Жените ви в църквите да мълчат...

теми, свързани с протестантството
Потребителски аватар
Next
Потребител

Re: Жените ви в църквите да мълчат...

Мнениеот Next » съб окт 04, 2014 2:05 pm

Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » съб окт 04, 2014 2:07 pm

Била съм само на събрание на хилещи се и търкалящи се 2-3 пъти, като не участвах в цялата простотия. Описвала съм го, както и протеклия покрив по време на дъжд, което събитие беше провъзгласено като "дъжда на Духа" и доведе до нова екзалтация.
Преди това съм обиколила почти все що има протестантски черкви из София, където нямаше чак такива ексцесии, но всичките са един дол дренки: ако не си в нашата църква си отпаднал от вярата и ще отидеш в ада, манипулациите и средствата за контрол над личността бяха едни и същи, доносническата система - тоже. За какъв дух може да се говори в тези среди? Това, че има искрени вярващи там, които са свестни и имат плодовете на Истинния Дух в живота си не е благодарение на черквите им, а въпреки тях. Също така тези въпросни хора бързо-бързо се изнизват от въпросните места. После или карат соло, или стават православни.

Брадва, ти вместо да се пениш, дай си сметка, че сам ти не ходиш никъде на църква и затова си останал психически нормален. Я тръгни да се въдворяваш из тези общества, ама и да им вярваш и да им се връзваш, пък да видим колко време ще изтраеш.
И като ги защитаваш толкова, защо всъщност не се числиш към никоя от тях?
Последна промяна от Aurelia Felix на съб окт 04, 2014 2:19 pm, променено общо 1 път.
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » съб окт 04, 2014 2:16 pm

small axe
Потребител

Мнениеот small axe » съб окт 04, 2014 2:30 pm

Не бе, какво откровение, аз не съм от тия дето си въобразяват откровения, просто констатация. Ако едни хора, наричащи се вярващи, не приемат други хора също наричащи се вярващи, за такива, просто понеже не били от тяхната група, то това е поради дяволска измама. Няма от какво друго да е. То самият апостол Петър бе податлив на внушенията на сатаната, та тука във форума няма да сте податливи. Затова ви ги пиша тия работи, понеже ме е грижа, а наместо да се замисли някой, продължавате, че и се смеете. Ма то не е никак смешно, да си призная, тъжно е, наистина е тъжно.
Но това е живота, дано с времето се усетите, колко е лошо това нещо да отричате Духа в другите братя. Ако познавате наистина писанието бихте разбрали за какво говоря. Не е проста работа това, без причина, да отричате че вярващи в Месията имали благодатта на светия Дух, след като те имат това и имат увереността в духа си за която увереност говори и апостол Йоан. Но се замислям това въобще дали го разбирате де. Странна работа, толкова години писане и накрая да се стига до отричане че другите са братя. Те или са или не са, няма средно положение.

некст, ти си спеца по даването на епитети, да ти припомням ли десетките теми по назад. Няма нужда. Абе скоро ще разберете за какво иде реч, ама ще е по трудният начин. За Христовите няма страшно, ще разберат дори и като албанските реотани, другите няма.

Аурелия , аз не се числя към никоя по простата причина, че няма ка да се деля от Христовото тяло. Ако има такива детосе делят, то аз няма как да се наричам с техните имена, каквито и да са. Господ остави един път и едно учение. Който ходи по този път е от Христовото тяло. съответно ще дружи и събира с такива и те ще се спасяват взаимно по тоя път докле стигнат възкресението от мървите, ако ще Господ. Не ми е ясна тая работа с причислението към някоя деноминация, никога не съм бил член на такава дето има наименование. За мен Христовто тяло на земята е сборът от тия дето следват Христа и живеят според неговите думи. Навремето са се сбирали по къщтите и най важното е че са се приемали един друг без да питат кой от кои е, а Христос е бил главата. Когато са взели а се делят, Павел ги е порицал, но те явно нищо се са разбрали , та ето го резултатът днес- католици, протестанти, православни, евангелисти, истинно православни, старосилци, новостилци, петдеятни и тн. и тн. .... не мерси. Вие сте също в тоя смшен кюп, и също като ония другите де се имат за единствени и вие така. Тоя влак се е понесъл още от втори трети век и се носи ли носи , и към тая композиция се накачат все нови и нови вагони. В тях има вернии братя и те сте бъдат царсвото, но това оскатяване на тялото и разчленяване си носи последиците и наместо тяло, днес нещото прилича на увреден, сакат човек, с една ръка, без крак, уши, или очи, а някъде дори липсва главата и съотвтно тялото става труп. Това е реалността, затова като дойде Господ се питаше - ще намери ли вяра на земята. Или само една камара отричащи се едни други сакати вярващи, а на мнозина от тях ще се рече- че Той никога дори не ги е познавал.

