"Бойното поле на ума"- Дж. Майер

теми, свързани с протестантството
Eleazar_Levi
Потребител

Re: "Бойното поле на ума"- Дж. Майер

Мнениеот Eleazar_Levi » вт ное 01, 2011 10:35 pm

валентин велчев
Потребител

Мнениеот валентин велчев » ср ное 02, 2011 7:35 pm

Без да искат са изтрили линка с проповедите относно "Евангелие на благоденствието", затова ги пускам отново:
(Окултен произход)
(Религиозни финансови пирамиди)
Асен
Потребител

Мнениеот Асен » ср ное 02, 2011 10:27 pm

Последна промяна от Асен на ср ное 02, 2011 10:39 pm, променено общо 1 път.
Aether
Потребител

Мнениеот Aether » ср ное 02, 2011 10:36 pm

валентин велчев
Потребител

Мнениеот валентин велчев » чет ное 03, 2011 12:00 am

Моето скромно мнение е, че Дж. Майер е една невероятно добра манипулаторка, която успява толкова фино да рафинира заблудите, че те твърде трудно биват разпознати. (Макар и аз да съм манипулатор, според Асен, все пак трябва да призная, че в подобно отношение тя многократно ме превъзхожда, понеже аз директно казвам онова, което мисля и не умея да завоалирам нещата.) В християнските църкви на Запад (дори и сред харизматиците) вече има изключително силна опозиция срещу ученията за т. нар. „позитивно мислене”, „визуализиране”, „просперитет” и др. от страна на академичното протестантско богословие. Дж. Майер обаче е успяла изключително ловко да прикрие тези учения в книгите и проповедите си, така че да изглеждат приемливи и безобидни, „подкрепени с цитати от Библията и практични примери от живота”. Според думите на св. Ириней Лионски, по този начин заблудите ни се струват „по-истинни от самата истина”.
Aether
Потребител

Мнениеот Aether » чет ное 03, 2011 11:03 am

Абре, хора вземете си отрежете дясната половина на мозъка, щом не искате визуализация... или станете всичките "реалисти" щом не искате позитивно мислене, демек чист песемист... Вместо да дудняте срещу тези инструменти вземете, па се замислете в просперитета който искате да постигнете и този просперитет дали е угоден на Бог или на дявола. Не трябва да си режем ръцете, само защото с тях можем да убием...

И зарежете тези магии и окултни бла бла, тука бас лова, че 99% от хората си мислят, че като попаднат на истинско заклинание могат да направят нещо или като се накичат или окрасят стичката с разни джунджуриики вече са мaгове, зарежете кино индустрията... по-добре не се изказвайте неподготвени. Прочели, че в Библията се говори против магията и хоп вече на нож... а ако си бяхте направили труда да разберете малко повечко, може би щяхте да видите големи прилики с Църковните ритуали и молитви (заклинания)... не случайно съм питал, какво са разбирали по онова време под магия.

Всичко дето съдържа "В името на", "Със силата на", "Със силата дадена ми от" и прочие, са заклинания в частност молитви.
Всяко едно чудо е магия, всяка една дарба е магия. И за да няма объркани

21. Не всеки, който Ми казва: Господи, Господи! ще влезе в царството небесно, а оня, който изпълнява волята на Моя Отец Небесен.
22. Мнозина ще Ми кажат в оня ден: Господи, Господи! не в Твое ли име пророкувахме? И не в Твое ли име бесове изгонвахме? И не в Твое ли име много чудеса правехме? - (това е магия)
23. И тогава ще им кажа открито: никога не съм ви познавал; махнете се от Мене вие, които вършите беззаконие.
Мисля си че трябва да поясня, в Новия Завет чудестата който се вършат са си чиста форма на магия, но трябва да се използват с благословията и позволението на Отца, деме по Негова воля, а не самоцелно за собствено благо.
Затова по-добре да си говорим за видове магия и кои видове са забранени от Бог :)

Надушвам, че ще съм поредния манипулатор изкривил библейските текстове :lol:
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » чет ное 03, 2011 1:01 pm

Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » чет ное 03, 2011 4:36 pm

валентин велчев
Потребител

Мнениеот валентин велчев » чет ное 03, 2011 7:08 pm

Поправка: Когато добавих предишния си коментар бях много изморен и съм написал "рафинира", вместо "инфилтрира".
Да се чете: Моето скромно мнение е, че Дж. Майер е една невероятно добра манипулаторка, която успява толкова фино да инфилтрира заблудите, че те твърде трудно биват разпознати.
Асен
Потребител

