Жените ви в църквите да мълчат...

теми, свързани с протестантството
small axe
Потребител

Re: Жените ви в църквите да мълчат...

Мнениеот small axe » пет окт 03, 2014 6:52 pm

Nikolay345
Потребител

Мнениеот Nikolay345 » пет окт 03, 2014 7:33 pm

Може би ще е интересно за част от присъстващите да си припомнят една стара дискусия по темата за учителстването на жените-християнки в събранията от далечната 2009 г., когато тук можеха да пишат гости. Защо вече не могат да пишат гости във Форума, толкова обичам да пиша като гост? Не гледат кой съм, а какво съм написал...

Това е част от бъдеща тема в блога ми и може да изглежда малко разхвърляно, но това е импулсът да пиша по тази тема:

Наскоро /18 септември 2014 г./ някой е написал следния коментар към темата в блога ми по-долу, от края на 2009 г.: "Колко мъка има по тоя свят..."

http://vasquez345.blogspot.com/2009/12/ ... final.html

Подозирам, че това ще да е някой заклет протестант или евангелист, който направо е паднал от коня, както се казва на жаргон, като е прочел тази тема... Такива се срещат най-често в два-три български форума, от където може да са открили пътя към моя блог и да са изпаднали в шок и ужас от прочетеното...

Дължа на моя приятел да драсна няколко реда, за да коментирам написаното от него, защото наистина много мъка има по света, защото много лъжепророци излязоха по света... Темата е продължение на темата:

http://vasquez345.blogspot.com/2009/12/ehoooo.html

Последната тема е продължение на предишната - и така 6 теми всичко:

http://vasquez345.blogspot.com/2009/12/ehooo.html

http://vasquez345.blogspot.com/2009/12/ehoo.html

http://vasquez345.blogspot.com/2009/12/eho.html

http://vasquez345.blogspot.com/2009/12/blog-post.html

"В СПОРА СЕ РАЖДА ИСТИНАТА." МОЖИ БИ ТОЗИ ДИАЛОГ ЩЕ ВИ ПОМОГНЕ ДА ВИДИТЕ СВЕТА ПОД ДРУГ ЪГЪЛ!

[http://eurofocus.wordpress.com/tag/сократ/]

[Колко е добре, когато човек има достъп до всичките си спомени - ето, че открих сайта на Брюкселския магазин за брюкселска дантела: http://www.nicoletoebac.be/]
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » пет окт 03, 2014 7:38 pm

Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » пет окт 03, 2014 7:47 pm

Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » пет окт 03, 2014 7:58 pm

Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » пет окт 03, 2014 8:01 pm

small axe
Потребител

Мнениеот small axe » пет окт 03, 2014 8:17 pm

Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » пет окт 03, 2014 8:34 pm

small axe
Потребител

Мнениеот small axe » пет окт 03, 2014 8:52 pm

За пръв път чувам, че Бог ще строши тоя дето държи и разчита единствено на казаното от Христа, и предадено нам от апостолите в евангелията и посланията им, и също и старозаветните пророци. Тоя Бог ша да е много лошав и несправедлив, да строшава своите хора щото вярвали на думите Му. Не вярвам в такъв Бог аз. Тва да не е някакъв талибански бог, те са такива да трепят децата си.

И незнам защо писанието го смятате за идол за неправославните. Не е идол,, аз даже винаги го пиша с малка буква, за разлика от православните де го пишат с Голяма, ама нещо не го харчат много. Виж преданието е друга бира, то им е идол, ама карай ,няма се разбравяме ся тука. Сядайде си на гъзовете и стига с талибанщините, всички дето вярват в Месията Иисус и живеят праведно са братя. Другото е от дявола.
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » пет окт 03, 2014 9:03 pm

Когато човек си направи идол е така. При вас той се казва Сола Скриптура, т.е. само Писанието, без Духа. И не го казвам аз, а св. Павел, че буквата убива, а Духът животвори. Защо Сола скриптура е идол? Защото без Духа тя е пълна с противоречия. Например във Вехтия завет има много случаи, когато дори Бог говори на някого да направи нещо, което е в пълно противоречие с Моисеевия Закон, т.е. с буквата. Сещам се как каза на един пророк да си вземе блудница за съпруга, докато според Моисеевия закон блудниците трябваше да бъдат убивани с камъни. Блудницата Рахав, която излъга и това беше праведно дело. Или подвизите на цар Давид и много други. Изобщо се чудя протестантите как си обясняват някои работи от Библията като робуват на Сола Скриптура. Но това не е толкова важно, по-важното е, че когато самият живот ги притисне и идолът се счупи, те стават атеисти. Примери такива знам много.
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » пет окт 03, 2014 11:47 pm

Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » съб окт 04, 2014 9:47 am

Нали само Писанието е самодостатъчно. Как тогава разбирате събитията в Библията, някои от които споменах вече? Как щом Писанието е самодостатъчно няма никакво единство във вярата ви и имате над 30 000 деноминации (това са само регистрираните официално, за другите статистика няма)? Но всичко това е бял кахър, интересното става когато ножът опре до кокал, защото живота излиза далеч извън границите на Писанието и тогава както вече писах пътищата са три.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » съб окт 04, 2014 10:16 am

Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » съб окт 04, 2014 10:49 am

Добри въпроси Некст. Някои се напъват да превеждат Библията сами и резултатът е подобен на тоя, когато мистър Бийн захвана да боядисва стаята си.
Аз благодаря на Бога, че бях по евангелистки общества само около 4 години и то в много млада възраст, също така и поради характера ми не смееха да се занимават с мене и да ме обработват. Обаче други хора така жестоко осакатиха психически и личностно, че не е истина. За вяра пък да не говорим, тези които останаха са с личностни отклонения вече, а другите са атеисти, дано все пак някой да е намерил и пътя към православието.
Спасителят казва, че всяко дърво се познава по плодовете му. Питам: ако са такива плодовете от всички евангелистки общества, не е ли редно да се запитаме аджеба що за дърво са те? Защо хората без изключение, които зациклиха с десестилетия там са с личностни отклонения? Защо? Защо? Защо?
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » съб окт 04, 2014 1:56 pm

Вие сте били по разни сатаниски сборища дето хората лаят и се търкалят по земята. Аз по такива места не съм припарвал. Ако даже в началото преди 15 години бях се вяснал в подобни нямаше и 5 мин да седя. Вие как сте седяли ми е неясно. Може би това сте търсили тогава.
А иначе на въпросите в тоя форум имам 2300 постинга все някъде ще има отговор на тия неща, барабар с хиляди други, който явно за вас са писаници от човек нямащ общо ни с Бога ни с Духа му.., а въпросите са елементарни. Бог затова е Бог понеже прави каквото си ще без да върши неправда.

Но както и да е, поне разбрах че болшинството православните се прикриват но вътрешно всички стават талибани.

"" рано или късно неправославните стават атеисти"", това твърдение, на Радо, или на който и да е за мен е страшна простотия, с оглед на хилядите верни на Бога хора, нямащи нищо общо с днешното тн православие, чиито имена ще греят в царството Божие, и на които никой от вас на малкия пръст на нокътя не може да се закачи по святост и отдаденост на Бога. Но както и да е, аз с хора никога не съм се хвалил и няма да се хваля , за разлика от православните горделивци, дето само се тупат в гърдите, че само те имали благодтта на Св. Дух. За това сам Господ един ден ще ви направи да се срамувате.
Само едно нещо знам- радвам се че не съм в православните среди. там цари лицемерие, гордост и фарисейщина. И ако има верни там, а аз знам че има такива, то те съм убеден в едно нещо- всички те биха приели другите , каквито и да са , но вяращи в същия Месия и стремящи се към правда, за братя. Другото е пълен фалш, а вие, колкото и да ми е тежко да го констатирам тука във форума до един( може би с едно, две изключения, не оттук пислите) сте в клопката на дявола да се делите от другите вярващи имайки се за уникални. Та възгордели се братя и сестри ( нищо че не ме имате за такъв, понеже тия дето нямат Духа не са Христови), та ако достигнете царството на Отца с тия си разбирания, ще сте мънички, микроскопични понеже принизихте действието на духа Божи в другите братя и го отрекохте с лека ръка. Но Бог е верен и Той на лице не гледа, нито са му притрябвали служения от човешки ръце, а във всеки народ оня който върши правда, угоден му е!
Айде леко спасение ви желая от сърце. Живи и здрави.

Върни се в “протестантство”