Едно нещо ще ви река- щом се именувате някак си и се делите от другите, и не признавате да има други вярващи изпълнени с Духа освен вашата група, то сте тръгнали с тая композиция на партизаните, а тя по Божията милост ще крушира един ден, надявам се скоро, когато антихриста ще почне да преследва вярващите и Бог ще отдели плявата от житото. Тогава и няма да има деление, понеже огънят на скръбтта ще изяви кой е Божий и кои не е.
Последна промяна от small axe на съб окт 04, 2014 3:01 pm, променено общо 3 пъти.
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » съб окт 04, 2014 2:39 pm

Аз ти говоря с конкретика, ти ми отговаряш с общи констатации - "другите". Вече споменах по-горе за кои точно говоря - софийските евангелистки черкви, от които имам непосредствени впечатления. Не говоря за вярващите из цялата вселена.
И никой от нас поне не видях да отрича за въпросните "други", че били вярващи. Говорим също така за конкретни заблуди.
Общо взето разговорът се разводнява, затова предлагам Смол да уточниш кои точно защитаваш? Но без номера "вси онеправдани" :)
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » съб окт 04, 2014 2:55 pm

Приключих разговора. Горе съм писал всеки ако ще да си вади изводи. Няма нужда да се запява друга песен, по добре да се замислите, Некст и Аурелия и който е там още, колко крайни са констатациите ви по горе и как вкарахте всички неправославни в кюпа на хората без Дух и съответно вън от Христос. Това е което е тъжното и е добре да се отстраните от такива учения, понеже са неверни.

добавка:
Сега чета че си си променила мнението горе и си добавила уточнението, че във всяка какато и да е общтност имало вярващи с Духа на Бога в тях, но те се махали рано или късно , като ставали или православни, или соло( предполагам сами си седят). В тази промяна на мнението е вярно че има навсякъде братя това приказвах досега и аз, но не непременно е вярно че се махали отвсякъде, защото не е речено че групата с която се събират е винаги нередовна и също не е вярно че ако се махнели от разни лоши места оставали соло, понеже това твърдение в реалността го виждам че не е вярно, също не е вярно че мнозина ставали православни, дори напротив, ако стават някой такива то не са мнозина, а такива които се чудят към коя нова група да се прикрепят, надявайки се тя да е по истинска.
Не ги съдя, имат право да търсят истината, но истината не е там където има деление и всички смятат останалите за небратя. От такива групи гледам да стоя настрана, понеже това е признак на култово общество и секта. Те винаги се смятат само те за истинни и други няма.
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » съб окт 04, 2014 4:01 pm

Говорим всеки от своя опит.
Ако се налага да кажа нещо универсално, то е, че който търси истината я намира и че не може човек да има Духа Божи и да седи в събранието на беззаконниците. Ако седи там, то не е за дълго, а само докато се осъзнае, защото Бог не върши нищо с човека против волята му.
Сега, дали всички били такива или онакива не мога да обобщавам. Но ще кажа, че има "Един Господ, една вяра и едно кръщение", а не 10001.
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » съб окт 04, 2014 4:41 pm

Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » съб окт 04, 2014 5:47 pm

small axe, хайде сега кажи, какъв превод на Библията използваш...
Преводач, година, издател. Щом е сола скриптула и оттам всеки да си тълкува както си иска:
1. Сола е ясно.
2. Дай да видим скриптулата, че има к'ъде 1000 версии под слънцето. А Светата Истина донесена от самия Христос е една!

П.п. Защото аз мисля, че за теб не става дума за сола скриптула, а само за сола.... Моля за точен и ясен отговор: Преводач, година, издател.
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » съб окт 04, 2014 6:16 pm

Доколкото знам скриптурата му е старогръцка (ставало е дума).
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » съб окт 04, 2014 6:22 pm

Тия, дето знаят старогръцки у нас се броят на пръсти... Не го виждам толкова начетен - логиката му куца.

Христос е умрял на кръста, за да основе св. Църква - т.е. събрание. Събрание на верни. Сам човек какво събрание прави?
Сам човек е само за тоалетната - има една такава народна приказка.

Прави се на интересен. Ползва български превод. Щото ще се консултирам бързо от хора знаещи и веднага ще стане ясно колко знае старогръцки... :D
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » съб окт 04, 2014 6:45 pm

Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » съб окт 04, 2014 6:56 pm

Народа си има приказки - например: музикант къща не храни... няма нужда да изреждам. Горното е пак народна мъдрост. И си е така. Важи за всеки.

И св. Мария Египетска е била сама, обаче преди това? Св. Причастие, благословение...

1 на 1 000 000 успяват в духовния живот сами, но никога абсолютно сами през целия си живот. Хем иска да ми е брат в Христа, хем по всеки повод бълва огън и жупел в лично качество спрямо мен. Все ми е тая, но >>
Да му говоря само мили приказки няма да му е от полза. Ще си тъне в самомнение до края.

П.п. Чакам си отговора на въпроса.
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » съб окт 04, 2014 7:05 pm

Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » съб окт 04, 2014 7:07 pm

Това за конкретния момент няма значение.
За момента е абсолютно убеден, че си е самодостатъчен за духовния си живот. А другите, които оспорват това (во главе с мен) бутат масло...

Върни се в “протестантство”