Искрено сърце

теми, свързани с протестантството
Асен
Потребител

Искрено сърце

Мнениеот Асен » нед ное 07, 2010 9:10 am

"Ето, понеже желаеш искреност вътре в човека, Научи ме мъдрост в скришното на сърцето ми." Пс.51:6

Бог не иска нищо повече от това освен да сме напълно честни. Думата "честост" означава да бъдеш изцяло честен и откровен. Този, който сме отвън трябва да отговаря на този, който сме отвътре. Този, който идва при Бог, като признава греха си е честен- грешникът, спасен по благодат. Неговата благодат не изисква нищо повече от честност, която идва от истинското покаяние. Искрено сърце не е съвършеното, святото сърце или това, което е посветено да служи - то е сърце, склонно да разкрива себе си, такова каквото е и нищо повече.

Не трябва да се стрхувате и треперите от Бог. Няма нищо, което Бог да не знае за вас. Той дори знае броя на космите на главата ви. Бъдете честни с Бог. Той, който издирва сърцата на хората, никога няма да въздържи благодатта и милостта Си от вас.

Ето една простичка молитва, с която може да се помолим:
Исусе, приемам истината Ти и пътищата Ти. Направи ме напълно откровен към Теб. Желая да служа само на Теб! Пази ме и ме насочвай в цялата истина, моля се в Името на Исус. Амин!

http://www.rodparsley.com
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Re: Искрено сърце

Мнениеот zmianatz » съб апр 09, 2011 6:28 pm

Бог обича искреното сърце.. Чистите по сърце ще видят Бога
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » нед апр 10, 2011 1:50 am

Трудно е на днешно време на искреното сърце да живее. То постоянно се натъква на пречки, които му казват, че "не е в Истината". Разбира се, истината я знае само Господ и ние ще се наслаждаваме един ден на нея, когато Той дойде. Няма да има място тогава за коварни сърца и зли помисли, минавайки под маската на привидната благовидност.

Яков 3:14
Но ако в сърцето си имате горчива завист и крамолничество, не се хвалете и не лъжете против истината.

1 Петрово 1:22
Понеже сте очистили душите си, като сте се покорили на истината, която докарва до нелицемерно братолюбие, обичайте се един друг горещо, от сърце,

2 Петрово 2:14
очите им са пълни с блудство и с непрестанен грях; подмамват неутвърдени души; сърцето им е научено на лакомство; те са предадени на проклетия;

Има още много примери. За съжаление все още живеем тук, на тази земя, и трябва да се борим с човешките слабости и дяволски пристрастия. Господ като дойде, ще ни освободи от това бреме и от тези мъчни вериги, които ни слагат нечестивците - и ние сами си слагаме :!: Остава само да се молим, докато дойде това време, Господ да ни даде сили да не отстъпим от себе си, поддавайки се на внушенията на сатаната.
Потребителски аватар
Ника
Модератор

Мнениеот Ника » нед апр 10, 2011 11:48 am

Типично състояние на прелест. От къде си толкова сигурна, че сърцето ти е искрено?
Асен
Потребител

Re: Ника

Мнениеот Асен » нед апр 10, 2011 12:44 pm

Върни се в “протестантство”