Жените ви в църквите да мълчат...

теми, свързани с протестантството
prokimen
Потребител

Re: Жените ви в църквите да мълчат...

Мнениеот prokimen » съб окт 04, 2014 7:19 pm

Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » съб окт 04, 2014 7:27 pm

Венче, така е. Обаче флуктуациите в днешния свят са в полза на света. Дори за нас, а и за нашите младежи най-вече.

А ти каква полза му принасяш в момента? Зададох му едни въпроси, на които той не иска сам да си отговори? Къде е твоята полза за момента? Ако искаш да ми направиш забележка - приемам всякакви без да се обиждам по никой начин. Но по-горното не му е от полза. Разводнихме нещата.
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » съб окт 04, 2014 7:56 pm

Срамно е за човек да говори преди да е чул. Така пише в писанието. Така и е срамно някой да си измисля факти за друг , без да е прочел. тук някой вече не само говори ами и цели теми разисква, като сам си измисля несъществуващи факти. Така и не разбрах кой бил сам и защо, не че е проблем, понякога се налага, дори временно, но къде ги четете тия неща, не стана ясно..
Относно преводите ползвам 4,5 и също по засуканите неща ги прверявам има си гръцко говорящи хора и то добри, понякога си пиша с точно двама такива.Нещо друго?
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » съб окт 04, 2014 8:23 pm

Nikolay345
Потребител

Мнениеот Nikolay345 » вт окт 07, 2014 7:36 pm

Разбирам, че искате да си останете в езичеството, но не искате да повярвате, че сте там... Как да Ви убедя?! Ще да Ви разкажа една история, на която станах свидетел в едно село в Североизточна България... Значи преди 3-4-5 години попаднах на един девически манастир - понеже медицината в България е безсилна да лекува невралгията, защото дори и при хирургическа намеса няма гаранция, че болката ще спре /поне хирурзите така твърдят - че може да се наложи да бъда опериран многократко, ако веднъж им падна в ръцете, защото нервните окончания, които те са оперирали, се възстановявали след време и болката се връщала, докторите все още не са открили как да лекуват невралгията, могат само да постригват проблемните нервни окончания като косата, но те си растат с не помня колко милиметра на месец/, аз издирвам лекар-чудотворец /засега не съм открил такъв - иначе щях вече да съм излекуван/... На един празник отидох в този девически манастир, тъй като ми беше препоръчан от един вярващ - да съм чуел как пеели монахините, можело да ми помогне по някакъв начин... Добре, викам му, да пробваме - може пък да помогне... Затова се запътихме с този вярващ към девическия манастир в неговото село - изкачихме един голям баир рано сутринта и застанахме пред една порта с два големи кръста, а отгоре пишеше името на девическия манастир... Нямаше никаква охрана на портала и ние просто отворихме вратата и влязохме в манастира - не видяхме никого, но моят водач ме упъти накъде да вървим... Влязохме в храма и се оказа, че в църквата или параклиса, не помня точно, нямаше миряни, само ние двамата бяхме, в олтара нямаше никой и единствено една послучничка пееше някакви тропари и четеше някакви молитви най-вдясно до вратата, където се държат богослужебните книги /достъп до това място имат дяконите и останалите духовници, а така също някои жени (prokimen да ни каже точно кои могат да чистят паяжините, но доколкото знам послушничките, които не са дякониси, като игуменките, нямат право да влизат там), но как една послушница се е добрала до тях нямам идея - може би книгите сами са отишли при нея или някой ги е оставил навън, да си стоят на поставката за четците и просто да чакат някой да ги открадне, когато няма никой в храма, а го е отворил да палят свещи и да пускат в касичките на пълно доверие (може пък да има иновация - тайник в главния кораб, до който послушничките да имат достъп със секретен ключ и там да прибират богослужебните книги)/, която чакаше да я направят игуменка... Оказа се, че тогава, когато аз съм се запътил да отида там, дяволът решил да пукне гумата на един игумен от съседен мъжки манастир, който поради сексизма в православната църква ходи да отслужва литургии на определени празници в това село в този девически манастир, за да мога да Ви разкажа тази история /защото дяволът е много радостен да създава главоблъсканици, за да си блъскат еретиците главите и да ги блъскат, блъскат, блъскат, докато изнемощеят от блъскане в стената пред тях и просто спрат да се напъват да разберат смисъла на нещо, защо е така, а не иначе, на какво основание - т. е. леността ги обзема, размазва ги като мекотела/, не само той, но и дали монашески обет от други места... Послушничката почете това-онова, но като разбра, че няма да има литургия /може и да не е било празник, т. е. моят водач да се е объркал, но доколкото съм запознат при утренята и вечернята свещениците влизат в Олтара - моят познат нямаше църковно календарче, не знаеше какъв празник точно е и въобще не разбираше нищо от Канона, но понеже беше пенсионер и като нямаше какво да прави по цял ден на село, понеже е свикнал да работи по цял ден като се разхожда насам-натам, та затова си намираше работа, която да не го изморява като една хубава разходка до манастира и слушане на песнопения, а и защото е ерген, предполагам, затова му харесва толкова много да слуша как пеят монахините, защото няма жена вкъщи да му опява на главата за щяло и нещяло по цял ден/, тя реши да ни обърне внимание след десетина минути - поне да ни налее нещо в главите, защото стоим и само ангелите служат в Олтара, а ние седим най-отзад, а тя най-отред, но Светите Двери са затворени за нас, колкото й песнопения да огласят храма и колкото й молитви да отправяме Светите Двери да се отворят пред нас... Получи се една много интересна ситуация - миряните са в храма, а послушничката не е нито с клира, нито с миряните, тя е посредата, но няма право да влезе в Олтара, защото сексизмът в православната църква й забранява, понеже била жена, никой не я пита има ли Жених... Трябвало да дойде "отчето", в нейната глава ГО няма "отчето"... Наистина не беше там, когато отвори устата си...

