"Благословение или проклятие-изборът е ваш" - книга

теми, свързани с протестантството
Асен
Потребител

Re: "Благословение или проклятие-изборът е ваш" - книга

Мнениеот Асен » пет ное 18, 2011 5:49 pm

Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » пет ное 18, 2011 7:38 pm

Асен
Потребител

Мнениеот Асен » пет ное 18, 2011 7:57 pm

Наздраве и от мен, Аурелия! Само че, пак бързаш много. Защото дадените стихове от Лука и всички други, новозаветни (след старозаветните обещания) са само като допълнение към достоверността на старозаветните обещания за Христос. Така разглеждай нещата, а не буквално, че стиховете не съответствали. Съжалявам, че тогава не счетох за нужно да го напиша подробно. Вече ще се старая да бъда още по-обстоятелствен, за да не чета подобни коментари от Горския Цезар преди наздравиците му. :P
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » пет ное 18, 2011 9:28 pm

валентин велчев
Потребител

Мнениеот валентин велчев » съб ное 19, 2011 12:07 pm

Критика на „Благословение и проклятие” от Дерек Принс:
Асен
Потребител

Мнениеот Асен » съб ное 19, 2011 12:17 pm

Вальо, блогът на oldfrog изразява само неговото лично мнение. Така, както и всеки друг блог. А за цялостното представяне на "жабчо" , както и за вярата му, може да се придобие истинско впечатление от публикациите му в други клубове, съществуващи поне от десетилетие. Нали така?
Космонафт
Потребител

Мнениеот Космонафт » съб ное 19, 2011 2:10 pm

Здравейте,
Моето мнение за изброените личности:
• Дерек Принс- едно голямо „ЗА” неговото богословие и за самия него като християнин, всичко, писано от него е в десятката. Отрицателните опитности на Жоро и Аурелия или никаквите „истински” такива не променят този факт. Обидата, горчилката, неумението да се различи истината от лъжата са довели до просотото теглене на една майна на всичко с печата „духовна опитност” и обявяването му за ерес... И в крайна сметка до някакво бягство в удобното, уютно мирянство на православието, не изискващо много зор и себеразвитие. Мое мнение, което смятам за правилно. Поне богословите ви е читаво, а не е такова ялово и мракобесно като на кореняците православни, вярващи във всевъзможни басни като митарства, йогийски исихазъм, полуокултни телодвижения и физически практики, плачещи икони , а след литургията, от която нищо не чаткат, бягащи при врачки, гледачки и астролози. Това за мен е картинката на православието. Но аз не го считам генерално за ерес.

• Бени Хин- смесица между истина и неистина- ерес- викане на някакъв друг дух, представящ се за Святия Дух. Сребролюбие.
• Йонги Чо- тръгва в истината, после отново смесица, превод на източни практики на християнски език- ереси, окулт
• Бонке- не съм запознат
• Кенет Хегин- ерес
• Ки Дон Ким- любопитен образ, тръгва в истината, някъде по пътя според мен изпада в ерес-окулт, особенно в теорията си, че демоните са духове на умрели.(тая информация му разказва някакъв нечист дух-което вече си е кофти) Четох и някаква негова теория, че ангелите хранители при определени обстоятелства ставали паднали духове, ако човекът греши...въобще мазаница голяма
• Канонът на Православната Църква- смесица между истини и лъжи, истина + ереси, увековечаването и бетонирането на определени християнски физически практики като валидни завинаги. Голямата истина е налице, но наличие на много физически правила, предпоставка за фарисейство, гордост, гордост, безсилие, замъртвялост, легализъм.

Книгата на Дерек Принс е изключително ценна като знание. Но...всичко трябва да се върши с водителството на Святия Дух. Щото съм виждал и противоположната страна. Сляпото прилагане на някакви знания без Божие водителство може да доведе до изцепки.

АКС, Дерек Принс не би одобрил нито Бени, нито КОпланд. Би заклеймил техните служения като пълни с лъжезнамения и лъжечудеса. Всяко съновидение, чудо, знамение, пророчество трябва да бъде изпитвано в светлината на Божието Слово. От тая си задача ,уви, Църквата също е отстъпила.

