Къде съм попаднал?

теми, свързани с протестантството
north
Потребител

Къде съм попаднал?

Мнениеот north » пон май 04, 2015 11:12 pm

Здравйте, живея на квартира при семейство протестанти чрез които започнах да научавам повече нрща за христянския свят. Преди да ги срещна не мога да кажа, че съм бил силно вярвъщ христянин за което съжалявам. Та стига повече за мен да минем към въпросите които имам. Това семейство вярва в неща, които на мен ми се струват много странни и фантасмагорични за това се обръщам към вас. Ето някой от тези неща.
1. Без значение дали си кръдец, убиец, измамнинк и т. н повярваш ли в Бог ще бъдеш спасен и ще отидеш в рая.
2. В рая няма да има полове (мъже и жени) всички ще изглеждаме еднакво, но ако срещна приятел в рая ще знам че това е той.
3. Второто пришествие може да дойде всеки един момент при който всички вярващи ще се изпарат ище отидат в рая а на земята ще останат неверниците.
4. Жената постоянно слуша проповеди на Д. Майер (надявам се да не съм сбъркал името) Която като видях клип се съресирах колко много публика има говори малко като психолог използващ цитати от библията.
5. Не живея в България а в Англия ходил съм в тяхната английска църка доста пъти но някак си не го чувствам като храм кръста е някак си захвърлен в ъгала пеят малко песи излиза пастора проповядва след това които иска излиза да се молят за него. Някой от хората за които се молят лягат по земята подсичат исе краката обясняват ми че това е докосване от святия дух.
6. Мъжа може да говори два ангелски езика. Което не може да ми бъде обяснено как звучат и т. н.
7. В България са посещавали евангелиска педесятна църка.
8. Преди в България са правели молитви върху дрехи на хора с цел изцеряване.
9. Слушам постоянно за изцерили се хора от рак. Една от историте е доста фрапираща жена имала проблем с крак бил бинтован не знам какъв е проблема. Повреме на молитвата жената станала бинта паднал и крака и бил добре. Казват също че Исус Христос общува с тях.
Мога да се сета и за още работи но трябва да пиша много много. Също така са силно против православието доста негативно говорат за него. Какви са те протестанти или някаква секта.
Последна промяна от MacIlian на вт май 05, 2015 11:21 am, променено общо 1 път.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Re: Къде съм попаднал?

Мнениеот Next » пон май 04, 2015 11:35 pm

И двете. Но духовността не е круша да я излапаш. Изпървом можеш да видиш това: viewtopic.php?f=25&t=3325 Питай винаги съвестта си, ако в конкретния момент няма кого да питаш. Иначе въпросите ти са добе дошли...
north
Потребител

Мнениеот north » вт май 05, 2015 1:38 am

Доста теми прочетох тука също и темата която си дал. Следователно това което виждам в тяхната църква са циркаджийски номера, подчти всеки път има някой с омекнали колена. Как бихте коментирали другите неща които съм написал срещали ли сте ги и преди. Страшно много ме вълнува всичко това и като цяло бих искал да ми дадете съвет от къде да започна да изучавам православието. Искам да съм в правата вяра!!! Дано не звуча глупаво.
Последна промяна от MacIlian на вт май 05, 2015 11:23 am, променено общо 1 път.
Потребителски аватар
Ника
Модератор

Мнениеот Ника » вт май 05, 2015 6:25 am

Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » вт май 05, 2015 7:45 am

Здравей north,
Похвално е желанието ти, замо гледай да устоиш в него, защото стихиите около теб май са повече от тия тук.
Основите на св. Православие най-лесно в се полагат с книгите на архимандрит Сетафим Алексиев: Нашата Вяра, Нашата Надежда, Нашата Любов ( http://pravoslavieto.com/history/0_imag ... xiev/1.jpg )

Но те при теб трудно ще се намерят. Затова ти предлагам това: (някои протестантски преводи направо си простеят, а и виж първо в дясната част на екрана)

П.п. "Кратък курс" по различаване на духове: (ако не вярваш в извънземни, прескочи 1-ва глава, ако вярваш - не прескачай)

П.п. Много въпроси ще имаш, но потърси читав православен свещеник, защото тук може да отговаряме на всякакви въпроси (с четенето ти те ще намаляват), но трябва да имаш духовен наставник...
Борис
Потребител

