Вярно ли е това?

теми, свързани с протестантството
Потребителски аватар
anima
Потребител

Re: Вярно ли е това?

Мнениеот anima » нед юни 10, 2012 11:09 am

Космонафт
Потребител

Мнениеот Космонафт » нед юни 10, 2012 2:12 pm

Ортодокс, ех, Ортодокс,

уважавам, братко в теб това, че си фудаменталист... и аз съм такъв. Но все пак, дано Господ те пази от плътския фудаментализъм, макар и облечен в красиви свети одежди. Дано да си фудаменталист във вяра и любов.

Това за Карлуково не го схванах, извинейшън.

Аурелия,

мнението ти за Евхаристията (прости, ако не съм напислал правилно думата) при протестантите не е вярно. Виното и хлябът при причастието за мен са кръвта и тялото на Исус в буквален смисъл (Е, аз се смятам просто за християнин, а не за протестант, но това е друг въпрос). Колкото за мисията ти- мислила ли си за мисията си сред православните. Понеже, бидейки бивша протестантка, ти имаш познание върху Словото Божие. Учи братята и сестрите си православни тогава. Срещам се от време на време с православни, които имат такава чиста и силна вяра и в същото време ходят при разни врачки и вършат сумати грехове, просто защото батюшките им пълнят на първо място главите с разни правила, стереотипи, а нищо не им говорят за основните истини в Християнството. Знаеш ли, на гости ни беше една правослвна. Жената се разплака, когато прочете един стих Библията, който и посочих. Много православни си остават вързани в грях и проклетия, или в манипулативна зависимост, понеже просто не четат Словото и не познават фудаментални християнски истини. Иначе колко пъти да се кръстят и как, коя икона да целунат при какъв проблем- това знаят.

Колкото за православието- моля ви се, откажете се от това високомерие, подплатено с бабини деветини и детски полубасни. Вземете да гледате трезво и да бъдете наистина Христова Църква, а не се самохипнотизирайте с елементарни плътски самовъзхваляващи клишета. Ако очаквате помощ и водителство от батюшките, ще има дълго да чакате- Православната Църква като институция е корумпирана, както и протестанската и католическата. Като чета какво понякога православни пишат- не знам, да плача ли, да се смея ли. Да плюеш протестанти и католици, и на техния фон да издигаш своята си единствено одобрена от Бога и единствено права вяра, прилича на избиване на комплекси и повдигане на понижената самооценка. "Ето какви неща стават при протестантите и католиците...брей, тц, тц,тц....добре, че ние не сме като тях, ами сме на страната на правата вяра, понеже някой преди нас, за нас е приел единствено правилните обреди и устни предания как да се вършат правилно нещата и на на с тази информация е достъпна." Вие да не сте евреи от времето на Старя Завет, бре.

Айде стига толкоз. И без това ще включите режим "Игнор" , понеже не нося лейбъла "православен".
Моля ви се, обаче. Не изглупявайте до примитивизъм и не бивайте смешни.

Хайде поздрав на всички и не ми се сърдете много.
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » нед юни 10, 2012 2:35 pm

Потребителски аватар
Ника
Модератор

Мнениеот Ника » нед юни 10, 2012 3:36 pm

Ми хубаво, идете оплакнете око в някоя евангелска църква. Явно сте стигнали голямо ниво на святост. Аз обаче не съм. Дано да повлияете на някоя душа, чрез любов, нали така препоръчва Зограф.
Зограф
Модератор

Мнениеот Зограф » нед юни 10, 2012 8:29 pm

Потребителски аватар
Ника
Модератор

Мнениеот Ника » нед юни 10, 2012 9:30 pm

Зограф, престанете с този бой, защото наистина се държите, като родител, който показва тояга, всеки път, когато нещо не му харесва. Бог е преди всичко любов. И това, че се правите на прозорлив е едно от нещата, които винаги са ме отблъсквали във хората. Нямате я тази дарба, разберете.
Кажете някакъв конкретен случай, когато наистина сте обърнали човек към православието, защото живота отминава. И ако искате да знаете, Божиите заповеди са не за да ни доведат до рая, а за да ни покажат, колко сме немощни. Това е мисъл на един светец, в момента не помня кой. Аз не мразя никой. Това, което написах за евангелската църква, са факти, които ме обезвериха. Не го написах с цел да казвам ,кой за рая и кой за ада. Процитирайте, ако виждате някъде, където ги осъждам или мразя.
Към фактите, мога да добавя и, че евангелските пастори, в болшинството се стараят да изпратят, децата си по Америка. Как може да цитираш Евангелието, да правиш проповеди по думите на Спасителя:"Не се грижете за утрешния ден..." и едновременно с това, да изпратиш чедото си в Америка. Къде е упованието в Божията воля.
Колкото до похотта, вярвам, че човек се бори с нея цял живот. Точно в това е подвига и уподобяването на Бога. Човек, който е асексуален не върши кой знае какво.
Смятам, че истинската църква е тази, която апостол Павел основа. Той е полагал ръце на хора, за да им даде Святия дух и да ги направи свещеници.
Тази приемственост е дошла до нас, чрез Православната църква. Но това го няма при протестантите. Те казват:"Никаква апостолска приемственост няма. Всеки може да стане свещеник и да си трактова Библията, както си иска."
Далеч съм от мисълта, че са лоши хора или, че Божието спасение не може да бъде за всеки.
Зограф
Модератор

Мнениеот Зограф » нед юни 10, 2012 9:59 pm

Драги Ника,
Извини ме, че не адресирах още първия си пост, който изрично написах по повод написаното от Ортодокс. /моля прочети отново всичко каквото писах от 7-ми юни и виж, че е отговор на написаното от Ортодокс, а не от Вас/ Въобще и през ум не ми е минавало да свързвам нещо от написаното тук с Вас или с Ваше мнение. Вие пишете два поредни поста като визирате мен, което крайно ме озадачи и предизвика да Ви пиша малко по-остро, защото го приех за безпричинно заяждане. Моля за прошка!
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » пон юни 11, 2012 9:30 am

Зографе, няма смисъл да си губим времето в подобни празни диалози. Хората ги вълнуват жени, пари и Америки, ние сме седнали да им разсъждаваме за духовност.
timotei
Потребител

Мнениеот timotei » пон юни 11, 2012 11:34 am

Спокойно Аврелия Щастлива! Ортодокс е едно чавдарче, което, слава Богу е с химикал в ръка. Ако беше с пушка тогава, тогава ще се отчайваме. Виж го само какъв веселяк е! Обяви национализма за мироглед! Просто гледай какви безумия роди Българското православно богословие. Такива като него, със жени не могат да се занимават. Там трябва да си мъж, а този е някакво недоумение - житейско недоумение.
Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » вт юни 12, 2012 7:00 pm

[quote="Космонафт"]/quote]

Толкова групости комай само в провославие и национализъм могат да се прочетат!

Върни се в “протестантство”