Поздрави
Асен
Потребител

Re: off-topic

Мнениеот Асен » съб ное 19, 2011 3:40 pm

Здравей, Космонафт! Благодаря ти за искреното мнение! Предложих книгата на Дерек, защото тя наистина цели право в "десятката". Тя Е благословение за всеки един човек, независимо дали е православен или инославен! За съжаление някои съфорумци не са надживели собствените си преживявания от миналото и живеейки в обида и огорчение не успяват да различават простичката и скъпоценна истина. ... Други пък, постоянно търсят начини за намиране на "слаби" места и критикуват на воля, независимо дали имат/нямат някакво основание. Трети пък, издигаха (това вече е в "минало време"!!!) религиозни лозунги, който звучаха подобно на търговския призив: "Изберете българското!". Четвърта категория: конфронтираха се на лична основа със седмици и когато човек се опитваше да изкаже някакво отношение, или да ги помоли за оправяне на взаимоотношенията, се стигаше до предупредителни писма на ЛС, писма със заплахи за прекъсване на приятелство и др. подобни. ...... Казвам го с голямо съжаление, защото не трябваше да сме такива.

:angel: Искрено вярвам, че постепенно тези проявления ще отстъпват, чрез пораждащо единство в Иисус и покорство на Словото Му. И тази книга е едно от силните и мощни средства за изцеление и промяна на характерите ни, както и установяване на трайни взаимоотношения за Царството.
Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » съб ное 19, 2011 6:09 pm

Космонафт
Потребител

Мнениеот Космонафт » съб ное 19, 2011 7:41 pm

Eleazar,

можеш да имаш много, ама много пари, но те да се изпаряват и прахосват някакси свръхестествено бързо и на не можеш да им се радваш. Можеш да имаш малко пари или въобще да нямаш ипак да се къпеш в изобилие. Първото е проклетия, второто благословение. Не става дума за "бедност" в буквалния смисъл на думата. Има такава свръхествствена бедност. Богатството или бедността не са белег за духовното ни състояние или за силата на връзката ни с Бог. Пророците, за които говориш са били бедни, Йосиф богат.По- скоро християните нямат да имат много пари в класическия смисъл на думата, така като гледам, но въпреки това да имат в достатък.

Колкото до подигравателния ти тон- имаше един лаф, "Говори си , не ми пречиш". Едва ли Дерек Принс има нужда от адвокат.
Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » съб ное 19, 2011 8:06 pm

Космонафт
Потребител

Мнениеот Космонафт » съб ное 19, 2011 8:31 pm

Eliazar,

признавам, аргументацията ти е желязна...Доста добре познавам книгите на Принс, а и неговите проповеди. А ти-не. "Евангелието на просперитета", за което намекваш и което е еретично и Принс са две различни планети.
Под свръхестесвено нямам предвид физическо такова, разбира се, а метафорично: когато уж имаш постъпления, но и много течове, които ликвидират парите ти. Но ти си си наумил нещо си, така, че е безполезно всякакъв по-нататъшен разговор. Ние бедните протестанти сме заблудени и в дълбока ерес. Уви...Какво да кажа.
Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » съб ное 19, 2011 8:41 pm

Асен
Потребител

Re: Елиезер

Мнениеот Асен » съб ное 19, 2011 10:19 pm

:!: Елиезер, наистина не мога да проумея причината за твоите опити така ожесточено да клеветиш автора на книгата ?! Ами, каквото и да говориш, както и да изопачаваш (което е характерно поведение за теб в постингите ти, за голямо съжаление), както и да се мъчиш да иронизираш, фактите са си факти. И нито твоите напъни, нито дългословните ти постове могат да обезличат или да придадат нищожна стойност на Истината, която е писана в книгата му и е достъпно обяснена за всеки човек! Ако беше вярващ християнин, може би думите ми щяха да звучат по различен начин. Но към човек с целенасочена недобронамереност като твоята, се замислям за действителната цел, с която си дошъл в клуба. И определено, тя е деградивна!
Жоро
Потребител

Мнениеот Жоро » съб ное 19, 2011 10:49 pm

Ктолиците си имат един папа. Протестантите - много. Ето, Космонавт с неговия папски авторитет опрдели кое е вярно и кое не.

Повърщането не е моя опитност, а нещо, което тези, които слушат Дерек за освобождение на демони, правят чрез дълбоки вдишвания и издишвания. Те го правят и аз съм го видждал. Не съм си го мислел, не съм го почувстал, не съм го вярвал - ВИЖДАЛ СЪМ ГО!

small - ще удариш Бени Хин, ако пробиеш през охраната. Те са професионалисти и той добре им плаща.

Върни се в “протестантство”