Мнениеот Асен » чет ное 03, 2011 7:36 pm

Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » чет ное 03, 2011 8:32 pm

валентин велчев
Потребител

Мнениеот валентин велчев » чет ное 03, 2011 10:10 pm

Към Асен:
Цит. "Вальо, от сравняването на клиповете, създадени от теб и оригиналните проповеди на Дж. Майер, ясно проличава, че всичко, което си създал и монтирал, както и написано от теб за нея "виси" във въздуха."

Отг. Проповедите ми не бяха насочени конкретно срещу нея, а срещу "Евангелието на просперитета". Обърни внимание, че никъде не съм цитирал Дж. Майер, а съвсем други служители.
Както отбелязах, в нейните книги и проповеди заблудите са много фино примесени с християнството. „Бойното поле на ума”, която ни препоръчваш, е един наръчник за позитивно мислене. Волфганг Бюне много добре е описал какво представлява това учение в „Игра с огъня” стр. 255-270 (мисля, че все още може да се закупи от книжарница „Верен”). Аз си направих труда да прегледам „Бойното поле на ума”, която изтеглена от интернет, е цели 168 страници, а ти ще си направиш ли труда да прочетеш тези 15 страници? (Както вече писах, в западната християнска литература има много повече материали, но смятам, че това е достатъчно, за да разбереш за какво иде реч!) И тогава пак ще говорим кой е МАНИПУЛАТОРЪТ?

Цит. "Или, казано по-разбираемо: твоите опити за укор и оклеветяване на служението й са в изцяло в духа на пропагандните централи на неуспелите кандидати за президенти."

Отг. Никога не съм се кандидатирал за "президент". За мен "Президент" винаги ще си остане Христос! Нямаш представа колко "превъзходни учители и апостоли" преминаха през България от 1989 г. до днес! В началото последователите им бяха много повече ентусиазирани и екзалтирани от теб, да прокламират ученията им и да заклеймяват всеки, който им се противопостави. Но впоследствие, когато разбраха, че са били мамени през цялото време, мнозина от тях просто отпаднаха от вярата.

Цит. "Надявам се това да бъде достатъчно за теб и да те накара да размислиш за отношението, което имаш. За мен, нашата дискусия (доколкото я е имало) завършва тук!"

Отг. Аз също ще се радвам, ако нашата дискусия приключи до тук, защото имам много по-важна работа, отколкото да се занимавам с недомислията на Дж. Майер.
Aether
Потребител

Мнениеот Aether » съб ное 05, 2011 1:33 am

Космонафт
Потребител

Мнениеот Космонафт » съб ное 05, 2011 11:33 pm

Етер,

Откажи се от симпатията си към тъпите магии и паранормални хиндуистко-будистки псевдовери. Няма друг път при Отца освен чрез Исус Христос от Назрет, който се роди в плът, под Закона, живя между хората, беше разпънат и умря на кръста, възкръсна на третия ден. Той е Божият Син, който пое нашите грехове. Само в Неговото Име ние хората имаме ПРАВО на Спасение, Изкупление от грехове, болести, проклетии, от власта на тоя свят.
Всички други чудеса са лъжливи чудеса и знамения. Когато Моисей хвърли жезъла пред фарона, египетските магове направиха същото и техните жезли също се превърнаха в змии. Когато Илия призова Бог и Бог даде огън от небето, жреците на Ваал се опитаха сериозно да направят същото. Нарязваха се с камъни и правеха щурутии- т.е. те са знаели какво правят и са си вярвали, че ще успеят.
Сатана не се е променил от времето на падението си. Все още иска да бъде "като Бога".
Знаменията които прави Бог имат съвсем друга природа и не са безразборни. Автор е самият Бог, Святият Дух.
Вярваш или не- това е истината. Така както ми намирисва в Европа, имаш не много време да промениш възгледите си.
поздрави.

Колкото до ума, много ходжи и разни енергийни шамани практикуват тениката "връзване на ума". Съгласен съм, че там се води основната битка. Мисля, че съм чел книгата.
Aether
Потребител

Мнениеот Aether » пон ное 07, 2011 12:12 am

Върни се в “протестантство”