Къде съм попаднал?

теми, свързани с протестантството
Потребителски аватар
Next
Потребител

Re: Къде съм попаднал?

Мнениеот Next » чет май 07, 2015 10:15 am

Ще ти отговоря, но в момента нямам време. Прочети линка за 7-ми Вселенски Събор по-горе.

Може и друг да ти го обясни, защо иконопочитането не е идолопоклонство.

Не всичко от Стария Завет е отречено и премахнато. Новия е "надграждане на Стария". Свещта е жертва Богу. Както гори тя, така трябва да гори и молитвата ни към Бога. Да не забравяме това.
А и на всенощно бдение (където се прави както трябва), като изгасне тока? Какво ще се чете и как? На свещи - продължава си...
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » чет май 07, 2015 12:40 pm

Архимандрит Серафим Алексиев и неговата трилогия:
- Нашата Любов (тълкуваща 10-те Божии заповеди и греховете срещу тях)
- Нашата Надежда (тълкуваща 10-те Блаженства и греховете срещу тях, така Божиите заповеди за християните реално стават 20)
- Нашата Вяра (за православното богослужение и др.)

Това е най-доброто на български, с което се излива добра "основа на православието". Бивши протестанти са плакали над тях, мен също са ме разтърсвали. Те освен всичко показват и красотата на православието, т.е. автентичното древно християнство. Обаче книгите в България може да ги намериш (мисля по църковните магазини ги има).

Там най-добре е обяснено, защо иконопочитането не е идолопоклонство. Покланяме се (за съвременния горделивец самото покланяне е своего рода безумие) на нарисуваното на иконата, не на самата нея като предмет. Почитта към образа се пренася върху първообраза. Почитайки иконата на Христос, отдаваш почит на самия Него.

Ако някой възразява, вземи негова снимка и демонстративно и безцеремонно я накъсай на малки парчета. Ще те запомни за цял живот! С лошо. Обаче, ако има малко здрав разум, ще схване, че поруганието на образа засяга до болка първообраза (този който е на снимката).

Още е добре да прочетеш:

>>> <<<
ТодорК
Модератор

Мнениеот ТодорК » чет май 07, 2015 2:20 pm

Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » чет май 07, 2015 3:43 pm

Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » чет май 07, 2015 4:28 pm

ТодорК
Модератор

Мнениеот ТодорК » чет май 07, 2015 4:41 pm

Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » чет май 07, 2015 6:07 pm

Благодарско :D
Това, за идолопоклонството е на 55 страница от PDF документа. Фотоснимка е и няма как да го цитирам. Избира се автора отстрани и по-долу в дясно се търси книгата. По-добре е са се свали, че бавно отваря "фотото".
Ако на някого не му се отваря документа, да мине през кадърно прокси или проски сайт, т.н. anonymizer.

П.п. За самите икони и иконопочитането: на 59 страница.
north
Потребител

Мнениеот north » чет май 07, 2015 8:02 pm

Навярно всички сте чели "За молитвата" от св. Иоан Кронщадски, не успях да прочета всичко, но това което прочетох докосва душата ми.
Потребителски аватар
Ника
Модератор

Мнениеот Ника » пет май 08, 2015 6:46 am

Колкото до първия ти въпрос - как може човек цял живот да я кара както си иска и да е сигурен, че ще иде в рая. Много правилно се замисляш. Не може да изговориш там някакви магически думи, че приемаш Христа и после цял живот да се самонавиваш, че си спасен, да пееш, махаш ръце, кряскаш и поучаваш другите.
Аз лично не вярвам в такова голословно спасение. Не вярвам, че всичката пот и труд по спасението са -потта от танците по събранията им и труда да спасяваш хора, говорейки заучени фрази.
Човек трябва истински да се труди, по стария закон, че който се мъчи, той ще се пъчи. Никой спортист не е взел медал, без да се измъчи, никой човек не получава нещо добро в живота си - без да се помъчи. Иначе и резултата не е сладък, ей Богу не е.
Православните основно се молят, постят, правят милостиня, спазват 10 Божии заповеди, четат Библия и жития и проповеди на Светите отци, а в по-късен етап започват да се изповядват и причастяват.
north
Потребител

Мнениеот north » пет май 08, 2015 10:01 am

Също много ми е интересно как почти всеки път в църквата има поне 2-3 човека на които и се подкосяват краката. Подобно нещо не съм виждал в православна църква. Преди няколко дена чух, много интересно "свидетелство". Повреме на проповед на един пастор(много известен подобен на Д. Маер). Както проповядвал един човек умрял. Имало лекър там и му кконстатиръл смърта, но те започнали да се молят и след 5 мин. той въскръснал.
Последна промяна от MacIlian на пет май 08, 2015 10:48 am, променено общо 1 път.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » пет май 08, 2015 11:50 am

A, споко.
То с тия секти, като идваха в България през началото на 90-те, имаше по няколко инвалида: на проповед хвърляха патерици и инвалидни колички, и почваха да скачат и тичат.... по няколко пъти за един сезон :D

Сега виждам технологията е напреднала - стигнали да до възкресения.

П.п. Ако прочетеш и оная книга в блога ми, там има описани подобни бесовски възможности и условията, при които бесовете действат. Ако не е театър, вероятно е бесовска постановка. Но не и Божия, защото тия хора са от духа, но нямат общо със Св. Дух.
north
Потребител

Мнениеот north » пет май 08, 2015 12:43 pm

А да видите как се гневи господина като говори за това как е изповядвал вярата си...ужас. Били ги обявили по телевизията за секта, събирали са на домашни групи и хората ги гледали странно, че били сектанти. А то какво се оказа те май верно са си някаква секта :D
north
Потребител

Мнениеот north » пет май 08, 2015 1:27 pm

Въпросният господин казва, че е завършил семинарията. Там му преповядвал някакъв кореец, какво е завършил в семинарията ми е чудно имало много роми до колкото разбрах.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » пет май 08, 2015 2:22 pm

Не е семинария, друго е. Протестантите си имат такива неща и освен всякакви раси, можеш да видиш и всякакви специалности. Като "ловци на души" например.... (тия, де ви се лепят по улицата, може и такова да са завършили).
north
Потребител

Мнениеот north » пет май 08, 2015 2:46 pm

Мале мале страшна работа..пиша от телефона и някой път натискам съседни букви, ивинявам се!!!

Върни се в “протестантство”