Вярно ли е това?

теми, свързани с протестантството
беба
Потребител

Re: Вярно ли е това?

Мнениеот беба » ср май 30, 2012 9:10 am

Ника, обаче всеки си има различни идеи за, кое е допустимо в облеклото и кое не. Всяка жена /и мъж разбира се/ в етап на търсене, няма как, да не започне съзнателно да показва карасотата си. Дори при животните е така в периода на размножаване. Не го намирам за нещо фатално. Някой хора, не надарени с физическа красота, гледат да изпъкнат пък със своя ум или познания, което пак си води до някаква суета. Изкушения съществуват и те са много разнообразни и идеята е човек да се научи да се преборва с тях, а не да ги заобикаля и да се прави че ги няма /мое мнение/

Казваш: "А мъжете, за съжаление са доста податливи на това. " те/и не само те / са податливи на всичко, едно стъпало, един поглед, едно омятане на косата, един аромат.. всичко е в състояние да ни изкуши и ако тръгнем да разсъждаваме в твоя стил няма как да не стигнем до бурки, но и това няма да е решение, защото проблема не е в изкушаващия, а в изкушавания и той трябва да си го разреши.
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » ср май 30, 2012 9:45 am

ТодорК
Модератор

Мнениеот ТодорК » ср май 30, 2012 10:11 am

беба
Потребител

Мнениеот беба » ср май 30, 2012 10:17 am

Мен пък, не би ме спряло да влезна в храм по потник. Не го намирам за неуважително. Като цяло е много важна цялостната визия де. Иначе в Италия раздаваха /на места ги и продаваха, понеже не всеки иска да се загръща в шал минал през 100 човека преди това/ едни шалове, с които да се наметне човек, но къси панталонки и полички и там се срещаха доста, предимно туристи. Това с шаловете го видях миналото лято и в Поморие в Църквата, допада ми такъв вариант и мисля, че е приложим.

А повечето булки съм забелязала, че са с рокли с бюстие :D
Потребителски аватар
Ника
Модератор

Мнениеот Ника » ср май 30, 2012 10:31 am

Беба, разбирам, че човек не става изведнъж християнин. Това е бавен процес и не можем да очакваме от жена, която стъпва в храма само на Великден, да запали някоя свещица за здраве, да има ясна представа за грях.
Естествено е всеки да е на различно ниво в развитието си, като християнин. Но ако човек наистина има желание да бъде християнин, поне ще се интересува от добро и зло. Ще постави своята воля на второ, трето и четвърто място, а на първо ще бъде Божията воля.
Една американска адвокатка е дала под съд фирмата си, защото фирмата е имала изисквания към външния и вид. Това е включвало-задължително сутиен, никакви откровени дрехи, никакви поли с ниска талия, никакви лесно повдигащи се или лесно падащи дрехи. И знаеш ли -уволнили са я. Именно в страната на неограничената свобода, страната в която е започнала сексуалната революция. И благодарение на която днес имаме тези модни тенденции. Ако на хората сме съгласни да угаждаме, заради парчето хляб, как може да не искаме да угодим на най-Висшия.
Мила Аурелия, да вярно е, че българите сме на чалга-ниво. Тази вълна стига и до църквите. Особенно през празниците. Наистина, да се молим на Бог, да ни просвети, да ни направи по-добри.
ТодорК
Модератор

Мнениеот ТодорК » ср май 30, 2012 10:40 am

беба
Потребител

Мнениеот беба » ср май 30, 2012 10:50 am

ТодорК
Модератор

Мнениеот ТодорК » ср май 30, 2012 11:06 am

беба
Потребител

Мнениеот беба » ср май 30, 2012 11:25 am

Значи, аз не трябва да ида в храма, понеже някой, може би щял да влезне в грях, защото идеите му са различни ::o Ми тогава там трябва само подобни на тези 4-5 дами да влизат, не ми се вярва това да е решението.

Не ме разбирайте погрешно, аз търся умереността във всичко, просто всеки влага различен смисъл в умереност, за бабите умереност е забрадка и синя престилка например :) Уважавам ги, но...не би се съобразила с тяхната умереност и съответно ако не искат да влизат в грях нека не се съблазняват.

Давам пример: Все едно аз, имам проблем с килограмите. Не трябва да ям тестено. На всеки ъгъл продават пица или дюнер. Те ли да се махнат или аз да се уча на воля и дисциплина? Ако те се махнат, аз нищо не съм направила за себе си, остава опасността, че във всеки момент могат пак да се появят. Ако променя навиците си, е вече друго така тях ги има, но за мен все едно вече ги няма.
Потребителски аватар
Ника
Модератор

Мнениеот Ника » ср май 30, 2012 11:34 am

Да погледнем отношенията вярващ- Бог, като отношения в младо семейство. Христос е жениха, а църквата-Невястата Христова.
Младия човек, казва на жена си, че му е неприятно да ходи в непристойни дрехи. Как може да реагира младата жена?
1. Чувствайки се напълно доволна и щастлива от любовта на жениха си, тя се съглася с него и не намира за нужно, даже да създава ревност у мъжа си, за да бъде по-интересен и наситен брака им.
2. Чувства радост, защото той е смята красива и е здравословно ревнив.
3. Смята, че той като неин мъж има пълно право на мнение за облеклото и.
4. Има му пълно доверие, и радост, че му се покорява.
Или пък, просто му заявява, че тя е отделна личност и, че не желае друг човек да я командва.
В кой слуай жената е щастлива от брака си и в кой просто "си прекарва времето приятно".
беба
Потребител

Мнениеот беба » ср май 30, 2012 12:02 pm

Ключовата дума е "непристойни дрехи" Непристойни според кого? Кой определя, това, една пола от каква дължина нататък вече е непристойна. Аз мисля, че за да няма свободни съчинения на тази тема или се оставя всичко на съвестта, или се спуска правилник в Църквата- не се допуска това и това, но хем да няма забрана пък хем да се ядосваме, че за някой не е непристойно това, което на нас ни се вижда такова е абсурдно.
ТодорК
Модератор

Мнениеот ТодорК » ср май 30, 2012 12:26 pm

Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » ср май 30, 2012 12:34 pm

С това последното Тошо изби рибата. Ако млада жена се облече така, тя ще предизвика много по-голяма съблазън и внимание, щото ще я вземат за ненормална.

В нашата енорийска черква има баби, здрави в главата шопкини, които ако видят некое младо облечено като тях, ще рекат, че е откачено. 100% гаранция. И не се съблазняват от девойчета с тесни дънки. Защото са здрави психически.
Има и някои възрастни дами, които се обличат наистина като дами, а не като селянки. И никой никого не съди за глупости.

Тошо, виждам необичайно вълнение у тебе по отношение на женското облекло. :) Нема лошо.
ТодорК
Модератор

Мнениеот ТодорК » ср май 30, 2012 12:43 pm

беба
Потребител

Мнениеот беба » ср май 30, 2012 12:59 pm

Върни се в “протестантство”