Но да кажа преди това, че един свещеник не е достатъчен, за да се служи КАНОНИЧНО в един храм Златоустовата Св. Литургия /тя се служи по празниците в неделя и на повечето празници през седмицата/ - защото и дякон трябва, и иподякони, а за къде без епископ, а да не говорим, че трябват вратари, певци... Но бих задал и въпроса позволява ли Канонът в девически манастир да служат духовници, които не са монаси, а имат жени, деца и въобще имат светски начин на живот, защото духовниците в коя да е църква, но най-вече в православната църква, са много светски хора и дори има един свещеник при нас, който е турист-планинар-алпинист, вярва, че Бог бил нависоко, едва ли не трябва да изкачи връх Мусала, за да Го намери... Той се чуди какви глупости да бърбори и представете си тукашните пънчославни макар и с голяма доза подигравателност в погледа им как ги разправят тези глупости на другите пънчославни, за да видят дали някой случайно няма да им каже, че Бог е навсякъде, където е Неговото Царство, дори да слязат 400 метра под земята в някоя мина, за да служат Св. Литургия ПО КАНОНА... Та ако може prokimen да ни отговори - имам предвид само монаси ли имат право да влизат в женски манастир и да служат там, също така какво правят мъже-монаси в девически манастир, защо не си стоят в техния мъжки манастир, ето на този въпрос също трябва да се отговори, защото ако монахини нямат право да пребивават в мъжки манастир /това не знам дали е вярно, но ако един манастир е мъжки, то би трябвало там да са само мъже-монаси, иначе щеше да е смесен, а не мъжки, поне по логиката на определението какъв е манастирът/, също ме интересува обратното позволено ли е, т. е. мъже-монаси да пребивават в женски манастир, ако той не е смесен? Може би трябва да поместя снимки на портата с надпис ДЕВИЧЕСКИ МАНАСТИР, след което да покажа, че вътре има монахиня с монаси - за мен няма никакъв проблем, както казах, всеки с достойнство и възраст по Канона, без значение мъж, жена или хермафродит, може да служи в Олтара, стига да е Христов, затова аз нямам проблем за решаване, но prokimen може би ще има да реши един много заплетен казус, ако желае естествено - касае един бивш игумен на мъжки манастир, който служел в женските манастири, но паднал в блудна страст той или някой от неговите помощници, та питам да продължавам ли да си мълча и той да спи спокойно, или иска да наруша спокойния му сън с една обезпокояваща история, която се случила, защото едни зайци обичали да ядат зеле...

Девици ли са далите обет за безбрачие, без значение от кой пол, и защо мъжките девици са над женските девици, когато няма мъжки пол, ни женски, но всички са едно в Христа? Перефразирам последното: християните в девството са РАВНИ по права и задължения със своите братя и сестри, без значение от какъв пол са, но от значение е каква йерархична степен имат и точно какви права и задължения са поели да изпълняват в Църквата!

Върни се в “протестантство”