Бълраска реформирана презвитерианска църква.

теми, свързани с протестантството
north
Потребител

Бълраска реформирана презвитерианска църква.

Мнениеот north » чет май 21, 2015 11:28 pm

Здравейте, можете ли да дадете малко повече информация за тези църкви? Как стоят там нещата?
Последна промяна от MacIlian на чет май 21, 2015 11:30 pm, променено общо 1 път.
ТодорК
Модератор

Re: Бълраска реформирана презвитерианска църква.

Мнениеот ТодорК » пет май 22, 2015 8:39 am

Аз лично не ги знам. Единственото, което намерих е

Там има само някакви доста харизматично изглеждащи клипчета от циганска/и църква/и. Те обаче едва ли могат да се считат за представителни според мен, понеже евангелските цигански църкви в България си имат собствен "колорит" (ако мога да го нарека така - не искам да ги обиждам по никакъв начин, просто не знам как да се изразя) и той рядко има нещо общо с деноминацията, към която (формално) принадлежат. Напълно е възможно нециганските църкви от деноминацията да нямат нищо общо с тези от клипчетата - и като форма на богослужението, и като проповядване, и като традиция...
north
Потребител

Мнениеот north » пет май 22, 2015 10:32 am

От клиповете, които видях нещата не са цветущи. Не разбирам пастора се моли и другите молещи се вият и скимтат като чакали (дано някой не се обиди ако посещава такава църква). Другото, което видях, молят се на дрехи. И песните и все едно са от поп фолка, с гласа на С. Маринова.
П.С Не е нормално това според мен!
Последна промяна от MacIlian на пет май 22, 2015 1:16 pm, променено общо 1 път.
ТодорК
Модератор

Мнениеот ТодорК » пет май 22, 2015 2:34 pm

north
Потребител

Мнениеот north » пет май 22, 2015 7:23 pm

Ххаха то е ясно в Хилсонг ще отида да видя как стоят нещата от чисто любопитство, но аз вече съм се ориентирал на къде ме духа вятъра. Тези църкви презвитерианските все едно са фантоми, никакво инфо за тях.
Потребителски аватар
Ника
Модератор

Мнениеот Ника » съб май 23, 2015 1:16 pm

Защо пък ще ходиш в Хилсонг, то е ясно за да угодиш на приятелката си, но все пак. Ако ти трябва музика по душа иди на ресторант, дискотека или концерт.
Но на мен лично православната музика много ми харесва, имаме много гласовити певци и ме навява на молитва, на разговор с Бога и така.

http://www.plovdivskamitropolia.bg/

Ето я любимата ми църква. В нея са се изпълнявали и молитви. Сутрин от 8 и следобед от 5 предават богослужението от църквата.
north
Потребител

Мнениеот north » съб май 23, 2015 8:16 pm

Разрових се в сайта, слушах няколко песни страхотни са наистина докосват силно душата на човека!!!Хилсонг, няма какво да го коментираме, но бих отишъл от чисто любопитство.

Върни се в “протестантство”