Правилна гледна точка за традицията 2Солунци 2:15

теми, свързани с протестантството
Потребителски аватар
Next
Потребител

Re: Правилна гледна точка за традицията 2Солунци 2:15

Мнениеот Next » нед дек 15, 2013 5:50 pm

small axe
Потребител

Мнениеот small axe » нед дек 15, 2013 6:55 pm

Това е много просто, Некст.
Господ Иисус казва-Моят мир ви давам. Аз не ви давам тъй, както светът дава..
А царството Божие, Некст, не е нищо друго, а правда, радост и мир в Светия дух. Именно Светият Дух е който, който действа в нерушимо съгласие с Господа, в сърцата на вярващите в Него и изработва в тях, радост, триумф и мир.
В тази Божия благодат изляна изобилно в сърцето на нас вярващите, се напредва. Не се стои статично. Аз самият никога не стоя статично, или вървя назад, или напред. Напред се върви с молитва. Трябва да се пребъдва в Духа, Некст.
Един път посетени от Духа Божий, вярващият не прави нищо повече, освен да пребъдва в Него. Не да се моли, пак и пак да получи Духа, ако Го е получил.

Имаме обещанието, Некст, че Духът Божий ще бъде в нас, ще се засели в нас и между нас ще ходи. Тогава оживяаме за живот. Понеже който има Духът на Христа, само той е Христов. Има една притча в евангелието на Матей, мисля 25 глава. Прочети я. там са описани 10 девици. 5 са разумни, 5 неразумни. според мен разумните са именно тези които в земният си живот, са отричали себе си и са наречени разумни. Имали а масло в съдовете си. Това за мен винаги е било символ на светият Дух в тях. Който им е даден от Бога и който те с а придобили. Неразумните нямат това масло и остават вън. Колко добра притча относно това което говорим.

Ето какво казва посланието към римляните глава 8, прочети внимателно:
Вие живеете не по плът, а по дух, само ако Духът Божий живее във вас. Ако пък някой няма Духа на Христа, той не е Христов.

10. Ако ли Христос е във вас, тялото е мъртво за грях, а духът живее за правда.
11. Но ако Духът на Оногова, Който възкреси от мъртвите Иисуса, живее във вас, то, Който възкреси Христа от мъртвите, ще оживотвори и смъртните ви тела чрез живеещия във вас Негов Дух.
12. И тъй, братя, ние не сме длъжници на плътта, та да живеем по плът;
13. защото, ако живеете по плът, ще умрете; но, ако чрез духа умъртвявате деянията на тялото, ще бъдете живи,
14. понеже всички, водени от Духа Божий, са синове Божии;
15. защото вие не приехте духа на робство, та пак да бъдете в страх, а приехте Духа на осиновение, чрез Когото викаме: Авва, Отче!
16. Самият Дух свидетелствува на нашия дух, че ние сме чеда Божии.
17. Ако пък сме чеда, ние сме и наследници: наследници Божии, а сънаследници на Христа, и то само ако с Него страдаме, за да се и с Него прославим

Ако не разбереш от това което ти казвам защо имам Светият дух и защо го имат вярващите, като дар от Бога, то те съветвам да се молиш, горещо на Бога за тази благодат и този мир, който само Духът на Христа дава.
vipaz
Потребител

Мнениеот vipaz » вт дек 17, 2013 2:44 pm

Темата отиде на никъде, накрая се оказа че не обсъждаме традицията преданието и догмата на църквата, себе си другия и еретиците които и да са те!

По темата ако Зограф желае да продължи тезата си за това как учението на отците(преданията и традициите) и Божието Слово е едно и също, да заповяда да ни разсяни като започне от предпоследния ми пост където съм се аргументирал, защо смятам че учението за преданието е подменена и фалшифицирана.

Ако някой друг иска да защите тезата на Зограф да заповяда Next, Ivan...

Ако всичко приключи така ще ме накарата да си помисля че, съм прав за традицията и православието, и нямата никакви разумни аргументи нито пък доказателства за това което твърдите да е източник на вашата вяра, и че то е човешко предание.
Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » съб яну 04, 2014 9:02 pm

Випаз, ти си сигурен, че си прав за всичко и няма смисъл да те убеждаваме в каквото и да било. Хубаво щеше да бъде ако научиш поне основните неща, напр. кое е догма, кое канон, традиция , предание и т.н. Може да се запиташ и кой е бил критерият да се приеме точно този "канон" на Библията, аз лично бих заложил на Преданието.
timotei
Потребител

Мнениеот timotei » нед яну 05, 2014 8:03 pm

Така е Кабрал. Свободата е в Преданието и от там идва Любовта. Честит Празник.
Йоан
Потребител

Мнениеот Йоан » пон яну 06, 2014 10:09 pm

Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » вт яну 07, 2014 12:13 pm

Аз може да искам да угоднича и на кмета, но това не променя фактите, а те са, че канонът на Библията е определен въз основа на преданието - Светото и църковното.
Йоан
Потребител

Мнениеот Йоан » вт яну 07, 2014 11:10 pm

Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » вт яну 07, 2014 11:33 pm

Покъртително...
vipaz
Потребител

Мнениеот vipaz » ср яну 08, 2014 9:48 am

Зограф
Модератор

Мнениеот Зограф » ср яну 08, 2014 2:45 pm

Vipaz, кое знание е по-вярно и точно, това което са получавали Авраам, Исаак, Яков непосредствено от Дух Светий или знанието, което са получили човеците от Писанието, което е било написано много по-късно? Кога е била устроена Църквата Христова и вярата в Господа Иисуса в един определен ден и час или в продължение на дълъг период от време? И кога всичко, което е било необходимо, окончателно е било устроено в Църквата с правила и норми според Вас ?
vipaz
Потребител

Мнениеот vipaz » ср яну 08, 2014 2:57 pm

Зограф ако наистина искаш да водим сериозен диалог отговорими на предния пост в който директно ти задавам въпроси по темата! А не да бягаш когато стане напечено и сега да се опитваш да влезеш пак това е несериозно. И освен това въпроси които ми задваш нямат пряка връзка с порблема за Божието слово и църковното предание, Патриарсите и технята вяра са нещо много по различно от проблематиката на църковното ПРЕДАНИЕ исторически, богословски, заветнобогословски(а иначе тези неща можеш с лекота да ги ги говориш на някой съмишленик но не и на мен СОРИ)

Църквата е съградена на Апостоли и пророци крайъгълен камък сам Христос в 1 век, а не три века по късно!

Ако наистина искаш да водиш сериозен разговор то отговори ми на въпросите и аз ще ти отговарям на следващите.
Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » ср яну 08, 2014 3:54 pm

Зограф
Модератор

Мнениеот Зограф » ср яну 08, 2014 4:27 pm

Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » ср яну 08, 2014 5:34 pm

Искам да питам випаз защо след като повечето протестантски черкви смятат себе си за точно водени от Светия Дух има над 30 000 различни протестантски вариации, как става това след като всички са сигурни 100%, че са водени от Бога, че имат пряка връзка с Него, пък такова разделение сред тях? С коя по-точно от всички 30 или повече хиляди е Бог?
Вторият ми въпрос е съвсем практичен: последно колко души останаха без покрив над главата си, подманени от разни пастори да дадат и апартаментите си за "божието дело"? И като тактика използват Деяния на апостолите за манипулациите си ли?
Също така: води ли някой статистика колко души загубиха вярата си вследствие от манипулациите и злоупотребите с доверието от страна на разни "помазаници" в протестантските черкви?
И накрая: В България има ли истински протестантски черкви, освен лутеранската?

Върни се в “протестантство”