Защо съм тук?

теми, свързани с протестантството
sandi
Потребител

Мнениеот sandi » чет окт 30, 2008 5:07 pm

.

aktex, ще имаш ли смелоста да ни кажеш; защо си тук !? 8)

.
vipaz
Потребител

Re: Защо съм тук?

Мнениеот vipaz » съб дек 20, 2008 6:37 pm

Аз съм тук да науча нещо ново. И вече научих благодаря ви
нелина
Потребител

Мнениеот нелина » съб сеп 05, 2009 10:39 pm

здравейте аз съм Нелина.Аз също посещавам една протестантска църква .Един път имах найвността да спомена за това в един пост и после честно казано съжалявах от реакцията .Остнах малко огорчена от вас но не напуснах форума защото знаете ли бегло в интернет четох една статия на Андрей Кураев и там пишеше ,че всеки сектант преди това се е опитал да бъде православен когато е потърсил бога.Но нещо не му е достигнало да го приобщи и то е било у човеците.Имам желание да опозная макар и задочно православни вярващи.Истински не формални .Затова съм тук аз и сега всяка неделя ходя на църква православна и паля една свещ и се моля на Бога.От дете вярвам и си спомням как с майка ми ходехме на църква но някак си като пораснах ходех на църква когато търсех Бог но така се стекоха нещата ,че започнах да дружа с протестанти.Но мисля ,че съм първо поколение и затова е така ако например детето ми израстне с тези протестантски доктрини ще е повече приобщено и няма да се колебае във вярата.Така е същото като да си американец емигрант първо поколение.Децата ти са вече американци но ти не си съвсем.Много ми е трудно в духовен план ,затова съм тук.Знам само,че вярвам в Исус и всеки ден чета духовни неща или от библията когато имам важна извинителна причина само не чета.Не искам да споря с никого просто да общувам с православни християни което отдавна търсех и тук намерих.Бог да ви благослови. :))
Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » нед сеп 06, 2009 2:56 pm

Нелина, не е трудно да си прависловен. Покаянието не е еднократен акт. То е промяна, която продължава цял живот. И пормяната не е да търсиш Бог, защото с или без търсене Той си съществува, а да потърсиш хората около себе си, за да намериш спокойствие и хармония. От нас се иска да изповядваме Божията същност, което правиш даже ако само се кръстиш. Да си кръстена и да участваш в другите тайнства. Това е което определя любовта ти към Бог, а да изпълниш и втората заповед, любовта към ближния, е по-трудно, но за щастие имаш цял живот пред тебе. Например опитай с това - да избягваш скандалите в къщи и като не ти харесва какво правят децата да се сетиш ти какво си правила на техните години.
ТодорК
Модератор

Мнениеот ТодорК » нед сеп 06, 2009 6:15 pm

Добре дошла във форума, Нелина :thumbup:

Върни се в “протестантство”