"Бойното поле на ума"- Дж. Майер

теми, свързани с протестантството
Асен
Потребител

Re: Ника и Елиезер

Мнениеот Асен » съб окт 29, 2011 11:25 am

:angel: Скъпа Ника, радвам се, че си била докосната от чистото и неподправено послание на авторката. Затова съм го и поместил, да можем да разберем, и лесно да "сдъвчем" и преглътнем храната", която е нужна за душите ни. А всяко семенце на вяра, колкото и мъничко да изглежда в началото, с подходящите за него грижи, ще порастне до плодоносно дърво даващо добри плодове, което няма да се поклати.
---

Елиезер, писано е: "2. И недейте се съобразява с тоя век, но преобразявайте се чрез обновяването на ума си, за да познаете от опит що е Божията воля, - това, което е добро, благоугодно Нему и съвършено"
Римляни 12:2
Eleazar_Levi
Потребител

Re: Ника и Елиезер

Мнениеот Eleazar_Levi » съб окт 29, 2011 1:25 pm

Асен
Потребител

Re: "Бойното поле на ума"- Дж. Майер

Мнениеот Асен » съб окт 29, 2011 2:10 pm

Елиезер, поведението ти непрекъснато да ми бъдеш в опозиция с каквото ти дойде на ума е детско и незряло, извинявай. А желанието ти да изопачаваш истината е характерно за хората, които не са възпитали/придобили своите морални качества и верен мироглед. Всички знаем как ги наричат, а Библията има и своето характерно название. Бих се, ако не си такъв в действителност! Не зная на колко години си и с какво се занимаваш в момента, но ако и в професията/или бизнеса постъпваш по начина, който демонстрираш във форума...мисля, че някъде има проблем. И той не е при хората, с които комуникираш.....

Моля те, прости ми, но докато не видя наистина промяна в теб, няма да ти отговарям.

С поздрави!
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » съб окт 29, 2011 2:11 pm

Асен
Потребител

Re: оф-топик :)

Мнениеот Асен » съб окт 29, 2011 2:15 pm

ven4e, до кога ще се цупиш? Не вярвам да ти става по-леко от това!

p.s.
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » съб окт 29, 2011 2:21 pm

Aether
Потребител

Мнениеот Aether » съб окт 29, 2011 3:26 pm

Асен
Потребител

Re:ven4e

Мнениеот Асен » съб окт 29, 2011 3:49 pm

Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » съб окт 29, 2011 5:14 pm

Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » пон окт 31, 2011 10:56 pm

Радослав
Модератор

Мнениеот Радослав » пон окт 31, 2011 11:00 pm

валентин велчев
Потребител

Мнениеот валентин велчев » пон окт 31, 2011 11:10 pm

Към Асен:
Никакво угризение на съвестта ли не изпитвате, че проповядвате едно лъжливо благовестие, ограбвате хората (по-точно подкрепяте тези, които ги ограбват) и, в крайна сметка, ги водите до разочарование и отпадане от вярата?
Асен
Потребител

Re: Аурелия, Радо и Валентин

Мнениеот Асен » вт ное 01, 2011 12:49 pm

Здравейте, съжалявам, че докато съм отсъствал се е разгаряла полемика, в която не съм участвал.
И така: Книгата, която съм представил е достъпно и образно пресъздаване на тези части от Словото, които са нужни на вярващия да мисли, гледа и постъпва, така както Бог иска. Подкрепено е със стихове от Библията и с практични примери от авторката. Така, че , това е мнго полезно помагало, за всеки от нас, който трябва да промени неща в живота си към по-добро.
----
Вальо, твоите материали са изцяло манипулативни, съдържащи в себе си както едностранчиво разбиране на нещата, така-тенденциозност и фанатизъм! Такова винаги е било мнението ми за тях! Моля те, не се опитвай да ме разубеждаваш занапред!
----
Аурелка, стига си се ежила като настрахнал котУраккккк... :D
-----
Радо: :angel:
валентин велчев
Потребител

Мнениеот валентин велчев » вт ное 01, 2011 7:42 pm

Цит. "Подкрепено е със стихове от Библията и с практични примери от авторката."

Отг. Първо, искам да ти кажа, че няма да се опитвам да те разубеждавам. Щом като не можеш да се справиш с толкова елементарна задача, т.е. да разпознаеш, че "Евангелието на просперитета" не е християнско учение, явно богословието не ти е силна страна. Както виждаш и тези, които пишат във форума също не желаят да налапат стръвта, която им подхвърляш. Ще напиша няколко думи само за онези, които са неутвърдени във вярата, понеже е възможно някой такъв, като чете елейните ви слова, да се подведе и да тръгне след вас.
Книгите на Петър Дънов (както и цялата окултна, теософска и пр. литература) също са пълни с цитати от Библията и практически примери от автора, но ученията му са коренно различни от християнските. Досега ВСИЧКИ сравнителни анализи, които са правени от богослови от трите християнски конфесии, показват, че учението за просперитета трябва да бъде отнесено към метафизиката и окултизма, но няма нищо общо с християнството. С голи цитати от Библията можеш да докажеш абсолютно всичко, но подобни "доказателства" могат да хванат дикиш само при абсолютно начинаещите или при онези, които цял живот си остават "деца, блъскани и завличани от всеки вятър на учение" (Ефес. 4: 14).
И нещо за тези, които обичат цитатите от Библията:
"Дойдете сега, вие богатите, плачете и ридайте поради бедствията, които идват върху вас.
Богатството ви изгни, и дрехите ви са изядени от молци.
Златото ви и среброто ви ръждясаха; и ръждата им ще свидетелствува против вас и ще пояде месата ви като огън. Вие сте събирали съкровища в последните дни." (Яков 5: 1-3)
Антихристът хлопа на вратата:
Затова трудете се докле е ден да разпространявате благовестието и не си губете времето със събиране на богатства, понеже идва нощ, през която никой не ще може да работи! (Йоан 9: 4)
Асен
Потребител

Мнениеот Асен » вт ное 01, 2011 8:46 pm

Вальо, ето информация от извора: директно от Youtube, качени от представители на служението й в България. Всеки, който прояви интерес, може да гледа и слуша посланията й по различни теми. И ще намери безкрайно много "храна" за душата си :thumbup: Няма просперитизъм, няма заблуди.

Върни се в “протестантство”