В Писанията ли е спасението?

теми, свързани с протестантството
small axe
Потребител

Re: В Писанията ли е спасението?

Мнениеот small axe » нед фев 09, 2014 4:34 pm

Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » нед фев 09, 2014 4:39 pm

small axe
Потребител

Мнениеот small axe » нед фев 09, 2014 5:02 pm

Некст, я ми намери някъде в постовете някаква ерес и докажи че е ерес според писанието, да те видя.!

И още 2000 постинга да имам, пак същото ще ви пиша. Е то не е едно и също, темите за стотици, но в твоята глава всичко е еднакво..

Докато ти ръсиш глупости и се доказа че защитаваш ерес, но пак се извъртя и не призна. Понеже си неискрен човек. Запиши си го някъде- Ти си неискрен човек, изпълнен с православна гордост..
Ето я ереста която изповяда- ти твърдеше, че не всеки вярващ имал Светия Дух, а само някакви издигнати и тн. Чиста ерес! Но то е от невежество, затова не смятам, че ще ти се счете за грях. Но ако не разбереш това и продължиш да лъжеш и кривиш истината, тогава не знам, мисли му ти..
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » нед фев 09, 2014 6:39 pm

small axe
Потребител

Мнениеот small axe » нед фев 09, 2014 11:14 pm

Според мен го играеш не лошото, а тъпото ченге.
ТодорК
Модератор

Мнениеот ТодорК » пет фев 14, 2014 8:47 am

Би било интересно (според мен) да разгледаме Писанията и от един по-различен ъгъл - като начин за едно "мистично съединяване" с Бог (подобно на молитвата). Протестантите приемаме библията не само поради свидетелството на Църквата (Католическата църква "свидетелства" за още много неща, които не приемаме), но поради свидетелството на Бог и Църквата. Според мен четенето и размишлението върху Писанията ни отваря - чрез действието на Св. Дух - уникален път за богопознание и богоподобие. Разбира се, и други християни са писали ценни неща, чрез които можем да получим духовна полза, но никое друго писание не може да се сравни по благодатност с Библията - вярвам, че ще се съгласите с това.

Въпросът ми е "Има ли според вас Свещеното Писание някакво специално място в изработването на нашето спасение (извън постановяването на някаква форма на "сухи" правила и доктрини)? И, ако отговора е "да", какво според вас е това място?"
Йоан
Потребител

Мнениеот Йоан » вт сеп 23, 2014 11:28 am

Върни се в “протестантство”