Богоборството "божий народ".

теми, свързани с протестантството
Кабрал
Модератор

Богоборството "божий народ".

Мнениеот Кабрал » нед дек 01, 2013 12:49 pm

След промените в България СДС постигна споразумение с евангелскато общност в България, която трябваше да получи някой предимства срещу прапагандиране идеите на съюза и осигураване на гласуване за него сред своите членове. В същото време с помоща на остатъците от ДС в синята централа и тази на Подкрепа се взе решение да се сложи ръка и на имотите на Църквата. Следствията ги знаем, разкол, разкаяние на разколниците и връщането им в Църквата, спотайването на "цивилните" разколници и подготовката им за нова атака. Тази атака започна сега и защото вече сред клириците няма кой да се върже на обещания на политици, още повече от над десетилетие извън политиката, се организира и изпълнява от цивилни еничари. Това е ставало много пъти в историята, хуни, печенеги, викинги, татари и кой ли не се е нахвърлял върху църквата за да убива и краде, но в момента има закони и за подобно поведение съдят, затова беше нужно да се намери идеологически обоснована причина за безчинствата на престъпниците. Водени от максимата, че всяко идиотско деяние има своето философско оправдание богоборците от ФФ и БФ на СУ създадоха една философско-"богословска" доктрина наричана "ерес" от Църквата, "мерзост" от хората и подготовка към извършване на престъпление от юристите. Опитът ми с ересите ме е научил, че ереста получава име или от водача си, напр. "Лутеранство", или от основната маса на членовете си - "Хомосексуалисти от Рио за спасение" или от основните начала на богохулствата си, напр. "Църква на помазаната кокошка", "Баптистка църква Мир с Господ и анти-глобализма", "Църква Ние ще отидем на небето, вие не" и т.н. В случаят не е особено подходящо софийско-университетската ерес да се нарече на името на създателят си, защото от религиозна страна ще звучи неприемливо име "Общност на Мамона". Същото е и за име извлечено от участващите в нея, "Църква на ДС", "Вярващи за спасение чрез имотния регистър" или "ФФ и БФ на СУ за 30 сребърника или колкото изпаднат".
Затова реших да кръстя новата ерес на нейните основни начала "Богоборска общност на "божия народ" за църковни имоти" или съкратено "Богоборството "божий народ".
small axe
Потребител

Re: Богоборството "божий народ".

Мнениеот small axe » нед дек 01, 2013 1:27 pm

Каквото и да стане, на Кабрал са му криви ония от Богословския. Това че клирът на БПЦ, са агенти, хомосексуалисти или неблагочестиви, за това са виновни пак ония от богословския. Истината явно е без значение, важното е синода да бъде оправдаван до дупка, а тези които посочват неправдата, да бъдат посочвани, като еретици.
Кабрал, ти би ли целунал ръката на някой хомосексуален свещеник, ако ти я подаде? Я кажи, да видим сега кой е еретикът.
Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » нед дек 01, 2013 1:37 pm

Въобще не му обръщай внимание, Кабрал досега не е казал нищо истински важно , вярно, а и да е коректно поднесено, както обикновенно пише глупости.
Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » нед дек 01, 2013 1:40 pm

Естествено, винаги целувам ръка на поповете!
Аз не обсъждам кусурите на клира, нито личните на еретиците и богоборците от ФФ и ВФ на СУ, обсъждам ереста на последните, защото другите изповядват Христовото учение. Тези дни ще пиша подробно за ерестта, но на тебе как ти звучи, че "божият народ" е фундаментът на вярата, като се знае, че в писанието за фундамент е използвано българското "основата на сградата" (Апокалипсис). Кой е в основата на вярата, Той или "народът" от ФФ и БФ на СУ? Вероятно съм сгрешил,това е идолопоклонничество, не е дори ерес, но засега го пиша ерес.

