Къде съм попаднал?

теми, свързани с протестантството
north
Потребител

Re: Къде съм попаднал?

Мнениеот north » пет юни 26, 2015 6:13 pm

Тъй като съм ходил в лондон многократно в тяхната църква, ще ви кажа как протича служението.
На входа си посрещнат от усмихнати хора, влизайки в залата можеш да си вземеш кафе, чай, сок, мляко (нали тука пият чай с мляко) понички и не знам още какво. Минаваме към същинската час.
1. Излиза пастора казва много кратка молитва.
2. Започва се хваление с песни около 30 мин.
3. След песните излиза някой да проповядва било то мъж или жена още 30-40 мин.
4. Завършва се с пак с песни
5. Излизат хора отпред и други полагът ръце на тях и почват да се молят за тях. На някой и омекват краката лягат по земята. Казвали са ми че има такива които се тръшкат и пищат но не съм ставал свидетел. И на това баща и ми казва"това е докосване от светия дух".
Станах свидетел и на Баптиско кращение.
Последна промяна от MacIlian на пет юни 26, 2015 6:22 pm, променено общо 1 път.
Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » пет юни 26, 2015 8:02 pm

ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » пет юни 26, 2015 8:43 pm

sanata
Потребител

Мнениеот sanata » пет юни 26, 2015 9:20 pm

North, радвам се за теб. Това е начина да откриеш Истината, когато си подтиснат, когато си унижен, подигран и охулен, а когато живееш добре и в охолство, си оставаш последовател на Майер и си мислиш, че си вечен.
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » пет юни 26, 2015 9:29 pm

ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » пет юни 26, 2015 9:34 pm

Тезата, която защитавах, е че Предание и Писание са равностойни. Развълнувах се, извиних се, аргументирах се, приключих :!:
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » съб юни 27, 2015 9:03 am

Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » съб юни 27, 2015 9:40 am

Може да се каже, че някога са били равностойни, но няма да е правилно, защото тогава всичко е било Предание, вкл. и Писанието. Знаело се е ясно кое е оставено от Христос, както от устното предание, така и от записаното. Когато се говори за Свето предание се разбира и Светото писание, а не нещо извън него. От тук идва и основното неразбиране сред много православни, които твърдят, че имало нещо отделно и различно, което само ние знаем. Не само, че няма такова нещо, а то е изключително зловредно за Църквата, особено за разпространяването на правилното учение. Достатъчно е някой да се изцепи "Нашата вяра е по нашето предание" и веднага православието минава в най-окаяните секти, заедно с църквите на "Помазаната кокошка" и "Сандалите на Спасителя". И хората са напълно прави да гледат на православните като на шарлатани, защото няма как някой да ти обяснява, че Писанието не е важно, а някакво негово предание и ти да го възприемаш по-сериозно от мормони или адвентисти.

Под никаква форма не може да се неглижира Светото писание и не само да се неглижира, а това да се вменява в доктрина на православната църква, която била имала някакви тайни учения, известни само на нея.
Отново повтарям, в православната догматика няма и ред, който да няма своето основание в Писанията. Когато светите отци са говорели, че те имат опора и в Светото предание означава, че в Преданието нещо е било разгледано по-подробно от формулираното в Писанията, а не, че имало нещо известно на тесен църковен кръг, каквото естествено няма. А най-лошото и зловредното е, че някой се опитват да създават свои и нови учения, опитвайки се да ни представят написаното от някой древен църковен автор като "Свето предание".
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » съб юни 27, 2015 4:04 pm

Космонафт
Потребител

Мнениеот Космонафт » нед юни 28, 2015 1:26 am

Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » нед юни 28, 2015 7:55 am

Както вече казах, няма православна "практика", която да няма своята опора в Писанието и затова не търсим конкретната в съборите.
Ние се молим на светците и особено на Пресветата Дева, да бъдат наши застъпници пред Бог, защото това е казано в Библията. Не искаме от тях да извършат нещо от възможностите на Бог, а да Му предадат нашите молби. В Кана Галилейска сватбарите помолиха Майката Божия да се застъпи пред Него и тя го направи, а Спасителят нахрани народа. В Йов Бог отхвърля молбите на грешника и му казва да отиде при праведни хора, които да го помолят от негово име, техните молби ще чуе, а неговите няма. В Апокалипсиса е дадена картината пред трона Божий, където тамяна издига молбите на светиите към Бог.
Тези неща са написани в Писанието, не са от някакво предание, само дето някой предпочитат да четат църковни автори и за тях всичко прочетено е "предание", все едно отците на църквата са си го измисляли. Никой нищо не е измислял, няма ред от църковното учение, който да не е основан на Писанията и е непонятно как ние се отричаме от правото си да бъдем единствените познаващи в пълнота Библията за да го заменим с твърдения от рода: "Това го е казал Йоан Златоуст". Светецът го е казал, но не си го е измислил,знаел го е от учението на Църквата, прочел го е в Писанията, а какво означава написаното е знаел от Светото предание. Няма учение на св. Йоан Златоуст и не може когато едни цитират писанията ние да казваме "да ама ние си имаме предание и Йоан Златоуст казва еди какво си". Казваме, че цитираните текстове са правилно разтълкувани от Йоан Златоуст, защото той се е опирал на Светото предание и е знаел кое какво означава.
north
Потребител

Мнениеот north » пон юни 29, 2015 7:01 pm

Малко встрани от темата, но искам да попитам. Всички ли евангелисти имат страх да влизат в православна църква?
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » пон юни 29, 2015 8:12 pm

Не всички. Но за да не искат да прочетат нещо православно и/или да влезат в Божий храм, явно духът си ги командва здраво.

Разбирай поднебесните духове (на злобата).
Космонафт
Потребител

Мнениеот Космонафт » пон юни 29, 2015 8:19 pm

sanata
Потребител

Мнениеот sanata » ср юли 01, 2015 10:57 am

Космонафт, определено ме развесели wink:
Когато се моля на Бог, се моля на Бог, тогава имам нужда лично да разговарям с Него като не очаквам разбира се Той да ми отговори. Ако Той ми отговори с глас, тогава рискуваш вече това да не е Той, т.е. Неговите отговори Той дава в последствие, когато видиш дали това за което си се молил се е случило или не, и в двата случая Той ти дава отговор и ти рабираш защо едно нещо се случва или не, т.е. всичко Той прави за твое добро.
А Божията Майка и светиите са наши застъпници, както имаме такива и на земята. Когато бях малък винаги съм карала майка да убеждава баща ми за нещо което искам и тя почти винаги го е убеждавала, или пък съм молел бащата на мой приятел да говори с баща ми да ме пусне да отида с тях някъде, това е застъпничеството за нас грешните. И вярата е в основа на всичко, имаш ли 100% вяра и любов, стават чудеса, чудеса с които животът на семейството ми, а вярвам, че и животът на съфорумците е изпълнен всекидневно с такива - това са т. нар. от хората "случайности", "късмети" или "несполуки".

Върни се в “протестантство”