"Благословение или проклятие-изборът е ваш" - книга

теми, свързани с протестантството
Жоро
Потребител

Re: "Благословение или проклятие-изборът е ваш" - книга

Мнениеот Жоро » съб ное 12, 2011 11:35 pm

Aз съм бил част от обществото, което издаде тази книга и съм наясно с нея, както и с резултатите от нея. Не я препоръчвам.
Асен
Потребител

Мнениеот Асен » съб ное 12, 2011 11:50 pm

Жорка, книгата е издадена за първи път (ако не се лъжа) около 1996г. Няма да пиша от кого, защото в началото е написано. А всички тези хора бяха част от едно много силно и мощно служение през онези години. Служение, което промени Църквата в България! На събранията присъстваха както протестанти, така и много православни свещеници, и католици. И всички те бяха благославяни от чутото Слово и бяха докосвани от силата на Св.Дух. През онези години, вероятно си бил все още твърде млад. И по начина , по който споделяш впечатленията си, разбирам, че може би не си бил съпричастен изцяло на събитията от онова време. Това , обаче не е проблем. Истинският проблем може да възникне тогава, когато човек сочи, укорява и се противопоставя на неща, които не познава лично, за които е чувал от някой друг и приема чуждото мнение като свой авторитет.

Книгата е претърпяла 4 или 5 преиздавания и винаги се разграбва като топъл хляб от хората. Самият аз се радвам, че Бог (чрез беба) я направи достояние и близка за всеки. И знаеш ли кое е "страшното" на тази книга? Тя е много, много "опасна", защото, след като човек я прочете, неговия живот започва да се променя към по-добро. Така, както хората , които срещаха Иисус си отиваха с променен живот. :angel:
Жоро
Потребител

Мнениеот Жоро » нед ное 13, 2011 12:12 am

Асен
Потребител

Мнениеот Асен » нед ное 13, 2011 1:04 am

Жоро
Потребител

Мнениеот Жоро » нед ное 13, 2011 1:26 am

Няма да навлизам в темата. Само простичко казвам - нито Иису, нито апостолите, нито техните ученици, нито учениците на учениците и т.н. - никой от тях не разчупваше проклятия.

Това за размяната е друга тема, за която сега нямам време.
Асен
Потребител

Мнениеот Асен » нед ное 13, 2011 11:23 am

Жорка, истина е , че по някой път губим много време в дискусиите и то отлита неусетно или измества по-важните задачи. Съгласен съм за това с теб.
Но размяната, която Иисус направи не е друга тема, защото ако прочетеш още един път точките, които изрезих по-горе сам ще се убедиш в това.

Спокоен ден от мен! :angel:
Жоро
Потребител

Мнениеот Жоро » пет ное 18, 2011 2:17 am

За размяната е малко богословски въпрос - но знам че за начина по който вярваш, това е от без значение.
Едва ли те вълнува, че доктрината за размяната е развита 11 век. Не е толкова грешна, но не основния начин, по който ранната църква е гледала. Не е размяна, а изкупление, не е размяна, а спасение. В размяната има частична истна, но не е цялата.
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » пет ное 18, 2011 11:28 am

Чудя се на тези дето изобщо им минава и през ум, че например БениХин е Божи човек.
Човек дето млати народа със сако като със самурайски меч, и народа се убива да си пада на гърба и да вири крачка във въздуха. И това ми било Божие дело!?! Ако това има общо с Бога на славата, то аз съм хипопотам с крила на пеперуда и малка свинска опашчица отпред на темето.

пред Бога се пада по лице, такива свидетелства имаме в писанията, никога по гръб с вирнати крака, също не виждам в писанието някой да е падал пред Бога, щото друг го е млатил със сакото си.
Жалка трагедия е този човек. Да ми прости Господ, Той ще съди, но понякога съм си мислел, ако е пред мен този чиляк със сакото си, какъв ли парен чук бих му светнал, вероятно ще падне на пода доста по "благословен" от подопечните си.
Глупакът понякога има нужда от бой, и може да спре да е глупак.