Мнениеот Борис » вт май 05, 2015 8:44 am

north
Потребител

Мнениеот north » вт май 05, 2015 10:18 am

Ами нещата са много по сложни, защото тези хора един ден може да са част от моето семейство сещайте се защо. На приятелката ми и обясних че протестантсвото не е за мен поне не го чувствам в сърцето си. Обясних и че бих желал да се запозная с православието и от там стана страшно. Какво ти православие един ден ако имам деца не искам да виждат как палиш свещи, молиш се на икони светци и т.н. Темата е много деликата.
Тъй като тя не е толкова силна в вярата си и когато не ходи да кажем 2-3 пъти на цървка и баща и казва днес в църквата имах видение откровение от бога и почва да и пълни главата с глупости защото сигурно усеща че се отдалечава. Благодаря за литературата която сте ми дали ще чета обичам да чета.
Последна промяна от MacIlian на вт май 05, 2015 11:24 am, променено общо 1 път.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » вт май 05, 2015 11:32 am

north
Потребител

Мнениеот north » вт май 05, 2015 1:33 pm

С тях много трудно може да се говори за вяра. Може но трябва да е по-начина по който на тях и е угоденН. Бащата на птиятелката ми се бие в гърдите за вярата си постоянно го изтъква постоянно ми обяснява кое какво благословение било за мен но всъщото време не е толкова смирен избухва пали се бързо и много други грозни работи има които няма да ви обяснявам..., църквата в която ходят е изцяло английска проверих я и пише, че е към някакъв си евангелиски алиянс, а не към чърч оф инглънд
Последна промяна от MacIlian на вт май 05, 2015 3:31 pm, променено общо 1 път.
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » вт май 05, 2015 2:13 pm

Е щом говори цели два ангелски езика е ясно каква е църквата :) Нямах представа, че и ангелите били като хората с различни езици, но все има какво ново да научи човек :)

Наистина ситуацията Ви е сложна, но решението за евентуален брак с това момиче можете да го вземете само и единствено Вие, никой друг няма право да ви се бърка.

Проблемите ще идват от родителите й и тяхното вмешателство уж от името на Господ. Тези хора си вярват и всеки опит да бъдат разубедени е от "сатаната". Единственото спасение, ако се ожените, е да живеете отделно от тях, даже по възможност - по-далечко.

За типичните петдесятници ние сме идолопоклонници, заради иконите, светците, мощите. Дори да им ги обясните по най-правилния начин, запушват си ушите и си държат на своето.
Ако момичето не възприема и не уважава Вашата религия, би било по-разумно да проточите ходенето и да не бързате да сключвате граждански брак, защото неуважението към религията на другия е неуважение към самия него (същото важи и за нас). И за какво брачно съжителство може да става въпрос в такъв случай? Неуважението и презрението ще отровят всяка любов.
north
Потребител

Мнениеот north » вт май 05, 2015 5:38 pm

Благодаря много за всички отговори! Прибрах се от работа и нямах търпение да прочета "Основи на православието" още на първото изречение.

"Из Първо послание на св. ап. Павла до Коринтяни
Да говоря всички езици човешки и дори ангелски, щом любов нямам, ще бъда мед, що звънти, или кимвал, що звека."

Какво иска да каже да говоря всички езици човешки дори АНГЕЛСКИ. Съществуват ли тези езици?
Последна промяна от MacIlian на ср май 06, 2015 9:36 pm, променено общо 1 път.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » вт май 05, 2015 6:16 pm

Ангелите са духове служебни. Служат на Бога. Как мислиш Бог им казва волята си? Нали им говори. А и те заедно как са смъкнали с война дявола и той сега не обитава небесата, а земната атмосфера (грубо казано). Нали са си говорили помежду си?
И естествено няма ангелски азиатски, ангелски негърски, ангелски европейски език и пр.

Човек е по-ниско от ангелите, но в него Бог е заложил творчески заложби (по Негов образ и подобие е сътворен човек). Ангелите не измислят нови неща и не ги строят/изработват като свои проекти (например нов модел GSM - хардуер и софтуер). Тяхната работа е да служат, макар и да стоят много над нас.
north
Потребител

Мнениеот north » вт май 05, 2015 6:28 pm

Благодаря за уточнението добре че има подобен форум! Забравих да спомена, че в тази английска църка правят някакво баптиско кръщение. Което не ми беше познато преди да го видя.
Последна промяна от MacIlian на ср май 06, 2015 9:37 pm, променено общо 1 път.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » вт май 05, 2015 7:01 pm

Аз съм бил на кръщение в река (ако следваме оригинала), а не в плувен басейн, но това не е важното. Важното е, дали кръщението е признато от Небесната църква.

Ако то е на еретици, не следва нищо и не получаваш Ангел хранител, който невидимо те пази и напътства в доброто.
Иначе на всеки роден човек, сатаната е поставил дявол, който да го ръчка към зло (и не само).
north
Потребител

Мнениеот north » вт май 05, 2015 7:28 pm

Не мога да ги разбера протестантите говоря предимно за хората с които живея, защото толкова роптаят против православието. Не е ли по-важно да има единство между християните. Така само бива разкъсвана християнската вяра.
Последна промяна от MacIlian на ср май 06, 2015 9:37 pm, променено общо 1 път.

Върни се в “протестантство”