Важното идва след изложението, вероятно утре ще съм в настроение да продължа.
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » нед дек 01, 2013 2:08 pm

Е, щом ще целуваш ръцете на поп, който знаеш че е да кажем обратен, то какво има да се обсъжда. Ти евангелските думи да се изобличава злото си ги метнал на боклука, и си готов да целуваш ръцете на хора служещи на дявола. Понеже ти казвам, че ако има някой наричан свещеник, а е обратен, содомит, или си живее в грях, от който нито се кае, нито му дреме, то такъв е дяволски слуга, не Божий, и ти с твоето криворазбрано християнство си готов на такива да им целуваш ръце, ами целувай, като ти е толкоз акъла. Лошото е, че ти само говориш, и подвеждаш другите в тези ереси, дето ги прокламираш, че нямало значение какъв е попа, благодатта божия протичала и през педераси?! Ета на, нека всеки чете, според Кабрал, Божията благодат протича и през педераси и вероятно содомити. Това доживяхме да чуем от модератор на православен форум. :!: Ти обиждаш така Бога, все едно той има общо с педераси и чрез педераси, благославя вярващите?!
Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » нед дек 01, 2013 2:15 pm

Може да е "модератор", но това не го прави истински вярващ, едни от най-големите простотии в този форум са били написани точно от него.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » нед дек 01, 2013 2:18 pm

Те затова содомитите нагло си разиграват коня. Защото знаят, че народа и тия по-нависоко си трайкат.

Ляпчев го е казъл: Со кротце, со благо...... (но и) со малко кьотек!
Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » нед дек 01, 2013 2:25 pm

Извинявям се на представителите на евангелизма и идиотизма от ФФ и БФ на СУ, но аз не ходя на църква за да оправям попа, а за да се помоля или за службата. (Бог да ме прости за примера). Нито ме интересува какъв е попа, нито какви са му сексуалните предпочитания, а да е ръкоположен.
Всъщност това е ерестта и богоборството, да се подмени Бог със служителите му.
А содомитите да си преподават философия и ереси, да не се бъркат в църковните дела!
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » нед дек 01, 2013 2:41 pm

Кабрал, нямаш ли чувството, че с такова мислене, агентите на ДС може и сатанист да ръкоположат. И ти ще си пак О-кей. Нали едната мека китка е ръкоположена!

Човек, вземи веднъж прочети какво казват каноните по въпроса! Моля.
Пренебрегвянето им принизава църквата до сбирщина хора, която си има някаква йерархия и партийна дисциплина + фолклорни мотиви.
Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » нед дек 01, 2013 2:51 pm

Аз не решавам кой да бъде наказан и по кой канон, както и ватманът не издава присъди, ако ще да ляга и става с НК, а съда.
Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » нед дек 01, 2013 3:27 pm

Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » нед дек 01, 2013 3:52 pm

Агентите на ДС могат да ръкоположат който си искат, мене ме интересуват ръкоположените свещенослужители в Църквата. Какво казват каноните не ме интересува, не съм човекът който ги прилага или съди по тях и не мога да определям кой е крив и прав. Ако Църквата се произнесе за нещо го приемам без обсъждане точно защото следвам каноните.
Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » нед дек 01, 2013 4:11 pm

Каноните се прилагат от цялата Църква, и важат за Цялата Църква.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » нед дек 01, 2013 4:28 pm

Кабрал, каноните се отнасят и за миряните. От тях се иска да ги спазват, и да ги знаят. Когато е необходимо миряните са длъжни да ги изпълнят, а не да викат: "дъждец вали".

Прави каквото знаеш, но знай каноните. И ги уважавай. Ако имаш сили ги прилагай в живота си. Но изпървом трябва да ги прочетеш и да видиш там собствените си задължения.

Другото мисля е синдром на щрауса.
Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » нед дек 01, 2013 5:04 pm

Eто какво се обещава по време на епископското ръкоположение, ако го слуша човек става ясно че повечето не спазват тези обещания.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=R1AGwuJYz94[/youtube]

Върни се в “протестантство”