавам отблизо и една мормонка, тя също е много мила и помагаща, за разлика от останалите членове на "църквата", които са брутално студени и нагли към "външните", тоест към мен априорно.
Molecule
Потребител

Мнениеот Molecule » вт яну 05, 2010 7:32 pm

Жоро
Потребител

Мнениеот Жоро » ср яну 06, 2010 7:51 am

Имало един човек. Неговите приятели все му повтаряли, че имат крила и можели да летят.

Един ден човекът се решил и казал на приятелите си: „Добре, нека да полетим тогава!”

Тогава приятелите му започнали да го укоряват, че не могат да летят с него, защото нямал криле.

Разумните пък му се зачудили на акъла и се питали: „Нима не знае, че хората не могат да летят?!”

А човека се надявал все някой да го разбере, че предложил на приятелите си да летят, за да ги избави от заблудата, а не защото е очаквал някой да литне.
ТодорК
Модератор

Мнениеот ТодорК » ср яну 06, 2010 12:44 pm

Гост

Мнениеот Гост » ср яну 06, 2010 5:47 pm

Мнението е отделено в тема.
Жоро
Потребител

Мнениеот Жоро » ср яну 06, 2010 7:52 pm

Тодоре,
Няма проблеми! Аз не очаквам някой да се съглси с мене. Единственото, което ме притеснява е, че ти се виждам лукав в тази тема.

Мир,
ТодорК
Модератор

Мнениеот ТодорК » пон яну 11, 2010 11:17 am

Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » вт яну 12, 2010 10:08 am

Потребителски аватар
Dadi
Потребител

Мнениеот Dadi » вт яну 12, 2010 5:53 pm

Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » ср яну 13, 2010 9:32 am

Дади, официално те провъзгласявам за борец за религиозни свободи и адвокат на всички онеправдани. :mrgreen:

Проблемът е много по-дълбок, човече. Не става дума само за реакцията на Тодор, макар тя да е пределно показателна. Виж само как посрещнаха очарователно наивния призив на Жоро. Те мисионерстват сред православните, Дади, като ги подлъгват и примамват в техните заблуди, а пък когато някой православен се опита да мисионерства сред тях бълват огън и жупел.

Когато православен бълва огън и жупел по тях заради мисионерството им, те са най-онеправданите, най-страдащите, мъченици за вярата направо. Когато православен се опита да ги вразумява - тогава показват истинския си лик. Св. Йоан Кронщадски имаше някакви интересни думи по този повод. Не ги помня точно, но смисъла беше, че когато протестант бъде притиснат в ъгъла, то цялата душевна грозотия изригва под религиозния грим.

Тъй като Светия Дух Го няма нито при протестанти, нито при евангелисти, цялата им "праведност" е религиозна пудра и грим, които прикриват стария им човек.
Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Мнениеот Чехълче » ср яну 13, 2010 9:34 am

И тази тема беше повод да напиша едно разсъждение за Преданието и Реформацията. Висенето във въздуха е пагубно за идеологията - прави я лека и на практика въздухарска.
Потребителски аватар
Dadi
Потребител

Мнениеот Dadi » ср яну 13, 2010 6:20 pm

Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » ср яну 13, 2010 8:58 pm

Радвам се, че прие титлата. :mrgreen: Тигъра обича адвокати за вечеря, но цял ми идва в повече :lol:

Дади, ти ако никога не си бил протестант (или съответно евангелист от някоя от ен броя секти) не можеш да се изказваш дали Светия Дух е в тези среди или не е. От постингите ти оставам с впечатление, че никога не си бил по такива места, ама нали трябва да си вършиш работата... :mrgreen: За разлика от теб аз отлично познавам начина на мислене и действие на тези хора и ако се зъбя повече, вЕрвай ми - има основателна причина.
Славян
Потребител

Мнениеот Славян » ср яну 13, 2010 9:30 pm

Потребителски аватар
Dadi
Потребител

Мнениеот Dadi » ср яну 13, 2010 11:06 pm

Върни се в “протестантство”