иначе Бенито е достоен за сериите междузвездни войни, "истински джедай е"!
Асен
Потребител

Мнениеот Асен » пет ное 18, 2011 1:13 pm

small axe, това какво общо има с темата, ... с книгата...?
Радослав
Модератор

Мнениеот Радослав » пет ное 18, 2011 4:42 pm

Асен
Потребител

Мнениеот Асен » пет ное 18, 2011 5:04 pm

:angel: Е, добре де, Радо, ама нали темата не е за това в крайна сметка? Защото, когато някой като Смол се отплесва в посока, различна от тематичната, има вероятност от "разводняване". А книгата е много силна и важна за всеки от нас! Затова е правилно личните ни пристрастия да бъдат изразявани на подходящо за това място във Форума. И там да публикуваме от където и каквото намерим, и да се "дуелираме" на воля със стихове, убеждения, съпричастия и емотикони. :)
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » пет ное 18, 2011 5:24 pm

Гледай сега, Асене каква е работата:
Първо ти си този, който публикуваш линкове, където има писаници от Бени- сакото.
Когато видя името, или творби на Бени- сакото,в мен се появява желание да поясня на невинните жертви на този елегантен и заможен джентълмен, на какво се дължи неговот богатство, слава и невероятни бойни умения. Та дължат се на дявола и не хорската глупотия!
Така, че не популяризирай писания от слуги на дявола!

Я кажи, тази тн. "прекрасна книга", от кого е писана?
Този писател какво отношение има към "служението" на Бени- сакото?
Ако има приятелско, положително и одобрително отношение, то тази книга с огромно удоволствие бих я поизгорил с газовата си горелка, и без това почти не се използва. Ако са от един клан, то с тях не ща да имам нищо общо, ама нищо. Да имат тези дето лазят като червеи по пода, хилят се като идиоти, или падат по гръб като талпи.
Аз с хора като бени сакото, поради които се ХУЛИ БОЖИЕТО ИМЕ, сред невярващите , не искам да имам нищо общо.

Я кажи, ако те фрасне Бени със сакото си какво ще направиш ти, лично? Ако ме фрасне мене, ще падне Бени по гъз.
Ти, Асене, да не би да възнамеряваш да паднеш по гръб! Не си го позволявай, братле, не се унижавай така!
Разбери, мечът на ДУХА не е сакото на бени, а Божието слово!

когато имам време ще прочета от тази велика книга да видя какво пише и ако пише някви простотии / според мен/, ще те уведомя, за да не се разводнява темата. Но скоро ще отворя нова тема относно бени, кенет и другите свръхестествени джедаи, специална тема ще им посветя на тези нещастни врагове Божии.
Асен
Потребител

Мнениеот Асен » пет ное 18, 2011 5:32 pm

Смол, написаното от теб не оправдава по никакъв начин отместването на темата в посока, различна от поставената. Моля те, проумей го! А за това, дали ще фраснеш някого, за са си седне на д _ _ _ _ о, това ... вие си го решавате.... :)
Радослав
Модератор

Мнениеот Радослав » пет ное 18, 2011 5:36 pm

small axe
Потребител

Мнениеот small axe » пет ное 18, 2011 5:41 pm

Не, не е отместване.
Отместване щеше да е, ако не беше дал линк към творби на бени-сакото. Но понеже даде, затова и писах и прикачих клип на бени джедая.

виждам, че не отговори на въпросите. Докато постваш творби на Божии врагове, няма как да не четеш коментари като моите. Не участвай в чужди грехове, преди да публикуваш нещо от някой си, провери, какво е, кой е този някой си и тн. Не си млад човек, та да си наивен. Докога ще търпиш да те мотаят тези сатанисти, в случая бени-сакото и кенет копланд ухиления?
ЗА автора на тази книга не каза нищо? Кой е, удобрява ли служенията на ония двамата" джедаи"? Ако не, едва тогава мога да си отделя време да погледна какво е писал в тази книга. Това е по темата, нали?

Върни се в “протестантство”