Призив към българските протестанти

теми, свързани с протестантството
нелина
Потребител

Re: Призив към българските протестанти

Мнениеот нелина » пон дек 28, 2009 10:19 pm

Да ,много интересна и любопитна тема.Ясно е че някак си призива на Жоро като масово явление ще е трудно да стане но го подкрепям напълно .Това разбира СЕ Е ВЪПРОСТ НА СЪВЕСТ НА ВСЕКИ ЧОВЕК.Какъв да бъде но чисто практично ако някой се е заблудил в инославие и иска да се върне в Православието става с тайнството Изповед и Свето причастие.АЗ ЗА СЕБЕ СИ НАПРАВИХ ТАЗИ КРАЧКА И СЪМ МНОГО ЩАСТЛИВА.
Последните няколко седмици за съжаление не успях да ида на литургия но като ходих видях че имаше доста хора даже в недели когато не е голям празник така че има православни християни.Друг е въпроса че при протестантите има общност и такова чуство за принадлежност но реших че по важно е да съм с Господ а не с човешки учения и тъй като при Бога се чуствам в Православието се завърнах там .А истинските ми приятелки който са протестантки ги ценя и би трябвало да си останем такива защото за истинското приятелство принадлежността към дадена деноминация няма значение.Сега ще се види кой са верни и кой не в приятелството.По важното е че по мое наблюдение при протестантите или си от нашите или не си с Бога не знам може да не е точно или аз да не се изразявам ясно.Искам да дам пример :срещат ме една или две познати и питат.Защо не идваш при Бога?-има се предвид защо не идваш на църква?
Казвам аз съм си с Бога.Но за тях ако не ходя на църква значи не съм .Честно казано за сега не смея да кажа но ми се иска и ще го направя като някой каже така ,че не ходя при Бога да му отговоря -ами аз всяка неделя ходя на православна църква и ако не успея за литургия защото имам малък за сега здравословен проблем то до края на деня непременно отивам Да видя какво ще отговорят.Много се притиснявам от отхвърляне но все ще разберат.
И пак казвам всичко е строго индивидуално и зависиот конкретни хора един ще се отдърпне ,друг ще прояви разбиране няма обща формула.Както с всичко на този свят.
Иска ми се и ще попитам на местно ниво да допринеса с нещо за църквата за да съм част от общността на Православните българи.Но ми е трудно да си представя,затова отлагам за след нова година в началото.
И така представете си ситуация.Имам свободно време ,вярваща съм и искам да го посветя на Бога т.е на църквата.Отивам при свещенник и питам за някаква дейност доброволна.Навярно ще ми даде точен съвет и ще ме насочи така мисля но дали няма да помисли че не съм с всичкия си ?Не знам.Малко се двоумя,но наистина имам време и ми се иска да е осмислено и полезно използвано. :))
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » пон дек 28, 2009 10:44 pm

Потребителски аватар
Gunev
Потребител

Мнениеот Gunev » пон дек 28, 2009 11:02 pm

Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » пон дек 28, 2009 11:23 pm

Последна промяна от zmianatz на вт дек 29, 2009 12:48 am, променено общо 2 пъти.
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » пон дек 28, 2009 11:28 pm

"По делата им ще ги познаете..."

"21. Не всеки, който Ми казва: Господи, Господи! ще влезе в царството небесно, а оня, който изпълнява волята на Моя Отец Небесен.
22. Мнозина ще Ми кажат в оня ден: Господи, Господи! не в Твое ли име пророкувахме? И не в Твое ли име бесове изгонвахме? И не в Твое ли име много чудеса правехме?
23. И тогава ще им кажа открито: никога не съм ви познавал; махнете се от Мене вие, които вършите беззаконие."

10...Затова се и трудим и укори търпим, защото се уповахме на живия Бог,
Който е Спасител на всички човеци, а най-вече на верните...
Потребителски аватар
Gunev
Потребител

Мнениеот Gunev » пон дек 28, 2009 11:47 pm

small axe
Потребител

Мнениеот small axe » вт дек 29, 2009 12:38 am

Последна промяна от small axe на вт дек 29, 2009 12:44 am, променено общо 2 пъти.
Потребителски аватар
Gunev
Потребител

Мнениеот Gunev » вт дек 29, 2009 12:40 am

Потребителски аватар
Gunev
Потребител

Мнениеот Gunev » вт дек 29, 2009 12:46 am

small axe
Потребител

Мнениеот small axe » вт дек 29, 2009 12:51 am

аз нямам пастор , или пастори , не съм в подобни структури и никога не съм бил..

Но ако имах , и надушех че има нещо общо с дс и е някакъв вълк лицемер , щеше да му стане тясно всичко наоколо , Гунев , гарантирам ти , това....... :oops:

Вбесяват ме такива мошеничества , пастор и дс , или свещеник и дс.. Ужас , братче!!
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » вт дек 29, 2009 1:06 am

Потребителски аватар
Gunev
Потребител

Мнениеот Gunev » вт дек 29, 2009 1:12 am

Потребителски аватар
Gunev
Потребител

Мнениеот Gunev » вт дек 29, 2009 1:23 am

Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » вт дек 29, 2009 1:44 am

Потребителски аватар
Gunev
Потребител

Мнениеот Gunev » вт дек 29, 2009 2:46 am

В този ред на мисли можем ли да приемем че Въплъщението, Възкресението и въобще Изкуплението са без някакво особено значение ? Хващаме най-близката до акъла морално-етическа философия и сме на 6... А? Или има и още нещо ?

Върни се в “протестантство”